Šta je novo?

Mehanicke Tastature

a cors nije nista posebno, average
 
na kvalitetne mehanicke tastature
 
pa stavljao sam ovde dosta yt videa i linkova

keychron (malo komercijalniji), kbd.fans, novelkeys, qk, mode, unikorn, wind, keycult...
 
Istina. Sve te gejming mehanicke tastature, sem par izuzetaka (ASUS izbacuje prilicno dobre modele, ali su i cene poprilicne, a i HyperX Alloy Origins tastature su veoma kvalitetne i ok zvuce nakon podmazivanja stabilizatora) su meh a cene su prenaduvane.

Kada sam presao sa HyperX Alloy Elite na Keychron K2 V2 (koja je bila prosek medju kvalitetnijim mehanickim tastaturama kada sam je uzeo, mozda i malo ispod proseka jer su default keycaps ne bas visokog kvaliteta) konacno sam uvideo razliku iz prve ruke. Da se razumemo, kvalitet izrade samog kucista na HyperX Elite je fantastican ali sve ostalo je 'nako.
 
U principu su gaming periferije precenjeni krš, posebno slušalice, miševi i tastature. Naravno, ima izuzetaka, i to sve više, ali u tom slučaju rastu i cene proizvoda.
Pre otprilike godinu dana sam par puta probao Keychron K8, i tastatura je veoma lepa i kvalitetna, ali iskreno, nisam primetio da je bolje izrade ili bolja pri korišćenju od ROG Scope RX, čak mi se više sviđaju neki materijali na toj Asus, kao i dodatne funkcije i tasteri koji skoro da nemaju wobbling. E sad, Keychron deluje malo elegantnije, klasičnije, i rekao bih da je za nijansu tiša pri kucanju, mada nisam poredio u istoj prostoriji i uslovima. Ali se slažem, ako klasik Keychron košta isto kao neka nabudžena kineska tastatura jedva prosečnih karakteristika, izbor je jasan.
 
sem par izuzetaka (ASUS izbacuje prilicno dobre modele, ali su i cene poprilicne)
Nemoj da te zavaraju YT klipovi, probao sam novu ROG Azoth, bukvalno dno dna... kolko dobar marketing može da zavara ljude. U 2023 da napraviš tray mount tastaturu. Pritom bih za te pare očekivao iole kvalitetniji keycap, switch...

Generalno cela ta gaming keyboard ekipa Corsair, Asus, Razer, Cooler Master, Logitech... svaka njima čast kako mlate lovu ali taj kvalitet nije nista bolje (mozda i losije) od bilo koje kineske tastature. Sreca u nesreci kod njih je sto imaju bolju distribuciju pa ti ni nemas mogucnosti da probas bolje.
 
Da, da, ta Azoth baš deluje kao ultra-hajp tastatura za pelješenje dece, odnosno ''pro-gejmera'' :D
 
Koja kineska tastatura bi bila ekvivalent Logitech g413 tkl se tastaturi? Logi tastatura ima braon switch-eve i belo pozadinsko osvetljenje. Mišljenja sam da bi red switch-evi više pasovali od postojećih braon. Možda neki nedostatak na Logi tastaturi vidim u tome što su tasteri skroz crni i ne vide se dobro slova dok se ne upali pozadinsko osvetljenje. Jačina koja je potrebna da se pritisne switch je takođe veća nego u odnosu na Logitech pro tastaturu...
 
Imas i aluminijum i ostale legure. Mada ja ih izbegavam, random me cepa elektricitet.
Bitniji ti je kvalitet izrade kucista, kapica, prekidaca, stabilizatora... Gaymerske tastature kupuje samo onaj ko ne zna sta valja...
 
da, izvini

 
evo... Asus blizu po kvalitetu?

 
Kako reklama vara.Po izgledu sa slike Roccat Vulcan 121 reklo mi se ma nema ovo je raaaj.
Toliko mi je bila zanimljiva da sam otpakovao kutiju stavio na sto upalio,pregledao RGB,vidio kvalitet izrade i spakovao u kutiju.
Da ima stvarno prelep RGB jer su kapice podignute al kvalitet izrade (sama plastika) je sramotan za Roccat.
Plus tipke su odvojene dosta i teško bi se snašao na istu.
 
I neispravna radi bolje nego što izgleda.
Šljašteći horor.
 
ima link u opisu videa.


Untitled.png
 
sold out... ostali samo pcb i plates :)
 
E da se i ja pohvalim :)
Uzeh keychron K8 brown - uhvatio na njihovoj PrimeDay akciji na zvanicnom sajtu :D
 
Što se tiče wireless tastatura od Keychrona, K10 Pro mu dodje najbolja full size?
 
Ali ona nema pozadinsko osvetljenje?
 
Jutros stiglo ali će na policu izgleda, bar za sada. Ne mogu se navići bez numepad-a.
 

Prilozi

  • IMG_20230724_092705.jpg
    IMG_20230724_092705.jpg
    238.2 KB · Pregleda: 65
  • IMG_20230724_092709.jpg
    IMG_20230724_092709.jpg
    204.5 KB · Pregleda: 66
  • IMG_20230724_092720.jpg
    IMG_20230724_092720.jpg
    251.7 KB · Pregleda: 62
Koja kineska tastatura bi bila ekvivalent Logitech g413 tkl se tastaturi? Logi tastatura ima braon switch-eve i belo pozadinsko osvetljenje. Mišljenja sam da bi red switch-evi više pasovali od postojećih braon. Možda neki nedostatak na Logi tastaturi vidim u tome što su tasteri skroz crni i ne vide se dobro slova dok se ne upali pozadinsko osvetljenje. Jačina koja je potrebna da se pritisne switch je takođe veća nego u odnosu na Logitech pro tastaturu...

Svetlo se automatski pali, tako da jedino ako ces ga svaki put rucno gasiti to moze biti mana. Ja imam drugi problem, ja bih da se ne pali automatski ali nema nikakav softver, stavio sam bele kapice na vecinu tastera, koji nemaju providna slova, i onda mi lepse izgleda kad je ugaseno svetlo.. ali pocelo je da me mrzi svaki put da gasim rucno.
 
Evo jos jedana zanimljiva tastatura po jos zanimljivijoj ceni Choice65
jos jedna zanimljiva :)


 
Mogu li negde kod nas da nađem mazivo za switcheve? Videh na KP da neki prodaju 105g0 koji bi mi završio posao za switcheve, dielektrična mast za žice stabilizatora...ima li negde 205g0 ili ekvivalent ili da naručujem spolja?
 
Nazad
Vrh Dno