Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Odakle su tasteri, ima li sa našom latinicom ?
Pa mogu da se nađu Redragon tastature sa yu rasporedom, znam da sam baš tu Kumara viđao.
Evo je
redragon-kumara-k552rgb-1-mehanicka-gejmerska-tastatura-yu_a4gRx_4.jpg
 
Pretražio sam ceo KP i nigde nisam našao. Prebacio sam ŠĐŽČĆ i zamenio masta Z i Y sa stare tastature ali je font različit. Raspored u Window sam promenio sa US_EN pa su ostala slova i znakovi isti izuzev ovih.
 

Idi na ovaj sajt, skini template i napravi kapice po želji, radio sam ja skoro, 70usd mislim da je ispalo sa dostavom, čeka se nekih mesec dana..
 
GMK67 svega 28€ na Aliju...moram da kupim još jednu, kako da ne kupim...
 
Ne znam, koristim je sa kablom, nisam ni probao wireless varijante.
 
Sta forum :) preporucuje za gaming ali da moze da se koristi i za koristan rad.
Dakle da nije 60% bez kursorskih tastera, ali da je jeftinije nesto tipa Redragoni od 7-8000din.

(?mozda Redragon Phantom Pro K629CGO)

 
Poslednja izmena:
Trebali su klasični raspored a ne ovaj ko sa laptopa bez razmaka između tastera.
Jer realno tolika tastatura baš i nije mobilna, mada meni svaka od metala svakako nije mobilna i za "krevet" jer je teška.
Što tu zakidaju centimetar, dva ne kapiram uopšte.
 
Znaci puno kompaktnost ko ima mali radni sto kao ja. Mnogo puta lupim misem u desnu ivicu svoje 65% tastature.
Ko ima veci sto i komfor moze da uzme sta god mu se svidja.
Mada ja oduvek volim male kvalitetne kompaktne stvari :)
 
Nuphy Air75 ima dizajnirane nogice tako da moze da se stavi na tastaturu laptopa i koristi u tom polozaju.
 
 
Lol ko je smislio numeričku sa leve strane.
 
Lol ko je smislio numeričku sa leve strane.
Gledam i samo mozak sto mi ne eksplodira.
Mada kada malo bolje razmislim je ovo logicno, jer kao desnjak mis mi je na desnoj strani, slova u centru ispred mene a sa leve strane je numpad.
Ovako moram da desnom rukom preskacem numpad da bih dosao do misa, plus sto mi zbog numpada slova stoje ulevo pa su mi i ruke pomerene ulevo pa nepravilno sedim.
Bas cu sad probati da stavim poseban numpad na levu stranu i da vidim da li cu se navici.
 
:)
 
Šta znam, za to onda bolje 75% tastatura, miš, pa odvojen numpad desno od miša, mislim ovo bukvalno kao da ponovo učiš da kucaš.
 
Stavio sam levo numpad i relativno brzo kucam, nije bas kao na desnoj strani ali je raspored identican kao i kada je na desnoj strani tako da mi je mozak upamtio raspored jedino sto sada kucam levom rukom
 
Po meni numpad levo ima logike. Levom rukom kucaš brojeve, desnom korisitš miša. Druga opcija je da naučiš sve moguće prečice na tastaturi, pa da kad unosiš brojeve, miša ni ne diraš.
 
Nazad
Vrh Dno