Šta je novo?

Xbox One

Svakako, ovo sa jednomesecnom pretplatom izađe najjeftinje. Jeste da je malo cimanje oko pravljenja accounta ali sta da se radi...
 
Zna li neko jel moguce vise puta aktivirati game pass one month, pise samo za nove korisnike, pa se pitam jel moguce jednostavno napraviti novi Microsoft account pa aktivirati jos jedan one month kod?
Kada napravim nalog imam pravo da idem jedan dolar jedan mesec? Mogu li to da uplatim dikretno karticom ili moram da kupim 5$ card?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
A kako cuvate progres u igrama kada svaki put pravite novi nalog?

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Ja birao usa, poslednji put kaliforniju i los andjeles
Na xbox
Sent from my P30 using Tapatalk
 
EbXlyVuU0AArx-H
 
Jel ima neko ideju zasto ne mogu da kupim igru, ni preko PayPala ni preko kartice? Region je USA, adresa je USA, uvek je tako bilo, kupio sam do sada preko paypala gomilu igara a sada ovo. Kartica je nasa logicno.
 

Prilozi

  • Screenshot_4.jpg
    Screenshot_4.jpg
    27.6 KB · Pregleda: 86
Jel ima neko ideju zasto ne mogu da kupim igru, ni preko PayPala ni preko kartice? Region je USA, adresa je USA, uvek je tako bilo, kupio sam do sada preko paypala gomilu igara a sada ovo. Kartica je nasa logicno.
Probaj kasnije ili sutra, nešto je tu fo njih. Paypal mora da radi jer i u payment method za paypal piše works in USA

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Ako si skoro stavio isti nalog na windows 10 store probaj da se prvo izloguješ sa tog store-a na windows-u.
Imao sam isti problem jednom prilikom.

Sent from my Nokia 8 Sirocco using Tapatalk
 
Nemam Windows 10. Nisam nista menjao oko toga ne pamtim od kad. Pricao sam sa ovim na live chatu, on mi je rekao da mora region naloga da bude isti kao moja fizicka lokacija, kartica, paypal, sve. Onda mi je rekao ajde ja cu da ti kupim igru preko paypala direktno, ali nije uspeo jer kaze verovatno zato sto sam pokusao 5-6-7 puta bezuspesno sistem je blokirao na 24 sata, pa da prodam sutra ponovo. Uvek mi je do sada PayPal radio bez problema.

Na kraju mi je rekao da probam preko VPN-a za nekoliko sati. To je bilo sinoc oko 2, evo 12 sati kasnije i dalje ne moze, preko VPN-a.
 
Poslednja izmena:
Pricao sam ponovo sa tech supportom, drugi put. Slicno mi je rekao, ne mogu da placam karticom ili paypalom koji je iz razlicitog regiona od onog koji je na nalogu. Meni je na nalogu US, jer Srbije nema. Rekao mi je da su mi je jedine opcije ili da koristim neki US oblik placanja preko VPN-a ili da kupim gift kartice.

Mislio sam da kupim neku igru za koju kaze da je $9.99 plus taxes. Jel ima neko predstavu koliko su "plus taxes"? Da bih znao koju gift karticu da uzmem. I ako moze preporuka za mesto da kupim gift karticu. :) Sta cu, ovo mi se nikad nije desavalo, uvek sam kupovao preko paypala bez problema, ocigledno su nesto promenili.
 
Za porez zavisi gde si postavio da ti je adresa u US...
Ako je Aljaska, onda je porez 0.

Sto se tice dodavanja placanja, da li imas neku karticu koja moze na net? Virtual, kreditna...?

Svim drugarima dosad, najbezbolnije je bilo kada sam se preko kompa ulogovao na MS nalog i kliknuo da dodam nacin placanja...
Tamo izaberes za placanje u US, stavis adresu nekog hotela i uneses svoju karticu.
BItno je da mogu da povuku s kartice 1 koji ti odmah vrate.
Sad, ako tikartica ne podrzava onverziju RSD->USD, onda je to problem.
Isto tako ako je vezana samo za EUR nalog, bez mogucnosti konverzije.
 
Stavio sam California. Imam Visa Electron banke Intesa. Stavio sam karticu isto kao ti. Povukli su 100 dinara. Nisu vratili, ali nebitno.
 
Iz n-tog pokušaja sa uspeo sa konzole da kupim preko kartice. [emoji2955] PayPal ne prolazi. Skinuli mi tačno $9.99.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jel moze neko da preporuci neki povoljan deal za obican Game Pass, ne Ultimate? cdkeys je bio povoljan pre par meseci, ali sada je kod njih skuplje nego direktno od MS da kupim. :D
 
Ja svaki mesec placam ultimate ono po 1$, napravim novi nalog svaki put ali nije problem

Sent from my P30 using Tapatalk
 
To mi je prevelika zayebanciya. Jel svaki mesec izgubis progres u igrama jer napravis novi nalog?
 
Mislim da se ne gubi nista, to igra moj sin, ma nalog napravimo za 5 minuta, bas cu mu reci da proveri pa cu ti javiti

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Ajde, hvala ti. I jel brišete stare naloge? I istu karticu/paypal koristite?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da, obrisem skroz stari nalog, placam karticom, prvi put cak kad sam ukinuo nalog, jos su mi vratili tih 1$

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Zašto Xbox store neće da mi skine pare s devizne kartice (Visa Internet, banka Intesa), koliko se sećam ranije je prolazila bez većih problema? Kao kartica i nalog mi nisu iz istog regiona itd... Billing address mi je Helena, MT (gde ne oporezuju digitalni sadržaj)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
I još nešto. Stalno mi uračunava i applicable taxes tj porez (5%) na iznos igre iako mi je nalog u sjedinjenoj država gde se ne oporezuju igre... Ništa mi nije jasno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mislim da zavisi od države do države da li ima porez ili ne. Ali sada vidim da si stavio Montanu. Ne znam...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tako bi trebalo da bude, da. Ali meni je namešteno grad Helena, Montana i opet oporezuju igru. Na PSN-u nemam dotičnih problema.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno