Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Ne mora da znači ako su jeftiniji da nisu dovoljno dobri. Čitao sam neke testove i dosta hvale Gateron, toliko, da čak pišu i da su bolji Cherry. Takođe hvale i neke Zealio, oni su kao najbolji.

Pitaj u nekoj farbari...
 
Poslednja izmena:
ma svi mi nude boje za klasično farbanje četkicom, a to je truba. treba mi ona boja što se kuva, kao kad se farbaju jaja. možda da probam sa tom bojom za jaja :d

elem, kakav sad zealio? pa koliko ih ima?
 
Ja sam konačno prelomio i poručio Varmilo VB87M. Razmišljao sam dal da uzmem Cherry MX Brown ili Gatheron Brown svičeve (zbog Blue i Clear bi me izbacili iz kuće) i posle dosta pročitanih poređenja po forumima uzeo sam Gatheron. Skoro sva poređenja kažu da su Gatheroni prijatniji/udobniji prilikom korišćenja. Ostaje nepoznanica da li su trajni kao Cherry svičevi, ali čak i da im je životni vek 50% kraći od Cherry svičeva to je za prosečnog korisnika svič koji će da traje 20 godina.
 
Poslednja izmena:
Pa, imaš onu boju za farbanje tkanina. Možeš njome da probaš.
Ili neku boju na vodenoj bazi, razblažiš je malo, pa bućneš "kapice" od tastature, pa u nekoliko navrata ofarbaš. Probaj, možda je neko već farbao, pa ne bi bilo loše da izguglaš malo kako, šta.
 
pa ta boja za tkanine mi i treba, ali mi treba boja koja farba čist poliester i najlon, ona može da ofarba kapice. i ona koja se kuva. a kod nas se prodaju samo boje za pamuk i to one koje su za pranje u veš mašini, ili eventualno ručno u lavoru. glupost.

ma šta da guglam, znam kako se radi, farbaju ljudi masovno, ali u normalnim zemljama, kod nas nema da se kupi.

ova boja mi treba, sa njom sigurno radi:

kmZRXGX.jpg

ništa, smoriću druga da mi donese iz francuske.
 
Poslednja izmena:
pa ta boja za tkanine mi i treba, ali mi treba boja koja farba čist poliester i najlon, ona može da ofarba kapice. i ona koja se kuva. a kod nas se prodaju samo boje za pamuk i to one koje su za pranje u veš mašini, ili eventualno ručno u lavoru. glupost.

ma šta da guglam, znam kako se radi, farbaju ljudi masovno, ali u normalnim zemljama, kod nas nema da se kupi.

ova boja mi treba, sa njom sigurno radi:

Pogledajte prilog 207926

ništa, smoriću druga da mi donese iz francuske.

Mehh ubio si mi zelju da farbam kapice informacijom da dobra boja mora da doleti iz francuske.
 
ne, ja samo ne znam gde kod nas ima da se kupi. zvao sam 500 radnji po srbiji i svi kažu da nemaju boju koja može da farba plastiku na taj način.

ako neko ima ideju gde kod nas ovo ima da se kupi, neka javi.

izađe skupo ovo planinarenje. 35 evra će da me košta set blanko belih kapica za moju tastaturu. da imam standardni engleski raspored bilo bi 25. a krastavac kad mi srbi uvek imamo neki retardirani sistem, pa makar to bila i tastatura. to smo od nemaca uzeli vrv. pa onda mi treba jedno 20 evra za boje, ako hoću 4 boje da kombinujem. izađe me 50 evra samo jedan set i to samo za jednu tastaturu, a moram da sredim najmanje dve. how lame.
 
Imaš na maxkeyboards da biraš kakav set hoćeš. Više se isplati (ne znam kakva je situacija što se tiče poštarine). Za ANSI raspored postoji veći izbor, to stoji ali ni za ISO nije loše. Skup je to sport...
 
gledao sam na wasd keyboards i ništa nisam našao. aj videću i na tom sajtu. ako me izađe do 50 evra ceo set baš kakav ja hoću to je super, zato što bi me toliko izašlo da kupim bele i da bojim. pošto moram da uzimam različite tastere.

ja bih voleo ovako da sredim moju tastaturu:

keyboard-layout final.jpg

e sad fora je što standardni iso ima još 7 tastera u redu sa spejsom, i svi su 1.25u, a spejs je 6.25u. kod mene je spejs 6u, i to sa switchem u sredini (jako retko, obično su 6u spejsovi sa svičem bliže jednoj strani), a od ostalih 7 tastera 4 su 1.5u, a 3 su 1u.

užas.
 
video sam, nije loš sajt, samo što su keycaps abs. imaju i drugi tip- polikarbonat, to je valjda pbt. imaju set koji odgovara za mene sigurno, 45 usd, ali ja mislim da naplaćuju shipping. ipak mi je bolje kod kineza.
 
Imao sam malo vremena da ocistim tastaturu pa evo koja fotka... Dan je bolji bio za ciscenje nego za slikanje... :)

2016-08-24 14.20.03.jpg2016-08-24 14.21.15.jpg2016-08-24 14.25.01.jpg2016-08-24 15.37.42.jpg2016-08-24 15.39.50.jpg
 
Ja sam konačno prelomio i poručio Varmilo VB87M. Razmišljao sam dal da uzmem Cherry MX Brown ili Gatheron Brown svičeve (zbog Blue i Clear bi me izbacili iz kuće) i posle dosta pročitanih poređenja po forumima uzeo sam Gatheron. Skoro sva poređenja kažu da su Gatheroni prijatniji/udobniji prilikom korišćenja. Ostaje nepoznanica da li su trajni kao Cherry svičevi, ali čak i da im je životni vek 50% kraći od Cherry svičeva to je za prosečnog korisnika svič koji će da traje 20 godina.
Čestitam :) MasDrop?
 
Aha, video sam :)
I meni bi legla jedna tako kratka, a BT.
Urnisali su samo cenu onim shippingom, kao da ih nisu mogli nama ostalima iz Kine poslati.
 
ma svi mi nude boje za klasično farbanje četkicom, a to je truba. treba mi ona boja što se kuva, kao kad se farbaju jaja. možda da probam sa tom bojom za jaja :d

elem, kakav sad zealio? pa koliko ih ima?
Pitaj u nekoj radnji za hemijsko čišćenje šta oni koriste za poliestar, reci za šta ti treba pa će ti možda prodati ili reći gde možeš da uzmeš.
 
u hemijskim čišćenjima farbaju odeću od poliestera? e ovo nisam znao :d

hvala za savet, pitaću
 
Trenutno imam Razer Lycosa koja je izlizana, i tasteri su počeli da ne zezaju, tj. ne registruje taster kad se pritisne. E sad hoću da uzmem mehaničku tastaturu, prvenstveno za gaming ali i često kucam, tako da ne znam koje switch-eve da uzmem, MX Red ili Brown.
Da li ima neke velike razlike za kucanje između Red i Brown?
 
Red su linearni, brown taktilni. Ako se dobro sećam, red su za nijansu lakši za pritisnuti.
Koji će ti više odgovarati je stvar ukusa.
 
Trenutno imam Razer Lycosa koja je izlizana, i tasteri su počeli da ne zezaju, tj. ne registruje taster kad se pritisne. E sad hoću da uzmem mehaničku tastaturu, prvenstveno za gaming ali i često kucam, tako da ne znam koje switch-eve da uzmem, MX Red ili Brown.
Da li ima neke velike razlike za kucanje između Red i Brown?

Najbolje da isprobas negde. Neko voli linearne pa bi pre red uzeo, a ja bih uvek blue uzeo ili eventualno brown. Dakle - obavezno isprobaj - nije mala razlika, a nije ni investicija mala. I nemoj da kucas na suvo vec da se prikaci na nesto cisto da vidis da li ces kod linearnih stiskati dovoljno duboko jer nemas feedback.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kažu za kucanje najbolji blue, ako radiš u prostoriji sa više ljudi onda brown. Red su više za gaming, nisu baš za dugo kucanje. Opet, ovo je sve subjektivno najbolje da probaš-osetiš :D
 
shta je najbolje a najjeftinije da je skracena 87 keys a da je mehanicka sada kao izbor...do 35e ?
 
Najbolje a najjeftinije ne idu zajedno. Jeftini i ok moze da se pogodi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trenutno imam Razer Lycosa koja je izlizana, i tasteri su počeli da ne zezaju, tj. ne registruje taster kad se pritisne. E sad hoću da uzmem mehaničku tastaturu, prvenstveno za gaming ali i često kucam, tako da ne znam koje switch-eve da uzmem, MX Red ili Brown.
Da li ima neke velike razlike za kucanje između Red i Brown?

Ja od kako probah MX Black na ASUS Echelon nista drugo mi nije bitno. I igram i kucam dosta na njoj, tako da obavezno idi negde probaj, neke prodavnice imaju cak i onaj mali Cooler Master tester, sa 6 vrsta MX prekidaca. Malo je bilo zamarajuce u pocetku prelaskom sa membrane na black, ali posle uzivanje :D
 
Te male tastature sa svim mogućim prekidačima je više da vidiš koliko su plavi glasniji od drugih :)
Ovo što nitro reče, gledaj da nešto zaista kucaš, da vidiš kako će to zaista da ti leži.
 
Što ti red odgovaraju za gaming?

Red switchevi su i namenjeni za "gejmere".

MX Red was introduced in 2008 to focus on the PC gaming crowd. Like Cherry MX Black, this linear switch has no tactile feedback and is relatively silent, though it requires much less force to actuate at 45 grams. It also travels 4 millimeters to the bottom, but actuates at 2 millimeters.

The lower actuation force makes rapid keystrokes much easier than MX Black switches, but mistyping is also a more common issue. Certain games require quicker actuation, such as first-person shooters, while others, such as real-time strategy games, require accuracy. It's up to the gamer to decide which works best. Cherry MX Red switches are generally more expensive due to higher demand.
 
Nazad
Vrh Dno