Šta je novo?

Xbox One

Pa ako si poceo da ih pratish pre godinu dana :)

I to kakva je na papiru nema veze sa zivotom, ekskluzivne igre ce uvek bolje izgledati nego bilo koja igra na PCu, nije rezolucija jedina kada se prica o kvalitetu grafike. Dva automobila sa istom velicinom motora mogu drasticno da se razlikuju, pa tako nema veze koji hardver je u konzolama, vec koji hardver je bolje iskoriscen, a to je uvek na konzolama, cak i kada je ista arhitektura..

e ajde ne tronjaj, konzole nikad nisu imale kvalitetnu grafiku kao pc. jeste da nije tema, ali čovek priča koještarije, zna se šta je sila, a šta je za klince. a to što je on plaćen da reklamira sony ostavite po strani. ima lepo screen shot lik ovde na forumu drži u potpisu gde lepo piše da je driver plaćen od sonija za ovo što radi.
 
Meni je dizajn ocajan, stvarno neopisivo ruzan, mogao bih da prihvatim da je po dimenzijama malo manji uradjaj ali kad je na GT bio intervju sa Matrikom konzola mi je izgledala glomazno.
 
e ajde ne tronjaj, konzole nikad nisu imale kvalitetnu grafiku kao pc. jeste da nije tema, ali čovek priča koještarije, zna se šta je sila, a šta je za klince. a to što je on plaćen da reklamira sony ostavite po strani. ima lepo screen shot lik ovde na forumu drži u potpisu gde lepo piše da je driver plaćen od sonija za ovo što radi.

Jel si ti ozbiljan ? :d:d
 
Za ovo verovatno nije u pravu mozda za neke Super Nintendo konzole ili nesto matorije, ali od PS1 na ovamo nista nije bilo u rangu PC-a, cak ni mainstream.

Naravno pricamo o hardveru, ne o tome da je neka konzolna igra izgledala bolje od svega na PC tada... to je vec snaga razvojnog tima.
 
Poslednja izmena:
Evo koja slika novog xbox-a
xbox-one-t-heverge17_1020_verge_super_wide.jpg


DSC_4538-hero_verge_super_wide.jpg


DSC_4504-hero_verge_super_wide.jpg


DSC_4535-hero_verge_super_wide.jpg


DSC_4575-hero_verge_super_wide.jpg


xbox-one-t-heverge1_1020_verge_super_wide.jpg
 
e ajde ne tronjaj, konzole nikad nisu imale kvalitetnu grafiku kao pc. jeste da nije tema, ali čovek priča koještarije, zna se šta je sila, a šta je za klince. a to što je on plaćen da reklamira sony ostavite po strani. ima lepo screen shot lik ovde na forumu drži u potpisu gde lepo piše da je driver plaćen od sonija za ovo što radi.

Nekako imam osecaj da si preskocio konzole koje su se JEDINO i ISKLJUCIVO igrale na obicnim televizorima (mozda sto si dosta mladji od Drivera, te stoga narocito nije lepo takvo tvoje obracanje).....
 
Joypad izgleda kao onaj sto dolazi uz Ouya, od neke ultra jeftine plastike. Ili me mozda osvetljenje na slikama vara?
 
Pa ako si poceo da ih pratish pre godinu dana :)

I to kakva je na papiru nema veze sa zivotom, ekskluzivne igre ce uvek bolje izgledati nego bilo koja igra na PCu, nije rezolucija jedina kada se prica o kvalitetu grafike. Dva automobila sa istom velicinom motora mogu drasticno da se razlikuju, pa tako nema veze koji hardver je u konzolama, vec koji hardver je bolje iskoriscen, a to je uvek na konzolama, cak i kada je ista arhitektura..

tumblr_mej5ivxdg61rcrp5xo1_1280.jpg


:p
 
Sudeći po slikama, Kinect 2 koristi neki poseban konektor, znači, ništa od povezivanja na PC, i kreiranja svakakvih ludorija. Bezveze.

Sem toga, mislim da je konzola preterano SAD-centrična, sumnjam da će išta od TV opcija raditi u Srbiji (i većem delu sveta). Ekskluzive mi za sad nisu baš jasne, a baš mi je glupo što XBLA igre neće moći da se pokrenu. Trenutno, u mojim očima, Sony ima blago vođstvo.
 
Auuuu kakav ciganski dizajn :D
 
Sem toga, mislim da je konzola preterano SAD-centrična, sumnjam da će išta od TV opcija raditi u Srbiji (i većem delu sveta). Ekskluzive mi za sad nisu baš jasne, a baš mi je glupo što XBLA igre neće moći da se pokrenu. Trenutno, u mojim očima, Sony ima blago vođstvo.

Nece, jer mi nemamo infrastrukturu da bi mnogo toga radilo. Ali cenim da ce Xbox One biti jako popularan medju modding zajednicom. Cak i meni se dopada, nije bas tako lako u Srbiji sklopiti HTPC koji ovako fensi izgleda i sa tim hardverom za 400-500 evra. Samo kuciste je 150 i vise evra.

Ako bude razbijen i mogao da vrti Windows/Linux/Steam(Box) kako valja uz zadrzavanje konzolnog OSa (neka varijanta dual boota) ne vidim zasto bi sam pravio custom HTPC pored Xbox One.
 
- Krs hardware.
- Naduvan OS.
- Nista konkretno od igara.
- Nema BC.
- Nema polovnih igara.
- Kinect je potreban za koriscenje (automatski povecava cenu u startu).
- Dizajn iz ranih 80ih, nenormalno veliki, a izgleda da je i napajanje eksterno.
- Pola prezentacije otislo na TV stvari koje ni ne rade van SAD-a.
- Dobar deo na NFL, NBA i ostale stvari namenjene iskljucivo SAD-u.

Raspad sistema, sve u svemu. Ne znam ko im je smislio sve ovo, ali taj neko gaming ne razume. :)
 
^
Nemoj preterivati Ragnaroce.
Ni PS4 nece imati BC. Ne racunam Gaikai.
Igre ce biti prikazane na E3, za hardware se ne moze reci da je krs. Jeste losiji od PS4 al nije krsh.
Za dizajn se slazem, razocaralo me je sto je Kinect potreban. Automatski dize cenu za 100$.
 
Poslednja izmena:
Ako bude razbijen i mogao da vrti Windows/Linux/Steam(Box) kako valja uz zadrzavanje konzolnog OSa (neka varijanta dual boota) ne vidim zasto bi sam pravio custom HTPC pored Xbox One.
Ako bude razbijen, naravno, dileme nema, moćan HTPC u jako finom pakovanju, sa izuzetno malom potrošnjom (ispod 100W), za 400€, milina. Ali nešto sumnjam da će se to dogoditi u narednih minimum 2 godine. Ovo isto važi i za PS4.
 
Jel si ti ozbiljan ? :d:d
za ovo prvo jesam, a za ono drugo nisam baš jer ne znam da li je tačno to što sam video.
Nekako imam osecaj da si preskocio konzole koje su se JEDINO i ISKLJUCIVO igrale na obicnim televizorima (mozda sto si dosta mladji od Drivera, te stoga narocito nije lepo takvo tvoje obracanje).....
da sam mlađi možda i jesam ali vrv ne puno, ali to nije ni bitno. reci mi jesmo li sad u vremenu konzola koje se igraju jedino i isključivo u na običnim televizorima? koji je sad pa tebi? a i tad je bilo igara koje su brisale patos sa konzolama, ne znam da li si ti deo voodoo people generacije, ali nekako imam osećaj da nisi :p osim ako ne misliš na nes i snes :d ali to nema nikakve veze sa 3D gamingom
 
Poslednja izmena:
Kad sam prvu put video sliku xbox one mislio sam da je neka zaebancija :D, dizajn je stvarno jako ruzan.

Ne znam sad dal ja nisam dobro video ili ovo cudo stvarno nema LAN?
 
Ja ne razumem sta odma pljujete a nije jos ni izasao xbox.I ps4 i xbox one ce imati svoje prednosti i mane i bice obe dobre konzole kao sto su sad ps3 i x360 i cisto sumnjam da se sony mnoogo bolje proci od microsofta u ovoj generaciji.
Inace evo specki
Xbox-Next-Gen-2013-Xbox-One-Specs-630x354.jpg
 
Poslednja izmena:
^
Nemoj preterivati Ragnaroce.
Ni PS4 nece imati BC. Ne racunam Gaikai.
Igre ce biti prikazane na E3, za hardware se ne moze reci da je krs. Jeste losiji od PS4 al nije krsh.
Za dizajn se slazem, razocaralo me je sto je Kinect potreban. Automatski dize cenu za 100$.

Pa i za PS4 je minus sto nema BC. A hardare jeste krs, 1.2TF APU sa DDR-om 3 i nabudzenim ESRAM-om. A mogu da se kladim da ce kostati kao PS4, posto razlika odlazi na Kinect.

A za igre cemo jos videti, ali MS nema kapaciteta da izgura stvari kao Sony osim ako ne krenu da placaju eksterne partnere.
 
Pa i za PS4 je minus sto nema BC. A hardare jeste krs, 1.2TF APU sa DDR-om 3 i nabudzenim ESRAM-om. A mogu da se kladim da ce kostati kao PS4, posto razlika odlazi na Kinect.

A za igre cemo jos videti, ali MS nema kapaciteta da izgura stvari kao Sony osim ako ne krenu da placaju eksterne partnere.
Pa x360 i ps3 imaju 100 puta gori hardware pa guraju sve nove igre naravno nije grafika ko na kompu i nije neki veliki fps ali itekako je igrivo.Kad su uspeli iz ove generacije ovoliko da izvuku sta tek onda mogu sa ovim novim hardwerom
 
Hitachi iz '87.

Kinect 2 je trebao nekako da bude uklopljen u kuciste. Ovo deluje kao da je kalemljeno, prisljamceno. Jos ako je opet cigletina od trafoa... Za kontroler fala q da su makli onu budzu za baterije
 
Jeste vi operisani od dizajna, u ostalo ne zalazim ali izgleda mi odlicno..
 
ako je ovo ruzno ja ne znam sta je onda x360.

360 je razvalio ps3, videcemo sta ce biti ovde. ja sigurno necu da se odricem sirove snage pc-a zarad bilo cega od ovih smejurija.
 
Poslednja izmena:
Izgleda odvratno. Dno dna. Ako mu ubace zive kockice koje ceo svet hejtuje, onda je definitivno DoA.
 
Evo jos koja slika gde se vidi iz svih uglova.Meni se svidja dizajn i konzola lepo izgleda

DSC_4586-hero_verge_super_wide.jpg


xbox-one-t-heverge17_1020_verge_super_wide.jpg


xbox-one-t-heverge6_1020_verge_super_wide.jpg


xbox-one-t-heverge2_1020_verge_super_wide.jpg


DSC_4582-hero_verge_super_wide.jpg


xbox-one-t-heverge16_1020_verge_super_wide.jpg


DSC_4562-hero_verge_super_wide.jpg


DSC_4580-hero_verge_super_wide.jpg


xbox-one-t-heverge8_1020_verge_super_wide.jpg


DSC_4545-hero_verge_super_wide.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa x360 i ps3 imaju 100 puta gori hardware pa guraju sve nove igre naravno nije grafika ko na kompu i nije neki veliki fps ali itekako je igrivo.Kad su uspeli iz ove generacije ovoliko da izvuku sta tek onda mogu sa ovim novim hardwerom

Kakve to veze ima sa ovim sto sam ja napisao?

Drugo, PS3 i X360 "guraju" igre zato sto su one dizajnirane za njih i napravljene su da rade u skladu sa njihovim mogucnostima. Moze neko da napravi i igru za PS2 danas ako hoce i da portuje na PS360, to ne znaci da PS2 relativno u odnosu na danasnje platforme ima neke performanse.

A i da ostavimo to po strani (a razlika ce biti zaista velika) poenta je da je Sony na svojoj konferenciji prikazao da se koncentrise na igre, dok je MS najveci deo konferencije posvetio TV-u i NFL-u. TV fazoni u Evropi nece raditi skoro (u Srbiji nikad), a NFL me stvarno ne zanima. :) Koncept na koji ciljaju je sustinski pogresan.
 
Neko napisa da nema LAN? Eto dokaza na slikama da ima.
 
Jeste vi operisani od dizajna, u ostalo ne zalazim ali izgleda mi odlicno..

Daj bre Borise, izgleda kao oni video rekorderi iz 90-ih, a ima i poklopac za menjanje baterija na daljinskom, pardon, dzojpadu :D

Vise lici na neki devkit koji treba da stoji ispod stola nego na finalni dizajn.
 
Zato mi se i svidja, taj zaboravljeni 'industrijski' dizajn, ali modernizovano..
 
o cemu vi pricate. sony u prednosti jer je rekao da ce da se fokusira na igre? a na sta ce da se fokussira ms? na palacinke? to sto ce ponuditi gomilu servisa da zamazu debelim amerima oci i da im izmuzu koji dinar za pretplate kojekakvih gluposti ne znaci da ce se samo time baviti.
 
Nazad
Vrh Dno