Šta je novo?

Mehanicke Tastature

ty :) it's been a long journey finding the near perfect one
ne znam da li je prvi, malo je ovo trziste i globalno, ali sigurno ima jos neko :)
 
Pazario ovu Hutsman v2 Purple Switch
Nakon dva Meseca i druga Rog Claymore ii prolupala 🤣 istim slucajem ko i prva
Mada nekako su bolji Switch na Rog-u
20230426_114352.jpg
 
Jel ima neki special keycaps za redragon draconic k530 koji koriste outemu sviceve? Ili mogu bilo koje da uzmem?

Kontam radiće, ali me space najviše brine.

Hoću neke low profile da uzmem.

Gledao sam ove

US $10.64 37% Off | 144/137 Key Low Profile blue PBT Keycap Horizon Keycap for Cherry Gateron MX Game Mechanical Keyboard with Work US and UK layout
 
Dobri su, ja imam dva seta. Ranije su crni i beli bili sculpted, a sad vidim da su svi iste visine. Mogu da se nakače na bilo koje cherry mx kompatibilne svičeve.
 
Ljudi treba mi preporuka koje zamenske sviceve kupiti i gde za Redragon Kala K557 model? Trenutno su plavi svicevi u njoj, uzeo bih neke druge jer stize Diablo 4 i sigurno cu igrati online sa nekim pa da ljudima sa kojima budem igrao ne idem na zivce sa kuckanjem na tastaturi.
 
hotswap je?

3pin ili 5pin socket za switch?
mada i 5 pin switch mozes odseci one dve plastikice (fake stabilizing pins)

pretpostavljam neke linearne, oni su najtisi

ako novac nije problem, preporuka za gateron oil kings ili ink black
 
Da mogu svicevi da se menjaju. A koliko sam video ovi svicevi imaju dva metalna pina i u sredini plasiku ili sta je vec.

Ne razumem se zato i pitam koje da uzmem, sada ne bih da uzmem neke koji ce da me kostaju ko nova tastatura ali neki koji su dosta tisi od ovih plavih.


Ovo mi je ok cena i dobija se 120 komada u paketu sto mi je odlicno jer ne bih sve ni iskoristio nego bi mozda pola zamenuo a pola ostavio u rezervu.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko kupovao keycaps za hyperx alloy origins na aliexpress? Vidim imaju pudding keykaps za priblizno 1300 dinara, original hyperx pudding keycaps bi me izasli oko 4000.
 
ja bih pre kupio original, ali za 1300din kada stignu i da su losi nisi bacio mnogo novca, uzmi sa AE pa vidi da li su ti ok

Da mogu svicevi da se menjaju. A koliko sam video ovi svicevi imaju dva metalna pina i u sredini plasiku ili sta je vec.

Ne razumem se zato i pitam koje da uzmem, sada ne bih da uzmem neke koji ce da me kostaju ko nova tastatura ali neki koji su dosta tisi od ovih plavih.


Ovo mi je ok cena i dobija se 120 komada u paketu sto mi je odlicno jer ne bih sve ni iskoristio nego bi mozda pola zamenuo a pola ostavio u rezervu.
tri pina su na switchu, a da li i na pcb od tastature ima 3 rupe? socket za switch

5pin

3pin


ovo su 5 pin, ima dva plasticna pina koji se mogu odseci, sluze samo za stabilizaciju switcha da manje seta (kvalitetniji pcb, citaj tastature, imaju 5 pin socket)

edit: ima i Cherry MX Silent (3pin)
 
Poslednja izmena:
IMG20230430205855.jpg

IMG20230430205952.jpg

Evo kako je na tastaturi i prekidacu. To su ti takozvani sa 3 pina.

Inace ovo sto si poslao sa drugog linka je bas skupo.
 
KTT ima solidne, a jeftine linearne svičeve (Kang White, Strawberry, itd) koji mogu da se poruče s Alija, recimo. Samo oprezno kad stavljaš nove svičeve, ova podnožja mogu da budu nezgodna.
Outemu (a i drugi, naravno) ima i prave silent svičeve koji su baš, baš tihi, ali je i osećaj pri kucanju prigušen, kao i kod skoro svih silent svičeva.
 
KTT Roses odlicni, KTT imaju dobrih switcheva, Strawberries i sam koristim, jer su jako slicni Roses plus factory lubed
Takodje planiram da uzmem Gateron Cream Soda, jako ih hvale (ali nisu silent, iako su linear, mada svaki ces switch cuti, cak i originalne MX Silent)

Inace ovo sto si poslao sa drugog linka je bas skupo.
to je vise kao placeholder, da znas sta da trazis, moze da se nadje i jeftinije na AE. stavio sam KPrepublic jer za njih garantujem da nije fake
 
Pa to mi i treba da budu tihi, jer dosta brzo kucam na tastaturi a ako je mic ukljucen to jako iritira ljude koji su sa druge strane, cak i kada samo nesto malo se koristi tastatura pa nije prijatna kako se zvuk prenosi preko mikrofona i kako drugi cuju, ispada kada da igram na pisacoj masini a ne na mehanickoj.
 
sta te briga ako ih iritira :D bitno da je tebi ok. inace plavi najverovatnije outemu su bas loud :) ti u redragon

kao sto rekoh svaka mehanicka se cuje, jbga takva je konstrukcija :)
pogledaj i neki yt, pa vidi sta se i kako cuje (mada to nije bas real, ali donekle stvara sliku, razni mic i oprema za snimanje...)





naravno nece bas ovako zvucati kod tebe, ali otprilike imas nesto u glavi
 
Najjeftiniji silent svičevi koje sam probao, a da mogu da prođu su Outemu Silent Gray, taktilni. Svakodnevno koristim Boba U4 koji su bitno bolji, ali i skuplji. Nisam siguran da ima baš dobrih silent svičeva za male pare.
 
Pa nije bas tako ko ih j.... jer ti ljudi posle nece da igraju sa takvim ljudima. Jer generalno ni ja ne bih igrao sa nekim da pored razgovora cujem klik klik klik klik tipa 2-3 sata igranja ili vise.
 
pa zato se koriste linearni za gaming :D

ali i linearni se cuju, to sam hteo da kazem, cuce kada kucas nije necujno
naravno ne kao blue clicky death for ears

edit: ubacio sam i link do store na AE, 20eur je 80 switcheva, 3pin su
 
Definitivno cu ove rose da porucim sada kada legne lova na racun, prvo D4 da uzmem pa onda ide i ovo pa kada stignu. Nadam se da carina nece da luduje sa marzom, uzecu 150 kom pa neka se nadje za rezervu. Cisto da danas sutra ako zatreba koji da se zameni da imam i da ne cekam opet na postara kada ce da donese paket.
 
Razer BlackWidow Elite počela po nekad da brljavi, tj. krenem nešto da kucam, ona nastavi sama i meša slova. Ugasim računar, upalim, sve radi kako treba. Win 10 pro je sistem, mada se isto dešava i na win 11 pro. Isto tako, nevezano za ovaj problem, utišava ton. Je l možda neko imao sličan problem na nekoj mehaničkoj, ili joj se bliži večno lovište?
 
probaj prvo drugi usb kabl
 
Da li je neko kupovao keycaps za hyperx alloy origins na aliexpress? Vidim imaju pudding keykaps za priblizno 1300 dinara, original hyperx pudding keycaps bi me izasli oko 4000.
Ja sam za moj Alloy Origins kupio ove kapice:
Bio sam stavio i O-ringove koji se dobiju uz kapice, ali sam ih veoma brzo skinuo. Totalno ubijaju osećaj kucanja. Delovalo je kao da kucam na nekoj gumenjarki.
 
ali to nisu puding :)
 
Najjeftiniji silent svičevi koje sam probao, a da mogu da prođu su Outemu Silent Gray, taktilni. Svakodnevno koristim Boba U4 koji su bitno bolji, ali i skuplji. Nisam siguran da ima baš dobrih silent svičeva za male pare.
@KovacTibor


Ja sam odavde uzeo Outemu Silent Yellow. Za male pare odlicni. Par pinova je bilo iskrivljeno ali se lako isprave.
 
ja isto ne koristim light, ali mozda covek voli cim zeli puding :)
 
Već treća mehanička tastatura u 5 godinai na svima se prvi problem pojavi sa Razmak tasterom Prvo počne sa ne aktiviranjem ako se ne pritisne baš na sredini a posle mora da se baš lupi po njemu ili snažno stisne. Dali je to nešto endemično za ovakve tastature ?
 
jeftine tastature, jeftini switchevi, jeftini stabilizatori
 
Najlošija stvar na jeftinim mehaničkim je stabilizator za SPACE. To najviše zveči.
 
Nazad
Vrh Dno