Šta je novo?

Xbox One

Ja vec 4god koliko sam u Xbox ekosistemu nisam imao problema ni sa US adresom, a ni UK adresom, regularno registrujem svoju obicnu karticu koja mi je povezana sa tekucim racunom i sve najnormalnije prolazi, doduse ja samo Aljasku koristim sa adresom u Anchorage-u, pre toga koristio UK sa adresom u Sheffield-u, ali funte nisu isplative, tek poneka igra ima bolju cenu u odnosu na US.. sad razmisljam da probam sa Argentinom jer su cene presmesne..

Svaki put kada procitam ovakve poruke ja se zacudim kako vam ne prolaze kartice, mada ko zna mozda je i neka greska u sistemu, moj savet prebaci se na Anchorage, Aljaska i nema greske..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja vec 4god koliko sam u Xbox ekosistemu nisam imao problema ni sa US adresom, a ni UK adresom, regularno registrujem svoju obicnu karticu koja mi je povezana sa tekucim racunom i sve najnormalnije prolazi, doduse ja samo Aljasku koristim sa adresom u Anchorage-u, pre toga koristio UK sa adresom u Sheffield-u, ali funte nisu isplative, tek poneka igra ima bolju cenu u odnosu na US.. sad razmisljam da probam sa Argentinom jer su cene presmesne..

Svaki put kada procitam ovakve poruke ja se zacudim kako vam ne prolaze kartice, mada ko zna mozda je i neka greska u sistemu, moj savet prebaci se na Anchorage, Aljaska i nema greske..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naravno da ima, pa ja se pre dva dana prebacio na MT, Helena sa AK, Anchorage jer sam mislio da ću time nešto popraviti :D E sada, ne znam jel ima razlike kupovati igre sa MS store-a na konzoli ili na kompu...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Naravno da ima, pa ja se pre dva dana prebacio na MT, Helena sa AK, Anchorage jer sam mislio da ću time nešto popraviti :D E sada, ne znam jel ima razlike kupovati igre sa MS store-a na konzoli ili na kompu...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Mozda je i do kartice? Pazi ja sam uvek linkovao kartice koje su vezane za tekuci racun, znaci ne te internet kartice vec klasicnu debitnu.. ali cudno da nece da prodje [emoji30]


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Mozda je i do kartice? Pazi ja sam uvek linkovao kartice koje su vezane za tekuci racun, znaci ne te internet kartice vec klasicnu debitnu.. ali cudno da nece da prodje [emoji30]


Sent from my iPad using Tapatalk
Debitna dinarska kartica ti redovno prolazi? Ko bi reko. A odnos din - € - $ ? Kako funkcioniše konverzija, tipa ako nešto košta 10$ jel ti skine ~1000din ili?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
I meni prolazi debitna dinarska. Kurs je kupovni. Tj banka za tebe kupuje devize i plaća po kursu na taj dan.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Prošla mi debitna dinarska kartica (Visa Inspire) bez problema, ali preko konzole na Xbox store-u i skinuo se tačan iznos u $ (dinarska protivvrednost) bez takse tj poreza. Ko bi rekao...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
@eufrat eto bitno da smo resili, ja otkad kupujem preko neta redovno koristim svoje regularne kartice i sve odreda prolaze, kao sto si video kupovni kurs tvoje banke i nema zime [emoji4]


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ja imam UK nalog Visa od Intese (internet) i sve radi kako treba. Adresa i lokacija London. E sad sve je super osim Xbox 360 igara koje nema sanse da kupim jer su region locked. Pokusao sam sve VPN varijante i ne mogu da kupim nijednu igru. Nisam jedino probao da na ruter stavim VPN. Da li neko zna da li to uopste radi?
 
Gde uzimate kodove za GamePass (sem cdkeys i g2a)?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Prošla mi debitna dinarska kartica (Visa Inspire) bez problema, ali preko konzole na Xbox store-u i skinuo se tačan iznos u $ (dinarska protivvrednost) bez takse tj poreza. Ko bi rekao...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ja sam za gamepass na PC donedavno morao dopune da kupujem na CDK, a od ovog meseca mi je bez problema skinuo sa Paypala, koji je na Srbiju registrovan. Čudno...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ali zar nije skuplje preko MS? Tamo je 15$ mesec dana, a preko cdkeysa 3 meseca za 30eur?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gde kupujete dopune za Game Pass Ultimate, zanima me gde je najjeftinija ponuda za godinu dana produzenje pretplate?
 
Ja sam pravio nov nalog dobijes kod tri meseca za 1$ i uradim share sa tim nalogom :D
 
Drustvo moze mala pomoc. Premotao sam na PC-u Halo MCC od Reacha do H3 na xbox one s kontroleru i izleti mi pre neki dan nerealno dobra ponuda za xbox one x i rekoh aj taman da premotam H4 i H5. Medjutim... xbox je dosao sa starijom verzijom kontrolera i recimo da je H4 na njemu neigriv. Ne znam kako da objasnim, kao da postoji “korak” od jedno 2-3cm za koji se nisan pomera putem levog sticka. Fino nisanjenje je bukvalno naucna fantastika. Sensitivity i sva ostala podesavanja su mi odenticna kao na PC. Jos uvek nisam probao sa drugim kontrolerom, ali mi izgleda neverovatno da sa starim ne radi kako treba. Iskustva?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Glupo pitanje: da li si probao da apdejtuješ kontroler? Često sam viđao da se kontroler čudno ponaša kao nije apdejtovan...

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Znaci najgluplje moguce resenje je u pitanju [emoji23] Sensitivity je sve vreme bio ok. Problem je bio u lag-u. Tv prebacen u Game mode i sve fercera kako treba.
 
Poslednja izmena:
Ponovo isti problem imam kao prosli mesec za placanjem za Game Pass. Izgleda da je MS stao na put ovome. Ne mogu da platim nijednom karticom, ni paypalom.
 

Prilozi

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    24.2 KB · Pregleda: 77
U najgorem slučaju kupovaće se igre kao na PSN-u, preko dopuna/vaučera. Ja sam pre koji dan kupio dopunu od 50$ za wallet na Xbox Live (na g2a sajtu). Kod me izašao oko 4500din što je opet ~10% jeftinije nego da mi direktno skida pare sa kartice.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pricao sam sad sa njihovom tech support, kazu mi da ne moze nikako srpska kartica na US nalog, ili srpski paypal na US nalog. Kome prolazi, prolazi igrom slucaja, pitanje kada ce i njima da prestane da prolazi. Ja sam pokusao da napravim novu nalog za game pass ultimate, i jednostavno ne prolazi. Rekao mi je da mi jedino preostaje gift kartica, a to se jednostavno ne isplati, da kupujem $10 karticu za $1 game pass. Prosli mesec sam isto imao muke da kupim igru, jedva je uspelo, ni sam ne znam kako, verovatno nekad prodje slucajno.

Ranije je imalo da se kupi na cdkeys game pass za male pare, tipa 2-3$ mesecno, ako se uzme na 3 meseca, sada je kod njih skuplje nego direktno od MS-a.

Jel ima neko neki drugi izvor?
 
Sto ti je problem da ti ostatak od tih $10 ostane za neki drugi put? Inace, bilo je i kartica od $5.
 
Pa nije mi problem, to bi bilo idealno, ali ne možeš da redeemuješ jednu karticu deset puta, pitao sam ih. Jedino ako je neko probao i zna da može.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pa na nalogu ti stoji ostatak od tih $10, sa njima mozes da radis sta hoces. A ako opet zapne, javis se supportu i kazes da hoces to i to i da imas dostupnu sumu na nalogu koju hoces da upotrebis.
 
Radi se o tome da ja hoću svaki mesec da otvorim novi nalog i da iskoristim game pass za $1 opciju, kao što dosta njih rade. U tom slučaju otpada ta opcija sa gift karticom.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja sam na US Alaska nalogu registrovao najnormalnije svoje kartice i rade najnormalnije na Xbox store-u evo vec 4god bez ikakvih problema doduse ne internet kartica vec regularna kartica vezana za tekuci, cak sam imao u jednom trenutku gregistrovane i dve kreditne kartice, sve odreda su prolazile bez problema, evo regularno mi svaki mesec skidaju 15usd za Ultimate (stvarno me mrzi da pravim svaki mesec nalog), tako da cisto sumnjam da ce ukinuti bilo sta po tom pitanju. Kartica je Mastercard Gold debit iz Erste banke, a pre toga Visa iz Raiff banke i Visa i Master kreditne isto iz Raiff banke..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Je sam na US nalogu, Delaver. Sve Erste kartice rade. Barem MC i kreditna i gold debitna a i paypal mi radi, za sada.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
GPU plaćan sa Visa Elektron Gold iz Vojvođanske. Plaćamo još Visa Moja kreditnom, Visa Virtual i Visa Internet (digital) sve iz VB. Isto već 4 godine. US Alaska

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno