Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Koliko te je izasao CIDOO V65? Carina, postarina i to? Merkam je odavno
V65 sam uzeo preko kp-a, ali sad V21 sam uzeo preko alija i nisam platio carinu nista (generalno svasta sam kupovao za tastature i preko alija i preko keygema i nikada mi nisu naplatili carinu) ima i V65 tamo pa sad mozes da probas da uzmes mozda ti i ne naplate
 
V65 sam uzeo preko kp-a, ali sad V21 sam uzeo preko alija i nisam platio carinu nista (generalno svasta sam kupovao za tastature i preko alija i preko keygema i nikada mi nisu naplatili carinu) ima i V65 tamo pa sad mozes da probas da uzmes mozda ti i ne naplate
Extra! Videcu nju sledecu da uzmem, uzimao sam preko Alija samo za jednu su uzeli carinu. I to za najgoru tastaturu koju sam imao. :D Hvala za info!
 
Extra! Videcu nju sledecu da uzmem, uzimao sam preko Alija samo za jednu su uzeli carinu. I to za najgoru tastaturu koju sam imao. :D Hvala za info!
koliko su ti naplatili carinu? da znam ako me nekad doceka sta da ocekujem:)
 
1708634765475.png

Stigo gmk87.
Ne sviđa mi se kolko je debela a ni osećaj u kucanju, verovatno zato što je gasket. Kućište deluje šupljikavo i definitivno je lošija plastika nego na keychron V3.
Prednosti, mnogo dublji zvuk sa manje odzvanjanja nego V3 i praktično sve tipke u srednja tri reda zvuče identično.

Ja nisam preterano oduševljen, ali sa druge strane, kolega me pitao da je prodam čim je uzeo da kuca, samo traži da mu stavim silent switcheve. :)

Sve u svemu, za 34$, odlična kupovina. (+800 dinara carina)
 
 
koliko su ti naplatili carinu? da znam ako me nekad doceka sta da ocekujem:)
Tastatura je bila 45e uzeli su mi oko 3000 RSD. Ne znam na osnovu cega. Valjda da ispune kvotu za taj dan.
Pogledajte prilog 430132

Stigo gmk87.
Ne sviđa mi se kolko je debela a ni osećaj u kucanju, verovatno zato što je gasket. Kućište deluje šupljikavo i definitivno je lošija plastika nego na keychron V3.
Prednosti, mnogo dublji zvuk sa manje odzvanjanja nego V3 i praktično sve tipke u srednja tri reda zvuče identično.

Ja nisam preterano oduševljen, ali sa druge strane, kolega me pitao da je prodam čim je uzeo da kuca, samo traži da mu stavim silent switcheve. :)

Sve u svemu, za 34$, odlična kupovina. (+800 dinara carina)
Meni nisu naplatili carinu. Oni to rade po osecaju izgleda. Kad se moduje tastatura bude chefs kiss
 
Ako nekog zanima, lofree flow baterija mi je trajala od 6 decembra pa sve do sada bez ukljucenog svetla, znaci 2,5meseca.
To mi je bio najveca briga da li cu morati da je punim svake nedelje jer je tako pisalo na specifikacijama, ali je to izgleda kada se koristi svetlo.
 


Zvuči bolje nego što sam očekivao ali ta šema boja...ugh.

Boje su stvarno uzas. Posebno kapice, i print na onim brojevima je tako haotican. Nisam fan Kaihl White switcheva i ovog layouta, ali je lepo sto su stavili hot swap i gasket.
 
Zanimljivo je da za ISO layout koriste PBT doubleshot kapice, a za ANSI layout ABS laser etched smeće.
Ustvari, to nije zanimljivo, nego čista prevara. Svi će gledati recenzije modela sa ISO layoutom i PBT kapicama, a onaj ko kupi tastaturu sa ANSI layoutom će da dobije inferioran proizvod, sa kapicama koje će se izlizati za par meseci.
 
Poslednja izmena:
Konačno su mi stigli Outemu Silent Jade taktilni prekidači, nakon 3 meseca...
Za sada su još u vrećici, prodavac je dodao još 2 switcha (verovatno kao uzorak), Silent Honey Peach (linearni) i jedan non-silent linearni koji još nisam identifikovao.

Onako na probu prstom, solidno je taktilan, skoro kao Durock Silent Shrimp samo malo lakši. Taktilna grba počinje odmah po pritisku ali je malo manje oštra nego na Durocku, više je zaobljenija i duža (neki kažu slično kao Boba U4)...
Nakon grbe ostaje nešto malo hoda do bottom outa koji je osetan...deluje kao da ima bottom out 2 nivoa, nije kao na Shrimpu, malo mi je neobično. Mada, rekao bih da bi prijalo ljudima kucaju lagano, bez botomovanja...
Deluje mi malo tiši od Durocka (videću kad ih montiram) i definitivno glatkiji, možda i ne moraju da se podmazuju za razliku od Durocka.

Prvi utisak je prilično dobar.
 
Stavio sam tastaturu u torbu od laptopa i kada sam je izvadio ispala su dva tastera i makazice plasticne su se polomile.
Gde naci ove makazice (jel moze od druge tastature koja nije logitech, da li sve membranske tastature imaju identicne delove) i da li neko moze u NS-u ovo da mi popravi?
U pitanju je logitech MK470, tasteri rade normalno.
1709063374332.png
 
Narucena Keychron Q3 Max sa Gateron Jupiter Brown svicevima i sa Alija za svaki slucaj Otemu silent cream yellow svicevi.
 
Stigla GMK87, switch-evi, keycaps. Sve namestio, radi, ali me nervira raspored par tastera i hteo bih to da promenim. Video sam da se ide na https://usevia.app/, uspem da povežem tastaturu, sve se lepo prikaže, zamenim tastere koje želim (levi win i alt, raspored ide ctrl, pa alt pa win, ja bih hteo da bude ctrl, win pa alt). Sve podesim, ali i dalje kada pritisnem neko dugme koristi stari raspored. Da li treba da nekako "sačuvam" podešavanja? Ima li neki tutorial za nas ne tako pametne?
 
trebalo bi automatski da zapmti, barem moja tofu pamti zauvek izmene
 
Pa šta da mu radim? Ima li neko savet?
 
Pa šta da mu radim? Ima li neko savet?
Tako je meni na lofree flow zamenjen levi alt i levi win. Jednostavno instalirao sam power toys i otisao na opciju keyboard manager i obrnuo redosled tastera.
Isto sam imao i za printscreen i insert dugme.
 
Uspeo, hvala!
 
Ne znam, nisam se igrao sa GMK tastaturama. Pogotovo od kada su ubacili da su kompatibilne sa VIA/Vial.
ALI, cini mi se da sam video kod nekih Kineza da kada imaju opciju za Mac i za Windows (dugme/prekidac) imaju unapred isprogramirano npr. 4 nivoa (layer-a).
Kod njih su prva dva bila za Mac, a druga dva su bila za Windows.
Tako npr. iako promenis prvi osnovni nivo on bude samo prihvacen kada je prekidac na Mac varijanti. Znaci 0 je osnovni, 1 je kada se koristi mod dugme.
Kada je prekidac na Windows varijanti onda se gleda layer 2 kao osnovni, a 3 kada se koristi mod dugme.
Takva je bila barem situacija na koju sam naletao.
Mozes i to da probas, eto cisto ako budes koristio na nekom drugom kompjuteru ili mozda na drugom os-u da ti bude sve uniformisano.
 
Stigla Cidoo AMB066 Alice, deluje fino, videcemo kakvo je iskustvo kucanja na ovom layoutu. Carina 0 RSD, ne secam se tacno koliko je kostala, mislim oko 46e.

Par nekih stvari koje sam primetio jer se prvi put susrecem sa ovakvim layoutom, lakse mi je kucanje, iako sam mislio da ce biti katastrofa, ima dva slova B, sto me je zbunilo. Moram Win dugme da ubacim posto ga trenunto nema. Ne trebaju mi dva Alt dugmeta. Skinuo sam onu plastiku unutra koja inace mora da se busi, stavio ispuni, stabilizatori su dobri iz kutije. Stavio sam neke KTT Mint Linear koje sam inace mrzeo pre na metal plate, na ovom su odlcini. Split spacebar mi se cini malo losijim od ostalih stabilizatora, ali videcu da li ima nekih poboljsanja. Moguce da je i do kapica jer su iz nekog random seta.
 

Prilozi

  • IMG_9834.JPEG
    IMG_9834.JPEG
    258.5 KB · Pregleda: 36
  • IMG_9835.JPEG
    IMG_9835.JPEG
    186.6 KB · Pregleda: 29
  • IMG_9836.JPEG
    IMG_9836.JPEG
    207.1 KB · Pregleda: 37
  • IMG_9839.JPEG
    IMG_9839.JPEG
    265.7 KB · Pregleda: 45
  • IMG_9840.JPEG
    IMG_9840.JPEG
    217 KB · Pregleda: 47
  • IMG_9841.JPEG
    IMG_9841.JPEG
    214.2 KB · Pregleda: 53
Ako kucas pravilno onda samo levo B ti treba, ovo sa druge strane uglavnom ljudi ture da bude mod dugme.
Isto lepa stvar kod alice rasporeda mozes da namestis da ti jedan space bude za razmak, a drugi backspace.
Igraj se, vidi kako ti najvise odgovara.
 
Gde si je našao za te pare?
Na Aliju je bila, neki popust izgleda. 48e tačnije. Za te pare dobra kupovina.
Ako kucas pravilno onda samo levo B ti treba, ovo sa druge strane uglavnom ljudi ture da bude mod dugme.
Isto lepa stvar kod alice rasporeda mozes da namestis da ti jedan space bude za razmak, a drugi backspace.
Igraj se, vidi kako ti najvise odgovara.
Tačno, to sam i ja provalio, meni smeta što delete nemam, tako da ću da vidim da je namestim malo bolje i sviđa mi se za sad kucanje, videću kakva je za gejmin doduše.
 
Mozda sam samo glup, ali ne mogu da konektujem preko VIA. Kaze da je paired, nakacena je na kabl. Ali ne dobijem output da menjam ista. Moram da izguglam sta je problem
 
Tako je meni na lofree flow zamenjen levi alt i levi win. Jednostavno instalirao sam power toys i otisao na opciju keyboard manager i obrnuo redosled tastera.
Isto sam imao i za printscreen i insert dugme.
Ipak mi ne odgovara ovakav pristup, kada ne koristim tastaturu već kucam na laptopu, win key i alt su mi zamenjeni. Moraću detaljnije da istražim šta je razlog tome.
 
Mozda sam samo glup, ali ne mogu da konektujem preko VIA. Kaze da je paired, nakacena je na kabl. Ali ne dobijem output da menjam ista. Moram da izguglam sta je problem
Samo sam bio glup. Nasao i JSON file i sve ostalo sto mi je trebalo.
 
Da li moze neka preporuka za neku tastaturu iskljucivo za gaming generalno svih tipova igara ali uglavnom fps.Do sada sam koristio Natec Genesis RX 22 i odlicno se pokazala ali sam primetio u poslednje vreme da taster "W" ponekad ne reaguje.Razmisljam da opet uzmem novu Natec ali me zanimaju i vasa misljenja.
 
Pa ta Natec je obična gumenjara, nije mehanička tastatura.
 
Nazad
Vrh Dno