Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Amazon de ne salje, ali Amazon com salje, ali izadje 220$. :D Govorim o Air75 modelu.
Jedino da se skupimo pa da nas vise narucimo preko nemacke na nemacku adresu, pa da donesu ovamo. Mada tamo je 180e plus 20e za transport i da odem do Bg-a, izadje me 240-250e.
Jeftinije da se naruci iz USA onda, samo pitanje koliko ce carina da kosta, da li ce dodatni troskovi koje Amazon prikazuje biti tacni i naravno da li nece da je ukradu na carini kao sto uglavnom rade?
 
Nista, moram onda da nadjem tastaturu koja je:

  • Mehanicka
  • 65 ili 75 size
  • via support
  • backlight/rgb
  • hotswap za switcheve

koliko vidim to je Keychron Q1 Pro, imam trenutno K2V2 ali nije hotswap. Anne pro 2 isto izgleda okej
 
ako na amazon.com za cenu transporta pise duties and taxes included onda je sve placeno time
 
Jedno pitanje.. kako cistite tastature? Konkretno od prasine i sl..

Do sada sam imao samo mx keys obicnu, mini.. manem magicnom i gotovo.
Sad uzeo g915 tkl pa sa krpicom traje..
 
od prasine, magicnom i dust blowerom. detaljnije ciscenje, povadim keycaps, operem ih i osusim, plate sa stapicima za usi i alkoholom (switcheve ne vadim). jednom sam vadio switcheve (kada sam menjao za druge) i tada sam i pcb alkoholom
 
Sada gledam nuphy air95, izasla je verzija v2 koja moze da se naruci direkt preko nuphy. Com sajta. Ja cu ako budem imao para od njih naruciti na americku adresu gde prepakuju pristigle pakete i onda ih salju za srbiju uz odredjeni procenat.
 
Kako mislis moze da se naruci direkt? Zbog USA lokacije ili moze i na Srbiju?
 
Ne salju u srbiju direkt sa njihovog sajta. Ali salju u ameriku. Posto postoje firme u americi koje ti daju virtuelnu adresu u americi da primis postu, pa onda oni to prepakuju i salju u srbiju uz mali procenat (mislim da je 10%), onda cu tako uraditi. To sam radio vec sa amazon posiljkama koji ne salju u srbiju i nisam imao nikakvih problema. Ako budem imao para 15tog oktobra onda cu uzeti sivu air75 sa dodatnim twilight kapicama i sa braon, crvenim i plavim svicevima.
 
Stigli Keychiron u radnju za VIP osobe. Jel moze neka preporuka sta valja i da li su cene ok u poredjenju sa nabavljanjem preko? Ja bih sebi neki brown switch. Sa ili bez numpada, da ne bude ona najmanja. Gledam one modele i deluje mi sve isto a razlika u nebo :D

E da i ne bi bilo lose da mogu switchevi da se promene, u slucaju da neki rikne.
 
Pisao sam par postova iznad za razliku u ceni naspram KP. Isplati se, ukratko. :)
Koji model je dosta subjektivno... meni numpad ne nedostaje na K3 Pro, takođe fin mi je 75 format. Youtube pa lagano poređenje... Hipyo tech je meni odličan kanal.
 
Поздрав!
Волео бих да пробам неку буџет механичку тастатуру, да видим лежи ли ми уопште. Помињу се на теми и неки Кинези за 20ак, 30ak евра, што да не ако ће да послужи.

Услов је да има нумеричку, не мора сад да буде неки превелики комфор ту, свидео ми се рецимо дизајн havit kb487l. Супер би било да је вајрлес, ако за те паре има иоле поуздану конекцију. Гејминг ме не занима, ргб исто тако, минимални дизајн би био одличан.

Сајтови за наручивање долазе у обзир, може и за ЕУ земљу да се сачувам поштарина.
 
Поздрав!
Волео бих да пробам неку буџет механичку тастатуру, да видим лежи ли ми уопште. Помињу се на теми и неки Кинези за 20ак, 30ak евра, што да не ако ће да послужи.

Услов је да има нумеричку, не мора сад да буде неки превелики комфор ту, свидео ми се рецимо дизајн havit kb487l. Супер би било да је вајрлес, ако за те паре има иоле поуздану конекцију. Гејминг ме не занима, ргб исто тако, минимални дизајн би био одличан.

Сајтови за наручивање долазе у обзир, може и за ЕУ земљу да се сачувам поштарина.
AJAZZ AK992 Tri-mode Gasket Hot-swappable Mechanical Keyboard

Za tebe bi mozda ovako nesto valjalo. Pogledaj recenzije, cuo sam da je skroz okej za ove pare. 2.4ghz nema problema, mitovi o gubljenju konekcije su kod ljudi kojima je maticna na izdisaju ili imaju ruter tacno do kompa. Ali je to sve resivo. Ja koristim sve wireless nikad gubitka konekcije osim ako baterija bude prazna :D
 
Поздрав!
Волео бих да пробам неку буџет механичку тастатуру, да видим лежи ли ми уопште. Помињу се на теми и неки Кинези за 20ак, 30ak евра, што да не ако ће да послужи.

Услов је да има нумеричку, не мора сад да буде неки превелики комфор ту, свидео ми се рецимо дизајн havit kb487l. Супер би било да је вајрлес, ако за те паре има иоле поуздану конекцију. Гејминг ме не занима, ргб исто тако, минимални дизајн би био одличан.

Сајтови за наручивање долазе у обзир, може и за ЕУ земљу да се сачувам поштарина.

 
 
Treba mi preporuka za tactile tastaturu samo bez numeričkog segmenta al da ima palmrest. Nista puno skupo, do nekih 100€. Znaci nista puno kompaktno, sve mi treba od osnovnih tipki osim numerickih, da je tu manja da mi je blize miš.

Imam gore ovu linkanu K628 PRO i sve je super, koristim je par dana, ali fale F tipke. Strelice su ugurane da se tesko navikavam pa bi ipak ganjao nesto drugo. Tastatura je za tipkanje stvarno super i ako je linearna, zakacio sam joj jedan palm rest sa druge tastature pa je jos bolje ispala, ali nedostatak tipki frustrira.

image.png


Imam isto MS Industrial, ne znam joj tacno ime:

150036.jpg


To je upravo ono sto meni treba. Tipke su ekstra, nista ne fali od glavnih, njezin je palmrest koji sam nabacio na redragon ali.. "guta" slova. Nece svaki put da detektuje klik. Prvo sam kontao da je do kapica jer stavim O ring, ali kada skinem kapice, kada se tipka malo gurne u stranu, pa onda klikne, ne detektuje nista. Znaci ako malo pritisnem tipku da ide u stranu, "proguta" slovo tako da nemam koristi od nje.

Ali na taj princip tastature. Ne znam kako se procentualno racunaju. Hvala.
 
Hvala ali gledam nesto da ima "svoj" wrist rest jer naknadno kupljeni cesto ne odgovaraju. Ili su preniski, ili previsoki. Cesto se "odguraju" jer nisu pricvrsceni itd Itd.

Kontam mozda pazariti Redragon K596 Vishnu obzirom da sam zadovoljan sa tipkama kod K628 PRO. Ali me najvise brinu G tipke po strani. Na G613 su mi toliko smetale da sam ih fizički odstranio. Ko ne gleda u tastaturu dok tipka, se oslanja na dodir. I svaku put kada spustis ruku mislis da je to kraj tastature sa ctrl, shift, tab i esc tipkama. A nije. Skroz zbuni osobu kada podje tipkati.

image.png


Jedino je super sto se ti swictevi lako vade na ReDragon tastaturama pa se kontam mozda uraditi isto i za nju. Ako nece praviti probleme sto se konekcije tice ako G tipke ostanu "prazne".
 
Stigli Keychiron u radnju za VIP osobe. Jel moze neka preporuka sta valja i da li su cene ok u poredjenju sa nabavljanjem preko? Ja bih sebi neki brown switch. Sa ili bez numpada, da ne bude ona najmanja. Gledam one modele i deluje mi sve isto a razlika u nebo :D

E da i ne bi bilo lose da mogu switchevi da se promene, u slucaju da neki rikne.
Na koju konkretno radnju mislis ?
 
U radnji za VIP osobe je napisao.
 
radnja za vip osobe je vip kuca :)

edit: jedna "full" size custom



edit 2: i jedna tkl

 
Poslednja izmena:
Mogao je da napise u VIP radnji ako vec zbog pravila foruma ne sme da se objavljuje puno ime radnje (mada je vec gore napisano bez cenzurisanja), a ne za VIP osobe, sto nema veze s vezom. Eto ti si pametan mi smo glupi, pa nismo ukapirali. Blago tebi. :rolleyes:
 
Nema potrebe da se srdiš.
Nije imalo šta da se kapira, samo da se pročita par prethodnih postova gde je stajalo i puno ime radnje.
 
U svakom slucaju nije izbor koji meni licno odgovara... Mada su to sve dobre tast.
 
Na kraju uzeo K596. Manje-više ono sto sam trazio. Ipak je linarna ali je tipkanje super.

Mane su izgled, font je katastrofa, palm rest djidjast. Hrapav podloga licno ne smeta ali vidim kako bi nekom mogla. Kvaliteta solidna. Za sad ja zadovoljan.

Zamjejnio sam joj tipke sa drugim radi fonta i izvadio G tipke na koje se nisam nikada navikao na G613 pa tako ne mislim ni na ovoj.

image.png

image.png
 
Koristio sam Vishnu nekoliko meseci i nije mi se dopala. Osećaj kucanja nije bio zadovoljavajući. Bilo je dosta pinga, posebno na gornjim redovima tastera (brojevi naročito). RGB je odrađen očajno. Font na kapicama totalno bezveze, pa sam ih zamenio PBT kapicama. U bežičnom modu je bilo problema u gejmingu - često nije htela da odreaguje na ponovljen pritisak istog tastera.
Uglavnom, delovala je na papiru obećavajuće, ali se nije baš najbolje pokazala u praksi.
Nadam se da ćeš ti biti zadovoljniji i da će te dobro služiti.
 
Nadam se da ce kod mene biti ok. Meni je wireless bio dobar na K628 pro. Ako ne, vratit cu je na USB. I ako sam ljubitelj TKL modela i ne volim linearne swictheve, za moj stil kucanja izgleda pogoduje najvise linearna pa sam s njom produktivniji. I ako je "tup" feeling kada se klika. Znaci ne svidja mi se ali bolje kucam.. lol. Recimo imam jednu MSI i ima super blue switcheve ali teski. Umori me dok kucam i ako je najvise volim.

Font katastrofa, ne znam kako bi izdrzao da nisam zamjenio kapice.

RGB mi nije bitan osim sto mi smeta sto media tipke ostaju crvene sta god izabrao. Pa sam na kraju stavio fiksnu crveno. Malo izmiksao tipke sa K628 pro.

image.png
 
Nazad
Vrh Dno