Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Mogu da naručim neku Green od spolja ali mi se ne isplati baš. Ove jeftinije kineske ne nude nikakvu Green varijantu. Jedino da iskopam negde Black...mada, preferiram clicky.
Inače, hteo bih neku sa osvetljenjem, gro vremena provodim u polumraku.
 
Mogu da naručim neku Green od spolja ali mi se ne isplati baš. Ove jeftinije kineske ne nude nikakvu Green varijantu. Jedino da iskopam negde Black...mada, preferiram clicky.
Inače, hteo bih neku sa osvetljenjem, gro vremena provodim u polumraku.
Bilo bi super da se kod nas mogu naci QuickFire TK sa green switchevima. Tastatura izgleda kao babaroga, a i voleo bih green switcheve vise od plavih. :]

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Massdrop cesto ima opcija sa zelenim switchevima, ali kao sto rekoste mit zeleni i clear su najskuplji i najbrze se rasprodaju.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Zasto na cherry sajtu ne postoje informacije o brown switchevima? Da li su ih izbacili iz proizvodnje ili sta? A vidim i na sajtovima koji prodaju elektroniku da se vise ne mogu poruciti (mouser, digikey).
 
Zasto na cherry sajtu ne postoje informacije o brown switchevima? Da li su ih izbacili iz proizvodnje ili sta? A vidim i na sajtovima koji prodaju elektroniku da se vise ne mogu poruciti (mouser, digikey).
Nesto ti tu nije OK, gledao sam tabelu i posle plavih oni su najprodavaniji cherry switchevi, ne znam gde je logika da ih ubijes..

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Nesto ti tu nije OK, gledao sam tabelu i posle plavih oni su najprodavaniji cherry switchevi, ne znam gde je logika da ih ubijes..

Sent from my A0001 using Tapatalk

pa znam i ja to. Vidim i da puno tastatura normalno i dalje ima brown switcheve.
Zelim da dodjem do tacne kataloske oznake za switch koji mi treba kako bih isti zamenio na tastaturi, ali nemam gde da kupim. Moram da uzimam preko ebay i rizikujem klonove (a i skuplji su)
 
Ja sam za 8000 uzeo rgb redragon kamuru

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
@subtractor

Vidim da ih imaju na mechanicalkeyboards.com, imaju i plate i pcb mount varijante cherry mx brown svičeva, samo nisam do sada poručivao od njih, te ne znam koliko naplaćuju poštarinu i da li uopšte šalju kod nas. Mada ako na šalju, možda se može postići dogovor preko prepiske, često sam imao sreće što se toga tiče sa takvim manjim namenskim prodajama. :)
 
Poslednja izmena:
@subtractor

Vidim da ih imaju na mechanicalkeyboards.com, imaju i plate i pcb mount varijante cherry mx brown svičeva, samo nisam do sada poručivao od njih, te ne znam koliko naplaćuju poštarinu i da li uopšte šalju kod nas. Mada ako na šalju, možda se može postići dogovor preko prepiske, često sam imao sreće što se toga tiče sa takvim manjim namenskim prodajama. :)

Sa ovog sajta sam nasao katalosku sifru i pretraga po sifri me je odvela na cherry.de koji ima informacije o svim switchevima. Ja sam prvobitno gledao cherry america.
Dobre su cene prekidaca, ali je meni ovo neisplativo jer mi treba samo 1 komad, a i shipping sigurno ne bi bio jeftin. Osim toga, cene su im dosta dobre, na 100kom ispadne 0.5$ po prekidacu. Kod vecine distributera je vise.
 
Kupio sam od jednog forumaša Redragon Usas. Iako već imam CM Quickfire TK sa plavim prekidačima, hteo sam ovu zvog slabijeg osvetljenja (a i gotivim kad su tasteri iznad metalne ploče umesto u kućištu, kao kod CM). Odmah se vidi da je kvalitet izrade slabiji od CM-a ali radi posao. Imam samo jednu zamerku...font na tasterima je odvratan, jbt! Kad uključim osvetljenje prosto mi bode oči, ne mogu da ga smislim. Na slikama deluje fuj a tek se uživo vidi koliko je užasan...Moraću da joj zamenim keycapsove. Videću imaju li braća Kinezi nešto jeftino a da liči na nešto...i da su za backlit tastere, normalno. Sviđa mi se font na onoj Ajazz tastaturi...
 
Meni je stigla pre desetak dana Logitech G610 iz USA, na Amazonu nešto oko $70 (za razliku od 16.000 + dinara kod nas), donela mi drugarica. Nisam do sada koristio mehaničke tastature, izabrao sam braon switcheve (braon ili crveni su opcija kod ovog modela) kao "srednju" opciju. Milina koristiti, nisam verovao da može biti tollika razlika u odnosu na membranske dok ne probah :)
 
Uzeo pocetkom februara Logitech G810. To mi je i generalno prva mehanicka tastatura.

Prvo sto sam primetio je da je mnogo teza od prethodne tastature. Nakon prvih pola sata koriscenja, delovala mi je onako, nista posebno (Romer-G switch). Ne u smislu nesto lose, vec da ne vredi tih para. Malo kasnije, kako sam poceo da se navikavam na switch-eve, promenio sam misljenje. Sada mi bas lepo lezi i skroz sam zadovoljan. Zanimljivo je da sam slicna iskustva citao i na netu (pogotovo od onih koji su takodje presli sa membranskih), prvi utisak nista spec, da bi se to vremenom skroz promenilo, u pozitivnom smislu.

Sto se tice Romer-G switch-eva, mnogi ih porede kao mesavinu Cherry Brown i Red. Nisam probao Cherry, ali po opisu, ima logike. Lagani su za pritiskanje (45g actuation force), high actuation point (1.5 mm). Imaju mali bumb pri vrhu, nakon cega su linearni. Ako se malo brze ili jace pritiskaju, deluju vise kao linearni. Meni licno sve ove karakteristike odgovaraju, posto volim lagane switch-eve. Takodje su relativno tihi, rekao bih da nisu glasniji od prethodne membranske tastature (pogotovo sto bottoming out nije neophodan).

Sam dizajn je minimalisticki, RGB osvetljenje je vrhunski odradjeno, nema nikakvog probijanja svetlosti.
 
Samo da javim da je izgleda bio neki firmware update na Redragon Kamura RGB tast, uzeo sam u petak drugaru, i nema iste modove za svetlo kao sto ima tast koju sam uzeo devojci u januaru
 
Uzeo pocetkom februara Logitech G810. To mi je i generalno prva mehanicka tastatura.

Prvo sto sam primetio je da je mnogo teza od prethodne tastature. Nakon prvih pola sata koriscenja, delovala mi je onako, nista posebno (Romer-G switch). Ne u smislu nesto lose, vec da ne vredi tih para. Malo kasnije, kako sam poceo da se navikavam na switch-eve, promenio sam misljenje. Sada mi bas lepo lezi i skroz sam zadovoljan. Zanimljivo je da sam slicna iskustva citao i na netu (pogotovo od onih koji su takodje presli sa membranskih), prvi utisak nista spec, da bi se to vremenom skroz promenilo, u pozitivnom smislu.

Sto se tice Romer-G switch-eva, mnogi ih porede kao mesavinu Cherry Brown i Red. Nisam probao Cherry, ali po opisu, ima logike. Lagani su za pritiskanje (45g actuation force), high actuation point (1.5 mm). Imaju mali bumb pri vrhu, nakon cega su linearni. Ako se malo brze ili jace pritiskaju, deluju vise kao linearni. Meni licno sve ove karakteristike odgovaraju, posto volim lagane switch-eve. Takodje su relativno tihi, rekao bih da nisu glasniji od prethodne membranske tastature (pogotovo sto bottoming out nije neophodan).

Sam dizajn je minimalisticki, RGB osvetljenje je vrhunski odradjeno, nema nikakvog probijanja svetlosti.

Nakon cherry mx brown samo sam probao jednu recenicu da iskucam na romer-g i nikada vise nisam pozeleo, a ortak je ubrzo prodao i uzeo cherry...

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Ja imam cherry MX brown i Roamer i jedina zamerka drugom je osećaj da mi tasteri zapinju, oseti se kao da plastika ide preko plastike. Taj osećaj nemam sa braon, nisam imao ni sa black, ali jesam sa red koju sam koristio kratko.
 
Naručio sam ove keycapove za Redragon Usas, ne mogu da gledam onaj font na njoj. Ovi nisu ništa posebno ali imaju lep, normalan font, ako ništa drugo. Jedino mi se ne sviđa što nemaju Cherry već OEM profil/visinu...
 
Pozdrav gde u Srbiji mogu da nabavim keycap puller? I kako to prevesti na srpski? :D
 
Nigde i nikako :)
Da budem iskren nigde nisam video da se može kupiti kod nas. Možemo ti posuditi ako ti baš jako treba.

Sent by homing pigeons
 
Imaš povremeno na Kupujem-prodajem/Limundu/Kupindu, a možeš i da naručiš sa Ali Express-a.
 
Srafciger i cekic. Stavis na pravo mesto sravciger i okrenes na pravu stranu i lagani zvek odmah izbaci keycap.
 
Ja to prstima :d

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Srafciger i cekic. Stavis na pravo mesto sravciger i okrenes na pravu stranu i lagani zvek odmah izbaci keycap.
Logitech G710+ korisnici evo korisnog tutorijala.

(Javljam se da kupim switcheve kad odvalite tastaturu...)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Čekić je oslonac u toj kombinaciji, ako sam ga dobro razumeo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Čekićem udariš po šrafcigeru da ona kapica odleti u luku preko sobe :)
 
Ja sam za 8000 uzeo rgb redragon kamuru

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Kako si zadovoljan sa tastaturom?

Ja je merkam vec neko vreme ali ne mogu nigde da je isprobam uzivo. Video sam da su switchevi slicni cherry blue, sto mi ne ofgovara, ali ako pogledan cenu, mogu i da rade gumeni kruzici da je utisam.

E sad, da li zna neko TKL mehanicku tastaturu sa cherry brown switchevima? Gledam po radnjama TKL verzije skuplje od obicnih o_O
 
Kako si zadovoljan sa tastaturom?

Ja je merkam vec neko vreme ali ne mogu nigde da je isprobam uzivo. Video sam da su switchevi slicni cherry blue, sto mi ne ofgovara, ali ako pogledan cenu, mogu i da rade gumeni kruzici da je utisam.

E sad, da li zna neko TKL mehanicku tastaturu sa cherry brown switchevima? Gledam po radnjama TKL verzije skuplje od obicnih o_O
Dobra alternativa je CM QuickFire TK, nije full TKL ali je kompaktna za sve pare. :) Takodje cena je pristupacna...

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Dobra alternativa je CM QuickFire TK, nije full TKL ali je kompaktna za sve pare. :) Takodje cena je pristupacna...

Sent from my A0001 using Tapatalk

Gledao sam tu i Rapid I takodje. Ne znam kakva su iskustva ovde ali na neweggu su bas opalili na los kvalitet tastature sa brown switchevima. Tipa pokvari se svetlo posle par dana, dugme pocne da baguje a zatim i da prestane da radi, sto me je zapravo i odvuklo malo od CM tastatura.
 
ja imam quickfire rapid i, tastatura je kao tenk, ne znam čemu hejt. doduše ja sam zamenio keycapsove istog dana kad sam je uzeo.
 
Nazad
Vrh Dno