Šta je novo?

Xbox One

Pa i treba da stoji na polici ispod televizora. Kao i svaki drugi HTPC, risiver ili nesto slicno.

Nije idealna kombinacija pola jedan dizajn, pola drugi. Ali svakako nista losije od dosadasnjih svemirskih pokusaja za decu od 7 godina. Kako vas nije bilo blam da pored Hi-Fi opreme stavljate X360? Sada je bar taj problem resen.
 
Da ne bude kao sa Xbox360 da jedino Dolby Digital pušta kroz HDMI/TOSlink.
 
Kakve to veze ima sa ovim sto sam ja napisao?

Drugo, PS3 i X360 "guraju" igre zato sto su one dizajnirane za njih i napravljene su da rade u skladu sa njihovim mogucnostima. Moze neko da napravi i igru za PS2 danas ako hoce i da portuje na PS360, to ne znaci da PS2 relativno u odnosu na danasnje platforme ima neke performanse.

A i da ostavimo to po strani (a razlika ce biti zaista velika) poenta je da je Sony na svojoj konferenciji prikazao da se koncentrise na igre, dok je MS najveci deo konferencije posvetio TV-u i NFL-u. TV fazoni u Evropi nece raditi skoro (u Srbiji nikad), a NFL me stvarno ne zanima. :) Koncept na koji ciljaju je sustinski pogresan.
Microsoft menja taktiku ne mora da znaci da je koncept pogresan.Ti npr hoces igrice kao i ja ni meni se ne svidja bas sto nisu jos igara najavili ali oni hoce u stvari od konzole da naprave kao multimedijalni uredjaj znaci to i nije lose mogu dosta ljudi da privuku.Taj tv ce raditi u evropi sigurno a microsoft boli levo i desno mudo za srbiju.Ni meni se ne svidja kako je krenuo MS ali to mozda nije lose za njim i ne mora da znaci da je koncept pogresan
 
a sonija kao boli nesto za srbiju? bas su evo polomili noge da nam ponude specijalne servise i igre, online kuvar, podsetnik za post i sarma na 8700987 nacin, a igre, trke popova u besnim automobilima i dacic: blood money.

djte nemojte da se zanosite savrseno boli svaku kompaniju ona stvar za nas, cak ni google nece da nam da da kupujemo kod njega.
 
Mene samo interesuje sta li ce Sony uraditi u vezi sa koriscenjem polovnih igara, ako i oni urade isto ili slicno kao MS da zavrnu korisnike sa ovim DRM-om mogu samo da kazem da je tradicionalnim konzolama kako smo ih znali dosao kraj. To ce onda postati neki egzoticni pc multimedia uradjaj.
 
pa ja sam nesto citao da ce isti biti po tom pitanju i da su developeri ti koji zahtevaju allways on, i onemogucavanje preprodaje...
 
a sonija kao boli nesto za srbiju? bas su evo polomili noge da nam ponude specijalne servise i igre, online kuvar, podsetnik za post i sarma na 8700987 nacin, a igre, trke popova u besnim automobilima i dacic: blood money.

djte nemojte da se zanosite savrseno boli svaku kompaniju ona stvar za nas, cak ni google nece da nam da da kupujemo kod njega.
normalno oni nemaju nista od nas i ms i sony plus sto 90% ljudi ce koristiti pirateriju ako se i kad se pojavi
 
Microsoft menja taktiku ne mora da znaci da je koncept pogresan.Ti npr hoces igrice kao i ja ni meni se ne svidja bas sto nisu jos igara najavili ali oni hoce u stvari od konzole da naprave kao multimedijalni uredjaj znaci to i nije lose mogu dosta ljudi da privuku.Taj tv ce raditi u evropi sigurno a microsoft boli levo i desno mudo za srbiju.Ni meni se ne svidja kako je krenuo MS ali to mozda nije lose za njim i ne mora da znaci da je koncept pogresan

A kad ce TV da proradi u Evropi? :) Posto su vec rekli da nece biti na launchu. :)
 
za ovo prvo jesam, a za ono drugo nisam baš jer ne znam da li je tačno to što sam video.

da sam mlađi možda i jesam ali vrv ne puno, ali to nije ni bitno. reci mi jesmo li sad u vremenu konzola koje se igraju jedino i isključivo u na običnim televizorima? koji je sad pa tebi? a i tad je bilo igara koje su brisale patos sa konzolama, ne znam da li si ti deo voodoo people generacije, ali nekako imam osećaj da nisi :p osim ako ne misliš na nes i snes :d ali to nema nikakve veze sa 3D gamingom

Khm, dakle.....
e ajde ne tronjaj, konzole nikad nisu imale kvalitetnu grafiku kao pc..

Ako nisi upoznat, PS1 je doneo pravi 3D gaming, ako te bas interesuje da znas......
Sto se tice godina, moje 42 mi ne smetaju da budem na forumu, a Driver je malo mladji od mene ;)
A tebi niko ne brani da uzivas u PC-ju, ja sigurno necu....
Shvatices to nekd i sam ;)
 
Ja ne znam zasto svaki put kada izlaze nove konzole dodje gomila neobavestenih postera koji moraju sa nekim da se ubedjuju oko konzola koje u vecini slucajeva nisu ni probali, a kamoli posedovali.
 
lepo izgleda, kao neki fensi retrofuturisticki PC :D
 
Kako ja kapiram, ono sa kinect i glasovnim komandama je nekako delovalo previse cisto i glatko. Xbox One sigurno NECE imati nikakav tv tuner vec HDMI passthrough, tj. primi signal preko set top box-a tvog cable provajdera u svoj HDMI input, OS uradi svoje i ima tu sliku spremnu za prikazivanje cak i ako gledas film, igras igru i imas 5 aplikacija u pozadini. Ali gde je tu interfejs originalnog Set top box-a? Ti opet prakticno moras da imas u pozadini ukljucen tvoj cable box koji mozda zna i da se zaglupi. Ne kazem da im je prezentacija nerealna ali nekako je sve bilo vec spremljeno i malo previse glatko i cisto u odnosu na prakticnu primenu u stvarnom svetu.
 
Pa, da, Xbox radi samo pass through i salje komande nazad STB-u preko HDMI-a. Stvar je u tome sto to mnogo sporije radi u praksi nego sto su oni to prikazali. Svako ko ima IPTV to zna. :)
 
Ne razumem ove prezentacije konzole bez igara. Pošto u igre ne ubrajam Fifu 14, jer to znam da će izaći. Koja je poenta televizora, skajpa i ostalih stvari? Konzolu kupujem da se igram, a ne da gledam Njujork Jenkije.
 
^Zato sto Microsoft nije predstavio gejmersku konzolu. Predstavio je uredjaj koji obavlja par aplikacija pa ujedno sluzi i za igranje. Ja sam ZA da se hardver iskoristi za jos nesto, a stvar je ukusa sta bi ko radio sa tim hardverom osim za igranje. Zato postoje računari pa radis sta zelis.

Jos je prerano raditi poredjenja izmedju sonya i MS-a, to ce se tek ustanoviti kada izadju pa kada izadju naslovi na obe konzole te vidjeti ko gura bolje i gdje su develeperi morali kratiti grafiku.
 
Poslednja izmena:
Cene MS i AMD akcija miruju, Sony +9%.
 
Lepo izgleda XBox. Videcemo sta sony nudi, mada ce ovde biti mrtva trka.
 
Gledao sam IGN rewind trailer za PS4 i čini mi se da će PS biti malo ružniji, ali po pitanju otvora i proreza veoma sličan. Takođe primeti se da isto ima kombinaciju mat površina sa glossy površinama ali i da će po uzoru na fat PS3 imati one srebrne lajsne. Na jednom kraju će biti zaobljen a na drugom će podsećati na trougao, kontate već na šta pucaju ;)

Meni se XBOX One jako dopada, kao high end HTPC koji ima odličnu podršku za igre i pritom je jako tih - nešto što se baš i ne može sklopiti za tih 500€/$.
 
Poslednja izmena:
voice1.png
"Xbox, turn on PS4."
 
Tesko da PS4 moze biti ruzniji od ovog :p.. Ja i dalje ne verujem koliko je ovo cudo veliko
 
Prate se trend nalik mobilnim telefonima, veće je bolje.
 
VG247 ekipa caska o novoj kutiji...

[YOUTUBE]GI93pX6BZTE[/YOUTUBE]

i Dzo...

[YOUTUBE]9ekOtn7L1N0[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
^Zato sto Microsoft nije predstavio gejmersku konzolu. Predstavio je uredjaj koji obavlja par aplikacija pa ujedno sluzi i za igranje. Ja sam ZA da se hardver iskoristi za jos nesto, a stvar je ukusa sta bi ko radio sa tim hardverom osim za igranje. Zato postoje računari pa radis sta zelis.

Jos je prerano raditi poredjenja izmedju sonya i MS-a, to ce se tek ustanoviti kada izadju pa kada izadju naslovi na obe konzole te vidjeti ko gura bolje i gdje su develeperi morali kratiti grafiku.

Nema sta da se ceka da bi se znalo, konzola sa APU-om od 1.2TF, 5GB DDR-a 3 i ESRAM-om ne moze nikako da parira konfiguraciji sa APU-om od 1.8TF i 7GB GDDR-a 5 (196GB/s bandwitha), a pogotovo sto dosta Sonyevih studija zna kako da iz hardwarea izvuce mnogo toga. Inace, Killzone demo na PS4 konferenciji je radjen sa starim hw specom i radi sa samo 3GB RAM-a.
 
Nema sta da se ceka da bi se znalo, konzola sa APU-om od 1.2TF, 5GB DDR-a 3 i ESRAM-om ne moze nikako da parira konfiguraciji sa APU-om od 1.8TF i 7GB GDDR-a 5 (196GB/s bandwitha), a pogotovo sto dosta Sonyevih studija zna kako da iz hardwarea izvuce mnogo toga. Inace, Killzone demo na PS4 konferenciji je radjen sa starim hw specom i radi sa samo 3GB RAM-a.

Zar nisu obe konzole 8gb samo sto kod PS4 je DDR5 a Xbox One DDR3?
 
Imaju oni 8GB, ali je kod Xboxa 3GB rezervisano za OS (da bi mogao da radi multitasking sa TV-om, Skypeom i igrama), a kod PS-a 4 je rezervisan 1GB.
 
Zar nisu obe konzole 8gb samo sto kod PS4 je DDR5 a Xbox One DDR3?

Velika je razlika izmedju DDR i GDDR. Taj ram u PS4 je najbrzi na planeti, dok je onaj u X360 najsporiji :)

Microsoft je video da nema sta da trazi hardverski i softverski za igre, pa sad traze nacin kako da plasiraju konzolu...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno