Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Čučiš na s, nišaniš na alt, trčanje ti je na Ctrl, use na spaceu, timspik na c.

Prijatelju, meni nije jasno kako ti ovako namesti tastere, majke ti.
 
Vidjao sam i gore iskreno, ali poenta je da je max 5 tastera istovremeno u upotrebi za FPS, a ove tastature bez problema to guraju u bilo kojoj kombinaciji (non blocking).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
lol upravo si napisao da na poslu igras igre :)

od kad su to black tasteri isti ko membranski, nebo i zemlja su

upravo sam pazario jednu polovnu qpad sa mx brown, original cherry prekidaci. deluje prilicno izandjano, sad cu da je sredim i ocistim pa javljam kakva je. bila prilicno jeftina, pa makar samo za switcheve da posluzi
Gde si je uzeo? Koliko te izašla?
 
ma da, na kp sam uzeo, ali od lika iz beograda, ne od ove dvojice iz pazove i čini mi se pazara ili kragujevca što im se vuku 100 godina za 60 evra. 35 sam platio, lik nije preprodavac, prodavao je svoju tastaturu, bio je korektan, kaže dobio ju je na poklon iz nemačke, koristio i sad je prodaje, mada to ne možeš verovati, ko zna kako je došao do nje. dobio sam i 4 dodatna keycapsa, puller i adapter, sve što je došlo sa njom u paketu. tastatura je naravno korišćena i prvi utisak mi nije bio baš bajan, pošto je bila prljava. međutim, rasturio sam, oribao antibakterijskim sapunom kućište, izribao keycapsove sapunom i vodom i sad je kao nova. međutim nisam sve završio, da je slikam i pokažem. naime uzeo sam da skinem slova sa keycapsova i to se pokazalo kao užasno težak posao, ali krastavac, završiću za par dana, bolje nego da čekam par meseci da mi stignu iz kine i još da dam 30 evra za njih :p uzeo sam šmirglom da skidam, međutim to toliko sporo ide, da nemam volje da nastavim. mislim se negde da nabavim turpiju pa da gulim, ništa mi bolje ne pada na pamet trenutno. mislio sam i neki organski rastvarač da probam, ali se plašim da ne upropastim plastiku, nožem isto sporo ide. peskarenje mi pada na pamet, dobra je ideja, ali nemam gde. ako neko ima neki predlog slušam.

inače sama tastatura mi je ostavila pozitivan utisak, switch-evi su montirani na metalnu ploču, kućište je sasvim ok, pristojnog je izgleda. super je. definitivno sam zadovoljan kupovinom i definitivno mi je draže što sam uzeo nju za 35 evra, nego tkl kineza za 50, a i čekao bih je mesec dana da stigne. inače, tasteri sa stare cherry my tastature ne pasuju ni na nju, ni na cooler master quickfire rapid-i.
 
Poslednja izmena:
Čučiš na s, nišaniš na alt, trčanje ti je na Ctrl, use na spaceu, timspik na c.

Prijatelju, meni nije jasno kako ti ovako namesti tastere, majke ti.

tako mi stoje još od quake II, a tada su miševi imali tri prava tastera. Srednji je za napred, desni je za nazad. istina, danas malo više habam miševe jer je taj srednji zapravo pritisak na scroll taster, a oni nisu baš najbolje pravljeni. w je skok.

btw, znam da je totalni offtopic, ali zna li neko za neki veći wired miš (po mogućstvu i teži) i da mu je taj scroll po gabaritima malo veći, te pritisak na isti malo dublji i sa izraženijim klikom?
 
Poslednja izmena:
slušaj momčino. ćaletu ćeš svom da kažeš da lupeta, ako ti ne zavali šamarčinu preko zuba. meni ćeš drugačije da se obratiš ako uopšte misliš da pročitam tvoje polupismeno mastiljanje.
toliko.

A kako drugacije da to nazovem, ajde prosvetli me ? . Forum se koristi da iznes svoje misljenje i tu nema nikakvih problema, ali da nekog ubedjujes, pricas o kablovima(tebi je neki majstor reko blabla), daj molim te. Nema potrebe pisati 2 strane o tvojim iskustvima sa kineskom robom. O samarima i polupismenosti necu da trosim vreme.......Toliko od mene!
 
Poslednja izmena:
ponovo ovde moram da pitam - je l smo to ti i ja na prs' u dupe, pa da mi se tako obratiš, ili si samo uobičajeno nevaspitan? i ja mislim da je ono što si ti napisao totalno ______ (dopisati prema afinitetima), ali mi ne pada na pamet da sebi dozvolim da ispadnem neodgojena seljačina time što ću ti to otvoreno i reći. ti slobodno budi.
 
Mmike ispadaš veći seljak nastavljajući dalju polemiku. Čovek to je 'samo' rekao da ne lupaš, a ti si onda uzvratio na ne baš lep način.

Nismo plaćeni da čitamo na dve strane šta obojica mislite o kineskim proizvodima. Izneli ste svoje mišljenje, ne morate se nastavljati prepucavati javno.
 
prekidam, ali očigledno nemam nameru da tolerišem takve reči. izvinjavam se na smetnji :)
 
Poslednja izmena:
Da se vratimo na topic.

Naisao sam na ovaj klip skoro: https://www.youtube.com/watch?v=k-hwDZ9RE-8

Fan sam totalnog customising-a stvari, zato trosim android i ostale open source platforme sa kojima mogu da se igram.

Sad kao sto je poznato svima koji su koristili mehanicku tastaturu kapice (keycaps) su deo koji lako strada (puca).

Zanima me kakva su vasa iskustva sa tim, da li ste ih menjali, odakle ste nabavljali nove i da li postoji nacin da se smanji sansa od pucanja? :)
 
nemam iskustva sa pucanjem kapica :( nekad mi spadne poneka, pogotovo kad mi ispadne tastatura (nije baš ni da je lagana), ali do sad je baš svaki taster, baš svaki put, bez greške, legao na mesto.
 
prvi put cujem
imash TT metalne spare za sitne novce napolju. Kontam da cje to teshko da umre.
 
Капице на мојој тастатури су на истом месту поседњих ~30 година. ;) Скидам их кад понекад хоћу да оперем а да сама спадне ... јок.
 
ma kako moze da spadne kapica... jedino ako bas lupas po tastaturi, onda da spadne ili pukne, ovako je mnogo tesko...

kad smo vec kod kapica, ima mnogo lepih side print pbt na aliexpressu za oko 20 evra.
 
Da ne bude pricam opet bezveze: 13549321_10206472289917261_1844869997_o.jpg

Naime drug je kupio kao sto vidite Logitech G710+ za dosta dobar kes na sta smo ga svi sprdali da ce za mesec dana kupovati nove kapice... Nakon tacno mesec dana stigla mi je ova slika i %*@!*#! poruka. Sa obzirom da on igra csgo svaki dan jer mu je to posao nije ni cudo, al' je zato mene uplasio do te mere da sam prestao da igram cs. :p
Da zlo bude gore, tastatura ima O-ringove.
 
g710+ fabrički dolazi sa o ringovima. sve si nam rekao time što si rekao da igra cs go i to profesionalno. ta tastatura je u najavi mrtva, ne samo kapice.

elem, ne mora ništa da se brine, logitech će da mu pošalje ceo set kapica za dž, oni to rade. mom bratu je na g710+ dete polomilo ctrl. ne kažem da ne može da se polomi, kažem da ako je ne bacaš sa trećeg sprata i ne pustiš dete da je lupa neće kapicama ništa biti na bilo kojoj tastaturi....
 
Meni su otišle kapice, na SS 6gv2.
Da se ne ponavljam, kacio sam slike.
Nisam cs igrač, dnevno sam je koristio par sati, nije lupana, udarana...
Mozda mi je takav primerak zapao, ko će ga znati.

33915ec8140620b5bc8bc71fc9beffe0.jpg

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ja nisam baš nežan sa svojom 6gv2, a igram rust na njoj (agresivno preko svake mere), ali ovo mi deluje nestvarno. da spadne kapica, to je ok (nekad kad hoću da dohvatim tastaturu baš cimnem kapicu prstom pod nezgodnim uglom i praktično je iščupam jer je tastatura teška), i ne dešava se često ali se desi, ali baš da mi pukne taster... ne znam kako je to izveo.
 
prijatelju, kad se igram recimo elite, oko mene su džojstik i throttle, tastatura je na stolu iznad. ne znam koliko mi je puta ispala, onako teška, pod raznim uglovima, i tresnula o pod. uništio sam jedan usb>ps2 konvertor (srećom, konektor na ploči je izdržao) od razvučenog kabla, jelte, spadale su kapice, ali nikad nijednoj ništa stvarno nije bilo. ne znam kako si to izveo, a i što kažeš, možda je u pitanju neka "makana serija", ali u svakom slučaju, saosećam.
nešto što košta 70 i više eura (zavisi od toga da l si kupio na rasprodaji ili si platio full cenu) ne bi smelo tako da nastrada.
 
te kapice se ionako menjaju. rekoh skoro, 20 evra nove na aliexpressu. pbt plastika, bombona.
 
Verovatno,loša serija.
Koristim Corsair K 70, više od godinu dana, i kao nova je.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Шта је нејасно, треснеш нешто о патос па ће да се распадне или сломи, све и да је гвоздено. Тастатуре нису предвиђене за такво коришћење па све делује нормално. Сад очекујем да неко пријави да се цела тастатура распала а само је бацио са осмог спрата на бетон. ;)
Ову коју користим сам узео из фирме пре 20+ година а и тада је била стара ... на њој ваљда датум производње 1985, што није чудно за тастатуру са DIN конектором и свичем за АТ/ХТ.
 
Nije mi jasno kako neko uspe da slomi to. :D

+1
Mada opet kada pogledam znam ljude koji rageuju pa pocnu udarati tastaturu kada gube ili jednostavno budu nervozni pa kao da udaraju tastere (a ne stiskaju ih). Nemam takvih problema tako da ne verujem da ce nesto slicno da mi se desi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čekaj, da li neko, moze da razume, kada kažem, da ja u životu, nisam bacio, ili tresnuo, tu tastaturu.
Sve od periferija, jako čuvam, i pazim.
Mogu samo, da poverujem u priču, da mi je zapala, loša serija, ili tako nesto.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Drugari pricamo o koriscenju tastature ne o bacanju iste sa 5 sprat kada te neko zakolje i slicno. :D
Ne moras biti pro igrac da bi stastavio ctrl, w-a-s-d keyeve u CS, evo primera, to jest handshow moda u cs koji sam igrao: https://www.youtube.com/watch?v=r83GgsH6iBA

@Stankovic nisi ih promenio? :)
 
Nisam nabavljao.
Tastaturu sam poklonio sestricu, on se sada pati sa njom.
Mislim, da su mu otišle još 2-3 kapice.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Prvi put cujem za ovako nesto... Tokom svih ovih godina sam imao samo 3-4 tastature i nijednom, ali nijednom mi nisu otpadale kapice, osim ako fino ne opalim rukama po njima. Posle ih samo vratim i to je to. Sve su bile sa membranom doduse, mozda to ima veze..?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
nije uvek korisnik kriv. nekad stvarno bude loša serija. mada, znajući kako se to pakuje i transportuje, može da se desi i da je neko to bacao iz aviona par metara a da neko ko je bio dole jednostavno nije uhvatio. tako može da nastrada cela kutija puna tastatura. najlakše je reći da je igrač previše nervozan, ali to stvarno nekad nije slučaj.

btw, sad kad malo testiram, na mojoj kapice stvarno lako spadaju. pritisneš odozgo i istovremeno povučeš lagano odozdo nagore (ka sebi), i sišla je.
 
Nazad
Vrh Dno