Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Nemoj tako, pa Armory Crate je zakon na ROG Ally :D Ali da, ja to nikada više neću instalirati na moj desktop PC.
Svakako je HyperX NGENUITY gori, u pitanju je alfa/beta UWP aplikacija koja se može preuzeti samo sa Windows store-a...
Sada može de se direktno preuzme preko njihovog sajta, kao i na više drugih mesta, što ne menja činjenicu da su nesposobni da naprave kompatibilni sofware. I dalje ne mogu da instaliram NGENUITY na win 10 LTSC, ali srećom može na neke novije verzije, pa da se tastatura ispodešava i takvo stanje drži u internoj memoriji.
 
Ja sam bas zadovoljan keychron tastaturama. Imam jos uvek V2 model koji je kostao malo preko 100e, mada je u fioci jer je zamenila tofu65 2.0. Drugaru sam uzeo za rodjendan Q2, takodje odlicna ali i skupa zbog cnc kucista. Hot swap, VIA podrska, doubleshot pbt kapice, stabilizatori koje gejmerske tastature mogu samo da sanjaju...
Za oko i kucanje su mi najgore floating tastature sa "gejmerskim" fontom na kapicama.
 
Ja sam se tek prošle godine "susreo" sa mehaničkim tastaturama, i prva je bila: ReDragon Polux, sa kojom sam bio zadovoljan a takodje je "light" modovovao, tape mod, foam mod itd.
Sada koristim: Glorious GMMK 2 65% + GMMK Numpad (zbog manjka prostora na stolu, ide u ladicu kada se igra nešto, i dobijem dodatni prostore za miš) kako počeh čitati ovu temu, pojavi se želja da opet nešto promjenim, ali ovaj put bih kupio neke kvalitetnije kapice(možda i druge svičeve), ako imate nešto na umu preporučite sajt.
 
Sada može de se direktno preuzme preko njihovog sajta, kao i na više drugih mesta, što ne menja činjenicu da su nesposobni da naprave kompatibilni sofware. I dalje ne mogu da instaliram NGENUITY na win 10 LTSC, ali srećom može na neke novije verzije, pa da se tastatura ispodešava i takvo stanje drži u internoj memoriji.
Pa samo tako ima i smisla, podesiš jednom i obrišeš đubre. I taj jedan install je toksičan po sistem :D Ja sam to odradio na početku i više ne stavljam to na komp. Što je šteta jer ima kao notifikaciju kada se baterija isprazni što bi bilo korisno pošto koristim HyperX Dart miša, ali naravno to ne radi kako treba i obično i ne javi kada je blizu 0 baterija ili javi kada je puna i tako...
Ja sam bas zadovoljan keychron tastaturama. Imam jos uvek V2 model koji je kostao malo preko 100e, mada je u fioci jer je zamenila tofu65 2.0. Drugaru sam uzeo za rodjendan Q2, takodje odlicna ali i skupa zbog cnc kucista. Hot swap, VIA podrska, doubleshot pbt kapice, stabilizatori koje gejmerske tastature mogu samo da sanjaju...
Za oko i kucanje su mi najgore floating tastature sa "gejmerskim" fontom na kapicama.
U odnosu na gejmerske su top, u odnosu na ove moderne kineske klonove custom tastatura ili neke druge proizvođače, nisu top. Čega su svesni i u Keychron, pa drže spuštenu cenu za Q2. Njihove cene su okej onlajn ali kada vidim naše preprodavce kad odrape 30k dinara, muka mi pripadne. Mada toliko je i Razer ali tu svakako love naprednjačku decu😁

Uostalom i Keychron je kineska firma... nego su se prodali na internetu drugačije pa ih ljudi percipiraju kao američkog proizvođača zbog sajta na engleskom i načina na koji se reklamiraju.
 
Poslednja izmena:
Ja sam se tek prošle godine "susreo" sa mehaničkim tastaturama, i prva je bila: ReDragon Polux, sa kojom sam bio zadovoljan a takodje je "light" modovovao, tape mod, foam mod itd.
Sada koristim: Glorious GMMK 2 65% + GMMK Numpad (zbog manjka prostora na stolu, ide u ladicu kada se igra nešto, i dobijem dodatni prostore za miš) kako počeh čitati ovu temu, pojavi se želja da opet nešto promjenim, ali ovaj put bih kupio neke kvalitetnije kapice(možda i druge svičeve), ako imate nešto na umu preporučite sajt.
Za keycapove uvek preporuka XMI, nema poljih PBT keycapova za te pare, ima in na ćirilici i na latinici setova, ali je dizaj malo ograničen ima 3 osnovne boje keycapa i par boji legendi. BIće uskoro GB na YugoMK discordu od proverenog lika, ako ti nije hitno da sačekaš. Cena mislim da je bila oko 45e-55e po setu, sto mislim da je mnogo bolja kupovina nego Aliexpress
Svakako i savet za GMK, možeš pogledati na Oblotzky jer znam da je proveren, salje za Srbiju, ima instock setove i može da se nadje neki set ispod 100e

Za switcheve, ako voliš malo tvrdje linearne znaj da nećeš pogrešiti sa Tealio switchevima.
 
Kako ih prodaje za 45-55 evra kada su 65 dolara na sajtu, kada ih ima na stanju? (što je retkost)
Ja ih jurim već duže vreme ali ih nikad ne uhvatim na stanju.
 
mechkeys takodje salje za Srbiju i imam bas pozitivna iskustva sa njima. Stizalo je sve u proseku za dve nedelje, nikad nisam platio carinu a porucivao sam svasta.

Moja preporuka iz iskustva za taktilne switcheve su baby kangaroo i azure dragon, pre bih preporucio ove druge.
Linearne ne koristim, nikad mi nisu odgovarali i nemaju mi smisla na mehanickoj tastaturi.
Takodje koliko radim toliko se i igram na tastaturi.
 
Maxgaming takodje (uzeo AP stabs skoro, brzo i stiglo)
 
mechkeys takodje salje za Srbiju i imam bas pozitivna iskustva sa njima. Stizalo je sve u proseku za dve nedelje, nikad nisam platio carinu a porucivao sam svasta.
To je lepo. Ja mogu poručiti najskuplji Intel procesor i ako ne stigne račun uz njega, eto ga bez dažbina makar koštao 5000 dolara...
Poručim neki oštrač za noževe, velika kutija i poteža, ukupno 40 dolara sa popustima, pdv i carina na 100 evra.
Jednom su mi slomili golemu polovnu akcionu figuru, i naravno ocarinili je na četiri puta veću vrednost od deklarisane iako je bio eBay račun u kutiji. Jer prvi listing prodaje za cenu na koju je ocerinjeno... dobro pa nije prvi listing bio na 1000 evra 😁

Isto je bilo za tastaturu, izvagali 2 kile, kinez napisao da vredi 45 dolara, nije ih mrzelo i otvorili su, videli model, otišli na Amazon, tamo stoji 99 dolara i na to obračunali pdv i carinu :)
Mislim nisu promašili samo što sam ja platio nekih 30-35 evra manje. Da je plastična tastatura i manja kutija, stavili bi 600 do 1000 dinara dažbina.

Ove high modele od 5 kila bi zadržali i tražili čoveku da dođe u Ugrinovačku da provere o čemu se radi, da nije nešto nelegalno :ROFLMAO: Kada sam klincu poručivao Marvel Legends zvali su me jer su mislili da preprodajem, a ja kupovao serije za dete...

Womier/Yunzii AL71 je za 11.11 bila 65 evra sa slanjem, za te pare nema apsolutno nikakvu konkurenciju, sledeća bolja opcija je QK Neo65 za duple pare u preorderu. Jer ti samo na Aliju možeš ubiti cenu pristupačnom proizvodu i učiniti ga još povoljnijim. Preko Taobao je još manje ali kada se plate posrednici izađe na isto. Kinezima su džabe ove CNC alu tastature, mislim da to njih izađe 30 dolara ili tako nešto.

Monsgeek M1W barebones je oko 60 dolara preko Taobao, da ne bude samo da je su ove noname alu tastature jeftine.
 
Poslednja izmena:
Kao što rekoh YugoMK discord, kanal #grupna-kupnja :) bilo je već 3,4 puta do sada.

Edit:
Evo link do galerije slika šta sve može da se iskombinuje od boja

Hvala za ovo, usao sam na Discord i popunio form, posto je i dalje u planiranju, verujem da ne treba nista vise da se uradi?
 
Hvala za ovo, usao sam na Discord i popunio form, posto je i dalje u planiranju, verujem da ne treba nista vise da se uradi?
Ta forma je samo "Interest Checks" prava forma tek da bude polovinom januara. Sve se placa preko PayPal-a ako imate racun van RS moze i preko F&F opcije bez provizije. Kada salju pakete naglase da je vrednost paketa daleko manja, za 9 setova nisam platio ni carinu ni PDV
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned je l' dobro prenosi na slušalice zvukove kuckanja?
 
Ima li neki lek za switch "Bounce", uvek problem samo sa space bar-om. Evo i nova novcata Redragon Kumara. skoro svaki put okine bar 2 puta. Zamenio sam switch sa rezervnim koji je došao uz nju i smanjio repeat brzinu u windowsu na minimum. Plavi switchevi sa kao je rečeno "anti bounce" pa ipak se stalno događa.
 
Opet sam se igrao sa rasporedom kapica, sad sam ostavio bele samo ove gde su slova.

Pre:

1000020025.png

Posle:

1000020024.jpg
 
Pitanje za vlasnike Keychron K3 Pro i generalno vlasnike Keychron tastatura koji ih koriste preko BT - je l' imate problem sa konekcijom ako koristite recimo BT slusalice i tastaturu u isto vreme u toku gejminga? Imam neki cudan problem, vise izrazen na Win 11 nego na Win 10, recimo, a ogleda se u gubitku konekcije dok igram konkretno Witcher-a. Sluske su SteelSeries Arctis, K3 Pro pomenuti, imam WiFi i BT karticu u PCI slotu. Ako se dobro secam i na drugom BT dongle-u sam imao istu pojavu, tako da nije domet/BT uredjaj.

Nisam probao neku drugu igru, mogao bih to da uradim. Probao jesam na nivou device settings-a da iskljucim one power-off i sl. event-e. Nisam radio FW update na K3. Ako neko ima neki savet ili iskustvo sa slicnim problemom, cenim. :)
 
Pitanje za vlasnike Keychron K3 Pro i generalno vlasnike Keychron tastatura koji ih koriste preko BT - je l' imate problem sa konekcijom ako koristite recimo BT slusalice i tastaturu u isto vreme u toku gejminga? Imam neki cudan problem, vise izrazen na Win 11 nego na Win 10, recimo, a ogleda se u gubitku konekcije dok igram konkretno Witcher-a. Sluske su SteelSeries Arctis, K3 Pro pomenuti, imam WiFi i BT karticu u PCI slotu. Ako se dobro secam i na drugom BT dongle-u sam imao istu pojavu, tako da nije domet/BT uredjaj.

Nisam probao neku drugu igru, mogao bih to da uradim. Probao jesam na nivou device settings-a da iskljucim one power-off i sl. event-e. Nisam radio FW update na K3. Ako neko ima neki savet ili iskustvo sa slicnim problemom, cenim. :)
Pazi ogranicen je protok preko BT, ne mozes da ocekujes najajcu konekciju. BT nije bas idealan za gejming. Ja sam imao iste probleme sa sluskama i sa tastaturom. Sad sam na 2.4ghz i nema tih muka.
 
PC kapice....ju ju ju.
Ima da se cakle u roku od nedelju dana.
Zanimljiva stvar je svakako.
Vidim bezicna varijanta nema dac/amp. Steta.
Kapiram da su je napravili tako da isti prostor koji zauzima dac u zicnoj varijanti, u bezicnoj zauzima baterija.
Bezicna da ima dac/amp i dongle u stilu gejmerskih slusalica i, ako bih bas mogao da izvoljevam da koristi zamenjive baterije (tipa 18650), ne bih mogao da joj odolim.
U toj varijanti bi maltene bila BIFL za potrosace koji koriste slusalice koje nisu preterano zahtevne.
 
Potrebna mi je neka jeftinija tiha tastatura sa osvetljenjem, pa ako moze neka dobra dusa da preporuci nesto na pm, bio bih zahvalan.
 
Pozdrav ljudi,

Potrebna mi je za klijenta full size tastatura 108 layout (kacim sliku da ne bude zabune) sa sledecim zahtevima: da ima RGB ili bar belo svetlo, da bude hot swap, da bude OBAVEZNO bezicna (2.4ghz, BT moze samo kao dodatni mod povezivanja), OBAVEZNO crno kuciste (materijal moze biti plastika ili metal), moze biti prebuilt ili barebones.

Moze biti sa Aliexpressa, Banggoda, MechKeys ili nekog drugog sajta koji ste koristili. Probao bih prvo sa nekim jeftinijim preporukama naravno. Nadjoh Royal Kludge RK108 kit, ali bih da vidim da li neko ima neku preporuku.
 

Prilozi

  • f59dea50-87ff-46c1-9a58-2a8524ee4e1e.jpg
    f59dea50-87ff-46c1-9a58-2a8524ee4e1e.jpg
    812.4 KB · Pregleda: 36
Probaj sa Akko MONSGEEK MG108W, nisam siguran za pozadinsko, ja imam jednu bez LED-a, ali mislim da proizvode i sa RGB-om, kad vec ima i south i north facing varijanta.
 
Koliko para?
Neko je relativno skoro tražio sličnu tastaturu za posao i bacio oko na Keychron K10 (Pro) koji je pristojan i možda ga ima i kod nas/Mađara, mada za dosta veće pare no napolju...
 
Izvini, pitao sam Stefanelosa :)

Videh taj Monsgeek, može da se uzme za 50-ak dolara sada i razmišljao sam ali sam odustao.
Sad znam kako je keyboard "zavisnicima, heh...
 
Poludeću više!
Zvanično sam zaražen keyboard ludilom! Ja koji sam oduvek gledao samo membranske verzije i low profile.
Sada sam uhvatio sebe kako doživljavam orgazmičko proviđenje gledajući razne custom kombinacije.

Pokušavam da NE NARUČIM ovih dana neku tastaturu sa Aliexpress-a kako se ne bih žalio posle da nije to to i odmah kupio drugu. Još uvek vagam između TKL i neke dobre 75% tastature.
Šta mi se definitivno dopada... da bude tiha naravno. U rangu Yunzii AL71 sa silent swichem. To je Outamu Peach ili Lime switch.

Dakle, neka tastatura koja je barebone i za koju bih uzeo kasnije te switcheve. I na kraju dodao naše kapice koje bih naručio negde.

E sada - vaša preporuka?

Uzeti neku jeftinu hot swappable tastaturu i samo zameniti switcheve za početak? Ili ići na postepeno nabavljanje komponenti?

Za sada koristim Redragon Karura 2
 
neo80
 
Nazad
Vrh Dno