Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Zato je tu i Pro L verzija, pa kome kako odgovara [emoji4]
 
Meni bolje izgleda Pro L, mada taj RGB...nisam siguran koliko je to smisleno i upotrebljivo a sigurno dosta podiže cijenu. Ali vidim da je to sad uobičajeno na tih mehaničkim tastaturama, te boje. Obična iluminacija još i nekako ako fino radi, ali to sa papagajskim bojama...
 
Pa mozes imati tu obicnu iluminaciju i sa RGB tastaturama + ako te ta obicna smori onda imas i papagajske boje :d
 
nisi nikad probao da ti numpad bude desno od miša. vrhunska ergonomija.

Ovo mi nikad ne bi palo na pamet. Moracu da probam da ispitam mada mislim da ipak nije za moj nacin rada. I kuci i na poslu koristim veliku gaming podlogu pa se plasim da ce mi numpad biti predaleko. Takodje, cesto koristim palac na numpad enter dok mi je ruka jos na misu. Najcesce kad imam dosta c/p akcija.
 
Wrgb je definitivno opcija koja vam ne treba na tastaturi ...
Barem ja ne vidim poentu papagajluka na stolu ... =]
 
lepa je opcija da prilagodis nijansu boje osvetljenja ostatku estetike svog okruzenja (bila to jedna nijansa ili "papagajluk") i da,ako dosadi,prosto promenis.kao i raznorazni efekti deluju kao da mogu da budu zabavni.naravno,sve to ne opravdava ovoliki premium koji pokusavaju da naplate...
 
^
+1
Upravo tako. Ne zelim da ona meni bljesti i pravi disko dok je koristim (u igrama da, diskretno, ono sto treba vec) ili dok gledam npr. seriju, ali hocu da mi pulsira u pecini kao quest/treasure item i da bude lep detalj inace :) Jedino je muka sto sad iskoriscavaju popularnost pa rokaju cene.
 
Poslednja izmena:
139Eur u evropi
 
sad bas gledam,najjeftinija nazovi mech tastatura u srbalja je 60e okruglo,kineske kopije cherry-ja,bez ikakvog osvetljenja,rapoo v500 je u pitanju.posto je napolju 50 dolarjev najjaca cena za istu,a vrlo cesto je i po 30 dolarjev,posle nas pitaju sto obigravamo oglase i buvljake u nadi da ce negde model M ili sl da izleti...
 
Gateron je oko 60e, a po meni je to jedini switch pa i u rangu cherrya. Neki bas i biraju samo gateron kvalitetniji im.
 
Je li Gateronu kolor-koding svičeva odgovara Cherryjevom?
 
sad bas gledam,najjeftinija nazovi mech tastatura u srbalja je 60e okruglo,kineske kopije cherry-ja,bez ikakvog osvetljenja,rapoo v500 je u pitanju.posto je napolju 50 dolarjev najjaca cena za istu,a vrlo cesto je i po 30 dolarjev,posle nas pitaju sto obigravamo oglase i buvljake u nadi da ce negde model M ili sl da izleti...

Koriste Kailh switcheve, iste koji koristi Razer.
Pogledacu je sutra, mozda je i pazarim ako valja za tu cenu pa javljam utiske. 7k nije mnogo za meh. tastaturu.
 
Seo sam malo da pogledam ponude za mehanicke tastature. Prvo sam obisao logitech jer kupujem stalno njih, a posle ostalo. Uglavnom skoro sve imaju problema sa lomljivim keycaps? Nije mi jasno da mogu da valjaju robu od preko 150 evra, i da je posle par meseci normalno da ti se polomi taster, jer plastika koja leze na mehanicki switch nije dovoljno jaka.

Govodim o ovome: https://forums.logitech.com/t5/Logi...al-use-plastic-tops-Where-to-get/td-p/1075449

Od svih tastatura mehanickih realno bi mi g710+ odgovarao, a vidim da jednostavno moram da sacekam da se potrude malo oko kvaliteta... Me znam, ova nova G6xx serija dal ce im imati istih problema, posto vidim da su failovali i sa g910...
Razer isti problem, Steelseries nisam nasao, al ne bi kupovao jer M800 Apex je nov na trzistu. Corsair na zalost nema u Srbiji :| Smor tezak, da dodjes do kvalitetne robe.
 
Par miliona korisnika koristi mehanicke tastature i on bi sad da ceka porast kvaliteta keycapsa hahahahahah :d " tup zilet " sto bi lane rekao ..

Nije mi jasno da mogu da valjaju robu od preko 150 evra, i da je posle par meseci normalno da ti se polomi taster,

Mada si za ovo u pravu, no takva je sad situacija kod konzumenata.
 
Poslednja izmena:
Koriste Kailh switcheve, iste koji koristi Razer.
Pogledacu je sutra, mozda je i pazarim ako valja za tu cenu pa javljam utiske. 7k nije mnogo za meh. tastaturu.

ne radi se o tome,vec o 100+ posto marzi,ja licno ne mogu da me bas toliko magarce domace hijene...
 
Par miliona korisnika koristi mehanicke tastature i on bi sad da ceka porast kvaliteta keycapsa hahahahahah :d " tup zilet " sto bi lane rekao ..



Mada si za ovo u pravu, no takva je sad situacija kod konzumenata.
Pa dotle je doslo da prodaju nov set keycaps za 29$ pa onda mi je bolje da kupujem tastaturu od 5 evra.

P.S. Imam chiconi mehanicku tastaturu od pre 26 godina, svi tasteri i dan danas rade u fulu.
 
Pa dotle je doslo da prodaju nov set keycaps za 29$ pa onda mi je bolje da kupujem tastaturu od 5 evra.

P.S. Imam chiconi mehanicku tastaturu od pre 26 godina, svi tasteri i dan danas rade u fulu.

Kupis mehanicku tastaturu za 150e, i onda lagano kucas tj. pazis da nepolomis keycaps :d
 
jel moze neko da mi sliku taj slomljeni keycaps sa naseg foruma ... =)
 
E ovako, imam vec godinu i nesto jace Razer Blackwidow 2013 Ultimate i poprilicno sam zadovoljan tom tastaturom. Posto sam sklopio skoro novu masinu naravno da sam ponovo resio da se na gumicarke ne vracam pa mi je bila potrebna mehanicka. Na nasem trzistu je ponuda ionako losa a tek je do Blue switcheva dosta tesko doci. Ono sto pise na sajtovima domacih firmi su uglavnom lepe zelje. Tako da se moj izbor ponovo sveo na jedan jedini brend a to je Razer. Na zalost verziju 2013 koja je cini mi se poslednja imala Cherry Mx switcheve nisam uspeo nigde da pronadjem pa sam uzeo Blackwidow 2016 Ultimate. Ok, nisu Cherry Mx vec Kailh switchevi, kineska kopija Cherry MX ali ovi plavi, odnosno zeleni se ne razlikuju preterano od originalnih. Ne znam, nisam bas isao toliko u sitna crevca ali meni nema razlike.

Ali ono zbog cega i pisem ovaj post je kvalitet izrade. Za razliku od verzije 2013 koja odaje utisak tenka ova tastatura se ugiba pri iole jacem pritisku. Kao one tastature od 1000 dinara. Bas pilicarski od strane Razera ali ne i neocekivano. Sto se ostalih stvari tice promenili su zavrsnu obradu plastike pa je sada prisutna hrapava plastika koja nije magnet za otiske prstiju (sto pozdravljam) ali su keykaps i dalje premazanim, ne znam kako to da definisem ali nekom masnom farbom pa na njima ostaju otisci od znojavih ili masnih prstiju i nesto se teze uklanjaju.

Nisam sada bog zna koliko razocaran ali ipak se osecam blago prevarenim jer kada puknem tolike pare za tastaruru ocekujem da donja granica kvaliteta bude prilicno visoko a imajuci iskustvo sa njihovom starijom tastaturom.
 
mislim da imas BW stealth bas sa plavim po oglasima.nema osvetljenje ali ima audio i usb passthru.i,s' obzirom na brend i cene kod nas,cak i pristojnu cenu.
 
mislio sam da je stealth svaka bez osvetljenja,izvinjavam se na omasci.
 
Ono sto pise na sajtovima domacih firmi su uglavnom lepe zelje.

CM je stabilan, a takodje na KP imas stabilnog kolegu nisi morao da se zezas sa razer pogotovo sto se za njih zna da brljave
 
ne radi se o tome,vec o 100+ posto marzi,ja licno ne mogu da me bas toliko magarce domace hijene...

Jasno, ali nemaju bas svi mogucnost da nabave stvari jeftinije. Vidjao sam i ja V500 za tridesetak dolara na ebay, ali mogu samo da sanjam da cu je kupiti po toj ceni. :)
 
Nazad
Vrh Dno