Šta je novo?

Mehanicke Tastature

te ploce kostaju po 30$, a stabilizatori i po 7$. ne mogu sad da otvorim njegove banggood linkove, ali ne moze da ispadne ispod 40$ cela tastatura.

Ja sam bas u procesu dizajniranja jedne full tastature. Moja ideja je da iskoristim neku staru gejmersku tastaturu i njenu elektroniku i softver, a da ja napravim pcb. Samo moram da dodjem do odgovarajuce tastature.

Edit: ok, napisao je koliko ga je kostalo. 84$. za te pare cu uzeti brendiranu sa garancijom.
Moze mnogo jeftinije sa alija da ispadne, skupi su ti switchevi samo, ako to nadjes, sve je super. :)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Moze mnogo jeftinije sa alija da ispadne, skupi su ti switchevi samo, ako to nadjes, sve je super. :)

Sent from my A0001 using Tapatalk

posto se radi o projektu, za prvu turu cu uzeti gateron brown. 10kom kosta oko 2.5$. Verovatno mogu jos malo da smanjim cenu ako uzmem 10 lotova.
To bi bio najveci trosak jer ostalim stvarima imam pristup. Ako izleti neka dobra pokvarena tastatura za male pare, onda sam ubo premiju jer tu imam i kuciste i elektroniku. Jos ako ima svoje osvetljenje...
Planirao sam da iskoristim koleginu logitech g11 preko koje je nesto prosuo, ali je prodao pre nego sto sam je rezervisao.
 
posto se radi o projektu, za prvu turu cu uzeti gateron brown. 10kom kosta oko 2.5$. Verovatno mogu jos malo da smanjim cenu ako uzmem 10 lotova.
To bi bio najveci trosak jer ostalim stvarima imam pristup. Ako izleti neka dobra pokvarena tastatura za male pare, onda sam ubo premiju jer tu imam i kuciste i elektroniku. Jos ako ima svoje osvetljenje...
Planirao sam da iskoristim koleginu logitech g11 preko koje je nesto prosuo, ali je prodao pre nego sto sam je rezervisao.
To sam hteo da kazem, samo ako je neko sunuo sok ili nestonozbiljnije preko, nacices za dzabe ono.. :)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Redragon K552 ili K553?

Slicna je cena. Sto pre odgovor, to bolje [emoji4]

Iscitao po netu, odlucio se za K553 :D
 
Poslednja izmena:
Tastaturu sam narucio u BC-g**** za 6.200 dinara, stize sutra.

Ne znam da li je pisano, jedine razlike izmedju K552 i K553 su to sto je K553 kompletno alu kuciste i sto su dugmici malo izbaceni radi lakseg ciscenja.
Takodje se oblik kucista malo razlikuje, na K553 je vise neki "gejmerski" dizajn, dok je K552 minimalisticki, obican pravougaonik.
 
Poslednja izmena:
Generalno Redragon mehanicke tastature su dobre osim sto su mnogo bucne i kliktave.Bude interesantno prvih par dana posle krene da iritira zvuk.
 
Drug ima K552, meni se zvuk svidja :D
 
Generalno Redragon mehanicke tastature su dobre osim sto su mnogo bucne i kliktave.Bude interesantno prvih par dana posle krene da iritira zvuk.

Prvo, imaju Blue prekidače, normalno je da su bučne. Drugo, imaju Outemu Blue koji su za nijansu tvrđi i glasniji od Cherry Blue. Razlika je vrlo mala, da nemam CM tastaturu sa Cherry Blue da uporedim, ne bih ni znao...
 
Ja imam braon Outemu u Devajaras tastaturi, ali kada sam gledao sve Outemu video sam da se dobrom broju youtube-era više dopali Outemu od Cherry (baš za plave, ne za ostale).
 
Stigla ak33 i za pare koje sam platio fantasticna. U nekim poljima bolja izrada od kbparadise v80, al opet kao da fali nesto.
Zorro blue, tvrdji od cherry red. Navikavam se polako, priznajem da sam vec opcinjen clickom plavog switcha. U svakom slucaju za 40e na akciji i to da je stigla za 8 dana ( da, preko alia za 8 dana. I dalje ne verujem. )
Prezadovoljan!
Preporuka! Plus: po meni 10x bolja od redragona. #poyy
Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Screenshot_1.png Da li bi se osetila razlika u kucanju? I jel ima neko iskustvo sa Kailh switchevima, blue?
 
Pogledajte prilog 231248 Da li bi se osetila razlika u kucanju? I jel ima neko iskustvo sa Kailh switchevima, blue?
Preferiram licno high-profile, nikad nisam imao zelju da sidjem na low, kao ni ljudi oko mene.

Sto se tice Kailh imas ih po razerovim tastaturama samo pise da su tzv. "razer switchevi". Razlikuju se plavi od cherry-mx blue, nekome su lepsi, koliko sam razumeo, imaju bolji "klik" rad od cherrymx.
Sad za izdrzljivost po netu ih jako pljuju da nisu kvalitetni, dok su kod nas retki takvi, to jest na 6-7 osoba, jedna ce se zaliti sigurno. :D

Ako hoces da probas, mozes u prodavnicama koje prodaju te razerove tastature, mislim da razer zeleni switchevi = plavi.
 
Poslednja izmena:
Tip: Zorro blue nije za gameing.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Ali nemaju mehanicku tastaturu :D
Objasnio je poentu, to su uredjaji koji su za nesto kao putovanja, njihova potreba je da budu light, imaju jaku bateriju i necujnu tastaturu. (Laptop gamere ne racunam)

Ortak je poneo TK jednom u citaonicu, crveni switchevi + oringovi, to se ljudi culo toliko da je dok je kucao PW svaka osoba okrenula glavu da vidi sta to puca, tada sam odustao da odnesem moju brown. (Jos 5-6 osoba koristi laptop tamo, ali tastature su low profile rubber, tako da..)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Objasnio je poentu, to su uredjaji koji su za nesto kao putovanja, njihova potreba je da budu light, imaju jaku bateriju i necujnu tastaturu. (Laptop gamere ne racunam)

Ortak je poneo TK jednom u citaonicu, crveni switchevi + oringovi, to se ljudi culo toliko da je dok je kucao PW svaka osoba okrenula glavu da vidi sta to puca, tada sam odustao da odnesem moju brown. (Jos 5-6 osoba koristi laptop tamo, ali tastature su low profile rubber, tako da..)

Sent from my A0001 using Tapatalk

Shvatio sam poentu, ali ima ljudi koji nece koristiti to po citaonicama i gde bi im mozda vise odgovarala mehanicka tastatura za kucanje.

Zasto bi iko poneo bilo koju mehanicku tastaturu u citaonicu? Zna se da dizu iz mrtvih sa iritirajucim kliktanjem (pogotovo u citaonici), pa ona Lenovo obicna tastatura koja je u Narodnoj biblioteci nervira ljude koji dodju da uce mogu tek da zamislim kako je prosao sa mehanickom.

Da ne kazem da postoji samo numpad deo sa mehanickom tastaturom, tako da ne vidim razlog zasto bi to postojalo, but there it is.
 
Takvih je tipa mozda 5%, a i od tih 5%, mozda 1% bi je koristio van kuce. Dakle govorimo o 0.05% ljudi koji bi koristili tastaturu na tabletu (uzmi u obzir koliko je malo trziste tableta, a tek koliko je onda trziste ljudi koji koriste tastaturu na tabletu, pa vidi tvoju ciljnu grupu - 0.05% od toga - vrv na prst jedne ruke stanu). Tableti su trziste koje umire - nesto novo kao novi iPad pro sa iOS11 je pravac u kome tableti trebaju da idu, i tu se tastatura retko koristi - vise je za ljude koji se bave kreativnim stvarima (koriscenje olovke najcesce), i bazira se na koriscenje rukama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzeo Redragon Kumara tastaturu posle dužeg razmatranja. Generalni utisak je odličan, stvarno predobar proizvod za te pare.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Drug ima Kumaru(K552),
ja imam Usas(K553).

Obojica prezadovoljni.

Razlika je sto su na K553 dugmici izdignuti i sto je celo kuciste alu.
 
Objasnio je poentu, to su uredjaji koji su za nesto kao putovanja, njihova potreba je da budu light, imaju jaku bateriju i necujnu tastaturu. (Laptop gamere ne racunam)

Ortak je poneo TK jednom u citaonicu, crveni switchevi + oringovi, to se ljudi culo toliko da je dok je kucao PW svaka osoba okrenula glavu da vidi sta to puca, tada sam odustao da odnesem moju brown. (Jos 5-6 osoba koristi laptop tamo, ali tastature su low profile rubber, tako da..)

Sent from my A0001 using Tapatalk

aman, da je hteo da bude tih, bas sa crnim tasterima je mogao da bude sasvim necujan, da nije bottomovao....
 
Sta mislite o Turtle Beach Impact 500 tastaturi? TKL, Cherry MX Blue switchevi, za $50. Costar OEM, samo su stavili brend, isto kao i Cooler Master sa QF Rapid modelom. Izgledaju identicno.
 
zte pare ne moz da bude losa, pogotovu ako ima original cherry switch-eve
 
Sta mislite o Turtle Beach Impact 500 tastaturi? TKL, Cherry MX Blue switchevi, za $50. Costar OEM, samo su stavili brend, isto kao i Cooler Master sa QF Rapid modelom. Izgledaju identicno.
Na papiru 300% dobra, prodji po netu citaj iskustva, ako nema neki bas veliki feler kupuj! :)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Eh ipak uzeh Masterkeys Pro M RGB, bila je razlika u ceni 2000 naspram redragona pa mi nije bilo zao da dodam. Za sada sam prezadovoljan.

S obzirom da mi je komp u sobi gde spavamo devojka i ja plasio sam se da ne budu previse glasni kliktaji, ali ispada da se brown switch ni ne cuje maltene :D

Da sam uzeo redragon verovatno ne bih mogao da je koristim rano ujutru.
 
Koliko si je platio i gde?
 
Decko je dobio na turniru i prodavao za 10000. Neotvorena je cak, Tako da mi je ispao Best buy.

Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno