Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Ima li neko iskustva sa Asus Strix tastaturom? :trust:
 
https://goo.gl/FZSAbX
Evo imas i ovde, odlicne su, a nisu skupe. Ja sam 250 koamda platio 500 din. Odlican je kvalitet, mnogo su bolje nego one sa ali-a, ebay-a sl. Cak one nejskuplje da narucis ove sa KP su ubedljivo bolje.
Stavio bih gumice na Devarajas, pa me zanima da li je bolje, za ove veće tastere sa stabilizatorima, staviti gumicu samo na prekidač ili i na stabilizatore?
I da li da uzmem po jednu gumicu za svaki taster ili možda po 2? Da li ima efekta stavljati po dve i da li je to uopšte izvodljivo?
 
Pa stavi na stabilizatore naravno, ja sam stavio. A po dve nema svrhe stavljati dovoljna je jedna. A i mislim kada bi stavio po dve kapica ne bi legla kako treba, klimala bi se levo desno. Nemas potrebu za po dve jedna je sasvim dovoljna. Koje si gumice uzeo? ako nisu providne
Mogu ti malo zagusiti svetlost ali to nije toliko primetno.
Ako si kupio one gumice sa kp crne one su malo deblje od onih sa neta i tek sa njima nema sanse da ides sa po dve, a ne bi ni imalo efekta kao sto rekoh.Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa stavi na stabilizatore naravno, ja sam stavio. A po dve nema svrhe stavljati dovoljna je jedna. A i mislim kada bi stavio po dve kapica ne bi legla kako treba, klimala bi se levo desno. Nemas potrebu za po dve jedna je sasvim dovoljna. Koje si gumice uzeo? ako nisu providne
Mogu ti malo zagusiti svetlost ali to nije toliko primetno.
Ako si kupio one gumice sa kp crne one su malo deblje od onih sa neta i tek sa njima nema sanse da ides sa po dve, a ne bi ni imalo efekta kao sto rekoh.Sent from my D6503 using Tapatalk
Nisam uzeo još, ali sam mislio da uzmem one sa KP što si ostavio link. Rekao si da su bolje od onih sa aliexpress-a.
Onda ću jedne samo. Da li postoje takve providne?
 
Postoje ali preko neta, pa ja koristim te sa kp, bolje jesu, malo mozda zaguse sveto pa se vidi mala senka recimo na win tasteru, meni neprimetno.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li sam ja jedini kome gumice smetaju?
Stavio sam na braon, žalili mi se ukućani da je tastatura preglasna. I ovako sam odustao od plavih zbog buke sada još i sa glumicama totalno drugačiji osećaj.

Sent from my HM NOTE 1LTE using Tapatalk
 
braon preglasne.... sta bi rekli za plave? elem, nauci da ne bottomujes, ili neka se naviknu, a na kraju poisteruj ih napolje, valjda si musko ;)
 
Neko iz NS mozda ima keycap puller da mi pozajmi da ocistim tastaturu, pre 3 meseca je moj negde "nestao", a ne bih da vadim nozem kapice. Bio bih zahvalan drugari.
@N1tr0 ne mogu da ti bacim PM a znam da imas. :D

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
ako dolaziš u beograd mogu i ja da pozajmim.
 
n1tr0 nije dobio keycap puller ni uz jednu tastaturu. n1tr0 skida keycaps prstima vec par godina :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Izdao si me. Ajde onda da ti pozajmim tastaturu da mi skines kapice. xd

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
hemijska olovka ili lep srafciger vrse poso sasvim. i ja ponekad ne koristim puller. prstima vec ne bi
 
Da li baš treba da se poskidaju sve kapice ili može samo da se usisa bez skidanja, ima li efekta [emoji2]
 
Poslednja izmena:
A da se skinu samo dve - tri u uglu i onda fenom (onim ženskim koji jako duva i hladan vazduh) izduva sve ka tom delu i onda samo izvrne i istrese?
 
Di bre drugari mesec dana nisam bio kuci prasina popadala, mora tehnicki da se ocisti, sve kapice fino. :D

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Ja sam svoju svako veče pred kraj smene poklapao plastičnim coverom u kome je došla, bila je znači otvorena samo 8-9-10h dnevno koliko je bila u upotrebi i opet je prašnjava :))
 
to sa fenom nije loša ideja, samo gledajte da fen ima opciju da duva ladno, mada ni to nije bitno. kompresor je isto odlično rešenje.
 
Izdao si me. Ajde onda da ti pozajmim tastaturu da mi skines kapice. xd

Sent from my A0001 using Tapatalk

Jedino jedan dan posle posla da to odradim na tvoj rizik xD
Meni svejedno kada skidam sebi posto i ako polomim keycap imam uvek rezervnih tastatura i miseva svuda, mada ok za 5 godina(valjda ima toliko) nisam ni jedan polomio...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neko iz NS mozda ima keycap puller da mi pozajmi da ocistim tastaturu, pre 3 meseca je moj negde "nestao", a ne bih da vadim nozem kapice. Bio bih zahvalan drugari.
@N1tr0 ne mogu da ti bacim PM a znam da imas. :D

Sent from my A0001 using Tapatalk
Imam ja, ako još uvek treba, možeš ga pokupiti u centru do 15:30h ili kod sajma od 16h, gde više odgovara ;)

Sent from my LGLS990 using Tapatalk
 
Jel ima nesto bolje od Redragona Kale do nekih 7-8000 dinara?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Devarajas je na akciji u computerland-u, cena 7800.
 
Ja sam pre neki dan probao Blackwidow X tenkeyless i odusevljen sam. Trazio CM rapid-i da probam brown switches, ali nije je bilo u par radnji do kojih sam svratio.

Jel neko slucajno poseduje WASD/Code tastaturu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemamo u ekipi nijednu Cherry Green tastaturu? :)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Nadjoh da imaju i zeleni. Nikad video, sem na slikama.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno