»RSS Benchmark sajt

Strana 9 od 207 PrvaPrva ... 56789101112131959109 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 121 do 135 od ukupno 3098

Tema: Mehanicke Tastature

Member
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        63
      2. Moja mašina
        • MON: Samsung SyncMaster 793s
        • HDD: Maxtor 6E040L0
        • OPT: Pioneer DVR-111D
        • INET: DSL
        • Ostalo: IBM Model M 1393669
      3. umart:
        ljudi meni nije nista jasno,hocete da kazete da stare ibm m tastature kostaju boga oca danas?koliko tacno?posto imam jednu na tavanu
        Na ClickyKeyboards su dosta skuplje ali ih ima malo i u dobrom su stanju(nekad je imalo dosta novih).
        Ako je tvoja buckling spring verzija(i normalno isravna) zainteresovan sam za kupovinu. Te koje koštaju 15$ su rashodovane, uglavnom s razlogom, dobre su od 40-50$ pa naviše(Možda sam mogao da te ubedim da ne vrede ništa. Al to nije u redu. )
        Menjao Hewlett-Packard : 04.12.2013. u 19:13

Member Avatar korisnika umart
        Na forumu od
        Nov 2013
        Poruka
        6.079
      5. Moja mašina
        • CPU: i7 4770,CM Seidon 120v
        • MoBo: AsRock z97x Killer
        • RAM: PNY 1600 cl7, 8gb
        • VGA: Powercolor 290 PCS+
        • MON: Quanmax q24
        • HDD: Crucial m500 240gb,buljuk raznih diskova po rekovima
        • OPT: LG DVDRW
        • Case: Anidees AI-6 windowed, Raidmax 850AE
        • SND: Line6 UX2 usb,Focusrite Saffire PRO24 firewire,M Audio BX5D2,Akg K240Mk.II
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: EVGA Torq x5
      6. kako se promeni prica odmah bokte

salu na stranu,kad dodjem do nje,uverim se koja je verzija i kako radi,bicete obavesteni

Member Avatar korisnika nevernik
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        @HP.. U Srbiji se dobro ocuvane IBM model M prodaju za max oko 1500-2000 din, obicne neproverene idu do max 200-300 din (kako kad, ja sam kupio za 87 din jednu a nudio sam tipu 200 din odmah na ruke jer nije ocuvana i fale delovi-na limundu naravno). Razlika i jeste u trzistima i kupovnoj moci a isto tako pitanje je i postarine posto su doticne tastature veoma teske (u Srbiji dodaj jos jedno 300-400 din postarinu na to). Ima tastatura IBM model M 15 koje idu od 500 $ pa navise.
        Recimo u Srbiji na Limundu sam ucestvovao u takvim licitacijama te znam, isto tako Datahand (jedina koju sam video u Srbiji na prodaju) je prodana za oko 8000-9000 din a sigurno bi prosla oko 200-300 eura na ino trzistu. Razlike u cenama je u ocuvanosti, repariranosti i sl. Nereparirane IBM model M tastature max su oko 15 $ na americkom trzistu osim nekih retkih modela a reparirane (sve ocisceno, sredjeno, rasklopljeni prekidaci i provereni, itd ) idu do 50$ jer su skoro nove u takvom stanju. Nova tastatura sa BS switchem kosta od 80$ pa navise. Naravno i dalje vazi da su originalne IBM tastature (proizvedene od strane IBM-a do '93) nekako vrede bas zbog kvaliteta i postoji neko misljenje da su "bolje" od novih Lexmarkovih (drugo mesto po potraznji, proizvedene od 93-95 od strane Lexmarka za IBM) ili Unicompovih tastatura (I danas u prodaji i vlasnici BS patenta i koji svi i kupuju da ih koriste osim ako bas nemaju vecu kolekciju originalnih IBM-ovki).
        Sve u svemu ima limundo, kupindo ili ovde se moze isto tako probati i samo trziste ce reci cenu. Ono sto je problem jeste da takvih tastatura vise nema na Limundu da se nadje . Na neki nacin oni koji znaju koliko vrede mehanicke tastature (u smislu efikasnosti i izdrzljivosti u odnosu na gumicarke) pokusavaju da skupe te tastature vecinom kao kolekcionarski primerak. Recimo kad bih ja sad nabavio IBM model M 15 ja bih je samo reparirao i stavio u stakleni kovceg i cuvao bolje nego mnoge stvari . Da negovorimo o jos redjim starim japanskim tastaturama koje su i zapocele celokupnu tu pricu o ergonomiji i koje nisu ni zazivele ni na Japanskom trzistu a da negovorimo o US ili jos gore o nasem trzistu (na ivici Zemlje kod kornjacinog repa pa jaoli se tebi ako padnes sa Zemlje u Srbiji)...
        Menjao nevernik : 04.12.2013. u 21:20

Member
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        63
      9. Moja mašina
        • MON: Samsung SyncMaster 793s
        • HDD: Maxtor 6E040L0
        • OPT: Pioneer DVR-111D
        • INET: DSL
        • Ostalo: IBM Model M 1393669
      10. Na našem tržištu su svi ti upotrebljivi "antikviteti" izgubili cenu, npr. kod nas skoro nov Komodor 64 koji na ebay košta oko 200$ može da se kupi za 2000-3000RSD. Ni ja ne bih stalno koristio model M, više bi mi služila kao statusni simbol, naravno u upućenim krugovima društva jer oni koji nikad nisu kucali duže od 10min u kontinuitetu se smeju kad vide veliku belu tastaturu. Naravno, postoji razlika između Komodora koji je upotrebljiv samo u teoriji i tastature koja je još uvek jedna od najboljih(po mišljenju mnogih i najbolja), svejedno kod nas je sve izgubilo cenu.
        Menjao Hewlett-Packard : 04.12.2013. u 22:13

Member
        Na forumu od
        Oct 2004
        Poruka
        560
        Bogami ja moju model m sad kad sam skroz ocistio i sredio, ako bih je prodavao, ne bih je pustio ispod 60 evra.....jedino sto mi je velika, voleo bih da imam ssk, ili da odradim sam ssk mod

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        ...
        U principu nije vazno koliko kosta tastatura nego koliko su "geekovi" spremni da plate . To mi je najsmesnije kad gledam kako pojedinci govore i hvale pojedine tastature a u ocima negledaju tastaturu nego samo design. Sto je najgore nemozes ni da im objasnis jer nece nikad shvatiti razliku ...
        Iskreno vec sam na granici da pocnem istrazivati smetlista vecih gradova samo da bih ih nasao ....

Citat Citiram korisnika: LedZeppelin Pogledaj poruku
        Bogami ja moju model m sad kad sam skroz ocistio i sredio, ako bih je prodavao, ne bih je pustio ispod 60 evra.....jedino sto mi je velika, voleo bih da imam ssk, ili da odradim sam ssk mod
        Kad se uneses u neki posao iz strasti onda cena da se "ratosiljas" toga je znatno veca jer prodajes ne samo neku stvar nego i deo sebe .

Sad zamisli da neko uzme Ergodox ili neku slicnu tastaturu i ponese na posao, ljudi bi ga gledali ko cudaka cak i podsmesljivo ni neshvatajuci da se rugaju sami sebi i svom neznanju (zato sam obozavao da nosim EliteSecurity majice jer samo retki su znali sta je to a obicno je reakcija nakon onih koji znaju je odmah pitanje GDE SI TO NABAVIO, OCU I JA , najsmesnije je kad sam radio u obezbedjenju a dodjem kod sefova u toj majici - govorimo o danima kad je Internet jos uvek bio bauk gde babaroge kradu djecu). A sa druge strane bas to neznanje koliko vrede pojedine tastature (neke i preko 500-600 pa cak i preko 1000 $) spasava nas od kradja istih ....

PS. Toliko price o tastaturama budi mi zelju da nadjem modem i da pokusam naci neki zivi BBS ....
        Menjao nevernik : 04.12.2013. u 23:21

Member Avatar korisnika joc
        Na forumu od
        Dec 2007
        Poruka
        807
      14. Moja mašina
        • CPU: Pentium-m 1600@2272
        • MoBo: Neka ploča iz polupanog laptopa
        • RAM: 4gb ddr2
        • VGA: intel 910 ili 915 int
        • MON: acer v203h
        • HDD: 60gb
        • OPT: nema više
        • Case: okačen iza monitora
        • SND: int
        • LAP: Lenovo T400S
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Kyocera fs1010
      15. Imam IBM 1391403 1993-02-08.
        Odgovara mi što je švapska. Koristio sam je dok sam imao veće kucancije.
        Sizife....guraš pogrešan kamen.

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        http://www.clickykeyboards.com/index...id/0/id/361256
        Meni neodgovara Svapske.... Pored osecaja da ce Bata upasti da me ubije, istovremeno mi neodgovara ni njihova "slova" mada s obzirom da kucam na slepo nije neki problem ali za kolekcionare... pa kako za koga ...

Samo nemojte gledati cenu kod njih jer ako mozete videti kod njih je PS/2-USB 15$ ...
        Menjao nevernik : 05.12.2013. u 13:40

Na forumu od
        Dec 2007
        Poruka
        807
      18. Moja mašina
      19. Meni odgovara jer koristim našu latinicu.
        Doduše trenutno koristim daleko tišu Dell-ovu, tkđ švapsku.

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        Koji Dell?

Moja je IBM 1391407 (Danish/Icelandic 102-key) iz 1988 god. Fale 2 keycaps-a F4 I + sa numerickog dela.
        Imam i jednu noname kopiju alps blue.

http://en.wikipedia.org/wiki/Model_M_keyboard
        Menjao nevernik : 05.12.2013. u 13:47

Na forumu od
        Dec 2007
        Poruka
        807
      22. Moja mašina
      23. Nemehanička KB1421. Imam i SK-8115 ali mi eng raspored više ne odgovara.

Jeste, ti mali đavolčići otpadaju veoma lako.

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        Ma ja sam je takvu kupio, ali za 87 din i sad je cuvam, samo da je kompletiram i onda cu je ocistiti/reparirati i cuvati i maziti i paziti .
        Razmisljam da osim ovog mog projekta pokusam ms natural multimedija kojoj je gumica otisla skroz da pretvorim u mehanicku, bio bi interesantan projekat. Mada imam jos jednu ms 4000 (koristim keycapove i "kuciste" kad se ova zaprlja da ih samo zamenim).
        Mislim da imam Dell-ovu AT101w sa black apls ali nemogu da je nadjem, izgleda da sam je zagubio tokom preseljenja a ako se ispostavi da je nestala ima da nabijam na kolceve nekoga...

Na forumu od
        Nov 2013
        Poruka
        6.079
      26. Moja mašina
        • SND: Line6 UX2 usb,Focusrite Saffire PRO24 firewire,M Audio BX5D2,Akg K240Mk.II
      27. hvala kolezi neverniku puno.

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        Sto hvala???
        Menjao nevernik : 05.12.2013. u 15:07

Na forumu od
        Nov 2013
        Poruka
        6.079
      30. Moja mašina
      31. sto si razjasnio stvar sa tim tastaturama,jer sam u tri dana otkad sam prvi put cuo da danas nekom trebaju te tastature cuo da vrede od 20 din pa sve do 200-300e,i nikako da povezem sta i kako je.

Strana 9 od 207 PrvaPrva ... 56789101112131959109 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •