Šta je novo?

Mehanicke Tastature

@Roy Fokker
Setih se još jeftinih i dobrih linearnih prekidača.

KTT Kang White V3:
https://www.aliexpress.com/item/1005005888941268.html
Popularan i ultrajeftini switch ali ostale opcije koje ću da pomenem su bolje...

JWK/Durock Ultimate Black V2, dolaze u 2 težine, 70 komada bi te koštalo 17€ sa shippingom:
https://www.aliexpress.com/item/1005004336485962.html

Sillyworks/HMX Hyacinth V2 i V2U:
https://www.aliexpress.com/item/1005005966330842.html - Hyacinth V2
https://www.aliexpress.com/item/1005006100776180.html - V2U, isti switch sa dužim hodom
Za ove sam skoro čuo, a imaju dobru reputaciju jer ih pravi HMX koji važi za jednog od najboljih proizvođača i jeftini su. Lagani na pritisak. 70 komada bi koštalo nekih 20€...

Zuoce Bubble Gum:
https://www.aliexpress.com/item/1005006363748869.html
Nisam ranije čuo za proizvođača (Grain Gold) ali važe za jedne od boljih uz pomenuti HMX i BSUN. Dolaze u pakovanju od 30 komada pa bi ti trebala 3 što bi koštalo oko 23€...

MMD Princess V3 linear:
https://www.aliexpress.com/item/1005006456202805.html
Imam taktilnu verziju i odličan je osećaj pri kucanju, dobro su podmazani, ali su glasni u majčinu. Ako je to problem preskoči, inače dobar switch. Dolazi u dve težine, 46 i 53g, 16€ za 70 komada.

Mrzi me da tražim dalje, ima ih još.
Sillyworks Hyacinth V2 ili V2U bi mi bili prvi izbor od svih koje sam pomenuo do sad, uključujući i one od ranije, ako ti odgovara lakši switch...ako bi nešto teže, možda Durock.
 
Poslednja izmena:
Biće opet neki popust, sačekaću da sklopim prvu u maju kad sve stigne pa da vidimo. :)
 
Jesam. Biće početkom maja sve, dosta povoljni uslovi za shipping su bili.
 
Prve koje sam pomenuo, Leobog Greywood V4. I GMK Monster keycaps.
 
GMK Monster ne postoji, to neka kineska kopija?
 
Ja poručio Razer Deathstalker V2 Pro TKL White, već dvije godine služi Razer Pro Type Ultra odlično ali ipak bi mi više odgovarala low profile tastatura (na poslu koristim isto low profile). Interesantno da dolazi sa njihovim hotswap switchevima iako nigdje ne provlače to...
 
Danas su me zvali caronici da me pitaju koliko sam platio Cidoo ABM066 i da im pošaljem dokaz.
Kako su temeljni i profesionalni kad je harač u pitanju, e..
 
Pa dobro je bar kad zovu, a ne rebnu samo najveću cijenu koju nađu.
 
Mene je zvala niška carina, ne mogu da ti pomognem...
Mada, njihov mail je [email protected] pa je beogradska možda sa sličnom adresom, samo zameniš "nis" sa "bg"? Najbolje da ih zoveš, ipak...

Pa dobro je bar kad zovu, a ne rebnu samo najveću cijenu koju nađu.
Najbolje je da ne zovu uopšte i puste da prođe tako kako je, heh...
Nema šanse da provučem pored njih nešto skuplje čak i da prodavac stavi nižu cenu, a nešto nameravam da uzmem neku skuplju tastaturu, u 100-150$ rangu.
 
Poslednja izmena:
Poznavaoci teme. Može li preporuka za mehaničku tastaturu sa sledećim karakteristikama:
  • Prevashodno za gaming
  • TKL, znači klasični raspored samo bez numeričkog dela
  • Tiha, ne plavi i drugi bučni prekidači - mogu crveni ili braon ili druge alternative
  • Wireless + kabl uz selekciju moda rada
  • Dobra autonomija/baterija
  • Sa pozadinskim osvetljenjem, ne mora RGB
  • Izmenjivi tasteri i kapice
  • Poželjno nešto što može da se nađe kod nas da ne mora da se čeka 2 meseca sa Alija da stigne
  • Poželjno da nije Razer, Asus, Logitech i ostali "top" brendovi koji mnogo koštaju a malo vrede
 
Osim keychrona i royal kludge-a i nemaš neki izbor kod nas.
Mada moj savet je da naručiš nekog jeftinog kineza i switcheve/keycapove koji ti odgovaraju.
 
Čovek ne bi da čeka...ali da, kod nas i nema neki izbor. Keychron je preskup u odnosu na cene u inostranstvu iz nekog razloga, RK mi je meh što se tiče kvaliteta...
Postoji varijanta da naruči neki Keychron iz Mađarske preko KP, možda je malo jeftinije, ali onda mora da se mlati sa HU ISO layoutom, ne znam imaju li nešto u US ANSI varijanti.

Bacih pogled na Ipon na brzinu...ima Akko 5075B Plus Cream Yellow za 115€. Hotswap, dobar 75% layout, RGB, gasket mount, wireless, dolazio sa pristojnim switchevima (linearni Akko V3 Cream Yellow) i keycapovima, znači ne mora da juri to. Layout je UK ISO, ali to možda nekom i odgovara. Slabiji je izbor ISO keycapova ako planira da ih menja kasnije...Takođe, nije VIA kompatibilna, mora da se koristi Akko softver. Za 20€ više ima varijanta sa taktilnim V3 Cream Blue Pro prekidačima ali oni su bučniji, ili TKL verzija (5087B Plus).
Pogledaću još malo ali sumnjam da će biti nešto bolje za te pare.

Ok, kod nas ima keychron V1 Max za 15400 što nije daleko od Akko:
https://premiumgaming.rs/products/k...-custom-keyboard?_pos=25&_fid=1503aed12&_ss=c
 
Poslednja izmena:
Ima ovu u nekim našim prodavnicama za nekih 7000 dinara, samo što dolazi sa plavim prekidačima koje bi odmah trebalo menjati.

 
Ako mu odgovara cena i ANSI layout, mislim da je Keychron bolja kupovina.
Ako će da menja prekidače (a bogami i taj kičeraj od keycapova), to je još nekih 3000 za switcheve i još toliko za keycapove, i dolazi blizu cene Akko i Keychrona koje su neuporedivo bolje...
Mogu da mu prodam novi GMK87 barebone kit, recimo, (prekidača i keycapova ima i kod nas) ali poželjno je da je prvo otvori i malo moduje (uklanjanje one PE folije, tape mod, podmazivanje stabilizatora) a ne verujem da mu se petlja sa tim, bar ne u startu...
 
Poslednja izmena:
Ma ja gledam šta ima po našim prodavnicama od TKl wireless modela i doslovno se sve svodi na ovaj AULA model i još neki Marvo za koji ne mogu da nađem da li ima hotswap svičeve, ali može da se nađe sa crvenim svičevima.

1_b0aee0ae-155b-4940-97ac-c18f87c067c0.png

Ova Marvo se kreće između 6000 i 7500 dinara.
 
Redragon je u zadnje vreme počeo da izbacuje hotswap tastature dosta bolje od njihovih negdašnjih krševa, a imaju i upotrebljive prekidače, mogao bih da vidim ima li neke kod nas...
 
Redragon ima OK nove modele, ali koliko sam ja video, kod nas se još uvek uvoze isti modeli koji su bili u ponudi i pre nekih 5 godina. Od tih novih Redragon tastatura kod nas nema ništa. Isto tako nema ništa ni od njihovih novih miševa sa PAW 3395 senzorom, a izbacili su 3 modela prošle godine.
 
Bla...bezveze.

Setih se još nečega. Čoveku treba tastatura za gejming a wireless je jedan od uslova. Keychron ima 1000Hz polling rate na 2.4G konekciji, to je još jedan plus za nju...

Kad pogledam, V1 Max nije loša kupovina za 130e. Jeste plastična i treba modovanje dok Kinezi imaju solidne jeftine alu kitove tipa Leobog i Monsgeek za nekih 100-tinak evra ali kad uračunam shipping, carinu i PDV za njih, više se i ne isplati.

Onda bolje da uzmem Keychron bez cimanja, za manje para i uz bolje featurese i podršku od tih kineza ili da skupim 200-250e za nešto serioznije poput Neo80, JRYS, QK75N i završim posao pa pucam pare na experimentisanje sa prekidačima i keycapovima umesto sa ultrabudžet tastaturama...

Canon Keys ima jeftin shipping (DE pošta doduše, nije DHL), engleski KeyGem isto ne dere za shipping, kao ni Mech Keyboards, ali problem je da ubodeš kad imaju dobre stvari na stanju i izbor je slabiji...
 
Nazad
Vrh Dno