Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Da li ima ko tastaturu Ms Industrial elite C521 zanima me kakva je tastatura
 
Kakva je situacija sa 96% i 100% hotswap+backlight tastaturama? Ima li sta vredno za razmotriti ili je previse akcenat bacen na 60-75%?
 
Sad vidim da se pojavila Redragon Horus Mini Pro za 8k din, ne deluje loše.
 
Sad vidim da se pojavila Redragon Horus Mini Pro za 8k din, ne deluje loše.
A ne, nedavno sam kupio Razer Huntsman Mini i skontao da su 60% tatstature dobre samo za gejming i nista drugo. Van igara ih je pravo mucenje koristiti, barem meni. Stavio sam je u oglase i prelazim na Huntsman TKL. Odlicni su ovi linearni optomehanicki svicevi na Huntsman tastaturama (tihi, sa ultra brzim odzivom), tu nemam nikakvih zamerki, ali 60% format jednostavno nije za mene.
 

novi cherry switchevi :)

i prva tastatura koja ce ih koristiti

 
Nisam znao da je cherry kupio xtrfy. Imao sam prilike da koristim njihov mis, zaista kvalitetna oprema.
 
Da li neko koristi Keychron K3 Pro i kakav battery life ima? Vidim da je 7-10 dana neki okvir. Sviđa mi se low profile, navikao sam uz Mac pa bih pikirao ovaj model.
 
Da li ima ko tastaturu Ms Industrial elite C521 zanima me kakva je tastatura
Ja imam neku Elite sad ne znam jer ima 2 modela Elite..jel ona sa brown switchevima?
Ja imam stariju Elite i ona je vrh jer je metalne konstrukcije a onda msm da za ovu sto pitas ona je od plastike nije cemu.nz sta te tacno zanima, pisi ..
 
Da li neko koristi Keychron K3 Pro i kakav battery life ima? Vidim da je 7-10 dana neki okvir. Sviđa mi se low profile, navikao sam uz Mac pa bih pikirao ovaj model.
Meni je low profile zlatna sredina medju tastaturama.
High profile ima prevelliki hod i previsoka je i ima preveliki razmak izmedju tastera pa mi prsti zapinju, dok laptop tastature su mi previse flat i teze se pritiskaju dugmici i imam utisak kao da udaram prstima po dasci, iako zbog najmanjeg hoda mi se cini da mnogo se brze kuca, ali je to stvar navike.
Ja sam uzeo umesto keychrona k3 mx mechanical mini samo zbog kvalitetnije veze i mnogo bolje baterije, a izgubio sam rgb (koji ne koristim) i izmenjive sviceve (ovaj jeftini kailh brown na mx mi se cak poceo vise svidjati nego gator brown na royal kludge high profile jer je manje bucan), takodje sam izgubio mogucnost menjanja kapica, a realno ni keychron nema neki poseban izbor osim ako ne ides na druge proizvodjace. Cena izmedju keychrona i mx mechanical je identicna tj nov keychron kod nas i mx iz madjarske.
Mozda jednog dana uzemem nuphy air75, ali mi on sada izgleda previse sareno u odnosu na mx.
 
Hvala za insight. To je i neka moja trilema, Keychron mi je interesantan kao proizvod i neka alternativna opcija brenda. RBG bih svakako zabatalio, tj. i na Chroma-i koju koristim mi stoji fiksiran backlight. Pretpostavljam da baterija bude problem ako se koristi svakodnevno u nekom radnom režimu, ja bih po par sati u vrh glave trošio. Mislim da u toj varijanti neću mnogo patiti zbog toga. :)

Pogledaću još par poređenja ove tri, pa sečem. Svakako bih KP/mađarska veza radila.
 
Prodao sam Razer Huntsman Mini jer su mi nedostajale strelice, sutra treba da mi stigne SteelSeries Apex Pro TKL Wireless.
 
 
Stigla kinjezara. Ja ne verujem da ovo kosta 2000din 😁 porucio sam odmah i za drugara jos jednu. Odmor za usi u odnosu na kumaru.PXL_20230901_165751853.jpg
Video usporedba:
 
Poručih i ja upravo, sivu. :) Taman i K3 Pro kada se vrnem sa odmora. 🫡
 
 
Stigao K3 Pro, za sada utisci očekivani, Cynosa završila na peg board-u. Izrada je odlična, lako se menjaju switch-evi, trebaće mi malo navikavanja na 75%. Malo mi je neprirodan prednji deo i bezle-less dizajn, mislim da bi pomoglo da ima barem malo ivice tu zarad boljeg 'napadnog ugla' prstiju.

Čekam još kinez da stigne, pa ću i to da uporedim vremenom. :)
 

Prilozi

  • 20230908_105559.jpg
    20230908_105559.jpg
    406 KB · Pregleda: 82
  • 20230908_105435.jpg
    20230908_105435.jpg
    378.3 KB · Pregleda: 74
  • 20230908_105444.jpg
    20230908_105444.jpg
    340.2 KB · Pregleda: 73
  • 20230908_115331.jpg
    20230908_115331.jpg
    378.5 KB · Pregleda: 79
KP, Subotica.
 
Koliko love? E jbt ovaj keychron na ambalazi jedan layout a u kutiji drugi...
Pa pise na kutiji UK.
Tesko ce biti naci kapice za UK ISO, steta sto vec nisi uzeo ANSI US, mada moguce da je tesko naci.
Ja isto nisam mogao naci na KP Logitech Mech Mini US, nego sam dobio UK.
Sada kad bih hteo da menjam kapice zezace me enter.
 
@brandzaman86 UK ISO, kontam boli ih uvo da prave za svaku opciju kutiju, pa ispade tako... :) 135eur je bila tastatura.


@Devil 2000 to je bilo u ponudi na iPon-u, meni ne smeta u principu, veći mi je 'problem' da se naviknem na 75% potpuno. Mada za Macbook koristim Magic keyboard koji je sličnog layout-a.
 
@brandzaman86 UK ISO, kontam boli ih uvo da prave za svaku opciju kutiju, pa ispade tako... :) 135eur je bila tastatura.


@Devil 2000 to je bilo u ponudi na iPon-u, meni ne smeta u principu, veći mi je 'problem' da se naviknem na 75% potpuno. Mada za Macbook koristim Magic keyboard koji je sličnog layout-a.
Meni na 75% jedino smeta sto nema zasebni +-*/ znakovi kao na numpadu zbog cestog koriscenja kalkulatora i zbog programiranja.
Ali sam uspesno resio tako sto sam home,end,pgup,pgdown zamenio sa ovim tasterima, a fn plus strelice menjaju te dugmice, plus sam za home i end postavio dva tastera iznad backspace, dok za insert sam stavio taster desno od levog shifta, a del je u cosku gore desno.
Sada imam komplet tastaturu za programiranje i za kucanje po kalkulatoru i za editovanje/kucanje teksta bez ikakve potrebe da koristim fn dugme u redovnom radu (jedino pgup i pgdown koje retko koristim i ne koristim u kombinaciji sa nekim drugim dugmetom cesto).
 
Meni na 75% jedino smeta sto nema zasebni +-*/ znakovi kao na numpadu zbog cestog koriscenja kalkulatora i zbog programiranja.
Ali sam uspesno resio tako sto sam home,end,pgup,pgdown zamenio sa ovim tasterima, a fn plus strelice menjaju te dugmice, plus sam za home i end postavio dva tastera iznad backspace, dok za insert sam stavio taster desno od levog shifta, a del je u cosku gore desno.
Sada imam komplet tastaturu za programiranje i za kucanje po kalkulatoru i za editovanje/kucanje teksta bez ikakve potrebe da koristim fn dugme u redovnom radu (jedino pgup i pgdown koje retko koristim i ne koristim u kombinaciji sa nekim drugim dugmetom cesto).
to je i dalje previse setanja po tast. jkli- strelice; uo - home, end; mode dugme rokas na capslock i ostavis na fn ;) a- ctrl, s - shift i retko ces morati da koristis misa pri pisanju koda
iso ume da **** sa velikim enterom jer taster obicno ima wobble
 
Strelice imam kao posebne tastere i zbog njih sam i presao sa 60% na 75%, jer kada hocu da selektujem neki tekst sa shift i stgrelice, onda moram da drzim shoft pa fn pa tastere za strelice sto su tri dugmeta sto bas nervira, a ovo sa +-*/ umesto home,end,pgup,pgdown mi super radi jer ih udaram malim prstom desne ruke tako da ne moram pomerati ruke niti koristiti mis uopste.
 
Meni je K3 za PC i gaming, tu slabo lupam po numpad-u. Za posao i kodiranje imam druge opcije sa numpad-om, mada najčešće koristim gornji red za konkretno brojeve, kada bolje razmislim. :)
 
Meni je K3 za PC i gaming, tu slabo lupam po numpad-u. Za posao i kodiranje imam druge opcije sa numpad-om, mada najčešće koristim gornji red za konkretno brojeve, kada bolje razmislim. :)
Ima teorija da se brze kucaju brojevi kada su iznad slova jer ne moras da pomeras ruku na numpad.
Ja sam nekada unosio ogromne kolicine podataka u baze, najvise brojeve pa mi je numpad bio pod must have.
Sada za programiranje retko upisujem brojeve i to su jedna ili max dve cifre sto se brzo kuca na brojevima iznad slova pa ne moram da pomeram ruku sto je dosta brze.
Eto prednosti manjeg formata koje ne bih nikada provalio da nisam video objasnjenje na jednom videu i onda i sam probao.
 
Strelice imam kao posebne tastere i zbog njih sam i presao sa 60% na 75%, jer kada hocu da selektujem neki tekst sa shift i stgrelice, onda moram da drzim shoft pa fn pa tastere za strelice sto su tri dugmeta sto bas nervira, a ovo sa +-*/ umesto home,end,pgup,pgdown mi super radi jer ih udaram malim prstom desne ruke tako da ne moram pomerati ruke niti koristiti mis uopste.
to je opet veliki strech do strelica, al dobro... ne primeti se trece dugme ako je odmah uz mod
 
Mode pravi vrhunske tastature, steta sto je dovuci ovde SF...

 
Nazad
Vrh Dno