Šta je novo?

Xbox One

Prosto, ima ljudi koji na PlayStation-u žele da odigraju tek po koju ekskluzivu tako što će iznajmiti PS par puta godišnje, dok za najbolje igranje multiplatformskih igara biraju najjaču konzolu na tržištu.

Kupovina konzole pre svega podrazuma da te ekskluzive privlace ka toj platformi. Meni je makar to ta neka logika.

Po ceni od 400e i dalje mi deluje da je bolje da se usteka novac i uzme desk na duze staze, posebno sada kada hw pokazuje znake padanja cena.

Da ne ispada da ovde flejmujem ali PS4 mu je bolja/jeftinija opcija posebno sada kada je JB-ovan. Plus kao sto rece mid-gen konzole.

Da kupi kajace se, da ne kupi kajace se... :D
 
Kako stoji podrska Xbox-a za starije igre, pre svega mislim na xbox clasic i xbox 360 naslove ? Nesto sam cuo da je dosta ubaciti CD od starije igre i ona ce automacki raditi na xbox one. Da li sam ja to dobro razumeo ?

Ne baš ali blizu. Ubaciš disk i box ti ponudi da skineš x86 port igre, koju onda pokreće softverski emulator x360 konzole. Inače ove BC igre konstantno dobijaju nadogradnje i rade i izgledaju sve bolje i bolje. Na X neke imaju opciju da rade u 4K kao RDR npr, a neke imaju HDR nadogradnje.
 
@vladimirdowla upravo tako ali neke od igrara rade samo sa diskom. Mozda su i izmenili ali cini mi se da Pure radi iskljucivo u CD varijanti, iako cim ubacis igru u konzolu on skida sa store-a digitalnu verziju (naravno da bi igrao) cd mora biti ubacen-verovatno proverava i preuzima nesto sa njega. Kod mene Forza Horizon 1 i Burnout Paradise rade bolje nego na 360-ci. RDR i Alan Wake imaju daleko bolji FPS nego na 360 tako da je odlicna fora a Halo 3(cini mi se) radi i izgleda daleko bolje na X-u jer su ukljucili AA.
 
A šta ako kupim polovnu igru za koju je to neko već odradio (vezo igru za svoj nalog), da li će u tom slučaju igra raditi na drugom nalogu/konzoli ?
Da li se ona uopšte vezuje za nalog ?
 
Poslednja izmena:
Za disk nema veze,osim dodataka koji se skidaju. Dakle ako uzmeš polovnu igru CoD sve dlc dodatke nećeš dobiti ali ih možeš dokupiti. Suma sumarum, sve što se skida je vezano za nalog, ostalo nije.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
@vladimirdowla upravo tako ali neke od igrara rade samo sa diskom. Mozda su i izmenili ali cini mi se da Pure radi iskljucivo u CD varijanti, iako cim ubacis igru u konzolu on skida sa store-a digitalnu verziju (naravno da bi igrao) cd mora biti ubacen-verovatno proverava i preuzima nesto sa njega. Kod mene Forza Horizon 1 i Burnout Paradise rade bolje nego na 360-ci. RDR i Alan Wake imaju daleko bolji FPS nego na 360 tako da je odlicna fora a Halo 3(cini mi se) radi i izgleda daleko bolje na X-u jer su ukljucili AA.

Kad to radiš preko diska onda disk mora biti unutra da se proveri neka licenca, ali se sa samog diska nikada ne skidaju podaci. Radim za prodavnicu gde možeš X360 polovnjake kupovati pa često uzmem neku kad im stignu, baš nedavno prvi Prey uzeo.

A kad pazariš na Store-u digitalno, uzeo RDR tako, onda ti ne treba nikakav disk jer se ta igra digitalno vezala za nalog. E sad, ono što se u disk varijanti navodno proverava je nešto vezano za cloud save-ove, primer ako si imao X360 pre i igrao tu istu igru, sve će ti biti "vraćeno" ...
 
Da li može HBO GO da radi nekako?
Da li postoji na nekom evropskom store-u hbogo aplikacija?
Probao sam i preko Edge-a i ne može.

Sent from my SGP521 using Tapatalk
 
Ja vidim na Microsoft Store-u na PC-u da postoji HBO GO aplikacija za Xbox, moraću da proverim jel može da se pronađe na Xbox-u. Ali vidim da ima (ili je imala) problema prilikom streaminga.
 
Ima na U.S store ali americka verzija, ne radi u evropi. Ne znam da li ima na HU ili Aut store.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li ako restartujem konzolu, moze na drugi nalog da se aktivira igra u digitalnom obliku?
 
Malo je nerazumljivo pitanje.
Digitalni kod je vezan za acc ako je aktiviran on uvek ostaje na tom acc.
Da bi ubacio novi acc na konzolu nemoras je resetovati mozes da ubacis koliko hoces acc mislim da je 100 acc max

Sent from my SM-T700 using Tapatalk
 
Da oprosti. Primer: Ja imam svoj mail sa kojim sam napravio nalog na xboxu. Preko neta sam uzeo 2 igre u pitanju su Forza Horizon 3 i AC Unity i one su digitalne kopije, znaci upises kod i i skidas sa stora i ostaje na tom nalogu. Posto hocu da prodam konzolu, da li cu nakon restartovanja tj resetovanja konzole, taj drugi neko ko kupi moju konzolu moci da kada napravi svoj nalog da aktivira te iste igre i igra?
 
Poslednja izmena:
Naravno da neće moći.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Da li postoje naznake da li će i kada biti hakovan one x ili one s ?
 
Ne postoje.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Vratih se na xbone posle malo lutanja sa switch-om..

Da li je neko uzimao BC igre sa us store digitalno u poslednje vreme?
Da li moze i proceduru da objasni?
Probao sam sa mojom master card i paypall ali ne ide.



Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Probao ja pre par meseci, nije htelo ni na jedan način.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Probao ja pre par meseci, nije htelo ni na jedan način.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Hvala.
Bas bzvz sto to ide cudno i sto ne moze preko wallet novca. Hocu fallout 3 i new vegas sad da uzmem. Pogotovo sto su cini mi se x enhanced.

Mora da ima neki nacin. A promena regije na eu?
Hmmm...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Mogu da se kupuju x360 igre, međutim kod njih je problem što su regionalno zaključane (zaostavšina x360 :d ), sve što je potrebno jeste PC i VPN i preko njega uzmete.
 
Mogu da se kupuju x360 igre, međutim kod njih je problem što su regionalno zaključane (zaostavšina x360 :d ), sve što je potrebno jeste PC i VPN i preko njega uzmete.
Jel mozes da objasnis ceo postupak?
I to sam probao lre par meseci. Nije htelo.
Isto paypall i master card nisu mogli.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja sam uvek tako uzimao BC igre koje dolaze uz Gold, pošto preko konzole nije prolazio Checkout, takođe jedina BC igra koju sam kupio (Red Dead Redemption) uzeta je preko VPN-a. Skini neku VPN ekstenziju, konektuj se na državu iz koje ti je nalog na Xbox-u, ako je USA, onda USA. Moguće da te tu nešto zeza? Koja ti je država u podešavanjima Xbox-a postavljena. Meni je i nalog i Xbox na USA, adresa nekog hotela i uvek mi je prolazilo.
 
Mogu da se kupuju x360 igre, međutim kod njih je problem što su regionalno zaključane (zaostavšina x360 :d ), sve što je potrebno jeste PC i VPN i preko njega uzmete.
I koji vpn. Ja sam koristio opera browser. Podesio us vpn. Otvorio xbox nalog, probao da kupim. Dobijao neki error da ne moze.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne radi taj Operin VPN dobro već duže vreme. Ne sećam se koji sam koristio, ali neki od ova dva je bio sigurno:
HolaVPN
TunnelBear
 
Probaj, ako ne uspeš tako, onda su u međuvremenu nešto menjali.
 
Nazad
Vrh Dno