Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Za 87e imas CM Storm QuickFire XT sa cherry brown switch, sto je po meni dosta bolje od tog kineza.
 
vec imam jednu cooler master.



to je laptop koji izigrava htpc. bezicnu mehanicku tesko naci. imam gumenu bezicnu, ali ko ce to da koristi...
Ne razumem sta ako imas? I ja imam jednu CM i uzeo bih jos 3, makar od istog modela sa drugim switchevima.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
sta ce mi dve iste tastature :D kad vec kupujem da uzmem da probam nesto drugo, ovo znam kakvo je. bitno da je svaka mehanicka i da je layout isti, generalno iskustvo je slicno. ne bih mogao na poslu da koristim jedno, a kuci drugo, trece, cetvrto
 
Isplatili li se dati 100e za Logi G910? Jesul ok ti svicevi?

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
 
Isplatili li se dati 100e za Logi G910? Jesul ok ti svicevi?

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
Licno mi se ne svidja, probao sam je i zakljucio da je reklama cudo, orion spark bih zaobisao.
Za 6000din prodao ortak, koristio je mozda jedva 2 meseca.. Tako da se orjentisi po tome.
Za 100e kod drugova sa severa ima CM QuickFire XT, TK i slicni modeli sa cherry mx switchevima. :)



Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Oki thx. Znaci samo cherry.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
 
Oki thx. Znaci samo cherry.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
Cherry ili bilo koja alrernativa aka cherry lookalike kao sto su zorro, gatheron itd.
Na njima mozes da radis modifikaciju, zamenis kapicu i slicno.
Imas jeftnije varijante iz inostranstva i kod nas pa sta te interesuje pitaj. :)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Smorio sam se sa svojom Varmilo VB87M. Radim na istom iMacu u 2 OS-a i muke žive kada treba da restartujem mašinu u drugi OS.
Oba sistema vide tastaturu, ali ona kao da se stalno zakači i otkači.

Moram da uzmem malu USB tastaturu, ukucam šifru, ulogujem se i obrišem Varmilo, a zatim je opet dodam. Tada radi opet sve normalno do promene u drugi sistem. Da napomenem da ako restartujem računar, ne promenivši sistem, tastaturu sistem normalno vidi kad se podigne. I MacOS i Win. Ali čim pređem iz jednog u drugi, gotovo.

Šta mislite da je uzrok problema?

Pošto mi se svidja Logitechov softver za miša (G502), razmišljam se da uzmem i G810 tastaturu. Mislim da mi Roamer switch neće biti problem. Zanima me da li neko ima neku sličnu Logitechovu tastaturu i da li i miš i tastatura koriste isti softver. Nisam pri kompu narednih par dana, pa ne mogu da proverim da li mi softver za miša na Win ima i podršku za tastature.
 
Smorio sam se sa svojom Varmilo VB87M. Radim na istom iMacu u 2 OS-a i muke žive kada treba da restartujem mašinu u drugi OS.
Oba sistema vide tastaturu, ali ona kao da se stalno zakači i otkači.

Moram da uzmem malu USB tastaturu, ukucam šifru, ulogujem se i obrišem Varmilo, a zatim je opet dodam. Tada radi opet sve normalno do promene u drugi sistem. Da napomenem da ako restartujem računar, ne promenivši sistem, tastaturu sistem normalno vidi kad se podigne. I MacOS i Win. Ali čim pređem iz jednog u drugi, gotovo.

Šta mislite da je uzrok problema?

Pošto mi se svidja Logitechov softver za miša (G502), razmišljam se da uzmem i G810 tastaturu. Mislim da mi Roamer switch neće biti problem. Zanima me da li neko ima neku sličnu Logitechovu tastaturu i da li i miš i tastatura koriste isti softver. Nisam pri kompu narednih par dana, pa ne mogu da proverim da li mi softver za miša na Win ima i podršku za tastature.

Ja nisam imao takvih problema, radila je sa dve verzije windowsa bez problema (win 7 i win 10) (sada sam samo na win 10). Da nije do bluetooth adaptera? Ja koristim Asus BT400. Takođe pogledaj u uputstvu za tastaturu mislim da ima mogućnost da pamti nekoliko različitih uređaja pa se na neku kombinaciju tastera menja uređaj na koji je konektovana.
Ja sam i dalje oduševljen tastaturom, toliko da sam pre neki dan pazario wireless Siberia 800 sluške i sad je ostalo još samo da naleti povoljno neki Logitch G900 pa da budem potpuno bez kablova.
 
Ja nisam imao takvih problema, radila je sa dve verzije windowsa bez problema (win 7 i win 10) (sada sam samo na win 10). Da nije do bluetooth adaptera? Ja koristim Asus BT400. Takođe pogledaj u uputstvu za tastaturu mislim da ima mogućnost da pamti nekoliko različitih uređaja pa se na neku kombinaciju tastera menja uređaj na koji je konektovana.
Ja sam i dalje oduševljen tastaturom, toliko da sam pre neki dan pazario wireless Siberia 800 sluške i sad je ostalo još samo da naleti povoljno neki Logitch G900 pa da budem potpuno bez kablova.
Dve verzije Windowsa su verovatno koristile isti drajver, pa tastatura nije pravila razliku.
A probao sam i sa kombinacijom Fn + -> i ne radi, jer je tastatura očigledno zbunjena činjenicom da zna taj bluetooth uređaj jer se njegova MAC adresa ne menja.
 
Da li neko zna kako bih popravi spacebar na tastaturi g19? Ona metalna opruga sto stoji ispod je prikacena sa cetiri zabice i jedna se polomila, i sad spacebar treba jace da pritisnem tj. sporije ide gore/dole. Bilo bi dobro ako neko ima pokvarenu g19 :)

Kao ovo na slici :)

Pogledajte prilog 227831
Druze moj to sto ti imas je membranska tastatura, nema veze sa mehanikom.

Postoji nesto sto se zove "stabilizator" na tastaturama sa cherry switchevima, tako da su zice prevazidjene jos pre X godina..
Ovako mozes da se slikas ako neko nema visak space da ti pokloni. Eventualno da smislis neku custom majstoriju i fiksiras to.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Malo bi da se igram pa me interesuju iskustva sa zorro switchevima.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Malo bi da se igram pa me interesuju iskustva sa zorro switchevima.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Koliko sam video na YouTube, nisu naročito oduševljeni Zorro switchevima. Uglavnom pominju da osećaj nije ravnomeran, varira od tastera do tastera, što smrdi na lošu kontrolu kvaliteta...
Ja bih zaobišao Zorro, Outemu je ok, pa čak i Kailh, a Gateron je već top Cherry klon.
 
Meni lično više odgovara Gateron od Cherry-ja, a imao sam priliku da probam većinu switch-eva od oba proizvođača.
 
Bacio oko na ajazz ak33 rgb, ja kolko sam video ne zale se na switcheve kolko na glossy zadnji deo.

Edit: tj. Lomim se izmedju E Element z88 i ak33.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako baš biraš između te dve, ja bih odabrao E-Element, zbog boljih switcheva.
 
Ipak ce biti ajazz, nije mi do swicheva vec da se zezam. Jer cu moju KBParadise v80 da malo modujem. Pa da imam neku da sluzi dok ne sredim sve. :)
 
Necu da diram ajazz, vec moju v80. Ajazz uzimam za prvu pomoc. :D A v80 sredjujem i modujem case. Prefarbavanje, ulepsavanje. Ne bih ja moju cherry red v80 menjao nikad! Ni za jednu rgb. :)

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Ipak ce biti ajazz, nije mi do swicheva vec da se zezam. Jer cu moju KBParadise v80 da malo modujem. Pa da imam neku da sluzi dok ne sredim sve. :)

Ako ti je za utehu reci cu ti da su switchevi u ajazz (blue verziji) i sama tastatura poprilicno izdrzljivi (ne pitaj me kako znam :) )


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
meni su sada zanimljive modularne tastature...
 
Ja uzeh G810. Čudan osećaj sa Roamerom, ali je zanimljiva promena :)
 
Ako neko ima tastaturu sa MX Green switchevima, neka javi...
Fuck it, možda bih menjao moju CM TK Blue za Black switcheve, ko zna...hoću tvrđe prekidače od plavih.
 
Ako neko ima tastaturu sa MX Green switchevima, neka javi...
Fuck it, možda bih menjao moju CM TK Blue za Black switcheve, ko zna...hoću tvrđe prekidače od plavih.
Pitao sam pre mesec i po dana da li ima neko iz ekipe zelene i nisam dobio odgovor. :)
Izgleda da je mit...

Najrasprostranjenija kod nas sa black switchevima bi bila SS 6GV2 tastatura.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno