Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Ja svoju 6gv2 imam nesto preko godinu dana, za sada samo sto su izbledela slova na keycaps.
A dnevno je koristim preko 10h sigurno u kombinaciji sa igranjem cs go i kucanje za fax.
 
Ja svoju 6gv2 imam nesto preko godinu dana, za sada samo sto su izbledela slova na keycaps.
A dnevno je koristim preko 10h sigurno u kombinaciji sa igranjem cs go i kucanje za fax.
Da lukac, zaboravio sam na los print.
Za to sam se zalio, direktno SS, naravno, oni me prebacili na našeg nekog uvoznika.
Slao sam im slike, i objašnjenje, da nisam ničim trljao, brisao...
Odgovor nisam dobio, mada, nisam bio nešto, ni uporan.

Inace, u kakvom je stanju Razer blackwidow?
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da lukac, zaboravio sam na los print.
Za to sam se zalio, direktno SS, naravno, oni me prebacili na našeg nekog uvoznika.
Slao sam im slike, i objašnjenje, da nisam ničim trljao, brisao...
Odgovor nisam dobio, mada, nisam bio nešto, ni uporan.

Inace, u kakvom je stanju Razer blackwidow?
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Meni iskreno ne smeta sto su izbledeli i tako ne gledam u tastaturu dok kucam.
A sto se tice Razera kao da je juca kupljena u odlicnom je stanju :)
 
Не знам зашто толико штеде на штампи слова, опет ова моја за 30 година није изгубила ни тачку на свим тастерима. Не знам како је рађено али је све као првог дана.
 
čudno je to. kod mene su izbledeli ovi koje habam. najviše timspik (c). :)))) kao što rekoh, smaram za tri medalje.

kako to sad blede, umesto da se odlepe ili šta već?
 
Postepeno se skida farba, pa blede slova. Zbog toga su bolji tasteri kod kojih su slova od plastike druge boje, skroz u dubinu tastera. Valjda se takvi zovu double shot.
 
Kada ti izblede, lepo ih skines i ofarbas sprejom u mat crnu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Шта је нејасно, треснеш нешто о патос па ће да се распадне или сломи, све и да је гвоздено. Тастатуре нису предвиђене за такво коришћење па све делује нормално. Сад очекујем да неко пријави да се цела тастатура распала а само је бацио са осмог спрата на бетон. ;)
Ову коју користим сам узео из фирме пре 20+ година а и тада је била стара ... на њој ваљда датум производње 1985, што није чудно за тастатуру са DIN конектором и свичем за АТ/ХТ.

Postepeno se skida farba, pa blede slova. Zbog toga su bolji tasteri kod kojih su slova od plastike druge boje, skroz u dubinu tastera. Valjda se takvi zovu double shot.

Kada ti izblede, lepo ih skines i ofarbas sprejom u mat crnu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

+1 sa obzirom na cenu keycapa to ce biti moj customising kada se smorim....

Da imam Ajazz AK33 evo kako bih se igrao: https://www.youtube.com/watch?v=RzoZ7rG0x0c
 
Не знам зашто толико штеде на штампи слова, опет ова моја за 30 година није изгубила ни тачку на свим тастерима. Не знам како је рађено али је све као првог дана.
to je zato što su double shot, to nije štampa tako su izlivena. ima i danas da se kupe double shot kapice, i nisu skupe, malo skuplje nego blank. meni se više sviđaju blank, eventualno side print....

i nije tačno da se baš lako skida štampa, ja sam sa ovih kapica od qpad tastature što sam kupio pre neki dan jedva izturpijao štampu -.- pokušao sam samo šmirglom i nije išlo, tj. išlo je mnogo sporo... i onda sam prešao na turpiju, pa sam samo finiširao šmirglom... po 2 mm sam morao da skidam od svakog tastera, štampa jednostavno neće da ode. i to je na jeftinoj kineskoj tastaturi tako, na ovim skupljim je još bolje sigurno. kad sam shvatio da mora da se skida puno i da ću da upropastim tastere, već je bilo kasno, tako da sam ih ipak sve izturpijao, ali sad su svi nejednaki :d naručiću nove pbt blanko iz kine, oko 30-ak evra je ceo set od 104. samo da se dogovorim sa prodavcem za layout....

inače sam našao i switch-eve povoljno... 90 komada cherry mx za 42 evra, a 90 komada kailh za 26 evra. sasvim korektno. isplati se uzeti neku pokvarenu tastaturu i staviti joj nove switcheve.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko imao iskustva sa Corsair STRAFE tastaturom tj. MX Cherry Silent switchevima?
 
i nije tačno da se baš lako skida štampa, ja sam sa ovih kapica od qpad tastature što sam kupio pre neki dan jedva izturpijao štampu
Мој коментар је био због неких порука у којима је поменуто да су слова нестала, а иначе сам имао прилике да виђам тастатуре где су нестала.
Хм, ево и овај лаптоп има пар избледелих иако видим да је рељефно и да се сама површина истањила а слова штрче. Мада је ту можда крив претходни власник који је пушач и имам утисак да му је жар понекад падао на тастатуру. ;)
 
Da li je neko imao iskustva sa Corsair STRAFE tastaturom tj. MX Cherry Silent switchevima?
Imao sam ja RGB verziju, ali jedno kratko vreme. Svidela mi se, dobra izrada, udobna. Jedan switch je bio preosetljiv pa sam morao da je vratim, a taj lik u to vreme išao na odmor pa je ostalo na tome.
 
mislim da znoj sa prstiju pomaže i te kako pri skidanju boje. evo baš sad gledam tastere na ovom laptopu, nema 3 - 4 meseca kako sam ga dobio, ne izgleda baš najbolje.
 
ma ja sam pokušao acetonom i nisam uspeo ništa da skinem, ni malo. kakav crni znoj... doduše sve zavisi od kvaliteta štampe!
 
Da nema neko viska 2 Cherry MX Black Keyswitch koja bi prodao :) treba mi 2 da zamenim na 6gv2 ali za 2 swicha od 1.5e na WASD treba da platim 15 e dostavu....
 
kupi kailh, jeftiniji su. 20 evra 90 komada.

našao sam odličnog kineza za mehaničke tastature, ima puno opreme, i nije mutav, tj. zna da piše engleski.
 
Postoji li neka mehanička tastatura sa nižim tasterima? Nešto tipa veličina da bude kao na membranskoj. Postoji li tako nešto?

Sent from my Sony Xperia Z5 Compact
 
Postoje Cherry ML svičevi, oni su low-travel kao što tražiš, pa usmeri potragu na njih.

Reddit sugeriše i Logitech/Omron RomerG ili Steelseries/Kalih QS1.
 
Poslednja izmena:
Postoji li neka mehanička tastatura sa nižim tasterima? Nešto tipa veličina da bude kao na membranskoj. Postoji li tako nešto?

Sent from my Sony Xperia Z5 Compact

Bezobrazno skupe a nema velike razlike izmedju ML i Scissor-switch(laptop, slim tastature). Evo nekih modela : CHERRY G84, SteelSeries Apex M800. G84 možeš naći za ~64e(kompakt/mini modeli), dok M800 koštaju ~200e(full size tastatura)
 
Poslednja izmena:
Bezobrazno skupe a nema velike razlike izmedju ML i Scissor-switch(laptop, slim tastature). Evo nekih modela : CHERRY G84, SteelSeries Apex M800. G84 možeš naći za ~64e(kompakt/mini modeli), dok M800 koštaju ~200e(full size tastatura)

ovaj ss je extra ali bas mnogo para, mozda nesto padne cena za ng :D
 
gateron switch je jeftiniji od cherry-ja. kako je sad kvalitetniji?

ubi me ovaj kinez sa bojama za keycapsove. nikako ne mogu da uklopim neke lepe boje, jer moja tastatura ima retardirani standard, pa sam mislio da uzmem bele i obojim ih. ali nigde ne mogu da nađem kod nas ovu boju koja se rastvara u vodi i može da oboji plastiku! jel ima neko ideju gde to može da se nađe?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno