Šta je novo?

Mehanicke Tastature

V4 75% je bolja :)





























































































mislim ako vec mora Razer :)
 
Ovo izgleda zanimljivo i korisno, malo malo pa mi treba kalkulator a kucanje na kompu nije bas neki filing.
Numpad i kalkulator u jednom + mehanicki svicevi + lep dizajn, sve u jednom.
Ima i jeftinijih verzija
 
 
 
about GMK (and clones)

 

Стигла после једно 20ак дана, без царине. Само сам је платио неких 50 долара, сад видим да је доста више.
Црвени свичеви, бело позадинско осветљење.

Не знам када ћу успети да је уопште повежем са компом, тако да овако на слепо јако леп осећај под прстима, наравно узмите у обзир да је ово мој први контакт са механичком тастатуром. Највеће одушевљење спејс тастером, много пријатан звук.
Онако укратко, јер за више ћу сачекати мало. Плус чекам и капице, мада су и ове доста лепше уживо, на слици је ова зелена некако кисела.

1703162580568.png
Ове чекам, видећемо како ће да легну, и како ће уопште бити бело осветљење на њој.

Не могу тачно да се сетим ко беше, али хвала члану који је препоручио тастатуру!
 
Pozdrav forumasi, jedno pitanje.


S obzirom da sam poceo da izludjujem ukucane sa plavim switchevima, resio sam da probam da promenim tastaturu te su mi za oko zapali SIlent Red switchevi.
Jedna od tastatura sa kupujemprodajem je "Varmilo Vea88 Cmyk Cherry Mx Silent Red Hungarian Black" (kopiran naslov oglasa).

Zanima me da li iko ima iskustva sa ovim tastaturama? Nisam nesto zahtevan korisnik nego nemam mnogo vremena da istrazujem pros/cons. Koliko sam video jedini "problem" bi mi bio to sto je tastatura za madjarski jezik, ali koliko sam skontao trebalo bi da bude lako da zamenim dugmice kada nabavim druge? Jel to uopste moguce na ovoj tastuturi?

 
Jel moze neko da preporuci bezicni numpad a da nije preterano skup oko 50e max.
Jos ako bi postojao sa low profile tasterima to bi bilo savrseno.
 
Pozdrav forumasi, jedno pitanje.


S obzirom da sam poceo da izludjujem ukucane sa plavim switchevima, resio sam da probam da promenim tastaturu te su mi za oko zapali SIlent Red switchevi.
Jedna od tastatura sa kupujemprodajem je "Varmilo Vea88 Cmyk Cherry Mx Silent Red Hungarian Black" (kopiran naslov oglasa).

Zanima me da li iko ima iskustva sa ovim tastaturama? Nisam nesto zahtevan korisnik nego nemam mnogo vremena da istrazujem pros/cons. Koliko sam video jedini "problem" bi mi bio to sto je tastatura za madjarski jezik, ali koliko sam skontao trebalo bi da bude lako da zamenim dugmice kada nabavim druge? Jel to uopste moguce na ovoj tastuturi?

Jedino po čemu se taj model izdvaja je što dolazi sa različitim kombinacijama kapica. Ne vidim kako opravdava cenu koju traže za nju na KP. Imaš za stotinjak evra TKL mehaničke tastature i po našim prodavnicama, pa nećeš morati da se zezaš sa menjanjem kapica posle.
 
Jel moze neko da preporuci bezicni numpad a da nije preterano skup oko 50e max.
Jos ako bi postojao sa low profile tasterima to bi bilo savrseno.
FEKER JJK21, YUNZII YZ21, EPOMAKER TH21

Ili da uzmeš Cospad XD21 i alu kućište, svičeve i kapice po želji ali to sve zajedno prelazi 50 evra.
Cidoo V21 je gotovo rešenje ali je trenutno 7500 dinara sa slanjem. Bez PDV i carine.
Nađoh za 55,5 evra sa kuponima:

Da imam njihov keeb realno bi uzeo ovo, možda uzmem svejedno :)
 
Кад је тема утишавање тастатуре, колику разлику прави ова гумица?
1703260961161.png
 
vise smeta nego sto koristi :)

da opisem....

buku pravi bottom out switcha, keycap nema veze sa tim, mozes staviti nesto izmedju njega i switcha nema neke koristi. mozes da odradis tape mode, da ubacis neki foam (ima onaj tanki mekani stiropor za pakovanje, odlicna stvar) izmedju pcb i kucista tastature

i jedan video :)
 
Poslednja izmena:
ovo :)

Foam-Sheets-Midwest-Packaging-Toledo-800x450.webp
 
Da mi je neko rekao da ugodna tastatura za kucanje nije jednako i najpreciznija. Kontao bi o cemu ovaj. Ali eto, kod mene je u roku od godine i pol prošlo 4-5 mehaničkih tastatura ali nikako da se naviknem. Nakon jeftinih rampage, prva skuplja je bila G613 a predzadnja K596. Znaci k596 je 3x ugodnija za kucati ali sam sa g613 precizniji. Skontao sam da mi treba neka "clicky" za feedback. Sa blue tasterima. Da mi red, linearne ne odgovaraju jer "odlutam" dok kucam. Sigurno i umor doprinosi dekoncentraciji. I ako bih se zakleo da sam na K682 bio super precizan. Ali sam je brzo napustio jer je koristiti tastaturu bez F tipki i samo sa jednim Dell dugmetom bizarno iskustvi. Mislim, tastatura nema delete dugme ako prebacis na numpad. Elem, odlucim da probam sa k535. Niskoprofilna tastatura sa blue switchevima cije kuciste je toliko nisko da je kompletan stol palmrest. Poprilicno je rock solid sto ne ostavlja dojam na video recenzijama. Nemam nikakav flex.

Skino sam joj kapice cim sam je otpakovao i stavio standardne doubleshot keyecaps sa o-ringom. Tako da i dalje ima kratak travle, nije mnogo bucna ali je visinom sada savrsena. Obzirom da switchevi nisu veliki, mehanizam u njima je mozda, da se izrazim, "slabiji", klik koji prave ja jako jako tih. Najtiši blue switchevi koje sam probao da mozda nekome nece biti ugodni jer ostavlja dojam jeftinog klika. Ili sa druge strane, ako niste sami u radnoj sobi, switcevi su i dalje clicky ali ne toliko bucni da izludjuje partnera pored.

Za sad prezavovoljn. Proci ce vremana za navikavanje. Bice gresaka. Nadam se da ce potrajati barem godinu dana. Ali ovako kroz 2 dana, vec super kucam. Will see. Jako je cool kada je komplet radna povrsina palmrest. Overall trend debelih tastatura koje teze skoro 2kg mi nije jasan. Ali to je druga prica.

image.png


image.png


image.png


image.png


image.png
 
unik(at)orn :)

 
@Glenn
Nisi uopste dobio "nisku" tastaturu vec jeftino kuciste gde su ustedeli na materijalima. Vidis i sam na slikama da je kod tebe floating design i koliko su ti same kapice opet visoko.
I ja sam mislio cemu alu kuciste od 2kg dok nisam kupio kvalitetnu tastaturu i sve ostalo sto ide uz nju.

Sta ti je sa tildom i prve cetiri F kapice?
 
Pa upravo 535 ima metalno alu kućiste. Da je plastika ne bi bila upotrebljiva. Teska je 1kg radi velicine i sto nema baterije. Ovako nema nikakvog flexa. Ne mozes na pamet pricati da je jeftina. To da "nisam dobio nisku tastaturu". Kako nisam, komplet tastatuira je visine jednog standardnog palmresta:

image.png


image.png


image.png


image.png


image.png


image.png


image.png


Evi jedan palmrest za poredjenje:

image.png


Znaci za nju mi treba palmrest od 3-4mm?

..i kao takva kvalitetnija je od bilo kojeg Logija ili Razer smeca. Obicno mana metalnih kucista je sto zvoone, ali kako je ova mala, nema toga. Nema dubinu da metalno kuciste zvoni.

Kontao sam i keychron ali nista posebno. Cisto hajp ali ok, to je to koliko kostaju, oko 80$. V5 koji je vec model bio. Samo imaju predivne kapice.

Licno ako ova potraje, meni je dizajnom savrsena.

F crvene negete tipke su numericke tipke. Sve su tipke sa drugih tastatura. Pokušavam da nadjem od 5 do 12 iste crvene sa nagibom da budu sve pod istim uglom. Cisto da je malo drugacija. Nema neku posebnu svrhu. Izgleda cool.
 
to je ova?


kuciste je plasticno a ne metalno
ne moze full size tastatura od metala da bude teska 940g (sa sve switchevima i keycaps)

ili nije ta?
 
Poslednja izmena:
pa vidim na onom videu sto sam stavio, kuciste je plasticno, ima samo alu plate od gore.
 
Ukupna cena koštanja je 95 evra. Kinezi uzeli 65 evra tokom akcije uz kupone. Naši ocarinili na osnovicu od 90 dolara, ukupno dažbina 30 evra.
Tastatura je mala, teška i nečujna. Na slikama deluje da je više "šljokičasta" nego što jeste. Zapravo je mat, malo kućište ima efekat ali su tasteri skroz mat boje.
RGB je default pozadinsko, probija između tastera (nije poput gejmerskih), gledam kako da napravim belo pozadinsko.

Jel sam rekao da se ne čuje? Skoro sam izvadio matoru ergonomsku membransku Logitech da se podsetim kako je to, e pa ona je bar duplo glasnija od ove tastature :D
Zvuk je thock ali apsolutno prigušen, jedino malo backscape zvecka tj. tiho zvecka nije duboka tišina tako da kažem :LOL: dok je space skroz dubok. Nisam rastavljao, niti ću.
Dobio sam rezervni set kapica što se ne sećam da je bilo u paketu kada sam kupovao, keycap puller, beli USB kabl, dva rezervna swiča i ovu kapicu sa ružom što je neki gift valjda.
Dođe i plastični poklopac kao zaštita od prašine, fin detalj, malo kvalitetniji se naplaćuju oko 10 evra. Jedino ovaj mesec i zvezda, ne kapiram fazon al jbga...

Fn red se dobija duplim klikom na Fn a tako se i gasi i vraća u numpad.

Šteta što me odra carina, jer je ovo inače mnogo dobar dil bio.

Ne mere belo, jer prelazi u prljavo roze bež, tako da sam stavio plavo.
I dalje ne mogu verovati da je ovako tiha :D

Dobio sam i 7 dolara kupon za narednu kupovinu kod njih.

1703362907334827.jpg1703363258422554.jpg1703363258623263.jpg
 
Poslednja izmena:
Još da si napisao Yunzii da ne moramo da buljimo u stina slovca da nađemo o čemu se radi :p
 
pa realno waste of space :D
 
pa realno waste of space :D
"Meni bas treba numpad, meni te male ne odgovaraju" - prosecan korisnik koji pali excel jednom godisnje.

Kao i uvek salu na stranu, sve je stvar navike, neki vole numpad neki vole 60%, nekome treba shinethrough keycap jer nocu ne vidi tastere.
 
Ne kapiram zasto nije standardizovan numpad sa leve strane.
Jel postoji scenario gde je bolje da je na desnoj strani za deshnjake (vecina)?
 
Nazad
Vrh Dno