Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Da se nije odlemio konektor sa donje strane pcb-a? Moze da bude i jedva primetno ali da je izgubio kontakt. Meni se to bilo desilo ali se lako zalemilo.
 
Prodrmao sam iglicom i nije do toga. Dva tastera mi ne rade, i to bas bitna, oba su brojevi...
/jedino da je rastavljam pa da vidim da se nije odlemio ili razdvojilo. Probacu to preko vikenda...
 
moze da se odvoji konektor od pcb, ako jace pritisnes switch koji zbog necega nece lepo da udje (kaci pin o socket)
 
Ko hoce trenutno moze da iskoristi "WINTER" za 50% off Akko-ve tastature sa DE/Nordic layoutom...

 
Kako bre razmontirati ovu tastaturu? Nigde šrafa... jel ima neka fora ili mora na silu?
Koji god tutorial na YouTube da sam pogledao svi modeli imaju šraf, a za ovaj model nema uputstva.
 

Prilozi

  • 20240120_144831.jpg
    20240120_144831.jpg
    90.7 KB · Pregleda: 65
Verovatno žabice, kao daljinski/laptop kada otvaraš, nešto tanko i polako po spoju.
A mogu biti šrafovi i ispod capsova, proveri pre nego što kreneš, mada je to baš retko korišćeno rešenje.
 
Šrafovi su verovatno ispod te nalepnice. I sigurno ima žabice, za to ti treba onaj set za otvaranje mobilnih.
Ako su te gumene nogice nalepljene i ako mogu da se skinu, šrafovi su ispod. Tako je kod HP laptopa koji imam, šrafovi su ispod tih guma.
 
Ako neko zeli da uzme solidnu a jeftinu mehanicku, evo prilike:

GMK87 Mechanical Keyboard KIT With Display Screen RGB

Narucih jednu, imam vec GMK67, i iskreno prezadovoljan sam, brdo konekcija, gasket, i naravno knob. Dobih skoro za rodjendan Keychron Phantom Red linearne pa ce oni da zavrse na GMK87. Kapice cu morati da jurim, uzeo bih skroz crne. Ako stigne do sredine februara to bi bilo top.
 

Prilozi

  • gmk87.png
    gmk87.png
    541.8 KB · Pregleda: 39
Kako bre razmontirati ovu tastaturu? Nigde šrafa... jel ima neka fora ili mora na silu?
Koji god tutorial na YouTube da sam pogledao svi modeli imaju šraf, a za ovaj model nema uputstva.
Zabice najverovatnije po obodu tastature. Mozda su ispod kapica srafovi, ali probaj prvo sa nekim tankim srafcigerom ili ako imas alat za otvaranje telefona (onaj od kineza) ima one plasticne trzalice i slicno.
 
Koliko me znaci nervira sto ne pamti kad ugasim osvetljenje pa to nije normalno, inace sam skroz zadovoljan tastaturom ali ovo ce me izludeti, da li je vredno promene tastature skroz ne znam ali blizu je :D

A koliko sam video morao bi da 'odlemljujem' svetlo za svaki taster ponaosob, a verovatno bi odlemio slucajno ono samu konekciju a ne svetlo..
 
Evo da ti pomognemo = vredno je :D
 
ako ti treba amin, imas :)

zasto sebi kvaris ugodjaj, ako pare nisu problem, zameni.
 
Ako neko zeli da uzme solidnu a jeftinu mehanicku, evo prilike:

GMK87 Mechanical Keyboard KIT With Display Screen RGB

Narucih jednu, imam vec GMK67, i iskreno prezadovoljan sam, brdo konekcija, gasket, i naravno knob. Dobih skoro za rodjendan Keychron Phantom Red linearne pa ce oni da zavrse na GMK87. Kapice cu morati da jurim, uzeo bih skroz crne. Ako stigne do sredine februara to bi bilo top.
Hvala ti, i ja sam naručio jednu. Prepolovili su cenu iz nekog razloga, plus besplatan shipping...pa kad stigne.
 
Hvala ti, i ja sam naručio jednu. Prepolovili su cenu iz nekog razloga, plus besplatan shipping...pa kad stigne.
Isto razmisljanje, vredece kad god da dodje. GMK67 mi je za sad omiljena budzet tastatura.
 
Jel ovu tastaturu konkretno sa linka moram sam da sklapam?
 
Pristojna cena ako je na nivou GMK67.
Neka preporuka za pristojne povoljne tihe switcheve? Takođe neki prihvatljive kapice? Gađam neku retro krem/sivu varijantu.
@pilauda
Moraš da ubaciš prekidače i da staviš kapice, dolazi sklopljena.
 
Pristojna cena ako je na nivou GMK67.
Neka preporuka za pristojne povoljne tihe switcheve? Takođe neki prihvatljive kapice? Gađam neku retro krem/sivu varijantu.
@pilauda
Moraš da ubaciš prekidače i da staviš kapice, dolazi sklopljena.
Za tihe, ja sam uzimao Pegasus switcheve ili Outemu Yellow sa Alija. Ovi pegasus su meni okej, ali recimo jedan drug je rekao da ga podsecaju na membransku tastaturu. :D
 
Naručih i ja ovu gmk87.
Switcheve mmd princess taktilne I za probu outemu cream yellow, ako su ok, da obradujem kolege tišiniom u kancelariji. :)
Neka preporuka za jeftinije keycapove? Ili je sve ovo sa Alija isti djavo?
 
Hvala ti, i ja sam naručio jednu. Prepolovili su cenu iz nekog razloga, plus besplatan shipping...pa kad stigne.
Obzirom da su metal case kineske tastature na popustima 90tak dolara, nije čudo što su spustili cenu plastičnih kitova.
Kod njih još uvek važi metal = skupo, i realno su u pravu u najvećem broju slučajeva. Osim ako ne krenu da prave kućišta od PEEK a to neće biti slučaj još dugo vremena jer košta boga oca po kilogramu.

Lexan jeste vrlo izdržljiv ali meni se takva kućišta tastatura vizuelno ne dopadaju.
 
Ne moras sve, samo pin (signal) do prve led diode, ali za to ti ipak treba malo vestine i poznavanje elektronike 😊
Jel bi znao neko odavde da kaze ako uslikam plocu, "e to seci", ili to mora uzivo/neko strucniji, zavisi od tastature do tastature itd..
 
Jel bi znao neko odavde da kaze ako uslikam plocu, "e to seci", ili to mora uzivo/neko strucniji, zavisi od tastature do tastature itd..
kao sto @Devil 2000 kaze ne moze, svaki PCB je za sebe. Ali svakako nisi na kraj sveta, iz BG-a si. Donesi tastaturu, ostavi je na par dana dok ti ne "poravim" keyb. Ako nemas drugu mogu ti dati neku moju kao zamensku dok ne namestim. Svakako javi se preko PP ako hoces.
 
nemoj da mu dajes zamensku tvoju :D bacice ovu sto ima :D




























































salim se :)
 
Umesto CIY Tester96 stigao mi je Novice. Heh.

Stigli su mi i keycapovi, 132 Gradient Purple sa ovog linka:
https://www.aliexpress.com/item/1005004661511202.html

Za set od 18€ sa Alija, odlični su - doubleshot PBT, solidno odrađen font, debljina nije loša (ako nađem 'lektronski mikrometar izmeriću), nisu skroz glatki kao većina sa Alija, boja je fina, ide lepo i sa crnim i belim tastaturama...
 
Umesto CIY Tester96 stigao mi je Novice. Heh.

Stigli su mi i keycapovi, 132 Gradient Purple sa ovog linka:
https://www.aliexpress.com/item/1005004661511202.html

Za set od 18€ sa Alija, odlični su - doubleshot PBT, solidno odrađen font, debljina nije loša (ako nađem 'lektronski mikrometar izmeriću), nisu skroz glatki kao većina sa Alija, boja je fina, ide lepo i sa crnim i belim tastaturama...
Ja sam uzeo crni set, stvarno su predobri. Moram uzeti jos jedan set neka stoji.
 
Nazad
Vrh Dno