Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Redragon ima OK nove modele, ali koliko sam ja video, kod nas se još uvek uvoze isti modeli koji su bili u ponudi i pre nekih 5 godina. Od tih novih Redragon tastatura kod nas nema ništa. Isto tako nema ništa ni od njihovih novih miševa sa PAW 3395 senzorom, a izbacili su 3 modela prošle godine.
Ova je simpaticna.


 
Poslednja izmena:
Ja sam rešio da ih promenim za silent peach v2. Na drugoj tastaturi su mi ajazz flying fish, i baš su lagani pa mi cream yellow budu teški kad se prešaltam.

Vrlo slični ajazzu, samo su malo tiši.
Zanimljivo da su po specifikaciji 65g, ali deluju mnooogo mekši od Cream Yellow.

1713555203905.png
 
Ja sam rešio da ih promenim za silent peach v2. Na drugoj tastaturi su mi ajazz flying fish, i baš su lagani pa mi cream yellow budu teški kad se prešaltam.

Vrlo slični ajazzu, samo su malo tiši.
Zanimljivo da su po specifikaciji 65g, ali deluju mnooogo mekši od Cream Yellow.

Pogledajte prilog 439024
I meni su Cream Yellow delovali tvrdi nakon crvenih svičeva, ali nakon par sati sam se već navikao. Sa crvenim sam imao problem da su mi bili previše lagani i često se dešavalo da nisam ni svestan da sam pritsnuo neki taster. Sa Cream Yellow teško da će se to dešavati.
Odmah nakon što sam montirao Cream Yellow, odem na monkeytype sajt da se testiram i vidim da mi je brzina kucanja pala za nekih 15 WPM, ali već večeras sam se vratio na svojih standardnih 75 WPM.
 
Imao sam. Svičevi su mi stigli ovako u kesici, kao što je i ovaj lik na klipu dobio, pa su neki imali savijene pinove, a onda sam i ja nepažnjom uspeo da nekoliko svičeva pogrešno stavim i totalno pokrivim pinove, ali uspeo sam nekako pincetom i kleštima da ispravim sve i nijedan svič nisam morao da bacim. Naručio sam 110 komada, pa mi je ostalo nekoliko i za rezervu, ako bude nekih problema sa ovima koje sam bio pokrivio tokom postavljanja na tastaturu.
I meni se krivilo dosta pinova kad sam ih stavljao...nekako su mnogo meki? Nisam ima tih problema sa MMD Princess, pinovi na njima su mi delovali jači. Još neko sa foruma se žalio na to a videh pritužbe i na netu.
I ja obično naručujem po 110 osim ako su skupi. Imam 3-4 od ovih sa skroz savijenim pinovima pa ću probati da ih ispravim kad me ne bude mrzelo.

Inače, sutra se završava popust na Aliju pa ću morati da odlučim šta još da naručim...
Mislim da ću uzeti još jedan Ghost Judges set keycapova koje merkam i da završim sa GJ. Hteo sam i jedan Akko set ali videh da se žale na njihove Cherry capove, dok hvale one sa ASA profilom...preskočiću ih.
U međuvremenu sam naručio Skyloong Glacier silent taktilne, da isprobam taj način utišavanja prekidača. Prvo sam hteo WS Silent Tactile koji su na istu foru ali sa nylon kućištem umesto polikabonata (malo mekši zvuk) ali sam mogao da uzmem 105 Skyloonga za iste pare kao 70 WS pa je to presudilo...

@Dusan94

Čekaj, koji je to switch na slici?
Ako govoriš o razlici između Outemu Honey Peach i Cream Yellow, da...HPeach je 40g aktivacija, 45g bottom out dok je CYellow 45g aktivacija, 60g tactile force i 60g bottom out.
 
Sta si rekao, koji su dobri silent taktilni svicevi sa Alija?
 
Ako tražiš budžetsku opciju, onda Outemu Cream Yellow, ili Outemu Yellow Jade.
 
@jurodivi

Nekako sam pola svog prethodnog posta obrisao, a sad mi isteklo vreme za edit. :)

Na slici su Outemu Pink Jade. Nisu silent, ali su vrlo tihi i lagani. Ajazz hocu da promenim njima.

A umesto Outemu Cream Yellow, idu Silent Peach V2
 
Da, Outemu silents su dobri i jeftini. Takođe dobri i tihi, malo taktilniji i teži, su i Durock Shrimp ali su skuplji, 42€ za 70 ili 62€ za 110.
Imaš i WS Silent Tactiles ili Skyloong Glacier Silent Clove koji su na drugačiju foru od ovih. Glasniji ali nemaju onaj "muljav" osećaj na bottom out jer nemaju gumene umetke u njima. Skyloong je jeftiniji, 3 kompleta od 35 koštaju kao 2 kompleta WS. Takođe, Skyloong ima providno kućište, WS nemaju, ako je nekom stalo zbog RGB-a.
Kailh Deep Sea Whale je opet dugačije utišan od prethodnih, negde između Outemu/Durock i WS/Skyloong po tišini i bottom outu. 110 komada sam platio 37€, čekam da stignu. Navodno su veoma glatki i odlični out of the box, nije potrebno dodatno petljanje i imaju manje leaf/spring pinga od drugih...
Na Iponu imaš Akko Penguin, 20€ za 45 komada. Isti fazon za utišavanje kao Outemu/Durock, gumeni umeci. Mislio sam da ih probam ali nisam...možda nekad. Na Aliju bi te izašlo jeftinije, 32-33€ za 90 umesto 40€ sa Ipona ali moraš da čekaš.
Ima i TTC Blueish White Silent, slični kao Kailh ali možda bučniji...

Ima ih još ali ove bih izdvojio...
 
Poslednja izmena:
Čitao sam po reditu da hvale i one Outemu Lanny i Hanny svičeve. U principu je to isti svič, samo je razlika u boji, kažu da su jako dobro fabrički podmazani i savršeno glatko klize.
 
Nazad
Vrh Dno