Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Poslednja izmena:
Sad je jasnije, skontao uporedni video pa prvi nisam odgledao ceo vec samo par sekundi!
Kakav je osećaj na tim silent, nisu previše gnjecavi?
Za moje pojmove nisu, ali verujem da se nekome ne bi svideli. Dobar deo "osećaja" u kucanju je i zvuk.

Silikonski damperi u dnu switcha su izgleda solidno tvrdi pa se u normalnom kucanju i ne sabijaju toliko. Jedino kad možeš da primetiš da su tu je kad namerno pritisneš switch kao sivonja pa on potone još nekim .5mm
E sad, možda ja kucam lagano pa mi je bitniji samo bump na početku od bottom out-a. Npr linearni switchevi mi uopšte ne odgovaraju jer mi se dešava da ih ne kliknem do kraja pa nemam nikakvu povratnu informaciju. A uz takvo kucanje i osećaj im je svima sličan, tj odvratan. :)

Ovi silent su za kancelariju iskreno savršeni, ali za kući mi ne bi bili prvi izbor.
 
Meni je spavaća soba kancelarija, zato gledam, nešto što je dovoljno tiho a nije mrtvo.
Mada i dalje sam u svađi sa numeričkim delom koga nema nige, i još više u hororu kada vidim debljinu prosečne mehaničke tastature koja će još malo da dosegne Komodor.
 
Mislim i da uzmes i one ce da se jako brzo potrose. Neki drugi set tesko da ce da pase zbog duzine spacebar i zbog ostalih kapica koje su neke ne toliko standardne duzine. Modovao sam davno jos G710 pa znam koliko sam se mucio sa menjanjem kapica.
Totalno razocarenje u kvalitet.
 

Prilozi

  • IMG20240221185103.jpg
    IMG20240221185103.jpg
    176.8 KB · Pregleda: 54
  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    83 KB · Pregleda: 52
CIDOO V65 i CIDOO V21 (enter,backspace,tab,caps,levi shift,ctrl,win,alt i fn keycaps su od drugog seta)
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    274.9 KB · Pregleda: 51
Prave Kinezi i PBT kapice baš za Logitech tastature, ali su ti setovi malo skuplji od standardnih.
Evo ovi na primer
Nisu toliko ni skupi setevi koliko sam mislio. Ja sam bio nasao gde prodaju na komad i da am uzeo ceo set kostalo bi me mnogoooo skoro kao nova tastatura.

https://www.aliexpress.com/item/330...=scene:pcDetailTopMoreOtherSeller|query_from:
 
Video sam i ja sad neke zamenske setove kapica za Logi tastature koji koštaju od 60 do 90 evra, ovi što sam okačio su još i umereni s cenom.
 
Video sam i ja sad neke zamenske setove kapica za Logi tastature koji koštaju od 60 do 90 evra, ovi što sam okačio su još i umereni s cenom.
Ove seteve koje si okacio su jos i ok sto se tice cene
 
Bas vidim da neki setevi nisu svetlosno propusni...

Moracu se pocastiti novim setom kapica
 
i svi ti ce opet da propadnu kao i originalni :)
 
Tesko da ce i najgori pbt da propadnu kao oni fabricki
 
Pa ni jeftine kineske doubleshot ABS kapice ne propadaju kao one Logi, koje su samo ofarbane. Jeste da se uglancaju i usjaje, ali ne mogu da se izližu.
 
ovo iznad nije doubleshot vec ofarbano :)

ne postoje jeftine kineske doubleshot ABS, to je sve PBT, mozda stave tanak layer ABS plastike ispod. ali nije ceo keycap od ABS, jer onda ne moze da kosta 20-30-40eur
 
Pozdrav prijatelji, mozda nije pravo mesto ali da pitam, sta bi bila neka preporuka za bezicnu mehanicku tastaturu do 10 000? Treba za programiranje, nemam preferenci vezanih za proizvodjace, braon-crveno-plavo i slicno, jedino da nije prebucna :) kao ni za velicinu, da li ima numpad deo ili ne...
Pogledaj Keychron V1 Max, ona ima podršku za qmk i onda mozes podesiti kako god ti odgovara, sa vise lejera itd.
 
ovo iznad nije doubleshot vec ofarbano :)

ne postoje jeftine kineske doubleshot ABS, to je sve PBT, mozda stave tanak layer ABS plastike ispod. ali nije ceo keycap od ABS, jer onda ne moze da kosta 20-30-40eur
Pa PBT je u principu skuplji nego ABS. GMK ABS je nešto drugo, to je ABS veće gustine i te kapice su jako debele, a i koriste se original Cherry kalupi, pa je kad se sve skupa sabere jako skupo, ali inače je ABS plastika manje kvalitetna i jeftinija nego PBT.
 
pa ja i pricam o kvalitetnoj ABS plastici koja se koristi za keycaps, pored kvalitetne PBT

svi ovi kineski setovi gde pise ABS nije tacno, tj jeste, ali nije ceo keycap od ABS plastike. stara fora kod kineza...

edit: evo non GMK ABS, nije cheap :)
 
Pa ja ti kažem da ni taj najjeftiniji kineski ABS ne može da se izliže kao one nesrećne farbane kapice koje koristi Logitech. Koristio sam Redragon tastaturu 10 godina i kapice se jesu uglancale, ali ne može da se izliže kad je doubleshot. A ono što Logitech valja po prilično visokoj ceni je obična ofarbana prozirna plastika.
 
ja govorim o ovim keycaps setovima koji su ostavljeni ovde (linkovi) kao zamena za logitech. oni ce se izlizati jer je ofarbana clear plastika

ja nisam ni rekao da ce se doubleshot PBT i ABS izlizati tako. samo sam rekao da ovi jeftini doubleshot ABS sa AE nisu od ABS plastike (celi) vec je PBT sa ubacenim tankim layerom ABS plastike, cak neki setovi imaju 0% ABS u alphas vec samo u vecim (tipa spacebar, shift, enter key)
 
Pa koliko ja vidim ovo je double shot, nije ofarbana plastika

Ab570cb7dc7f246769cc7e0ac463493f9d.jpg

Jesu tanke kapice, ali u odnosu na one original Logitech, ovo je još i kvalitetno.

A ovo je ofarbana plastika, isto sa Alija, nisu ni kineske kapice baš sve iste



S448594b40366434486d9b2bf53fb3086V.jpg
 
Poslednja izmena:
gde pise da je pbt doubleshot?

ako je ovo doubleshot... ok, njegove su pare

O1CN01vjSzrd1jfrAoG7VmR_!!1029364576.jpg

O1CN015mTPhP1jfrAonWc3Z_!!1029364576.jpg
 
Ne piše, ali onu sliku je okačio neko u recenziji kapica, ono jeste doubleshot. Svako ko je video double shot i obične ofarbane kapice zna kako izgleda jedno, a kako drugo.
 
Nisam bas zalazio u tematiku sto se tice kapica ali ovo sto ste sve tu napisali ja se vec pogubio....i koje kapice onda preporucujete kao zamenu za Logi?
 
Pa radi se o tehnologiji proizvodnje, konkretno kako se rade oznake na kapicama. Doubleshot je najtrajnije, koriste se dve plastike različite boje i to ne može da se izliže. Dye-sublimation je isto dobra tehnika farbanja, boja prodire jako duboko u plastiku i može da izdrži jako dugo, prednost dye-sub tehnologije je što se mogu napraviti kapice koje su oslikane nekim motivima. Najgore su kapice koje su laser etched, original Logitech kapice su rađene tom tehnologijom i to se jako brzo izliže.

Konkretno od ovih setova što sam kačio, onaj prvi je doubleshot, ne piše nigde, ali vidi se na toj slici što je neko od ljudi koji su kupili kapice okačio.
 
Nisu te kapice neka nauka da se naprave, čak i kod ovih kineza ispadne po neki keycap perfektan. Ono što se kod premium setova plaća jeste konzistentnost...
A što se razlike u materijalu tiče, pa kilo abs-a košta 3e, a pbt je možda i skuplji. To ne pravi nikakvu razliku u ceni.
 
Nazad
Vrh Dno