Šta je novo?

Mehanicke Tastature

ja nisam nasao kod nas, uzeo na AE

inace, za stabs je najbolji Loctite 37535, kod nas najcesce ima Permatex, moze da radi posao ali nije isto :)
 
Imaš u domaćoj legalnoj prodavnici i na KP:
1. Keychron Klube 105 Switches Lube 1400dinara,
2. Keychron Klube 205 Stabilizers Lube 1100 dinara

Valja li čemu RK71?
 
Kojoj domaćoj prodavnici?

Danas su mi stigli switchevi, Durock Silent Shrimp, 70 komada, pa sam kompletirao GMK67.
Switchevi su veoma tihi, čuju se samo keycapovi i stabilizatori. Može da se čuje blaaagi leaf ping ali kod mene nije na svim tasterima i jedva je primetno, baš ako se napregneš...pošto nosim slušalice, nije mi problem. Podmazaću kad nabavim sve šta treba...
Bottom out je mek ali ne toliko mek kao kod većine drugih silent prekidača, kako kažu. "Grba" se oseti odmah čim se pritisne taster i onda naglo popušta, u odnosu na MX Brown i druge taktilne prekidače koje sam probao nebo i zemlja, propisno taktilni switch. Ne bi bilo loše da su malo mekši (bottom out je 67 grama) ali nije strašno.

Keycapovi su Revelation Rocket, dye-sub PBT, XDA profil. Pošto sam do sada koristio low-profile Microsoft X6 tastaturu sada mi je nezgodno da se naviknem na visoke (tj. normalne) keycapove. Capovi su Aliexpress klon, naravno, i primećuje se...solidno su debeli i deluju dobro pod prstima ali su legende na nekim tasterima van ose a na nekim tanje od drugih. S obzirom da sam ih platio samo 10€ čisto da imam neke dok ne nađem nešto bolje, neću mnogo da se žalim. Boje se lepo uklapaju sa belom GMK67. Naručiću uskoro još neki set da ih zamenim...

Kad smo kod GMK67, deluje odlično za 30€ koliko sam je platio. Za te pare nema bolje. Tiha je i thocky bez ikakvih modova. Točkić je fin, radi lepo. Nisam probao wireless povezivanje, furaću je sa kablom. Stabilizatori jako malo šetaju, vrlo su upotrebljivi, ali im treba podmazivanje, oseća se "struganje", pogotovo na Space tasteru...za stock 30€ tastaturu solidno, ipak. Osvetljenje je ok, ništa specijalno, a pošto su keycapovi svetle boje svetlo od monitora mi je dovoljno da vidim slova pa možda i ne bude trebalo osvetljenje. Namestio sam statično belo svetlo preko programa za GMK67 koji se može naći po netu, jačina svetla i on/off idu preko Fn tastera, što je fino, ne moram da se mlatim sa softverom. Trebaće mi savet kako da isprogramiram tilda taster, pošto ga tastatura nema, a hoću i da zamenim mesta Windows i Fn tasterima ali ne znam kako. Zadovoljan sam kupovinom, sve u svemu, GMK67 se više nego isplati i po standardnoj ceni a biće još bolja kad je modujem i podmažem šta treba...

IMG_20230728_171811900.jpg

IMG_20230728_171155107.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam na kraju odustao od Kikrona i kupio Rojal Kladž RK-H81, pošto sam u rivjuima naišao na minimalno zamerki.
Izabrao sam model sa linearnim Sky Cyan prekidačima. Stabilizatori su odlični. Kapice prijatne na dodir (iako osetim razliku u odnosu na YMDK Karbon koje sam koristio na Fanteku).
U odnosu na Fakteka (MaxFir61) dobio sam Delete taster i strelice, što mi je jedino falilo na 60% tastaturi.
Nema nikakvih problema u bežičnom modu kao na Redragon Višnu, kada je tokom igranja tastatura umela da ne odreaguje na ponovljeni pritisak istog tastera.
Povezivanje preko Blututa nisam isprobavao, iako imam nano risiver.
Kupio sam i Redragonov naslon za dlanove, koji je malo "duži" od tastature, ali to nije toliko bitno.
Verovatno ću kupiti još neke dobre PBT kapice, jer ova dva seta što imam (tj. prodajem) ne pašu na 75% tastature. Ali otom-potom. Za sada sam zadovoljan.
 

Prilozi

  • IMG_20230719_144051.jpg
    IMG_20230719_144051.jpg
    253.4 KB · Pregleda: 79
Evo i moje GMMK II, sinoć sam je počeo tek koristit... Tastatura je fenomenalna (kvalitet izrade, rgb, stabilizatori...), ko voli linearne svičeve Gloriuos FOX swičevi su odlični, za mene taman po mjeri i ako nisam imao mnogo susreta sa mehaničkim tastaturama, ovo mi je tek druga tastatura.
 

Prilozi

  • IMG_20230729_113007.jpg
    IMG_20230729_113007.jpg
    213.9 KB · Pregleda: 78
  • IMG_20230729_113026.jpg
    IMG_20230729_113026.jpg
    259.5 KB · Pregleda: 80
Evo i moje GMMK II, sinoć sam je počeo tek koristit... Tastatura je fenomenalna (kvalitet izrade, rgb, stabilizatori...), ko voli linearne svičeve Gloriuos FOX swičevi su odlični, za mene taman po mjeri i ako nisam imao mnogo susreta sa mehaničkim tastaturama, ovo mi je tek druga tastatura.
Nabaci joj samo neke fensi PBT kapice sa lepšim fontom i biće top.
 
Vjerovatno i hoću čim mi dosade ove trenutne, neke pudding keycaps ili tako nešto.
 
Pozdrav ljudi, kupio sam pre 2 nedelje Keychron k2 v2 i prezadovoljan sam, ALI danas mi se dva puta desilo (i jos jednom pre neki dan) da tokom kucanja samo random jedno slovo zabode ovako: kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk i ispisuje se beskonacno dok ga jedva nekako ne prekinem. Zna li neko u cemu je problem, da li je vezano za tastaturu da li specificno za ovaj model?
 
Mozda key chatering. Probaj da zamenis mesto tom prekidacu pa ako glavi opet k onda je mozda nesto do pcb-a ili kontakta, a ako glavi neko drugo slovo gde si premestio taj prekidac onda je do njega.
 
Zameni prekidač na "K" pa vidi zeza li i dalje.
 
Mozda key chatering. Probaj da zamenis mesto tom prekidacu pa ako glavi opet k onda je mozda nesto do pcb-a ili kontakta, a ako glavi neko drugo slovo gde si premestio taj prekidac onda je do njega.
Nisam lepo objasnio ne glavi slovo K nego bilo koje slovo kao da je bug neki ali tako se manifestuje haha inifite type neki :D
 
Ah, nisam ukapirao u startu... Mozda je bug ali ako mozes stavi drugi prekidac na mesto tog, mozda je bug, mozda kontakt...
 
Ah, nisam ukapirao u startu... Mozda je bug ali ako mozes stavi drugi prekidac na mesto tog, mozda je bug, mozda kontakt...
Moram prvo ispratiti kada se opet desi jer nisam sto posto siguran mozda se ipak desava na jednom slovu samo nisam primetio ali ne bih rekao. bicu pazljiv pa cu videti. jako cudno...
 
Pogledaj dal' ima noviji frimware za tvoju tastaturu, možda pomogne (ako nije switch uzrok ili nešto drugo na ploči...).
 
Jeb...vodi ljubav sa tobom bez pristanka BT moguce.
Da li od tastature ili od kompa ili oba mozda.
Zakaci je na telefon pa vidi da li se isto ponasa.
Ako je na telefonu ok, moguce da te onda voli grublje malo BT od kompa.
Pa je onda zakaci kablom za komp bog zna kako i vidi kako onda reaguje.
Ako je BT od kompa onda novi USB BT i zdravo djaci ili mozda samo neki sveziji drajveri.
 
Jeb...vodi ljubav sa tobom bez pristanka BT moguce.
Da li od tastature ili od kompa ili oba mozda.
Zakaci je na telefon pa vidi da li se isto ponasa.
Ako je na telefonu ok, moguce da te onda voli grublje malo BT od kompa.
Pa je onda zakaci kablom za komp bog zna kako i vidi kako onda reaguje.
Ako je BT od kompa onda novi USB BT i zdravo djaci ili mozda samo neki sveziji drajveri.
Videcemo nisam imao problema daljih u toku dana i kazem samo se desilo 3 puta. koristim je 2 nedelje fantasticna tastatura inace!
 
13_d5a3a19e-cbf2-4db7-b828-f0d8ccec4871.jpg
 
Hteo bih da uzmem Keychron K4 PRO hot swapable RGB
Zanima me koje mi kapice preporucujete, hteo bih da se vidi rgb i da imaju sto bolji thock zvuk (dublji), budzet nesto preko 100e (za kapice).
Jel neko stavljao onu traku kao izolaciju, mislim da je to molerska krep traka sto koriste na youtube, i ako jeste kako se pokazala.
 
Poslednja izmena:
Kako imam zaj..u psihjatrijsku dijagozu pokusavam ovim igrackicama nadomjestiti prazinu u zivotu.
Ima i mesec dana kada sam pazario Vulcan 121 AIMO, stigla je samo sam je otvorio i zatvorio.
Neretko tako kupim komponente i kad kupim spadne sva sreca i ostavim ih obicno kao izlozba u ormaru. :/
Koristim K100 sa speed MX, koja mi je fenomenalna pogotovo onaj spuzvasti palm rest.
 
Što kod nas nema Redragon K619 Horus? Deluje prilično dobro za te pare.
 
13_d5a3a19e-cbf2-4db7-b828-f0d8ccec4871.jpg
Napraviše i oni keyb. Ja u imam dobra iskustva sa njihovim proizvodima, neki su bolji neki malo lošiji ali su u principu kvalitetni izrađeni proizvodi. Kinezi, ali kvalitetniji.
 
Probao njihovu repliku SNES kontrolera, dobar uređaj. Doduše i cena mu je daleko iznad prosečnog kineza.
 
Koja je dobra mehanicka tkl tastatira koja moze kod nas da se kupi a da je ispod 100e?
 
Kechron V6 i Black Transparent OSA keycap set. Malo se drugacije cuje u odnosu na PBT ali je i dalje dobar osecaj pod prstima.
 

Prilozi

  • IMG20230805180003.jpg
    IMG20230805180003.jpg
    153.5 KB · Pregleda: 44
  • IMG20230805180506.jpg
    IMG20230805180506.jpg
    199.2 KB · Pregleda: 33
  • IMG20230805180522.jpg
    IMG20230805180522.jpg
    187 KB · Pregleda: 28
Cisto da dodam, vidljivost simbola nocu nije sjajna zbog south-facing LED-ova i zavisi od ugla pod kojim se gleda tastatura.
 
Hteo sam da narucim NuPhy Air96 ali ga nema na Amazonu, dok na nuphy.com sajtu ne salju u Srbiju, pa sam otisao na NuPhy AliExpress.
Ali neko je ovde napisao da je aliexpress nuphy scam, znam da ste narucivali nuphy sa alija pa me zanima da li vam je stiglo i da li je scam.
Da stvar bude gora pored guglanja nuphy na aliju mi iskoci i ova tastatura YK75 , koja je identicna kao nuphy air75 ali samo sa red tasterima i nije hot swapable i kosta tri puta manje (60e).
Donje kuciste ne izlega isto, sta je ovo neka kopija, tasteri mi izgledaju identicno.
Ima i na amazonu pod imenom YK75.
https://www.aliexpress.com/w/wholes...2120&SearchText=yk75&spm=a2g0o.home.1000002.0

 
Uzeh Redragon K535 tastaturu, naišao na nju po dobroj ceni, potrebna mi je bila neka tiša tastatura zbog bebe pa ajd rekoh da probam crveni switch.
Da li ona ima neki software? Ne nalazim ga na google, a prva mi je RD tastatura.
 
Nazad
Vrh Dno