Šta je novo?

Xbox One

Izgleda da je ovo kraj. Moj zakljucak:

Konzola izgleda super, bice opasno dobar HTPC (kada je razbiju). Sto se tice igara i grafike, vec sada se vidi da je gazi PS4 ali s obzirom da se uzima najslabija konzola kao reper, to nam je sto nam je. Call of Duty izgleda dobro, konacno su stigli Crysis 3 ali slabo je to.

Ako gledamo grafiku, ova konzola je prevazidjena pre nego sto je izasla.
 
I to je to. Lol.
Kratko je bilo.
Pa dobro E3 je za 20 dana. Tad ce dosta biti jasnije.
Mislim da ce Sony imati superiorniju konzolu.

@G@W
Daj bre izgleda kao VHS deck. No sam izgled konzole nije ni bitan. Al sam ocekivao moderniji izgled od predstavljenog.
 
Poslednja izmena:
Izgleda kao HTPC kuciste od 200+ evra. Ovo treba da predstavlja all-in-one multimedia napravu za Amere koliko sam shvatio a takve sprave upravo ovako izgledaju.
 
Skroz bezveze konferencija, onaj arap je 15min trabunjao o onim glasovnim komandama, Skype smor, TV integracija i gluposti da bi se svelo od igara samo na 2 trejlera za Forzu i COD a za sta je konzola namenjena ako ne za igre :S:
 
Mislis foreplay? Drugi unverzum za ove iz Majkrosofta :D
 
Kao i prošli put, "bolja" konzola će biti ona koja prva bude razbijena.
 
Ovo ce Sony PS4 da pojede za dorucak. Ruzna konzola (kao PC.. fuj), glupo ime, Windows like sistem, DDR3 memorija?!? (naspram PS4 DDR5 memorije) jedino sto valja jeste novi kontroler.
 
Sto vise razmisljam o onome sto sam gledao to mi ovo sve manje lici na pravu konzolu. Xbox One je zapravo Microsoftov odgovor na sve sto ga muci i to plasirano kroz jedan od retkih njihovih brendova koji je u jos uvek u usponu.

Cela idea je odlicna na papiru, videcemo da li ce zaziveti u praksi. Cenim da ce imati odlicnu intregraciju sa Windows Phone i Windows tabletima.

Igre su tu samo da se kaze da ih imaju. Zato je verovatno i hardver nesto slabiji. Prodaju spravu za 400$ a posle naplacuju pretplatu za sve zivo. Hoces igre, plati Live. Hoces da gledas TV/sport/serije/filmove, plati Netflix ili sta vec (stavka u sklopu Xbox pretplate). Baba i deda mogu da gledaju sapunice, cale NFL, keva da surfuje internetom a deca da igraju igrice. I to sve fino zapakovano u jednoj spravi koja je visestruko jaca i bolje organizovana od Android/Apple TV.

Cenim da ce ovo da vrti neku varijantu Windowsa, naravno usminkanu da izgleda kao Media Centar uz obavezne Metro aplikacije.
 
Ovi kao da prave konzolu iskljucivo za US trziste. Jbt, vise su pricali o NFL-u nego o igrama. Morace da se povade sa ekskluzivama na E3...gde ih ceka Sony. :)
 
Nije li uvek tako sa konzolama?

Pa ako si poceo da ih pratish pre godinu dana :)

I to kakva je na papiru nema veze sa zivotom, ekskluzivne igre ce uvek bolje izgledati nego bilo koja igra na PCu, nije rezolucija jedina kada se prica o kvalitetu grafike. Dva automobila sa istom velicinom motora mogu drasticno da se razlikuju, pa tako nema veze koji hardver je u konzolama, vec koji hardver je bolje iskoriscen, a to je uvek na konzolama, cak i kada je ista arhitektura..
 
Konferencija je bila ok svidja mi se novi xbox i na mene je ostavio bolji utisak nego ps4.Jednostavno MS je bio konkretniji vise stvari su rekli pokazali su konzolu trebali su jos koju igru pokazati ali nema veze tu je e3.Jesu malo smarali o tv-u,serijama,raznim funkcijama i ostalim glupostima ali bolje to nego sto je sony pricao pola sata o playstation drustvu o razvijanju konzole od ps1 pa do sada i o celom ps drustvu bla bla bla.
Evo slika nove konzole i dzoja
http://www.ign.com/images/albums/take-a-look-at-xbox-one
 
Pa ako si poceo da ih pratish pre godinu dana :)

I to kakva je na papiru nema veze sa zivotom, ekskluzivne igre ce uvek bolje izgledati nego bilo koja igra na PCu, nije rezolucija jedina kada se prica o kvalitetu grafike. Dva automobila sa istom velicinom motora mogu drasticno da se razlikuju, pa tako nema veze koji hardver je u konzolama, vec koji hardver je bolje iskoriscen, a to je uvek na konzolama, cak i kada je ista arhitektura..

Izvini molim te, ali odakle ti to "uvek". Svaka generacija konzola od PS2 naovamo ima možda godinu dve soldinog "izgledanja" i odličnih performansi pre nego što ih PC pregazi i učini da izgledaju smešene. U ovoj generaciji je to donekle ublaženo time što je vreme stalo sa UE3 endžinom i sem nekoliko Mohikanaca niko nije fundamentalno išao dalje od toga, mada je i dalje na istim igrama PC počeo da izvlači 1080p, 60fps i tone AA i AF dok su X360 i PS3 grcali u 720p na 30fps.

Sigurno će se pojaviti igre u prvih 9 meseci životao novih konzola koje će obrisati patos svom konkurencijom na PCu, pa makar samo i dizajnom i production value-om ako ne čistim tehnikalijama (novi Killzone deluje da šije Crysis 3, COD:Ghost je jedva tu negde na osnovu ono jako malo što je viđeno, ali ama baš ništa od svega što je do sad viđeno na pravi nikakav pravi "next gen" skok u odnostnu na trenutni state of the art na PCu).
 
Poslednja izmena:
A dobra "grafika" se ogleda samo u rezoluciji tonama AA i AF-a? :D

Novi Xbox izgleda zanmiljivo, nema sta. Mnogo ce zanimljiviji biti Amerima nego nama al' dobro ... taman ce mi biti kul kad zakoracim na to poluostrvo :)
I dalje mi se vise svidja ono sta je najavljano za PS4.
 
Zar opet mora da se slusa o PC vs konzole, pricajmo o konkretnoj temi, pliz.

Od ovoga me je jedino interesovalo vise o novoj Remedy igri. Sve ostalo, meh ali stvarno. Prezentacija je pripreljena za prosecnog gradjanina USA.

Ne znam vise odakle ovo ludilo da ljudi zele konzolu koja ce da bude kompletan kitchen sink i da ima sve u jednom sto se tice zabave. To mi je nekako da kazem u stilu geek-a Windows stil a ja vise preferiram Unix filozofiju gde jedna alatka radi jedno za sta je pravljena ali kvalitetno. Zato za Gaming zelim gaming uredjaj a ne "entertainment" uredjaj.
 
Poslednja izmena:
I opet su imali placenu publiku za aplauze, i opet su grunuli lovu na igru koja se najvise prodaje, a ja stvarno ne znam ko ce im napraviti onih 15 ekskluziva :)
 
A Sony kao nikada nije imao placenu publiku ;).
 
Bas je lepo kada sebi mozes da pristuis i jedno i drugo, pa na konzolama igras samo ono sto ne mozes na PC-u.
 
Ovi kao da prave konzolu iskljucivo za US trziste. Jbt, vise su pricali o NFL-u nego o igrama. Morace da se povade sa ekskluzivama na E3...gde ih ceka Sony. :)

Pa upravo i prave samo za US trziste. Jedino bitno i profitabilno trziste za njih. U drugim zemljama se bolje prodaju Sonijeve konzole. Ameri obozavaju svoj X-Box.
 
Ne znam da li ste provalili ali OS za browsing je derivat Windowsa (8)... a ima 3 OS-a Win neke vrste, neki low level (kao) koji ganja igre i neki 3 koji radi context switching ta 2 i one fore sa TV-om i ostalo.
 
Znači da će posle prvog plavog ekrana da krenu linuxe da teraju na njemu i steam :)
 
Dja mi se dizajn..
 
Nazad
Vrh Dno