Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Daskeyboard je tatatura iz probranog društva ali Ultimate model sa blank keykapsovima je baš mazohizam za normalnu populaciju.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Daskeyboard je tatatura iz probranog društva ali Ultimate model sa blank keykapsovima je baš mazogizam za normalnu populaciju.
Šta znači normalnu populaciju?
A ako je čovek iole napredniji korisnik, znaće gde je koji taster.
To je još i dobro kod menjanja layouta.
 
Desi se ponekad da promašim neko slovo (tastaturu koristim tek 3 dana) i ako pogledam u tastaturu, tačno znam koji taster bi trebalo da pritisnem :).

Inače, tastatura uopšte nije glasna koliko sam očekivao. Kolege se (za sada) ne bune.
 
Poslednja izmena:
super je to bez printa, moj cimer je imao happy hacking keyboard koja nije imala print na keycapsovima, nije to nikakav problem.

mada ja bih verovatno uzeo sa printom, po meni idealno je da print bude sa strane, ne odozgo...
 
Šta znači normalnu populaciju?
A ako je čovek iole napredniji korisnik, znaće gde je koji taster.
To je još i dobro kod menjanja layouta.

Jedva sam dočekao da uzmem tastaturu sa back lightom. Noću si ko slepac, džaba slepo kucanje.

Šta znači normalnu?

Recimo da probaš da prodaš nekom tu tastaturu bez printa pa će ti se samo kasti šta znači noramalna populacija.
 
Probaj za slicne pare da prodas i sa printom ... neces se usreciti :).
 
Ne znam ali 165 eura za tastaturu koja nema backlight i wrist rest ovo je krajnje bezobrazno visoka cena.
 
Realno jeste. Svakako sam prezadovoljan.
 
Ne znam zaista po cemu se sad razlikuje ova Das Keyboard tastatura od recimo neke Cooler Master mehanicke sa Cherry MX prekidacima?
 
Pravo pitanje je - zašto da ne :) ?



To je bila i moja dilema. Od k70 sam odustao kada mi je prodavac rekao da je istina da crkavaju ledovi. Sto se oslonca tice, ima finih na Amazonu. Videcu da narucim neki.

Istina je da crkavaju ledovi, ali samo na modelima koji koriste plave ledove, a to su modeli sa red svičevima... i to važi samo za prve serije. Kupili su valjda neke bofl plave ledove (koliko se sećam čitajući po netu o tome pre oko godinu i kusur dana) i samo oni su crkavali. Taj kontigent se odavno prodao, tako da verujem da više nijedan model nema taj problem.

Mislim da su te starije serije imale drugačiji logotip, onaj gde je pisalo "Corsair gaming" i to gaming je bilo u zlatnoj boji, dok novi logo je potpuno crn, tj.

Sve u svemu, ja moju imam preko godinu dana (crveni ledovi, blue mx) i nijedan led mi nije crkao.


A što se tiče razlika između različitih brendova... pa nije sve samo u svičevima, već prvenstveno u kvalitetu keycapsova, pa zatim da li ima čeličnu šinu-ram s unutrašnje strane kućišta koja povećava robusnost i smanjuje flex, pa kakav je kontroler, kabl, kakvi su ledovi i ostale sitnice.

Sve se to nakupi. A naravno i sam brend se plaća, tako da DAS, Ducky, WASD, Leopold i drugi brendovi koji su prepoznatljivi isključivo po mehaničkim tastaturama mogu i na račun svog brenda da dignu cenu ako im se ćefne...
lepo reče Tetsuo.
 
Poslednja izmena:
Koliko znam 80% slucajeva otkaza kod K70 bilo je kod modela sa red switch.

Zato što modeli sa mx red svičevima koriste plave ledove.

Moja MX blue koristi crvene ledove i zato sam je i kupio, jer su bile ugrožene uglavnom te prve serije sa red svičevima i plavim ledovima.

Mislim da sad nijedan Corsairov model nema više tako hroničan problem.

Na svakoj tastaturi sa ledovima je moguć problem.

Prva g710 + koju sam uzeo bila je sva šarena. Jedan led toplo bele boje, drugi hladno bele boje, treći skoro žut... kao da su nabavili toplo bele i hladno bele ledove pa su ih samo nabijali kako su stigli.

Kad sam video da je i drugi primerak isti takav, zahvalio sam se i uzeo lovu nazad. A nigde se naširoko nije pisalo po netu o tome, zar ne?


Poenta je da po meni nema sigurne kupovine i da uvek može nešto da te snađe, kao što sam ja na svakoj mehaničkoj nalazio po par tastera koji odzvanjaju kad se jače botominguju.

E sad, ko hoće miran san neka kupi nešto od onoga što ima po našim prodavnicama, a ko hoće nešto malo egzotičnije, njemu valjda neće biti problem da zalemi novu led diodu umesto one koja je crkla (ili da zamoli ortaka vičnog s lemilicom ili da časti nekog servisera) ili da podmaže svič koji odzvanja.

A ako se desi neki gori kvar, onda šalješ kod "Mađara" kod kog si je kupio da ti on izreklamira, strpiš se par nedelja bez tastature i to je to.

Ja imam red sviceve

Koliko dugo imaš tastaturu?

Kapiram da ako u prvih 6 meseci do godinu dana ne počnu masovno da ti crkavaju da si onda miran.

Ne mogu sad da nađem gde sam to iskopao, ali problem je bio u tome što je Corsair kupio ceo kontigent faličnih plavih ledova i da su sve tastature bile zahvaćene tim problemom dok nisu istrošili taj falični kontigent.

Koliko sam čitao po netu, plave diode su malo zeznute za proizvodnju (a i za zdravlje, nažalost) i omasovile su se tek tokom poslednjih par decenija.

Evo malo štiva za one koje to interesuje:

http://spectrum.ieee.org/semiconductors/optoelectronics/the-leds-dark-secret

https://www.reddit.com/r/askscience/comments/2ijwpn/why_was_it_much_harder_to_develop_blue_leds_than/
 
Poslednja izmena:
Imam je 8 meseci.
Ali,moja jeste sa red svicevima,ali i diode su crvene,ne plave.
 
Poslednja izmena:

Pa pazi, mislim da ta poslovica maltene uvek važi.

Ali ako je shipping besplatan, a koliko vidim jeste, to mu dođe 3000 dindži ako carina tu ne umeša prste, a valjda ne bi trebalo.

E sad, šta ovde može da se kupi za te pare?

Iako piše da su svičevi testirani na samo 10 miliona klikova, to bi opet trebalo da bude bolje od neke fensi gumenjarke koja može da se uzme za te pare.


Ako se tako gleda, onda mislim da se isplati probati.


Ali s druge strane, za 3000 din može da se izbunari i neka stara Cherry ili neka druga vrhunska mehanička od pre par decenija, pa čak i IBM M.

Sve zavisi od potreba i ukusa.
 
Pripazi malo na detaljan opis, Evo na primer lepo piše da ova K40 nije mehanička već "feel mechanical" što mu dođe nešto kao "daje osećaj kao da je mehanička iako zapravo nije".

Da primetio sam za tu, ali ona druga je 100% mehanicka. Naso sam jos par tastatura u tom cenvonom rangu :
http://www.amazon.com/gp/product/B0...rue&ref_=ox_sc_act_title_1&smid=AXZ7TDMJNMJSZ
http://www.amazon.com/dp/B0187T1RE8...TF8&colid=3QXBF5F9422R7&coliid=I1KIQQ6W3VS6VW

Po komentarima se moze zakljuciti da su odlicne za taj novca, pa cu izgleda i ja konacno sebi uzeti jednu mehanicarku :D
 
Vegeta obrati paznju na tip switcheva, osim ako ti je svejedno koji su.
 
Vrlo sam rookie u ovom segmentu, ali sam poceo da se "lozim" na meh.tastature...pa ako nije problem da mi se sugerishe koja (a da je bez num lock dela jer sam trenutno na dzinijusu i200 pa mi treba shto manja u "duzinu") je najbolja a najjeftinija a "kratka"
Naravno da kinezi apsolutno DOLAZE u obzir...
i da ako moze objasnjenje oko tih sviceva shta je najbolje za gaming ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno