Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Ja sam stabilizatore na mom Alloy Origins-u podmazao. Kad sam kupio Fantec MaxFit61, koja dolazi sa fabrički podmazanim stabilizatorima, škljocanje stabilizatora na Oridžinsu sam morao makar da umanjim. Sad stabilizatori zvuče više nego korektno.
 
Da li je neko probao AF (AiFei) SA profil tastera?
Meni skoro stigli, prillično sam zadovoljan. Visoki, ali ne previsoki, sculpted, print je dobar, prilično prijatni za kucanje. Malo su tanji, ali nije drama, ABS, double shot. Onako, retro fazon :)
Pogledajte prilog 388153Pogledajte prilog 388154Pogledajte prilog 388155Pogledajte prilog 388156Pogledajte prilog 388157
Znaci zelim! Prelepi su. Nisam probao taj profil, koristio sam XDA, MDA. Ali ovaj izgleda predobro. Koliko su te izasli?
 
Oko 35 evra, MDA mi je isto kul, ali ovi su bolji. Razmišljam da uzmem još jedan, neki svetliji za drugu tastaturu.
 
Da li neko zna gde se mogu naci ovi prekidaci ili kako se vec zovu da mogu da guglam? Duzem, sa leve strane, se polomio jezicak, a bio je u off polozaju. U pitanju je Keychron K3 Pro.
 

Prilozi

  • IMG-0219.jpg
    IMG-0219.jpg
    397.6 KB · Pregleda: 140
  • IMG-0220.jpg
    IMG-0220.jpg
    173.5 KB · Pregleda: 83
mozda da pises Keychronu, oni sigurno imaju te prekidace, pretpostavljam da se samo pokidani odlemi i na mesto njega zalemi drugi

Untitled.png
 
Poslednja izmena:
Ne bih opet pisao njima jer sam ovde ja kriv. 😂 Mada su mogli sa smisle neki sistem kako da se ti prekidaci lakse montiraju jer imaju tendenciju da ispadaju. 😀 Ploca se ne srafi i za donji plasticni deo kucusta (kako je to kod K3 Ultra slim modela, na primer), vec samo za gornji metalni deo, pa se te narandzaste plastikice uglavnom pomere i ispadnu iz lezista kada se pritiska kako bi se zabice zakacile ili ako se tastatura okrene da bi se prvo zasrafila ploca za metalni deo rama i tako fiksirala pre zabica. Pisao sam im vec kada mi je stigla tastatura zbog tog metalnog rama jer je bio ulubljen (ima u ovoj temi) i poslali su mi novi ram (samo sam cekao oko mesec i po da oni posalju i stigne i jos jedno pola meseca dok nije brat dolazio za Srbiju). 🙂

Mislim da sam nasao te klizne prekidace (malo sam pozurio sa kucanjem posta 🙂). Ovo bi trebalo da odgovara. Jos samo da nadjem to negde kod nas (da ne cekam jos i Ali mesec dana 😂), ali sad bar znam sta treba da trazim. 🙂
 
Poslednja izmena:
mozda ima i kod nas u nekoj prodavnici elektro opreme, pokazes im sliku :)
 
Da li neko zna gde se mogu naci ovi prekidaci ili kako se vec zovu da mogu da guglam? Duzem, sa leve strane, se polomio jezicak, a bio je u off polozaju. U pitanju je Keychron K3 Pro.
Koliko polozaja ima? Imam ja neke, ako hoces da ti dam.
 
WOW! :love:


1683646490311.png



Screenshot 2023-05-09 173546.png


Screenshot 2023-05-09 173601.png
 
Siva je mmmmmmmm...
 
WOW! :love:


Pogledajte prilog 388684



Pogledajte prilog 388686


Pogledajte prilog 388687
Lepa i skupa ali mi se ne svidja ovaj levi deo, da je prebaceno sa desne strane bio bi pun pogodak.
 
 
plus sada imaju i international shipping
 
par zanimljivih i jeftinih stvari sa alija trenutno:

€ 34,93 46%OFF | GMK67 Mechanical Keyboard Gasket Kit Hot-swappable Mechanical USB Wired RGB Backlit 2.4G Bluetooth-compatible Keyboard G1L3

€ 14,52 24%OFF | Vintage 9009 Colorway Custom Keycaps for Mechanical Keyboard,A Collection of Multiple Versions,XDA,MDA,Profiles,PBT,Retro Style

€ 1,93 | Outemu Dustproof Cream Blue Pink Yellow Switch Milk Peach Brown Tom Switches Hot Plug For Customized Mechanical Keyboard

€ 28,86 25%OFF | 170 Key DaYe Keycaps SA Profile Two-color Molding for Mechanical Keyboard 64/84/960 Layouts

pa ako nekog zanima da sklopi solidnu tastaturu :)
 
Stizu paketi od sponzora (Singa) za meet 💪🏻, u ponedeljak stize od MyKeeboard-a (najavili su bas brutalne i vredne poklone), Cable Mode takodje, cekaju se i ostali. Bice bas dosta nagrada.

Ne zboravite da se prijavite za meetp, sve od sponzora ide takmicenje u brzom kucanje, tombolu, kviz znanja, izbor za najbolju tastaturu...
 

Prilozi

  • IMG_20230508_175718.jpg
    IMG_20230508_175718.jpg
    116.7 KB · Pregleda: 66
  • YUGOMK TIMELINE.png
    YUGOMK TIMELINE.png
    247.3 KB · Pregleda: 116
Ja se ponovio, juče stigla... sad ce da mi skoci produktivnost:)))
A inace sam brown naručio, dobio red, al to je normalno sa kinezima...
 

Prilozi

  • 20230512_174008.jpg
    20230512_174008.jpg
    115.4 KB · Pregleda: 100
  • 20230512_173758.jpg
    20230512_173758.jpg
    160.4 KB · Pregleda: 94
  • 20230512_173702.jpg
    20230512_173702.jpg
    157.3 KB · Pregleda: 95
Keychron počeo redovno da izbacuje tastature😃
Fine cene za ovakve tastature.


 
 
 
Pozdrav,

gde postoji mogućnost da se kupe keycaps za Corsair K60 (nije zbog estetske prirode već kvaliteta istih, jer mi je w se raspalo)...Već sam naručivao preko aliexpress-a ali nije stiglo :/...
 
 
Pozdrav,

gde postoji mogućnost da se kupe keycaps za Corsair K60 (nije zbog estetske prirode već kvaliteta istih, jer mi je w se raspalo)...Već sam naručivao preko aliexpress-a ali nije stiglo :/...
Moras da vidis koliki ti je space na tastaturi, jer vecina tih tastatura (Corsair, Logitech itd) nemaju standardni space, pa ce ti doci space koji je manji ili veci. I zavisi odakle si narucio, meni su svi stizali. Pogledaj unazad malo ko je sta kacio od linkova, pa odatle naruci, to su preporuceni prodavci koji sigurno dostave sve. I gledaj da bude Aliexpress Standard Shipping. On ti je najbrzi. @Unngenant
 
Poz ljudi, gledam da promenim svoju Kala K557 tastaturu, odnsono da kupim novu, a trenutne dve tastature koje gledam od ponuđenih su Redragon Draconic K530 i Aula F3068, obe tastature su hot swappable i 60% su plus mogu da se povežu preko Bluetooth ili Tip C kabla, sad jedina mana je to što Draconic koristi outemu brown switcheve dok ova Aula koristi neke plave wood switcheve, čudno ime za switch. Samo jednu od te dve mogu izabrati, cena za draconic je u Desk-u oko 7600 rsd a aula je u Game Centru okruglo 7000. Koju izabrati?
 
Ako je izbor spao samo na te dvije opcije, onda definitvno: Redragon Draconic K530.
 
Doneo mi burazer Keychron K8 Pro sa Gateron G Pro Brown svicevima.. Sta reci sem da sam odusevljen, konacno sam zamenio raspalu Redragon Kalu koja me je izludjivala sa keychatteringom..

Pravo je zadovoljstvo kucati na ovoj tastaturi, predobar "thoc" zvuk :D

Jedino sto je kriminalan kabl sto dolazi uz nju, previse je kratak (he he). Kuciste mi je ispod stola pa ne moze da dohvati pozadi, nego moram da ga kacim na gornjem USB panelu, sto mi nije bas najsrecnije resenje..

Sad mi ostaje da se naviknem na TKL, bez numpada :D
 
uvek moze da se kupi custom usb type c cable :)

IMG_5441.jpeg
 
illidane, jel sam sa tobom igrao D4? :D

Jel ima dobrih kablova kod nas ili samo Ali? Ako te ne mrzi da mi sibnes koji link, moze i na PP.. Neki sto priblizniji ovom koji dolazi uz tastaturu, samo da je duzi :)
 
server slam, ona grupica za poslednju ashavu?

ovo je sa aliexpress, 2m 3-4eur :) silikonski

mislim ima raznih, imam i ovako nesto
custom, samo malo je skuplji i kraci (to ako imas na monitoru USB konektor)

ako bas hoces kao sto ima tastatura, ili stavi sliku da vidim kakav je ili trazi na AE nesto takvo
 
Nazad
Vrh Dno