Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Ispravi me ako grešim, ali mislim da nije dozvoljeno ostavljanje linkova do prodavnica. :p
 
ako na itsvetu ukucate naziv pravilno (redragon bez duplog d) dobicete listu prodavnica.
inace, prodaju ih tacno po kataloskoj ceni sto je za svaku pohvalu.

Bas se mislim ovih dana da li da probam redragon ili ajazz. Vidim da je u igri i tomoko, ali se prodaje samo na amazonu i ne salju kod nas.
 
Ja ne znam zašto ali taj REDRAGON KUMARA K552 je pre 4-5 meseci koštao oko 35$. Sada gledam cene i ne može se naći ispod 50$!
 
Poručio i ja ajazz. Ne odgovara mi crveno osvetljenje.
Uzeo sam crnu tastaturu sa crnim switchevima. Ne znam da li je samo boja u pitanju ili ima razlike kao kod cherry. Videcemo kad stigne :D
 
Prilicno su hvaljene tastature.
Cudi me da su ih nasi uvezli uopste.
 
Poručio i ja ajazz. Ne odgovara mi crveno osvetljenje.
Uzeo sam crnu tastaturu sa crnim switchevima. Ne znam da li je samo boja u pitanju ili ima razlike kao kod cherry. Videcemo kad stigne :D

Ne volis tactile switcheve? Pa koja je onda car mehanicke tastature sa linearnim [emoji38]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poenta mehaničke tastature nije taktilni fidbek... nego kvalitate, dugotrajnost i preciznost. Ako oš taktilni fidbek uzmeš green ili blue svičeve i to je to.... ako ne, uzimaš neki od linearnih kao red ili black.
 
Jesu li MX Brown nešto tiši? Koliko sam vidio dosta su zastupljeni.
 
Da, mislio sam u odnosu na Blue. Možda su Brown zato česti, jer su neki kompromis.
 
a koji su svicevi na rwdragon bez numerickog dela,nisu glasni?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kao sto sam rekao, ne znam da li ima razlike izmedju kineskih black i blue ili je samo fora. Probacemo.

Inace bih pre uzeo brown nego blue. Taktilni osecaj je potpuno isti, samo bez bucnog klika.

Prema onome sto sam video, sve, ili barem velika vecina, kineskih tastatura koristi mx blue ekvivalent klonove.


Koji je precnik o ringova potreban za tastature?
 
Poslednja izmena:
Tebi je mx brown i blue isti osecaj?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne posedujem nijednu mehanicku tastaturu pa ne mogu da tvrdim. Probao sam par tastatura u razmaku i nisam primetio mnogo razlike u kucanju. Ovo moze biti i zbog toga sto se nisam navikao na bilo koju od tih koje sam probao pa i ne mogu da primetim.
 
ja imam G610 MX brown i dosta su tisi od svega shto sam probao do sada.
Citam po netu i dosta ih ljudi ne vole ja sam ih bash hteo zbog "kompromisa".
Ja sam se bojao kineza i vecj sam hteo da se manem mehanike ali me je logi g610 izashao 40e :)
 
a koji su svicevi na rwdragon bez numerickog dela,nisu glasni?

" Custom " sto ce reci nisu " Cherry ", moze da bidne dobro ali i ne mora, uglavnom da se zna kupuje se nesto za sta se tvrdi da je " mehanicka " :)
 
Ima review-a po YouTube-u i kažu ljudi da ne bi mogli da razlikuju ove sa Cherry blue switchevima.
A cena redragon je svuda 40$, tako da su se naši opet lepo ugradili.
 
Po meni nema baš računa kupovati tastature sa tim custom svičevima iz Kine, sa carinom koju će da vam najverovatnije lupe teško da možete ispod 50e da prođete, a za neznatno više mogu kod nas da se nađu polovne mehaničke tastature u odličnom stanju sa pravim mx svičevima. A i pre kupovine možete lično da se uverite da tastatura nije malo nakrivo :)
 
ja imam G610 MX brown i dosta su tisi od svega shto sam probao do sada.
Citam po netu i dosta ih ljudi ne vole ja sam ih bash hteo zbog "kompromisa".
Ja sam se bojao kineza i vecj sam hteo da se manem mehanike ali me je logi g610 izashao 40e :)

Ako nije tajna kako te je izašao samo 40 EUR-a? Vidim da je cena oko 120 EUR-a.
 
Bila akcija u uk g430 slushke g402 mish i g610 sve zajedno za 160e. Prodao sam mish i slushke bash ovde na benchu za 120e.
 
Po meni nema baš računa kupovati tastature sa tim custom svičevima iz Kine, sa carinom koju će da vam najverovatnije lupe teško da možete ispod 50e da prođete, a za neznatno više mogu kod nas da se nađu polovne mehaničke tastature u odličnom stanju sa pravim mx svičevima. A i pre kupovine možete lično da se uverite da tastatura nije malo nakrivo :)

Sve je to relativno, plate ljudi za novu-firmiranu preko 100e i opet imaju problema. Sve je to marketing, evo ove Reddragon tastature koštale 35$ a sada im je cena oko 50$. Zasto? Povećala se potražnja za njima, kupili ljudi na rizik i uverili se da je kvalitetna, nezaostaje za skupljim modelima. Realno, posle 2-3 god kucanja na jednoj te istoj tastaturi dosadi, i kupiš drugu :D (nisi bacio puno para)......... Roba ispod 50e nepodleže carinjenju, mogu ti naplatiti samo otvaranje+PDV(n1tro platio 800 din za Ajazz).
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, i to 850 jer je islo brzom postom pa oni uvek carine. Kada mi regularno dolaze stvari iz kine, cak i za stvari oko 50-60eur nikad nisam platio ni 1 din... Ista stvar mi se desavala kada su mi isli paketi iz USA i EU - ako ide FedEx-om ili DHL naplacuje se regularno - 20% PDV, i za iznad 50eur i 10% carina... Desilo se par puta da nisam platio nista. Npr Steelseries Siberia 200 su me cepili oko 3000 mislim pdv i carinjenje, a steelseries nimbus i rival 300 koji su zajedno dosli 0 din. Kada su dolazili paketi regularnom postom opet apsolutno nista...

" Custom " sto ce reci nisu " Cherry ", moze da bidne dobro ali i ne mora, uglavnom da se zna kupuje se nesto za sta se tvrdi da je " mehanicka " :)
Iz tvog posta neko bi pomislio da su samo cherry mehanicke...
btw. Ja bi stavio stotku na sto, i da se opkladimo da kada bi ti stavio cherry blue i ovaj iz ajazza i stavio isti keycap da ne bi provalio koji je koji.
Jedina stvar je dugotrajnost koju cemo da vidimo...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno