»RSS Benchmark sajt

Strana 7 od 212 PrvaPrva ... 345678910111757107 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 91 do 105 od ukupno 3176

Tema: Mehanicke Tastature

Member Avatar korisnika nevernik
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        Pokusaj u uradi sam ili nekoj slicnoj vecoj radnji...
        Nesto kao ovo:
        http://www.kupindo.com/Pneumatika-i-...72081_dihtunzi
        http://www.kupindo.com/Za-belu-tehni...-za-ves-masine
        http://uros-nvm.com/index.php?page=s...hk=1&Itemid=71
        http://www.aquastillgroup.com/komponente/?gr=1402
        http://www.mimakomerc.com/?action=br...&subgroupid=34
        Itd.....

Negde ovde u thread-u imas text/link sa pozeljnim osobinama/materijal od koga treba biti....
        Menjao nevernik : 28.10.2013. u 21:41

Member Avatar korisnika zeljans
        Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        75
      3. Moja mašina
        • CPU: i7-4790k
        • MoBo: Z87X OC Force
        • RAM: 2x4gb 1600
        • VGA: 7790 CF
        • Case: CM 690 II
      4. verovatno povoljno a koristi popularne čeri tastere

http://www.bloody.tw/cn/core3/B520.asp

za nase trziste ima oznaku K104 a ne B520

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        Po slici vidim da koristi cherry black switch, svaki taster ima led i o-ring, Ima neki sistem antighostinga ali bez prevoda nemoze se znati detalji...
        Ako imas neke detalje onda postavi link a sto se tice povoljnosti neverujem da ce biti nesto previse jeftina bas zbog cene samog cherry switcha i upotrebljenih materijala/elektronike. Iskreno nebih kupovao nista neprovereno gde ce neko skresati troskove ugradnjom losijih materijala narocito kod proizvoda koji treba da traju bar 10 godina teske upotrebe....

http://geekhack.org/index.php?topic=47243.0
        Izgleda A4Tech ...
        135 $???
        http://www.offerany.com/p-1948725432...-axis-DNF.html
        http://www.easy-taobao.com/taobao/view/id/19339665282
        http://www.taobao.pe/index.php/Produ...y_black_shaft/

Member
        Na forumu od
        May 2002
        Poruka
        966
        130e A4Tech? Vau. Ne sumljam da vredi toliko ako je toliko cene ali sobzirom da njihovi krvavi miševi idu i pod-ekonmsku klasu igračkog hardvera ovo je veliko iznenadjenje. Osim toga nešto sumljam da njihovo ime može da iznese takvu cenu.

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        135$ == 100 eura...
        Ako je odradjeno sve kvalitetno sa kvalitetnom stampom,elektronikom i capsovima i to sa o-ringovima i backlight-om, to je dobra cena za cherry tastature.... Procitaj prvi link sa mog prethodnog posta... Ako bude nekih infrmacija/reviewa/testova verovatno ce se tu prvo pojaviti...
        Menjao nevernik : 30.10.2013. u 21:33

Member
        Na forumu od
        May 2002
        Poruka
        966
        135$ == 100 eura

Istina, ali zaboravljaš da kada tehnika pređe preko bare ima tendenciju da 1usd postane 1eur...
        I slažem se da kvalitet može biti na mestu i vredan tih para ali postoji dobar razlog zašto je Wolkswagen svoj projekt najbržeg serijskog automobila, jednom poznat kao Wolksvagen Nardo, preimenovao u Bugatti Veyron i zašto Wolksvagen Phaeton, iako možda i bolji od BMWa serije 7 i Mercedesa S klase nikada ni primirisao popuranosti ni prodajnim uspesima svojih rivala.
        Menjao Carnex : 30.10.2013. u 22:21

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        Dok nestigne necemo znati cenu, a na jednom od linkova cena je 170$. Znaci jos ni cena se nezna na neki nacin a narocito kod nas u Srbiji. Znaci rekao sam 135==100 u slucaju da neko kupuje preko net-a....
        Sto se tice cena recimo Logitech extreme 3d pro:
        http://www.amazon.com/Logitech-Extre.../dp/B00009OY9U
        A kod nas je oko 50-60 evrica... (a kvalitet je duplo losiji nego prve verzije istog joysticka)...
        Ponovo procitaj taj prvi link i videces da ljudi nece gledati ime nego kakav je proizvod bas zbog toga sto oni koji kupuju mehanicke tastature su davno prevazisli ime proizvodjaca i slicno nego gledaju samo kvalitet proizvoda. Zato je i receno tek kad bude pouzdan review nekog ko stvarno zna tastature onda ce se znati dali vredi nabavljati (mada u mom slucaju ja sigurno necu jer sam vezan samo za minimum split tastature).
        Menjao nevernik : 31.10.2013. u 11:27

Member Avatar korisnika momsab
        Na forumu od
        Feb 2003
        Poruka
        974
      11. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8320 + CM Hyper TX3 EVO
        • MoBo: GA-970A-UD3 F7
        • RAM: 2x4GB DDR3 1866MHz Patriot Vyper Black Mamba XMP
        • VGA: ZOTAC GeForce GTX1050 Mini 2GB GDDR5
        • MON: Dell U2412M
        • HDD: SV300S37A/120G, ST1000DM003, WD1001FALS, DT01ACA300
        • OPT: LG WH16NS40
        • Case: LC-Power Pro 970B Vendetta_X + Seasonic SS-620GM + CM R4-S2S-12AK-GP
        • SND: ASUS Xonar U7 / Logitech Z533, SONY MDR-RF810R, Superlux HD668B
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech: M705 Marathon, C270; CM Storm QuickFire TK;
      12. nakon silnog razmatranja modela mislim da ću uzeti Quick Fire TK (Cherry MX Brown)
        HighOne mi je potvrdio da bez problema (numerički deo i mlatimudijalni tasteri) radi na Ubuntuu 13.10
        Жена у кревету и вино на столу никако не смеју да чекају.
        Јер, вино се греје а жена хлади.
        -винолог

Member Avatar korisnika okmijun
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        2.933
      14. Moja mašina
        • CPU: Xeon E5-2670....LC 120
        • MoBo: Intel DX79TO
        • RAM: 64GB Kingstone
        • VGA: GTX 760 4GB
        • MON: Samsung 245B
        • HDD: Hitachi 3GB....Kingstone 128GB
      15. Citat Citiram korisnika: Carnex Pogledaj poruku
        135$ == 100 eura

Istina, ali zaboravljaš da kada tehnika pređe preko bare ima tendenciju da 1usd postane 1eur...
        I slažem se da kvalitet može biti na mestu i vredan tih para ali postoji dobar razlog zašto je Wolkswagen svoj projekt najbržeg serijskog automobila, jednom poznat kao Wolksvagen Nardo, preimenovao u Bugatti Veyron i zašto Wolksvagen Phaeton, iako možda i bolji od BMWa serije 7 i Mercedesa S klase nikada ni primirisao popuranosti ni prodajnim uspesima svojih rivala.
        Pa koji je to razlog?

Member Avatar korisnika Webb
        Na forumu od
        Nov 2009
        Poruka
        1.395
      17. Moja mašina
        • CPU: Intel® i5-8400
        • MoBo: ASRock Z370 Pro4
        • RAM: Crucial 8GB DDR4
        • VGA: GIGABYTE GeForce GTX 1060
        • MON: Dell UltraSharp U2421M
        • HDD: Intel SSD 330 120gb / HDD WD 1RB / extreni 500 gb
        • OPT: -
        • Case: Thermal Take V9 Black/ Thermal Take 775W
        • SND: Logitech x 230
        • TV: LG 42" HD
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Nexus 6P
      18. Citat Citiram korisnika: momsab Pogledaj poruku
        nakon silnog razmatranja modela mislim da ću uzeti Quick Fire TK (Cherry MX Brown)
        HighOne mi je potvrdio da bez problema (numerički deo i mlatimudijalni tasteri) radi na Ubuntuu 13.10
        qf je dobra tastura verovatno bolja nego SS ( koju licno posedujem ) tako da je dobar izbor
        Life.is.gooD

Member
        Na forumu od
        May 2002
        Poruka
        966
        Neću mnogo da pišem, samo ću da ostavim na šta čovek pomisli čada čuje za brend

Focika

Bugati

Mercedes

BMW

Mislim da bolje objašnjenje nije potrebno

Member Avatar korisnika Frubi
        Na forumu od
        Jan 2009
        Poruka
        184
      21. Moja mašina
        • CPU: I7 4960x CM 212evo
        • MoBo: Sabertooth x79
        • RAM: 4x4gb Kingston Beast- 2400mhz
        • VGA: Devil13 7990
        • MON: Dell UP3214q 4k, Samsung T260
        • HDD: Intel 730ssd x2 480gb RAID 0
        • Case: Thermaltake V71
        • Ostalo: steelseries 6gv2, logitech g400's,sennheiser pc 360
      22. Ja sam posle 18 godina koriscenja pc-a ( *mjau**mjau**mjau* al sam mator ... ) pre dva dana uzeo Cm Storm quickfire Pro sa red switchevima . Prvi utisak kada sam uzeo tastaturu u ruke je bio da drzim terminatora ! Neverovatno koja promena u odnosu na ove -10e krdzalice... krenuvsi od robusnosti, preko osecaja za kucanje ( igre jos nisam stigao da probam ) , jednostavno savrsenstvo ! Oduvek sam mislio da mi je tastatura nebitna i cudio sam se kada ljudi daju 100e+ za tastature, ali posto provodim 12h + za kompom ovo je jednostavno nezaobilazno . Znaci bez prekopotrebnih multimedijalnih zajebancija, klasicna tastatura koja vrsi posao .
        Topla preopruka svakome ko provodi dosta vremene uz komp.
        Menjao Frubi : 27.11.2013. u 03:30

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        E koliko se ja kajem sto nisam pokupio/pokupovao sve one stare IBM model M/ cherry (mehanicke)/ Alps... kad su se skoro delile dzabe i mogle se naci kod nas (polovne i kao "prevazidjene" sa novim sljastecim...). Sad kad znam vrednost (upotrebna mada finansijska je relativno mala) tih tastatura sad je vec kasno jer ih nema naci ....
        Bar kad sam kupovao prvi komp sam poslusao savet pa sam kupio odlican monitor Samsung 700IFT kad je tek izasao (kasnije se ispostavilo da ima problema ali opet za text je bio bolji od tadasnjih TFT-ova a cena ubijala , vecina je kupovala 15ce a pare ulagala u CPU/RAM/GPU)....

Member
        Na forumu od
        Oct 2004
        Poruka
        560
        hm, red prekidaci i nisu bas predvideni za kucanje, mada je sve stvar navike...

Member
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        63
      26. Moja mašina
        • MON: Samsung SyncMaster 793s
        • HDD: Maxtor 6E040L0
        • OPT: Pioneer DVR-111D
        • INET: DSL
        • Ostalo: IBM Model M 1393669
      27. Citat Citiram korisnika: nevernik Pogledaj poruku
        E koliko se ja kajem sto nisam pokupio/pokupovao sve one stare IBM model M/ cherry (mehanicke)/ Alps... kad su se skoro delile dzabe i mogle se naci kod nas (polovne i kao "prevazidjene" sa novim sljastecim...). Sad kad znam vrednost (upotrebna mada finansijska je relativno mala) tih tastatura sad je vec kasno jer ih nema naci ....
        Bar kad sam kupovao prvi komp sam poslusao savet pa sam kupio odlican monitor Samsung 700IFT kad je tek izasao (kasnije se ispostavilo da ima problema ali opet za text je bio bolji od tadasnjih TFT-ova a cena ubijala , vecina je kupovala 15ce a pare ulagala u CPU/RAM/GPU)....
        Do pre 7-8 godina ljudi su ih bacali, mogao sam da nađem dobru tastaturu za džabe, a sad kopija takve(model M) 100 evra, još nema kod nas da se kupi... Ja trenutno koristim staru tastaturu koju sam skoro i zaboravio da imam(gumičarka, A4tech, kupljena 2002. i tada bila od jeftinijih, svejedno je kvalitetnija od ovih sad i tasteri su joj zakrivljeni što dosta pomaže), prvo sam mislio da posluži kao prelazno rešenje dok ne nađem neku staru mehaničku ali, sudeći po stanju u oglasima i količini na tržištu, izgleda da ću nešto takvo pre naći na svom tavanu(tavan mi je, inače, prazan) nego u oglasima. Nikad mi neće biti jasno što su sad popularne one tanke, lagane i nekvalitetne tastature koje sijaju ko novogodišnja jelka, imaju gomilu nepotrebnih dugmića koje skoro niko ne koristi, počnu da se kvare i prave probleme nekad i posle par meseci a za kucanje su katastrofa. Ista stvar se dešava i kod mnogih drugih stvari, npr. monitori, kalkulatori, pa i automobili, bicikli, skije... skoro sve

Strana 7 od 212 PrvaPrva ... 345678910111757107 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •