Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Ako neko zeli da uzme solidnu a jeftinu mehanicku, evo prilike:

GMK87 Mechanical Keyboard KIT With Display Screen RGB

Narucih jednu, imam vec GMK67, i iskreno prezadovoljan sam, brdo konekcija, gasket, i naravno knob. Dobih skoro za rodjendan Keychron Phantom Red linearne pa ce oni da zavrse na GMK87. Kapice cu morati da jurim, uzeo bih skroz crne. Ako stigne do sredine februara to bi bilo top.
Poručih i ja ovu, malo sam se bio ohladio od tastature, previše mi je bilo komplikovano da odaberem. Ali sad sam impulsivno uzeo pa ću morati da je dovršim :)

Može li savet za neke tihe budžet switch-eve i eventualno za neke keycap-ove, uzeo bih nešto neutralno, crno-sivo? Da li su ovi sa linka od pre par postova ok?

 
Poručih i ja ovu, malo sam se bio ohladio od tastature, previše mi je bilo komplikovano da odaberem. Ali sad sam impulsivno uzeo pa ću morati da je dovršim :)

Može li savet za neke tihe budžet switch-eve i eventualno za neke keycap-ove, uzeo bih nešto neutralno, crno-sivo? Da li su ovi sa linka od pre par postova ok?

Ja sam imao crne, druga kolona, 3 tastatura. Odlicni su bili. Prodao sam tastaturu, i sad mi je zao :D Za tihe sam pisao gore:

Outemu Yellow Silent

Pegasus od Gamakay

Ako neko ima neke predloge jos neka javi.
 

Prilozi

  • IMG_2562.JPEG
    IMG_2562.JPEG
    388 KB · Pregleda: 70
Momcovi, imam jedno pitanje, da li je neko od vas dugorocnije koristio SA profil kapica (6 meseci do godinu dana)? Zanima me jedan skroz crni set jer ga vidjam po redditu, i hteo bih da se pocastim, ali me zanima koliko se brzo umaste i koliko su prijatni za kucanje? U pitanju su ovi sa slike
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    865.1 KB · Pregleda: 58
Ja nisam koristio previse dugo ali su imali ubedljivo najlepsi i najprijatniji zvuk, bukvalno je druga tastatura sa njima. Nisu se mastili. U pitanju je maxkeys crni set.
Stavio sam druge malo zbog promene ali mi se SA do sada najvise svideo.
 
Poručih i ja ovu, malo sam se bio ohladio od tastature, previše mi je bilo komplikovano da odaberem. Ali sad sam impulsivno uzeo pa ću morati da je dovršim :)

Može li savet za neke tihe budžet switch-eve i eventualno za neke keycap-ove, uzeo bih nešto neutralno, crno-sivo? Da li su ovi sa linka od pre par postova ok?

Outemu silent switchevi su dosta hvaljeni i veoma jeftini, Silent Peach (linearni) ili Yellow Jade (taktilni). Na Aliju idu za 20 i kusur evra za 110 komada...poređenja radi, Durock Silent Shrimp sam platio blizu 50€ za 70 komada.
Kažu da su Haimu silent switchevi (taktilni Whisper i linearni Heartbit) odlični jer imaju drugačiju foru za prigušivanje zvuka pa je osećaj prilikom kucanja bolji i oštriji od klasilčnih silent prekidača...nisu ni mnogo skupi, 11$ za 36 komada, ali ih nema na Aliju već preko nekih zapadnih prodavaca pa shipping izađe isto ili skuplje kao sami prekidači. Ako te zanima, evo linka:
https://cannonkeys.com/collections/silent-switches

Imam te purple keycapove, još ih nisam stavio ali mi deluju prilično dobro za te pare, već sam pisao pre dan-dva...

Sem njih, naručio sam i ove. čekam da mi stignu:
Aifei R2 BOW/WOB, doubleshot ABS (?), bili su dosta jeftiniji kad sam naručio krajem novembra ali je svejedno ok cena za pristojan set klasičnih BOW/WOB capova (kažu da su beli bolje odrađeni), 34€ za crni+beli komplet.
Tamni gradient set, sličan onom purple ali je dye sub PBT, nije doubleshot.
Ghost Judges Interstellar set, malo skuplji (za Aliexpress pojmove) doubleshot PBT set sa KPrepublic store...jako mi se sviđa boja, nadam se da će ispasti isto uživo (verovatno ne, videćemo).
Ako možeš da naručuješ sa Amazona, Mistel ima pristojne setove od tih pristupačnijih "higher tier" GMK klonova poput Ghost Judges...

Bookmarkovao sam gomilu setova ali sam na kraju naručio te...
 
Poslednja izmena:
Outemu silent switchevi su dosta hvaljeni i veoma jeftini, Silent Peach (linearni) ili Yellow Jade (taktilni). Na Aliju idu za 20 i kusur evra za 110 komada...poređenja radi, Durock Silent Shrimp sam platio blizu 50€ za 70 komada.
Koja je razlika izmedju yellow jade i yellow cream?
 
koga zanima ocuvana nuphy air75 sa red svicevima, pojavila se na oglasima na ovom forumu po lepoj ceni.
 
To je mana silent svičeva koji su stigli uz Yunzii AL71, plastika nije transparentna nego je tonirana što znači da belo osvetljenje nikad nije belo.
 
Dobih na poklon neplanirano, mogu da ugasim backlight i zapamti 😄

1000020386.jpg
1000020385.jpg
1000020387.jpg
 
neki utisci?
 

Jako zadovoljan, 'thocky' zvuk u poredjenju sa logi, iako su i ovde brown prekidaci (ali su pre-lubed valjda fabricki), morao sam da zadrzim onu podlogu ispod, ako je direktno na stolu malo je losiji zvuk kucanja, sa podlogom sjajan, verovatno ima veze sa ovim najjeftinijim IKEA stolom, na punom drvetu mozda drugacije. Oblik kapica i boje jako prijatni. Softver nudi milion mogucnosti iako mi za sad stvarno skoro nista ne treba, da bude ugasen backlight stalno i to je to, i da upalim po potrebi nekad. 65% layout rules, verovatno najbolji layout s obzirom da F keys jako retko koristim, a tu su i strelice koje su must have. Nije toliko kraca od TKL logi jer ima sire ivice.
 
Verujem da je nebo i zemlja u odnosu na Logi, meni je tako bilo posle Cooler Mastera i nekih Corsair, Kingston i ostalih komercijala :)

Ako ti se sviđaju taktilni, probaj MMD princess 48g. Nema pretravel ni najmanje pre bump-a, za razliku od keychrona koji ima sigurno 1.5-2mm i malo deluje "mushy"
 
 
Bilo je pitanja, pa mogu da javim - K68 kinez, posle 4 meseca konačno potrošio baterije. Konstantno na ON položaju, 8h dnevnog korišćenja (dobro, malo manje). :)
 
Bilo je pitanja, pa mogu da javim - K68 kinez, posle 4 meseca konačno potrošio baterije. Konstantno na ON položaju, 8h dnevnog korišćenja (dobro, malo manje). :)
A da li je bilo problema sa konekcijom? Tipa da li kad ode u sleep baguje ili ima neki lag? Jesi je mozda modovao i sta ako jesi? I koje kapice imas na njoj?
 
Ovaj GMK87 sa prethodne strane, da li postoji full size varijanta?
Upropastih svoj Apex 500 prvo sa orahovacom a potom svojim nespretnim pokusajem odlemljivanja switcheva, sada definitnivno zelim nesto plug&play :)
 
Nisam primetio, uvek na enter otvori login, nakucam i lupim opet enter, pre nego monitor stigne da odreaguje i uključi se. Koristim je isključivo za posao, jer imam K3 Pro za PC, tako da mi je kinez na laptopu.

Bone stock, za sada (gray + red), nisam stigao da bilo šta menjam. :) Svakako mi ponekad smeta što nije low profile, pa sam razmišljao da isprintam hand rest, kako bi popravio ergonomiju.
 
Ja imam K10 Pro sa brown svičevima. U principu sam zadovoljan, jedino da se nateram da malo sredim Space taster, mnogo tandrče...
Eh da, i plave kapice da ukombinujem umesto crvenih, nekako mi lepše. 😉
 
Ovaj GMK87 sa prethodne strane, da li postoji full size varijanta?
Upropastih svoj Apex 500 prvo sa orahovacom a potom svojim nespretnim pokusajem odlemljivanja switcheva, sada definitnivno zelim nesto plug&play :)
Za sad ne postoji. Samo 87.
 
Bolje da izbace GMK96, zgotivio sam taj kompaktni full format.
Nabavio sam CIY Novice 100 (ustvari 96% format) i uopšte nije mnogo veća od GMK67 a ima i F tastere i numeričke i deo između...

Novice 100 je 367x121 mm a GMK67 je 325x120 mm...samo +4 cm širine za full tastaturu.
 
Poslednja izmena:
Mogu li nekako da namestim da se pali backlight ispod tastera kog pritisnem na Keychronu, inace da bude ugaseno, jel to ovaj "reactive" efekat? U VIA podesavanjima za lightning kao da radi samo "breathing" efekat, kad biram neke druge samo ostane static color.
 
Probaj na samoj tastaturi uz kombinaciju tastera, mora da ima taj reactive efekat bez softvera.
 
Ko je uzeo GMK87 savetujem vađenje PCB-a pri ugradnji tastera i pravljenje kontre sa druge strane pri ubacivanju, ima dosta ljudi koji se žale na nefunkcionalne tastere, pcb se previše ugiba pri ubacivanju pa se dešava da se iskrivi pin tastera a ponegde i da pukne vod na pcb-u.
 
I bushiti rupe za tastere isto.
Od kasnijih gmk67 su krenuli sa slojem tanke plastike koji valjda ima isti efekat kao molerska traka. Cini mi se da su nastavili sa time i na gmk87 i na gmk81.
Samo sto je ostave celu u komadu. Ne buse rupe za tastere, pa moraju ljudi sami da izbockaju to kako bi tasteri mogli da se ture.
 
Nazad
Vrh Dno