»RSS Benchmark sajt

Strana 5 od 211 PrvaPrva 1234567891555105 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 61 do 75 od ukupno 3165

Tema: Mehanicke Tastature

Member Avatar korisnika momsab
        Na forumu od
        Feb 2003
        Poruka
        974
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8320 + CM Hyper TX3 EVO
        • MoBo: GA-970A-UD3 F7
        • RAM: 2x4GB DDR3 1866MHz Patriot Vyper Black Mamba XMP
        • VGA: ZOTAC GeForce GTX1050 Mini 2GB GDDR5
        • MON: Dell U2412M
        • HDD: SV300S37A/120G, ST1000DM003, WD1001FALS, DT01ACA300
        • OPT: LG WH16NS40
        • Case: LC-Power Pro 970B Vendetta_X + Seasonic SS-620GM + CM R4-S2S-12AK-GP
        • SND: ASUS Xonar U7 / Logitech Z533, SONY MDR-RF810R, Superlux HD668B
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech: M705 Marathon, C270; CM Storm QuickFire TK;
      3. ovo je pravilan polozaj tela za kucanje i ujedno prirodan (dobro je za leđa, ruke, noge, i )

Click image for larger version. 

Name:	proper_elbow_position_during_typing.png 
Views:	217 
Size:	9,5 KB 
ID:	124772
        izvor: više puta citiran Xah Lee
        Жена у кревету и вино на столу никако не смеју да чекају.
        Јер, вино се греје а жена хлади.
        -винолог

Member
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        63
      5. Moja mašina
        • MON: Samsung SyncMaster 793s
        • HDD: Maxtor 6E040L0
        • OPT: Pioneer DVR-111D
        • INET: DSL
        • Ostalo: IBM Model M 1393669

6. Kucanje i jeste neprirodan položaj, ali neke tastature čine taj položaj "manje neprirodnim", na primer na ravnim(flat) tastaturama je skoro nemoguće slepo kucanje, osim ako je korisnik ne koristi dugo pa je naviknut(ove zbog kvaliteta i nije moguće baš dugo koristiti) što znači da nisu prilagođene rukama već da samo lepo izgledaju(mada su meni one stare lepše), a ergonomske, npr. maltron, koje prate dužinu prstiju olakšavaju dug rad na računaru, bar koliko je to moguće. Naravno, fizičke aktivnosti su neophodne

Member Avatar korisnika nevernik
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        @ momsab
        Sto se tice te tastature nije split (problem KTS-a/zglobova), i koliko vidim ona je mehanicka, matrix, zakrivljena, 2D , prati konturu prstiju, kompaktna. Ali nije puni split, bez uglova nagnutosti za sake, nije thumb orjentisana kao ergodox tako da je po meni ova tastatura samo malo bolja obicna mehanicka tastatura sto se tice ergonomije ali neopravdava cenu jer ima drugih sa skoro istom cenom ili jeftinije a mozda i bolje (sve je to subjektivno). Pogledaj na netu ergodox,kinesis i maltron jer to su jedine pune ergonomske a cena im je u rangu od 250 do 600$.
        Dozvolice ti da testiras tastaturu samo sto ce te cudno gledati ali iskreno nikad me nije ni zanimalo misljenje drugih tako da meni nije smetalo . Problem bi bio samo dali ce ti dozvoliti da sednes normalno pa tada da probas . Mada Srbija je Srbija a tu je sve moguce...

Citat Citiram korisnika: momsab
        p.s. pročitao sam ovu temu uzduž i popreko. kao što se vidi, dodao sam linkove koji ovde nisu ranije okačeni kao i yt snimak na kom se može proveriti bučnost Cherry MX
        Ovo je bio moj prvi post na ovom thread, pogledaj link moj i svoj ....
        http://forum.benchmark.rs/showthread...=1#post3266423
        Znaci postovao sam samo link do "enciklopedije" da bi se stekla slika kao i linkove ka par sajtova/foruma koji se time bave a imaju toliko informacija da je beskorisno postovati ovde detalje nego samo povrsinski pregled uz pogled na nase trziste a za one koji ce biti zainteresovani bilo bi bolje da pocnu sami "istrazivati" bas zbog subjektivnosti svake osobe po pitanju izbora tastature umesto da im se namece neko "ultimativno" resenje sta je najbolje .

@ vkozomar
        Govorimo o ergonomiji kao nacinu da se neki posao moze obaviti na nacin koji ce sto vise prijati telu a ne da kazemo da to nije prirodan polozaj pa da to uopste neradimo. Recimo puna ergonmska tastatura bi trebala biti vertical, split, thumb orjentisana, matrix, 3d, mehanicka sa gelom za podrsku zglobovima (ili neki drugi materijal), programibilna. A onda da imas odgovarajuci sto/stolicu/osvetljenje/monitor. I tada pored svega toga treba praviti pauze. Znaci ergonomija u smislu kompromisa da se nesto obavi ali na nacin koji bi bio sto prijatniji telu. Ovaj thread i jeste da bi se pravila razlika izmedju marketinskih izjava/namaza od strane "iskrenih proizvodjaca" i realnosti koriscenja od strane brda profesionalaca koji celi zivot provode za tastaturom u koje ulazu bez obzira na cenu jer od toga zive (u smislu da im nije vazna cena nego samo kvalitet i efekti koji se lako primete tokom dugotrajnog ozbiljnog koriscenja). Linkovi/diskusije/iskustva su postovani od strane takvih osoba a ne od strane raznih marketing gurua a mozes naci linkove do njih bas na ovom thread. To je dovoljno da se udje u te vode i da se pocne razmisljati/esperimentisati na osnovu ideja/iskustava drugih. A kao sto je receno na pocetku sve je to subjektivan osecaj. Recimo ja imam KTS problem i moram da koristim split tastaturu. Znaci ta neka ergonomija koja mi pruza MS 4000 je prijatnija za moje ruke od obicne tastature i to znam ne zbog nekih marketinskih izjava nego zbog neprijatnog osecaja/bola u zglobovima tokom koriscenja obicne tastature (a poznajem jos par njih pa cak i licno jednog novosadjanina koji je operisao zglob zbog toga - tip zbog bolova vise nije mogao koristiti sake ni za pisanje). E sad sto svaka cusa zarad reklamiranja svoje tastature kaze da je najbolja,ergonomska toliko da i pterodaktili mogu uzivati u kucanju to je vise problem takvih osoba i onih koji im veruju nego ostalih korisnika ....

PS. Kao sto sam rekao 15 minuta nije dovoljno da bi skontao dali ti se svidja/odgovara neka tastatura nego ti treba bar 10 dana koriscenja da vidis kako prija tvojim rukama. Recimo na jednom od sajtova je jedan tip "donirao" kinesis ili maltron (nemogu da se setim) tastaturu koji ljudi medjusobno salju postom (samo provereni clanovi) da bi mogli sami odluciti dali im ta tastatura odgovara jer dati 300 $ nije malo. Ja otprilike znam sta mi treba zbog iskustva ali opet nisam siguran sto se tice samih switcheva tj. nisam imao priliku da probam sve switcheve da bih rekao da mi bas ti odgovaraju tako da cu verovatno naruciti razlicite switcheve kad budem imao vremena da radim na svom projektu da bih probao svaki (iako je ergodox,kinesis,maltron ok tastature ipak mi se neke stvari nesvidjaju pa bih radije ulozio pare u neku custom varijantu nego ih kupio u ovakvom izdanju).

PS. ver 1.32223b/34c ... Pokusaj da nadjes prodavca sa vise mehanickih tastatura i dogovoris se sa njim da uzmes jednu po jednu da probas dok nenadjes odgovarajucu, naravno unapred platis uz recimo njegovu garanciju da mozes da 100% zamenis za neku drugu mehanicku dok nenadjes sta ti odgovara. Vredi pokusati tj. nekosta te nista da neprobas ...
        Menjao nevernik : 05.10.2013. u 20:46

Na forumu od
        Feb 2003
        Poruka
        974
      9. Moja mašina
      10. Wink

truly ergonomic keyboard nije skroz ergonomska prema tim kriterijumima (razdvojena, vertikalna, itd). citirani Xah Lee je oduševljen njome i preporučuje je.
        ali, možda takva celovito ergonomska tastatura ne odgovara svima

inače, ovo je tema o mehaničkim, ne strogo ergonomskim tastaturama

offtopic:
        nevernik, olakšavajuća okolnost je da su 2/3 linkova u mojoj prvoj poruci ipak novi u ovoj temi
        -винолог

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        Zato sam i rekao da je to sve subjektivni osecaj te nekom bi ta tastatura odlicno prijala a nekom ne, samo sam specificirao osobine tastature jer razlika u odnosu na obicne jeste bas u specificnoj implementaciji ergonomije. Sto se tice cene po meni je ona malo veca nego sto bi trebalo biti ali opet zbog malog broja modela i ogranicenog trzista tu se cena negleda nesto narocito osim kao referent u odnosu na druge slicne tastature. S obzirom na upotrebljene ergonomske osobine ona je blizu ceni Kinesis/ergodox tastaturama koje imaju drugacije ergonomske osobine implementirane (tj. kompletnije ili drugi subset). Rekao sam da pogledas ergodox/kinesis/maltron ne kao preporuku da su bolje tastaure nego da se vide razlike izmedju njih, jer kao sto stalno govorim sve je to subjektivno...
        Sto se tice ergonomskih tastatura objasnjenja kao i linkove sam dao kao neki referentni sistem da se dodje do nekih okvira izbora sta kome treba jer je verovatno 99% da vecina onih koji bi kupili mehanicku tastaturu vec odavno koriste kompove i znaju da kucaju sa svih 10 prstiju i iskustvo sto dolazi sa tim shodno poslovima koje obavljaju/upotrebljavaju komp. Tako da nisam isao previse u sirinu nego samo "nacrtao" neke okvire zarad daljeg istrazivanja na tim linkovima bas zbog subjektivnosti svakog korisnika u koriscenju tastatura i sta kome prija (ne samo sto se tice ergonomije nego i velicine tastera/polozaja/modifikatora kod obicnih sto se najbolje moze videti bas na ergonomskim kao "ultimativna" resenja). Bolje sad otskrinuti vrata ka mnogim stvarima umesto da neko pukne 100 evrica da bi kasnije skontao da je mogao proci daleko bolje.
        Isto tako mehanicka tastatura jeste na nekom niskom nivou osnovna ergonomska tastatura za sve zbog RSI-a jer svojom konstrukcijom switcheva smanjuje naprezanje/stres prstiju za razliku od gumicarki ....

Offtopic.
        Nemoj me shvatiti pogresno kao da kritikujem sto si postovao link nego kao opravdanje za moja objasnjenja jer jesi postovao link koji sam ja vec postovao po cemu sam na osnovu samog posta stekao utisak da niste detaljno procitali/shvatili ovaj thread/moje postove. Mada s obzirom na moje malo haoticno pisanije/razmisljanje sasvim razumljivo na neki nacin jer nisam hteo detaljno da objasnjavam sve . Na forumima/sajtovima ka kojima vode svi ovi linkovi ima skoro sve detaljno objasnjeno od osoba koje imaju mnogo vise znanja/iskustva o tome nego ja....

PS. Po mom shvatanju mehanicka tastatura jeste strogo ergonomska ..
        LOL... sad sam video par gresaka u kucanju tj. ispustenih slova bas zbog lose gumice na ovoj mojoj trenutnoj MS4000 tastaturi (prsti/mozak misle da su pritisnuli ali zbog gumice pritisak se neregistruje zbog dotrajalosti same gumice)...
        Menjao nevernik : 05.10.2013. u 21:37

Na forumu od
        Feb 2003
        Poruka
        974
      13. Moja mašina
      14. na http://www.yurtopic.com/tech/gadgets/cherry-mx.html je dato (subjektivno) poredjenje Cherry MX Black, Red, Blue i Brown sa stanovista igranja i kucanja. Brown je najbolji u ukupnom plasmanu

izguglah bezicnu mehanicku tastaturu malog formata (nije ergonomska), ujedno i najtisu mehanicku, koja kosta manje od spomenutog TECK-a ($170 naspram $250): matias laptop pro (bluetooth, predvidjena je za Mac racunare)
        tasteri su poput ALPS
        nama najblize mesto za proveru matias-ovih tastatura je negde u Bugarskoj

steta sto nije isplativo praviti bezicne mehanicke tastature
        Menjao momsab : 06.10.2013. u 23:12
        -винолог

Member Avatar korisnika okmijun
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        2.933
      16. Moja mašina
        • CPU: Xeon E5-2670....LC 120
        • MoBo: Intel DX79TO
        • RAM: 64GB Kingstone
        • VGA: GTX 760 4GB
        • MON: Samsung 245B
        • HDD: Hitachi 3GB....Kingstone 128GB
      17. Sta je fora sa tim mehanickim tastaturama?
        Sto su toliko skuplje? I bolje?

Citat Citiram korisnika: nevernik Pogledaj poruku
        .... nego zbog neprijatnog osecaja/bola u zglobovima tokom koriscenja obicne tastature (a poznajem jos par njih pa cak i licno jednog novosadjanina koji je operisao zglob zbog toga - tip zbog bolova vise nije mogao koristiti sake ni za pisanje)...
        1. MAGNEZIJUM /prenos elektronadrzaja kroz nerve!/

2. OMEGA-3, podmazivanje zglobova i tetiva, ovo je posebna tema za knjigu.
        99.99%, proizvoda koji imaju na sebi natpis "omega-3" nisu videli omegu ni u sajdzijskoj radnji. Maslinovo ulje mozete da okacite macku u rep, svako koje se kupuje kod nas je mesano i nema uopste Omega masti u sebi, nimalo, lako se da proveriti.
        Skusa takodje, jer stize smrznuta, itd, itd, ljudi u svom optimizmu pominju cak i "sardine i tunjevinu!" Da ne duzim, ako vec ne zivite u grckoj ili MNE, ili ne lovite skusu golim rukama, jedini nacin da unesete omega-3 u svoj organizam
        je da unesete omega-6/9 koje ce se pretvoriti u omega-3 u vasem telu, a to znaci semenke, orasi, lesnici, badem vam ne preporucujem,eto tako, savetujem vam da krenete na vreme sa ovom preventivom, do 25-30 traju prirodne zalihe organizma, koje
        se posle 35 naglo istrose i ne znate gde ste! Inace ORASI imaju i Mg i Omega-6/9 A i kostaju 1000din/kg.....

3. Urgentno, da trenutno smirite bol>>> konjska mast, nemacka, iz lilija/DMa

Naravno, i ne sanjam da ce bilo ko ovo ozbiljno shvatiti, al moje je bilo da kazem, isprobao sam na sebi, imao sam bolove da nisam znao gde cu...
        Npr. mrkvom sam uspeo da saniram bol u glavi, koji je dolazio od bola tj naprezanja ociju, al Srbi vole uglavnom da ismevaju i omavalovazavaju, tako da ni to ne msm da ce bilo ko ozbiljno shvatiti, bukvalno sam se preporodio.
        /gde god krenem, pesaka, strpam mrkvu 2,3 komada, i vozi misko!/
        Menjao okmijun : 07.10.2013. u 02:27

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        @momsab
        Dok se neproba nece se znati a to je glavni problem mada svaka je bolja od gumicarki....

@okmijun
        Bolje su zbog same "tehnologije" jer za gumicarke treba veca sila, direktno odozgo pritisnuti i sila pritska varira shodno kako/pod kojim uglom pritiscete zbog degradacije gumice sto utice na dugotrajni stres prstiju kao i umor. Za razliku od mehanickih tastatura koje su ujednacene i prvenstveno znatno prijatnijeg osecaja za prste kod koriscenja. Oni koji nekucaju sa svih 10 prstiju nece znati ceniti pravu razliku mnogo. Tek kad probas tj. samo osobe koje dugo kucaju sa svih 10 prstiju veoma lako ce iskusiti tu razliku. Isto tako sa gumicarkama dolazi do "bottoming" sto stvara stres takodje kod prstiju za razliku od pojedinih mehanickih kod kojih se moze izbeci. A onda mozemo govoriti i o dugotrajnosti gde se gumicarke registruju kao 2-3 miliona pritisaka dok mehanicke od 20 miliona pa do jedno 50 miliona. Ako ste ikad imali neku staru gumicarku pokusajte pritisnuti sa malim prstom neke tastere i videcete ne samo problem nego katkad osim ako direktno odozgo nepritisnete nemogucnost da to uopste uradite bas zbog degradacije gume. Doduse ima i kvalitetnih gumicarki ali su retkost i opet nemerljivo sa mehanickim...
        Sto se tice cene ona je znatno veca bas zbog individualnih switcheva ugradjenih kao i kvalitetnijih komponenti sto podize znatno cenu kao i malog broja kupaca sto takodje povecava cenu. Za razliku od gumicarki koje imaju plocu, kontakt foliju, gumicu.

Cilj nije leciti nego spreciti a pri tome govorimo i o udobnosti tokom rada.

KTS- Karpal tunel sindrom tj. CTS - carpal tunnel syndrome
        RSI - Repetitive strain injury

PS. Recimo upravo sam preko prijatelja nabavio tastaturu sa kopijama alps blue switch-a iz 1987 godine sa switchem za biranje 88/286 i tastatura tj. tasteri i dalje imaju izuzetan fin osecaj za razliku od ove moje 2 godina stare Microsoft natural 4000 gumicarke.
        Menjao nevernik : 07.10.2013. u 10:02

Member Avatar korisnika okmijun
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        2.933
      20. Moja mašina
        • CPU: Xeon E5-2670....LC 120
        • MoBo: Intel DX79TO
        • RAM: 64GB Kingstone
        • VGA: GTX 760 4GB
        • MON: Samsung 245B
        • HDD: Hitachi 3GB....Kingstone 128GB
      21. Hvala nevernice!
        Svaka ti dala!
        ...
        Onda to pod hitno treba nabaviti, obrni-okreni, ako ulozis jednom, trajace ti dokle god budes koristio komp, a to je jos ko zna koliko...kad se steknu uslovi, tj pare.

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        Np...
        Opet dolazimo do kompromisa, znaci nekazem da svi treba to da nabave jer sigurno je da nekima netreba jer koriste komp 2 sata sedmicno, isto tako mora se uzeti u obzir da to jeste skupa investicija narocito za nase uslove. Ali ono sto je vazno jeste da se odmah kaze ljudima da postoji izbor i koji izbor, da im se daju neki okviri preko kojih ce sami doci do zakljucaka shodno sopstvenim interesima/potrebama. Recimo kao sto sam rekao ja moram da imam split tastaturu ali iako bi mogao skupiti lovu za 300$ tastaturu jer znam da bi to trosak bio investicija za narednih 10 godina svakodnevnog koriscenja ipak cu radije odraditi svoj projekat jer ono sto bih ja zeleo trenutno nepostoji na trzistu (radije bih uzeo Maltron od 600$ custom sa programibilnim kontrolorom i blue mx ili cak BS switchevima zbog bolje ergonomije thumb dela, koliko cujem skoro su poceli raidti na takvim opcijama mada su imali samo black neprogramibilne). Mada sa druge strane to ce me verovatno kostati oko 300 evrica i vise ako uvrstim ulozeno u switcheve i vreme izrade/planiranja (ako ubacim utroseno vreme/sate i to placeno preko minimalca u Srbiji). A sa druge strane samo zadovoljstvo da se nesto napravi, uzivanje u planiranju a kasnije i koriscenju na neki nacin se nemoze kupiti.
        Kao sto rekoh ako neko ima para bolje da skupi i ulozi u dobru tastaturu umesto da kupuje neke "izvikane" gumicarke ako im je to u interesu a nadam se da ce im ovaj thread pomoci u tome.
        Neko ima KTS, neko hoce da predupredi RSI a nema KTS, neko nece da se nervira sa problemima gumica, igraci zele sto brze reakcije sto zbog trzanja/zaglavljivanja gumicarki one otpadaju kao "igracke" tastature, a onda dolazimo i do specificnih upotreba recimo programiranje i sl. Tu sad dolazimo do broja "tastera", programibilnosti, itd (skoro sve je vec receno mada ne detaljno na ovom threadu). Za sve te kategorije "postoje" pojedine tastature i zato je na neki nacin vazno samo odskrinuti vrata i dati linkove da ljudi sami pocnu istrazivati i da pametno uloze.

Recimo nekom treba verzija ovoga:

Name:	keyboard_station_one_thousand_function_keys_2012-08-10.jpg 
Views:	186 
Size:	109,9 KB 
ID:	124942
        Ili nesto kao ovo:

Name:	microswitch_main.jpg 
Views:	160 
Size:	126,1 KB 
ID:	124943

Name:	ergodox_keyboard_mod_with_trackball_2_2013-04-17.jpg 
Views:	177 
Size:	108,7 KB 
ID:	124944
        Ima brdo razlicitih resenja shodno klasicnim typwriter solucijama do "svemirskih" DIY varijanti koje "izgledaju glupo ali ih ruke vise nebolu" ...
        (recimo ta prva je maltron sa dodatnim switchevima/kontrolorima i vredi sigurno oko 800$, druga je kompletno home made verovatno oko 200eura za delove, treca oko 400 eura opet kombinacija ergodox projekta o kojem smo govorili i DIY dodatka, nijedno resenje nije tu zbog izgleda nego samo zbog efikasnosti shodno necijim potrebama/subjektivnim osecaju sta mu najvise prija)....

PS. Neko hoce da ima izdrzljivu tastaturu u slucaju napada zombija pa da se moze lako odbraniti a u tom slucaju im moze pomoci samo IBM model M ....
        Menjao nevernik : 07.10.2013. u 15:28

Member Avatar korisnika Marcus
        Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        290
      24. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 8600K@4.8GHz cooled by CM LiquidMaster 240
        • MoBo: Gigabyte Z370 Aorus Ultra Gaming
        • RAM: 32GB Corsair Dominator Platinum 3000MHz
        • VGA: ASUS GTX 970 STRIX
        • MON: ASUS MX279H
        • HDD: SSD Samsung 850 EVO 250GB + 4TB HDD
        • Case: NZXT S340 powered by Seasonic 660XP2
        • SND: ASUS Essence STU + Rotel RA-05 + JBL Decade L16
        • Ostalo: Razer Black Widow 2013, Razer Deathadder Chroma, Logitech C920, ASUS N18U
      25. Ja sam uzeo Razer Black Widow 2013 Stealth. Jedino mi je zao sto je ultimate varijanta preskupa (ima pozadinsko osvetljenje). Ova je bila prilicno povoljna.
        Sad pojma nemam koje switcheve koristi, ali mi bas odgovara za kucanje. I sam zvuk koji proizvodi mi je simpatican (a nekada sam bio protivnik bucnih tastatura).

Member Avatar korisnika AstriX
        Na forumu od
        Jul 2006
        Poruka
        812
      27. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 4790K@ 4.6Ghz, Phanteks PH-TC14PE 3 fans
        • MoBo: Asus Maximus VI Formula
        • RAM: G. Skill Trident X DDR3 16GB @2400Mhz CL 10-12-12-31
        • VGA: Asus ROG Strix GTX 1060 OC
        • HDD: SSD Samsung 840 EVO 120GB, Toshiba 2TB, Seagate 2TB, WD Blue 1TB, Samsung F3 1TB, WD 640GB
        • Case: CM HAF XM, CM V850 (Seasonic KM3)
        • SND: Asus Xonar DX, Technics RP-DJ1200
        • LAP: Lenovo ThinkPad X230
        • TV: Samsung 50MU6172
        • Ostalo: CM Quickfire TK Cherry Blue, Razer Naga Chroma, Razer Taipan, Corsair MM300 Extended
      28. Citat Citiram korisnika: Marcus Pogledaj poruku
        Ja sam uzeo Razer Black Widow 2013 Stealth. Jedino mi je zao sto je ultimate varijanta preskupa (ima pozadinsko osvetljenje). Ova je bila prilicno povoljna.
        Sad pojma nemam koje switcheve koristi, ali mi bas odgovara za kucanje. I sam zvuk koji proizvodi mi je simpatican (a nekada sam bio protivnik bucnih tastatura).
        Samo ime u nazivu Stealth, znaci da je verzija koja je tisa. To jest nema Blue switcheve. Verovato ima Brown, kao 2011 Stealth verzija.
        Gde si uzeo tastaturu i po kojoj ceni ako mozes da mi odgovoris na PP?
        MCITP - MCSE - MCSA - MCTS - MCP - CompTIA A+ CE

Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        223
        Ovo sam nasao...
        About the Razer BlackWidow Stealth Edition 2013

The Ninja strikes again with the Razer BlackWidow Stealth 2013 Edition. Blistering fast actuations decked with brown mechanical switches for superior tactility and faster response that only requires a force of 45 g and a reduced displacement of 2 mm. A new and improved in-game 10 key anti-ghosting ensures every command is executed perfectly and the all new USB and audio pass-through gives gamers the convenience of plugging in other peripherals.

Price: US $99.99 / EU €99.99

Availability:
        Razerzone.com – August 2012

Product features:

Full mechanical keys with 45 g actuation force
        1000 Hz Ultrapolling
        Fully programmable keys with on-the-fly macro recording
        10 key anti-ghosting
        Razer Synapse 2.0 enabled
        Gaming mode option
        5 additional dedicated macro keys
        Audio-out/mic-in jacks
        USB pass-through
        Braided fiber cable
        Approximate Size: 475 mm/18.72 in. (Width) x 171 mm/6.74 in. (Height) x 20 mm/0.79 in. (Depth)
        Approximate Weight: 1500 g /3.31 lbs.

Member Avatar korisnika Marcus
        Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        290
      31. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 8600K@4.8GHz cooled by CM LiquidMaster 240
        • MoBo: Gigabyte Z370 Aorus Ultra Gaming
        • RAM: 32GB Corsair Dominator Platinum 3000MHz
        • VGA: ASUS GTX 970 STRIX
        • MON: ASUS MX279H
        • HDD: SSD Samsung 850 EVO 250GB + 4TB HDD
        • Case: NZXT S340 powered by Seasonic 660XP2
        • SND: ASUS Essence STU + Rotel RA-05 + JBL Decade L16
        • Ostalo: Razer Black Widow 2013, Razer Deathadder Chroma, Logitech C920, ASUS N18U
      32. Citat Citiram korisnika: AstriX Pogledaj poruku
        Samo ime u nazivu Stealth, znaci da je verzija koja je tisa. To jest nema Blue switcheve. Verovato ima Brown, kao 2011 Stealth verzija.
        Gde si uzeo tastaturu i po kojoj ceni ako mozes da mi odgovoris na PP?
        Nije tajna. Uzeta je u Emmiju za nesto malo ispod 11k din.

@nevernik
        Tnx na infou, al u cemu je sad razlika izmedju tih brown ili nekih drugih prekidaca?

Member Avatar korisnika Kobayashi Maru
        Na forumu od
        Oct 2006
        Poruka
        2.068
      34. Moja mašina
        • CPU: Intel 4770K i Noctua NH-D14
        • MoBo: ASUS Z87 DELUXE
        • RAM: 16GB Patriot black mamba 1600 MHz (2x8GB)
        • VGA: Asus GTX 780 DCU II OC
        • MON: Viewsonic vx2739wm
        • HDD: SAMSUNG 840 pro 128GB, 2x WD RED 3TB, 2x WD GREEN 2TB, WD GREEN 1TB + WD 500GB AAKS
        • OPT: LGBD BD-RE BH10-LS30
        • Case: Cubitek HPTX, Seasonic ss850km (x850)
        • SND: Onkyo TX-SR875, Canton Ergo RC-L, Sennheiser HD280pro
        • LAP: Asus Zenbook
        • TV: Panasonic TX-P50ST50e
        • INET: DSL
        • Ostalo: Corsair K70 MX Blue, Logitech g400, RAZER Pro Pad, xbox 360 gamepad, genius i3
      35. 'Ajmo malo na čituckanje...

https://mechanicalkeyboards.com/mechanical_switches.php

http://www.overclock.net/t/491752/me...de#post6025204

Ja se lično razmišljam između brown i blue svičeva.

Sa brown svičevima bi trebalo da su kod nas dostupne logi g710+ i ta razerka, a znam da je bilo i gigabyte osmium beše, ali sad je nešto ne nalazim.

Je l' zna neko da li ima kod nas da se nabavi neka s blue svičevima?

Strana 5 od 211 PrvaPrva 1234567891555105 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •