Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Poslednja izmena:
Po slici vidim da koristi cherry black switch, svaki taster ima led i o-ring, Ima neki sistem antighostinga ali bez prevoda nemoze se znati detalji...
Ako imas neke detalje onda postavi link a sto se tice povoljnosti neverujem da ce biti nesto previse jeftina bas zbog cene samog cherry switcha i upotrebljenih materijala/elektronike. Iskreno nebih kupovao nista neprovereno gde ce neko skresati troskove ugradnjom losijih materijala narocito kod proizvoda koji treba da traju bar 10 godina teske upotrebe....

http://geekhack.org/index.php?topic=47243.0
Izgleda A4Tech ...
135 $???
http://www.offerany.com/p-19487254322-Bloody-hands-ghost-B520-game-mechanical-keyboard-backlight-glare-Black-Cherry-Cherry-batter-axis-DNF.html
http://www.easy-taobao.com/taobao/view/id/19339665282
http://www.taobao.pe/index.php/Product/19385890611/Shuangfeiyan_bloody_hands_ghost_the_B520_glare_backlit_mechanical_keyboard_game_keyboard_Cherry_cherry_black_shaft/
 
130e A4Tech? Vau. Ne sumljam da vredi toliko ako je toliko cene ali sobzirom da njihovi krvavi miševi idu i pod-ekonmsku klasu igračkog hardvera ovo je veliko iznenadjenje. Osim toga nešto sumljam da njihovo ime može da iznese takvu cenu.
 
135$ == 100 eura...
Ako je odradjeno sve kvalitetno sa kvalitetnom stampom,elektronikom i capsovima i to sa o-ringovima i backlight-om, to je dobra cena za cherry tastature.... Procitaj prvi link sa mog prethodnog posta... Ako bude nekih infrmacija/reviewa/testova verovatno ce se tu prvo pojaviti...
 
Poslednja izmena:
135$ == 100 eura

Istina, ali zaboravljaš da kada tehnika pređe preko bare ima tendenciju da 1usd postane 1eur...
I slažem se da kvalitet može biti na mestu i vredan tih para ali postoji dobar razlog zašto je Wolkswagen svoj projekt najbržeg serijskog automobila, jednom poznat kao Wolksvagen Nardo, preimenovao u Bugatti Veyron i zašto Wolksvagen Phaeton, iako možda i bolji od BMWa serije 7 i Mercedesa S klase nikada ni primirisao popuranosti ni prodajnim uspesima svojih rivala.
 
Poslednja izmena:
Dok nestigne necemo znati cenu, a na jednom od linkova cena je 170$. Znaci jos ni cena se nezna na neki nacin a narocito kod nas u Srbiji. Znaci rekao sam 135==100 u slucaju da neko kupuje preko net-a....
Sto se tice cena recimo Logitech extreme 3d pro:
http://www.amazon.com/Logitech-Extreme-Joystick-Silver-Black/dp/B00009OY9U
A kod nas je oko 50-60 evrica... (a kvalitet je duplo losiji nego prve verzije istog joysticka)...
Ponovo procitaj taj prvi link i videces da ljudi nece gledati ime nego kakav je proizvod bas zbog toga sto oni koji kupuju mehanicke tastature su davno prevazisli ime proizvodjaca i slicno nego gledaju samo kvalitet proizvoda. Zato je i receno tek kad bude pouzdan review nekog ko stvarno zna tastature onda ce se znati dali vredi nabavljati (mada u mom slucaju ja sigurno necu jer sam vezan samo za minimum split tastature).
 
Poslednja izmena:
nakon silnog razmatranja modela mislim da ću uzeti Quick Fire TK (Cherry MX Brown)
HighOne mi je potvrdio da bez problema (numerički deo i mlatimudijalni tasteri) radi na Ubuntuu 13.10
 
135$ == 100 eura

Istina, ali zaboravljaš da kada tehnika pređe preko bare ima tendenciju da 1usd postane 1eur...
I slažem se da kvalitet može biti na mestu i vredan tih para ali postoji dobar razlog zašto je Wolkswagen svoj projekt najbržeg serijskog automobila, jednom poznat kao Wolksvagen Nardo, preimenovao u Bugatti Veyron i zašto Wolksvagen Phaeton, iako možda i bolji od BMWa serije 7 i Mercedesa S klase nikada ni primirisao popuranosti ni prodajnim uspesima svojih rivala.

Pa koji je to razlog?
 
Neću mnogo da pišem, samo ću da ostavim na šta čovek pomisli čada čuje za brend

Focika
wv.jpg


Bugati
bugati.jpg


Mercedes
mercedes.jpg


BMW
bmw.jpg


Mislim da bolje objašnjenje nije potrebno
 
Ja sam posle 18 godina koriscenja pc-a ( jbt al sam mator ... ) pre dva dana uzeo Cm Storm quickfire Pro sa red switchevima . Prvi utisak kada sam uzeo tastaturu u ruke je bio da drzim terminatora ! Neverovatno koja promena u odnosu na ove -10e krdzalice... krenuvsi od robusnosti, preko osecaja za kucanje ( igre jos nisam stigao da probam ) , jednostavno savrsenstvo ! Oduvek sam mislio da mi je tastatura nebitna i cudio sam se kada ljudi daju 100e+ za tastature, ali posto provodim 12h + za kompom ovo je jednostavno nezaobilazno . Znaci bez prekopotrebnih multimedijalnih zajebancija, klasicna tastatura koja vrsi posao .
Topla preopruka svakome ko provodi dosta vremene uz komp.
 
Poslednja izmena:
E koliko se ja kajem sto nisam pokupio/pokupovao sve one stare IBM model M/ cherry (mehanicke)/ Alps... kad su se skoro delile dzabe i mogle se naci kod nas (polovne i kao "prevazidjene" sa novim sljastecim...). Sad kad znam vrednost (upotrebna mada finansijska je relativno mala) tih tastatura sad je vec kasno jer ih nema naci :( ....
Bar kad sam kupovao prvi komp sam poslusao savet pa sam kupio odlican monitor Samsung 700IFT kad je tek izasao (kasnije se ispostavilo da ima problema ali opet za text je bio bolji od tadasnjih TFT-ova a cena ubijala :D, vecina je kupovala 15ce a pare ulagala u CPU/RAM/GPU)....
 
hm, red prekidaci i nisu bas predvideni za kucanje, mada je sve stvar navike...
 
E koliko se ja kajem sto nisam pokupio/pokupovao sve one stare IBM model M/ cherry (mehanicke)/ Alps... kad su se skoro delile dzabe i mogle se naci kod nas (polovne i kao "prevazidjene" sa novim sljastecim...). Sad kad znam vrednost (upotrebna mada finansijska je relativno mala) tih tastatura sad je vec kasno jer ih nema naci :( ....
Bar kad sam kupovao prvi komp sam poslusao savet pa sam kupio odlican monitor Samsung 700IFT kad je tek izasao (kasnije se ispostavilo da ima problema ali opet za text je bio bolji od tadasnjih TFT-ova a cena ubijala :D, vecina je kupovala 15ce a pare ulagala u CPU/RAM/GPU)....
Do pre 7-8 godina ljudi su ih bacali, mogao sam da nađem dobru tastaturu za džabe, a sad kopija takve(model M) 100 evra, još nema kod nas da se kupi... Ja trenutno koristim staru tastaturu koju sam skoro i zaboravio da imam(gumičarka, A4tech, kupljena 2002. i tada bila od jeftinijih, svejedno je kvalitetnija od ovih sad i tasteri su joj zakrivljeni što dosta pomaže), prvo sam mislio da posluži kao prelazno rešenje dok ne nađem neku staru mehaničku ali, sudeći po stanju u oglasima i količini na tržištu, izgleda da ću nešto takvo pre naći na svom tavanu(tavan mi je, inače, prazan) nego u oglasima. Nikad mi neće biti jasno što su sad popularne one tanke, lagane i nekvalitetne tastature koje sijaju ko novogodišnja jelka, imaju gomilu nepotrebnih dugmića koje skoro niko ne koristi, počnu da se kvare i prave probleme nekad i posle par meseci a za kucanje su katastrofa. Ista stvar se dešava i kod mnogih drugih stvari, npr. monitori, kalkulatori, pa i automobili, bicikli, skije... skoro sve
 
Poslednja izmena:
Preporuka za WASD O-rings 40A-L - kvalitetno i precizno uradjeni, skoro potpuno eliminisu udarac kod bottominga, a osecaj pri kucanju je neznatno izmenjen... Tastatura je cak i bolja ovako.
 
Gde mogu da se nabave? Fali mi tako nesto za 6Gv2
 
mehanicke tastature kostaju preko 70 evra
 
Neka dobra do 40 evra, ali da se ne moze lako razbiti?
Jedino polovne stare mozes naci jeftino i to je veoma tesko naci bas zbog retkosti a i velike potraznje. Za razliku od gumicarki stare mehanicke su veoma upotrebljive. Pogledaj ovaj thread od pocetka za ideje "gde da kopas"...


Gde mogu da se nabave? Fali mi tako nesto za 6Gv2
http://www.wasdkeyboards.com/index.php/products/keyboard-accessories-2.html
 
Poslednja izmena:
Koju Cherry MX Blue full size tastaturu mi preporucujete, a da moze da se kupi kod nas?
Po mogucnosti bez makro dugmica i sl. Code i txt, gaming najmanje...
Backlight je ok, ali nije obavezan...

CM Storm QuickFire Ultimate sam hteo da kupim, ali nema da se kupi kod nas...
CM po review-ovima i cenama je ok, ali sa blue su sve manje, a ne bi da se navikavam na drugi raspored, a koristim generalno sve grupe dugmica...
 
Mogu se nabaviti i preko Amazona.
Od 0.2 mm
http://www.amazon.com/Cherry-Rubber-O-Ring-Switch-Dampeners/dp/B00AZQ3966/
Od 0.4 mm
http://www.amazon.com/Cherry-Rubber-O-Ring-Switch-Dampeners/dp/B00AZQ2OF8/

I WASD keycap puller
http://www.amazon.com/WASD-Keyboards-Wire-Keycap-Puller/dp/B00AZCGF7K/


E sad nisam siguran dali se salje za Srbiju i ako se salje kolika je postarina...


Sad sam trazio kod nas: "proizvodi od gume EPDM" (EPDM je od cega su ti dampener-i napravljeni) i evo rezultata...
http://www.promexneskovic.com/ (pogledajte na toj home stranici prvi red proizvoda) - prvi link sa .rs domena a da nije PDF nego web stranica
....ITD ITD ITD...
Posaljete email/nazovete i objasnite sta vas interesuje, pitate dali neko vec kupuje to od njih za prodaju na malo i objasnite da se moze koristiti za ovo i da ima potencijalno dosta korisnika koji bi to kupili i ako bi saradjivali potraznja bi porasla. Em sto ce dobiti relativno malu potraznju ali fin marketing.....
Ako nisu zainteresovani onda pitate kolika je minimalna narudzbina da bi se kupilo, oformi se ovde neka grupovna kupovina, skupe se pare i kupi se (jos bolje angazujete neku firmi/maloprodaju koja ce to odraditi- najbolje bas ona koja ima mehanicke tastature jer ce im to biti zanimljivo bas zbog mogucnosti da jednim proizvodom koji je tesko naci privuku kupce da kupuju mehanicke tastature bas kod njih). Pretpostavljam da ce traznja biti na nivou adaptera USB/PS2/DIN ali s obzirom da ih imaju bas verovatno zbog takvih stvari....
 
Poslednja izmena:
ljudi meni nije nista jasno,hocete da kazete da stare ibm m tastature kostaju boga oca danas?koliko tacno?posto imam jednu na tavanu :)
 
Nekostaju mnogo a na e-bay kostaju oko 15 $ jer je to americko trziste...
Fazon je sto nove tastature kostaju oko 70$ pa navise. Stare tastature su jeftine ali im je zivotni vek vec otisao ili na izmaku ali opet to je "siromasna" zamena za nove. Ono sto je svrha bila jeste da se kupe "stare" da bi se probali switchevi.
 
Nazad
Vrh Dno