»RSS Benchmark sajt

Strana 6 od 211 PrvaPrva ... 23456789101656106 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 76 do 90 od ukupno 3160

Tema: Mehanicke Tastature

Member Avatar korisnika AstriX
        Na forumu od
        Jul 2006
        Poruka
        812
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 4790K@ 4.6Ghz, Phanteks PH-TC14PE 3 fans
        • MoBo: Asus Maximus VI Formula
        • RAM: G. Skill Trident X DDR3 16GB @2400Mhz CL 10-12-12-31
        • VGA: Asus ROG Strix GTX 1060 OC
        • MON: Dell U2412M
        • HDD: SSD Samsung 840 EVO 120GB, Toshiba 2TB, Seagate 2TB, WD Blue 1TB, Samsung F3 1TB, WD 640GB
        • Case: CM HAF XM, CM V850 (Seasonic KM3)
        • SND: Asus Xonar DX, Technics RP-DJ1200
        • LAP: Lenovo ThinkPad X230
        • TV: Samsung 50MU6172
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: CM Quickfire TK Cherry Blue, Razer Naga Chroma, Razer Taipan, Corsair MM300 Extended
      3. @Marcus

Ako je ta cena onda i nije bas povoljna Ima kod nas da se nadje isto 2013 verzija sa Blue switchevima sa cenom nesto vecom od 9000 din

@Kobayashi

Bas Razer Blackwidow koje pominjemo imaju Blue. Ultimate, obicna verzija kao i Tournament, sve ostim naravno Stealth verzije
        MCITP - MCSE - MCSA - MCTS - MCP - CompTIA A+ CE

Member Avatar korisnika nevernik
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        Ovde se placa ime i dizajn a to sto kod nas u Srbiji cene nisu "kompatibilne" sa evropom to je druga stvar. Sa druge strane kad se uzme u obzir osvetljenje, mehanicka, ok kontroler onda se moze reci da cena jeste ok ali tu je vazno kakav je materijal upotrebljen a to se nece znati sve dok nepocnu nakon 1-2 godina "stizati" iskustva/review-i.
        Posto smo crna rupa sto se tice trzista veoma je tesko naci dobar izbor mehanickih a i tada mora se pitati tacno oznake jer obicno prodavci ni neznaju koje switcheve tastature imaju tj. dali su mehanicke ili sta su mehanicke ...
        Vec je postovao link @momsab sa "preporucenim"
        http://www.overclock.net/t/1369214/r...ical-keyboards
        Mozes videti ko su prozivodjaci, odes na sajtove domace i filtriras po proizvodjacima. Mehanicke ce "iskociti" brzo po ceni.

Member Avatar korisnika Kobayashi Maru
        Na forumu od
        Oct 2006
        Poruka
        2.068
      6. Moja mašina
        • CPU: Intel 4770K i Noctua NH-D14
        • MoBo: ASUS Z87 DELUXE
        • RAM: 16GB Patriot black mamba 1600 MHz (2x8GB)
        • VGA: Asus GTX 780 DCU II OC
        • MON: Viewsonic vx2739wm
        • HDD: SAMSUNG 840 pro 128GB, 2x WD RED 3TB, 2x WD GREEN 2TB, WD GREEN 1TB + WD 500GB AAKS
        • OPT: LGBD BD-RE BH10-LS30
        • Case: Cubitek HPTX, Seasonic ss850km (x850)
        • SND: Onkyo TX-SR875, Canton Ergo RC-L, Sennheiser HD280pro
        • LAP: Asus Zenbook
        • TV: Panasonic TX-P50ST50e
        • INET: DSL
        • Ostalo: Corsair K70 MX Blue, Logitech g400, RAZER Pro Pad, xbox 360 gamepad, genius i3
      7. Citat Citiram korisnika: AstriX Pogledaj poruku
        @Marcus

@Kobayashi

Bas Razer Blackwidow koje pominjemo imaju Blue. Ultimate, obicna verzija kao i Tournament, sve ostim naravno Stealth verzije
        Znam da sve imaju blue, a stealth brown. Problem je u tome što imam averziju prema razeru, što prema kvalitetu izrade, što prema softveru (pogotovo prema softveru).

Kakvi su vaši utisci s tim udovicama koje imate?

S obzirom da ću teško naći neku CM sa blue ili brown switchevima, moguće je da će da padne i logi g710+.

Pitam se samo da li ovi primerci g710+ koji imaju da se nabave kod nas imaju problem sa led-ovima ili ne.

Kažu na netu da su raniji primerci imali problema sa flickerom zato što su išli na pwm varijantu, kao i da su crkavali neki ledovi.

E sad, da li su se ti bangavi primerci već prodali ili ne, pitanje je sad?

Roccat je isto izbacio neku mehaničku tastaturu i možeš da biraš koje switcheve hoćeš, ali će verovatno biti slična situacija kod nas kao i sa CM-om. Uglavnom black ili red switchevi.

Roccat ima sjajan softver, ali kvalitet izrade im je još gori od razera (sve govorim iz debelog ličnog iskustva).

Roccat mi deluje u svakom smislu (što tastature, što miševi), daleko primamljiviji od razera, pogotovo po pitanju softvera, ali bojazan po pitanju kvaliteta izrade stoji i dalje.

Isto sam svašta slušao o gigabyte osmium (kod nas izgleda ima da se nabavi samo sa red switchevima), gde sam slušao kako se tastatura sama isključćuje i uključuje itd itd.

Od svih brendova koji su u opticaju kod nas, jedino u logija imam poverenje (svaki njihov proizvod mi traje u proseku 5 godina i više), ali s obzirom na žalbe sa ledovima kod g710+, opet sam u rebusu šta uzeti.

Member
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        63
      9. Moja mašina
        • MON: Samsung SyncMaster 793s
        • HDD: Maxtor 6E040L0
        • OPT: Pioneer DVR-111D
        • Ostalo: IBM Model M 1393669
      10. Jedini problemi sa ovim tastaturama mogu da budu brzo trošenje tastera(obrisana slova su samo estetski problem), izvijanje prilikom grublje upotrebe i crkavanje osetljenja. Switchevi su dobri, pa problema sa funkcijom ne bi trebalo da bude(bar ja kolko znam)... Što se tiče Logitecha, kvalitet im je u poslednje vreme loš, u šta sam se lično uverio a i pomenuto je u ovoj temi.

Member Avatar korisnika okmijun
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        2.933
      12. Moja mašina
        • CPU: Xeon E5-2670....LC 120
        • MoBo: Intel DX79TO
        • RAM: 64GB Kingstone
        • VGA: GTX 760 4GB
        • MON: Samsung 245B
        • HDD: Hitachi 3GB....Kingstone 128GB
      13. Jel moze neka preporika za neki entry-level model?
        Ne trebaju min nikakve extra funkcije, znaci bukvalno samo zamena za obicnu tastaturu.

Member Avatar korisnika johnlocke
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        127
      15. Moja mašina
        • CPU: Intel 3570K, Alphacool Eisbaer
        • MoBo: GA-Z77N-WiFi
        • RAM: Kingston HyperX, DDR3 2x4GB 1600MHz
        • VGA: GTX 1060 WINDFORCE OC 6G
        • MON: BenQ G2320HDBL
        • HDD: Samsung 840 Series. 120GB
        • Case: Raijintek Metis, Corsair SF 450
        • SND: NuForce Icon-2
      16. Ne znam da li se uklapa u ono sto trazis, ali ja sam pre par meseci kupio ovo i veoma sam zadovoljan. Posto puno kucam trazio sam tastaturu sa braon prekidacima. Nazalost, nisam mogao da nadjem nista sto bi mi odgovaralo. Uglavnom, ova sa crvenim prekidacima i svaka koju sam imao pre nje - Bog i sesirdzija!

Member Avatar korisnika okmijun
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        2.933
      18. Moja mašina
        • CPU: Xeon E5-2670....LC 120
        • MoBo: Intel DX79TO
        • RAM: 64GB Kingstone
        • VGA: GTX 760 4GB
        • MON: Samsung 245B
        • HDD: Hitachi 3GB....Kingstone 128GB
      19. ^^^^
        A jel su bela slova ili ovako crveno?

http://www.cmstorm.com/images/products/51/image_311.jpg

Jel moze ovo backlight da se iskljuci?
        Ne igra ti ovo crveno pred ocima?
        I da, da li negde imaju da se nadju one stare bele tj BEIGE dobre stare tastature? A da je mehanika?
        Nisam neki tipkaros, al ceo dan manje vise visim na kompu, a dao Bog i visicu pa bi bilo eto neko ulaganje u samog sebe i buducnost
        9.000 nije nedostizno za tako nesto, znaci to je to, ne mozda sad, al jednog dana pre ili kasnije.
        Menjao okmijun : 08.10.2013. u 23:16

Member Avatar korisnika johnlocke
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        127
      21. Moja mašina
        • CPU: Intel 3570K, Alphacool Eisbaer
        • MoBo: GA-Z77N-WiFi
        • RAM: Kingston HyperX, DDR3 2x4GB 1600MHz
        • VGA: GTX 1060 WINDFORCE OC 6G
        • MON: BenQ G2320HDBL
        • HDD: Samsung 840 Series. 120GB
        • Case: Raijintek Metis, Corsair SF 450
        • SND: NuForce Icon-2
      22. Ovako izgleda, samo sa belim pozadinskim osvetljenjem mesto ovog plavog:

http://www.cmstorm.com/images/products/51/image_469.jpg

Retko kada ukljucim sva svetla pa za sada ne igra nista, hvala Bogu.

Member
        Na forumu od
        Oct 2004
        Poruka
        560
        Ima neko zainteresovan da pravi ergodox? Cherry prekidaci mogu da se naruce (cena od 0.54 do 0.65 evra po prekidacu, a treba 80tak) ili da se opeljese sa neke tastature, plate mount bi na CNC isao (od pleksija), i povezivanje zicama, stampanje i busenje PCB-a bi bilo skupo. Jos kontroler treba, teensy, ili ako je neko programer pa ima ideju/volju da izmislja nesto drugo.

Imam brown, black, blue, clear prekidace (i red mogu da napravim, da iskombinujem oprugu od brown i slajder od black-a, a isto tako i cherry green, ergo clear itd...), pa moze i da se proba ako je neko zainteresovan za narucivanje.
        Blue je clicky, brown ima slab taktilni osecaj, clear ima dosta jak taktilni osecaj, black i red su linearni. Moze da se iskombinuje i verzija sa matias prekidacima (slabiji izbor keycaps-ova), oni kostaju 0.24 evra po switchu.

Ako ima neko koga zanima vise o ovome neka me kontaktira preko pm-a.

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        Savetovao bih sve koji mogu da ucestvuju u ovom projektu sa LedZeppelin-om. Sto vise se prijavi pravljenje ploce/elektronike kao i ostalih stvari bice jeftinije. Isto tako kvalitet ce biti isti ili bolji od trenutnih ponuda mehanickih tastatura na nasem trzistu. A da negovorimo o prednosti ergonomije sto cini ovaj projekat odlican u svetu a da negovorimo o Srbiji gde ovakvih tastatura nema (doduse mozete naruciti i platiti dodatnih 100 evrica na postarine/carine i ostale patriotske dadzbine da bi oni u drzavnom sektoru imali bolju platu od vas ). Ovaj projekat ergodox-a je napravljane bas od strane iskusnih osoba koje su dosta poznate/aktivne na linkovima koji su postovani ovde a sam projekat je odlicno ocenjen i uptrebljiv. Uz male dorade mozete imati odlicnu tastaturu za narednih 10 godina minimum (uz konstantnu doradu/kupovinu switcheva moze biti dozivotna bukvalno i jos da ostane vasim unucima na koriscenje )....
        http://ergodox.org/
        Potrazite na google ergodox (kao i na "image" "segmentu") i videcete koliko je postao popularan projekat sto se tice pravih mehanickih profesionalnih ergonomskih tastatura. Popularan toliko sigurno nebi bio da je los ili prosecan pored ponuda drugih komercijalnih slicnih tastatura.....

Member Avatar korisnika Marcus
        Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        290
      26. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 8600K@4.8GHz cooled by CM LiquidMaster 240
        • MoBo: Gigabyte Z370 Aorus Ultra Gaming
        • RAM: 32GB Corsair Dominator Platinum 3000MHz
        • VGA: ASUS GTX 970 STRIX
        • MON: ASUS MX279H
        • HDD: SSD Samsung 850 EVO 250GB + 4TB HDD
        • Case: NZXT S340 powered by Seasonic 660XP2
        • SND: ASUS Essence STU + Rotel RA-05 + JBL Decade L16
        • Ostalo: Razer Black Widow 2013, Razer Deathadder Chroma, Logitech C920, ASUS N18U
      27. Ja sam se malo istripovao. Moja verzija Razer Black Widow je klasicna 2013 verzija (dakle ne stealth). Na kutiji od tastature pise da ima Blue MX prekidace. Pogledao sam i linkove u prilogu i zakljucio da to uopste nije lose. Samo mi jos fali pozadinsko osvetljenje, tako da je mozda bilo bolje da sam jurio Ultimate verziju, ali nema veze, zadovoljan sam veoma kako ova funkcionise.

Osecaj pri kucanju je nenadyebiv. Prosto volim ovaj "klak-klak" zvuk.
        Svakako da su mehanicke tastature sve osim tihe.

Sto se tuce ovog ergo projekta, meni ipak vise odgovara klaisicna tastatura.

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        Poredjenje mehanickih i gumicarki je kao poredjenje "merdze" i "fice", oba ce te dovesti do cilja ali samo u jednom ce biti udobno i dovoljno brzo a da negovorimo o sigurnosti ...
        Mehanicke nisu tu zbog "tisine" nego udobnosti i zdravlja mada ima i tihih verzija ali osecaj je drugaciji. Taj zvuk je odlican kao "ispomoc" u "osecaju" da je taster pritisnut.

Sto se tice osvetljenja ako se secam sve Razer black widow imaju istu plocu (ultimate) ali moras to da proveris. Procitaj ove linkove i istrazi malo na tim forumima, ako smislis nesto verovatno je neko to vec uradio na tim forumima ...
        http://geekhack.org/index.php?topic=24562.0
        http://deskthority.net/keyboards-f2/...idow-t607.html
        http://www.overclock.net/t/974325/th...it-black-widow
        Menjao nevernik : 13.10.2013. u 12:23

Member Avatar korisnika HighONE
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.858
      30. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-4770k, Noctua NH-U14S (2xNF-A15 PWM)
        • MoBo: ASUS Maximus VI Hero
        • RAM: Corsair Vengeance Pro 2x8GB DDR3 2400
        • VGA: MSI GTX 970 Gaming
        • MON: BenQ G2420HDBL
        • HDD: Crucial MX100 256GB, Crucial M4 128GB, Seagate Barracuda 7200.14 2 TB, 7200.12 1TB
        • Case: Fractal Design Define R4, Cooler Master V700
        • SND: integrisana
        • TV: LG 42LM660S
        • Ostalo: Cooler Master QuickFire TK Brown, Storm Mizar, Storm Skorpion, A4Tech X7-200MP
      31. Baš sam gledao o-ringove da vidim da li bi pomogli kod bottoming na QuickFire TK Brown - i može se poručiti sa WASD keyboards sajta, ali cena je nekih 18€ sa isporukom... Čini mi se mnogo za set gumica. Ima li neka druga opcija?

Member
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        63
      33. Moja mašina
        • MON: Samsung SyncMaster 793s
        • HDD: Maxtor 6E040L0
        • OPT: Pioneer DVR-111D
        • Ostalo: IBM Model M 1393669
      34. Dihtunzi
        Skoro su džabe a ima ih u skoro svakoj gvožđari, već je pominjano u temi.
        Evo citiraću nevernika:
        Sto se tice 0-ringova nadji kod obicnih elektro/vodoinstalaterskih prodavnica, nadji neku mekanu/malu gumicu ali ponesi jedan keycap da isprobas koji dobro naleze.

Member Avatar korisnika HighONE
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.858
      36. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-4770k, Noctua NH-U14S (2xNF-A15 PWM)
        • MoBo: ASUS Maximus VI Hero
        • RAM: Corsair Vengeance Pro 2x8GB DDR3 2400
        • VGA: MSI GTX 970 Gaming
        • MON: BenQ G2420HDBL
        • HDD: Crucial MX100 256GB, Crucial M4 128GB, Seagate Barracuda 7200.14 2 TB, 7200.12 1TB
        • Case: Fractal Design Define R4, Cooler Master V700
        • SND: integrisana
        • TV: LG 42LM660S
        • Ostalo: Cooler Master QuickFire TK Brown, Storm Mizar, Storm Skorpion, A4Tech X7-200MP
      37. Bio sam u nekoj većoj vodoinstalaterskoj radnji, nisu imali ništa takvo. Moram pogledati u gvožđari...

Strana 6 od 211 PrvaPrva ... 23456789101656106 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •