Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Sto se tice drndanja space tastera, ne drnda sam prekidac, nego "stabilizatori". Ja pokusavao na Kumari da ublazim malo, parcence izolir trake, malo vate ispod stabilizatora, donekle moze da se sredi, ali ce se uvek glasnije cuti od ostalih prekidaca. Ja sam o-ringove stavio svuda, ostali tasteri su se drasticno utisali, space i dalje drnda :)
 
Ljudi javite ako čujete da se negde pojavila Redragon Kala.
Ili ako bude bilo nekih popusta za Kala i Devajaras :)
 
Da to izgleda da je do stabilizatora. :D Nije strasno. Dodao sam par slika u prethodni post. Inace sam i Kumaru isprobavao i ova Devarajas sa braon se ipak primetno prijatnije cuje. Kako bi i trebalo s braon da bude.
 
Poslednja izmena:
Evo i kratak video , cuje se zvuk tastera.
[video]https://drive.google.com/open?id=0B6mwpsYNxs9tbm1FT3ZsQTVvQ28[/video] :wave:
 
Vazi. Dodacu.

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Samo na zahtev :) @nemanja123 sa zvukom spejsa:

[video]https://drive.google.com/open?id=0B6mwpsYNxs9taEV3d3p4a3RlTFU[/video]
 
Samo na zahtev :) @nemanja123 sa zvukom spejsa:

[video]https://drive.google.com/open?id=0B6mwpsYNxs9taEV3d3p4a3RlTFU[/video]

Cuje sasvim normalno, uvek se space taster cuje drugacije za razliku do ostalih tastera. To je sve ok. Na svakoj tastauru koju sam probao bilo mehanicka bilo membrana uvek je postojala ta razlika. To je sve ok.
 
Da, naravno. Al cisto da vidi covek. :) tj. čuje.

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Jel ima povoljno kod nas o-ring negde da se uzmu? Naručio sam 2-3 puta sa ebay, nikad mi nisu stigli, morao sam pare da tražim nazad, a sad mi se ne čeka ponovo...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Jel ima povoljno kod nas o-ring negde da se uzmu? Naručio sam 2-3 puta sa ebay, nikad mi nisu stigli, morao sam pare da tražim nazad, a sad mi se ne čeka ponovo...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Imas na kp, neko je ostavio link pre par postova.

Ово је послао 6п!
 
Zahvaljujem.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Hvala.
Dobio sam informaciju da početkom naredne nedelje stižu Redragon tastature kod dobavljača. I dolazi i dosta novih modela pa ću sačekati :)
 
Koji novi modeli, jel znas ?

Ono sto ja znam da ce dobaviti model VARA RGB, a za ostale modele ne znam, bitno je da ce stici, dobro se prodaju, mada mi se sve cini da ce naduvati sada cene. Devarajas je bila par dana 7500din u CL i onda opet poskupela na 10k dinara. Tih par dana kada je bila 7500 bas se prodavala, pa su brze bolje poskupeli, i naravno sada se prodaje mnogo slabije.
 
Čovek mi je rekao koji modeli stižu, ali nisam zapamtio. Sećam se samo da je pomenuo Vara, i par starih modela.
Fokusirao se na Kala pa mi promaklo.

Devajaras je valjda regularna cena tih ~10k nego je u CT-u tada bio popust. Ako sam ja dobro shvatio...

Nadam se da nece povećati cene sa novom turom.
 
Poslednja izmena:
Stigle su mi transparentne front printed kapice.

Pre...
0d4bcdb7a90dbc1cf1139fe1cdde7081.jpg

Sada bez pozadinskog osvetljenja...
799c891dfd473d53884abf657989418b.jpg

I sa njim...
a8a0df5c6e04c7eb01d818bce84e637a.jpg

Ostavio sam samo stari ESC iz fore :)
Sviđa mi se nekoliko stvari, slova se bez osvetljena ne primećuju toliko, kao kod starih, a sa njim je sve mnogo bolje nego sa starim.
Iako tasteri nisu teški (debeli) kao kod Roccata, ipak jesu malo teža jer su tasteri za milimetar dva viši od starih, pa je i zvuk pri kucanju sada za nijansu dublji i lepši.

Naručio sam ove, za 31e.
Front/Side Printed Backlit Keycaps Black 104/87 Keyset Cherry MX Keycap For MX Switches Tenkeyless87/104/108 Mechanical Keyboard
http://s.aliexpress.com/nUJrArEN
 
Stigle su mi transparentne front printed kapice.

Pre...
0d4bcdb7a90dbc1cf1139fe1cdde7081.jpg

Sada bez pozadinskog osvetljenja...
799c891dfd473d53884abf657989418b.jpg

I sa njim...
a8a0df5c6e04c7eb01d818bce84e637a.jpg

Ostavio sam samo stari ESC iz fore :)
Sviđa mi se nekoliko stvari, slova se bez osvetljena ne primećuju toliko, kao kod starih, a sa njim je sve mnogo bolje nego sa starim.
Iako tasteri nisu teški (debeli) kao kod Roccata, ipak jesu malo teža jer su tasteri za milimetar dva viši od starih, pa je i zvuk pri kucanju sada za nijansu dublji i lepši.

Naručio sam ove, za 31e.
Front/Side Printed Backlit Keycaps Black 104/87 Keyset Cherry MX Keycap For MX Switches Tenkeyless87/104/108 Mechanical Keyboard
http://s.aliexpress.com/nUJrArEN

Koja je ovo tastatura, jel su pbt kapice?
 
Poslednja izmena:
Čovek mi je rekao koji modeli stižu, ali nisam zapamtio. Sećam se samo da je pomenuo Vara, i par starih modela.
Fokusirao se na Kala pa mi promaklo.

Devajaras je valjda regularna cena tih ~10k nego je u CT-u tada bio popust. Ako sam ja dobro shvatio...

Nadam se da nece povećati cene sa novom turom.

Za vara znam.
 
Poslednja izmena:
jel probao neko da dođe do ove unicomp tastature? kako da ih kupimo? ja bih voleo da imam jednu. za sada imam tri cherry, ali voleo bih i jednu bs tastaturu da kupim... dok sam sam u kancelariji mogu da sviram simfoniju sa bs tastaturom :D
 
Stigle su mi transparentne front printed kapice.

Pre...
0d4bcdb7a90dbc1cf1139fe1cdde7081.jpg

Sada bez pozadinskog osvetljenja...
799c891dfd473d53884abf657989418b.jpg

I sa njim...
a8a0df5c6e04c7eb01d818bce84e637a.jpg

Ostavio sam samo stari ESC iz fore :)
Sviđa mi se nekoliko stvari, slova se bez osvetljena ne primećuju toliko, kao kod starih, a sa njim je sve mnogo bolje nego sa starim.
Iako tasteri nisu teški (debeli) kao kod Roccata, ipak jesu malo teža jer su tasteri za milimetar dva viši od starih, pa je i zvuk pri kucanju sada za nijansu dublji i lepši.

Naručio sam ove, za 31e.
Front/Side Printed Backlit Keycaps Black 104/87 Keyset Cherry MX Keycap For MX Switches Tenkeyless87/104/108 Mechanical Keyboard
http://s.aliexpress.com/nUJrArEN
Kao sto sam ti rekao, per ver zi ja. Wp..

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
jel probao neko da dođe do ove unicomp tastature? kako da ih kupimo? ja bih voleo da imam jednu. za sada imam tri cherry, ali voleo bih i jednu bs tastaturu da kupim... dok sam sam u kancelariji mogu da sviram simfoniju sa bs tastaturom :D

Pa jedini nacin je da to neko dovuce, ili skuplja varijanta direktno slanje za Beograd. Samo ne znam koliko bi shipping bio do Srbije + na to dodas pdv i carinu. Trazim varijantu, to u Evorpi tesko da moze dase nadje i ako moze nije jeftina.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno