Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Konkretno Fantech MK853, recimo sa crvenim switch-evima. Solidan je ali nije baš najzahvalniji za modovanje, ja sam sebi skoro uzeo Aigo A100, on je oko 60 usd na Aliexpress-u i veoma je zahvalna za modovanje
 
Konkretno Fantech MK853, recimo sa crvenim switch-evima. Solidan je ali nije baš najzahvalniji za modovanje, ja sam sebi skoro uzeo Aigo A100, on je oko 60 usd na Aliexpress-u i veoma je zahvalna za modovanje
Da li bi okacio slike? Kakvi su stabilizatori? I jel Kailh hot swap ili onaj kineski jeftini?
 
 
slobodno, nije spam, znacice sigurno jos nekome :)
 
Pozdrav svima,
Da vam najavim, planiran je novi YugoMK meetup u Beogradu, koji će se održati 24.06.2023. na lokaciji Ada Ciganlija, GREEN MILL FAMILY Makiška strana, lokal broj 10. Planirano je da bude veći i bolji nego prošle godine (možete pogledati fotografije sa prošlogodišnjeg meetupa). Biće raznovrsnih tastatura - custom i "brendiranih", tastatura sa MX i topre prekidačima, retro tastatura i još mnogo toga. Takođe, planirane su radionice o lubovanju i servisiranju tastatura. Uspeli smo da privučemo i zanimljive sponzore poput CableMod, Asus i MyKeyboard, koji će obezbediti sjajne nagrade za takmičenja u brzom kucanju, tombolu i izboru za najbolju tastaturu.

Međutim, nagrade nisu jedini razlog da se pridružite! Cilj je da se svi zajedno zabavimo i razmenimo iskustva. Biće sjajno videti i vaše tastature, pa vas pozivamo da podelite svoju kolekciju sa nama. Učešće na meetupu je potpuno besplatno, nije bitno koji tastaturu donosite bitno je da je mehanička. Prijavite se putem Google forme na ovom linku. Za više detalja možete posetiti našu veb stranicu www.yugomk.com.

Tako da planirajte, biće baš dobro i zanimljivo ;)
 
moram da nabavim kofer :)
 
Ljudi, da li ima neko Nuphy AIR 96? Uzeo bih jednu bluetooth tastaturu za Macbook, pa se dvoumim između AIR 96 i Keychron K5 Pro, da ne uzimam baš Logitech MX Keys sada kada sam se navikao na mehaničke tastature.
 
Zanimljivo. Gledam sada keychron k5 pro.
Pise da je VIA/QMK kompatibilna, ali isto pise da je i bluetooth.
Znam pre da QMK nije mogao da radi na bezicnim tastaturama, pa je ZMK bio koriscen kao zamena za programiranje.
Jel ovo nesto novo?
 
Ćorak, AIR 96 se ne isporučuje u Srbiju, a K5 Pro nije dostupan na keyboardco...
 
Zanimljivo. Gledam sada keychron k5 pro.
Pise da je VIA/QMK kompatibilna, ali isto pise da je i bluetooth.
Znam pre da QMK nije mogao da radi na bezicnim tastaturama, pa je ZMK bio koriscen kao zamena za programiranje.
Jel ovo nesto novo?
Nije novo, qmk već neko duže vreme ima podršku za RN-42 bluetooth kontroler. Dok ZMK ima mnogo vecu podrsku (tj. za jeftinije kontrolere)
 
Ljudi, da li ima neko Nuphy AIR 96? Uzeo bih jednu bluetooth tastaturu za Macbook, pa se dvoumim između AIR 96 i Keychron K5 Pro, da ne uzimam baš Logitech MX Keys sada kada sam se navikao na mehaničke tastature.
Meni se nije svidela Nurphy tastatura, nekak mi je mehh, prodao odmah. Kontam da su njihove tastature više za Apple korisnike.
Sad gledam da uzmem Keychron Q10 (Alice Layout).
 
Meni se nije svidela Nurphy tastatura, nekak mi je mehh, prodao odmah. Kontam da su njihove tastature više za Apple korisnike.
Sad gledam da uzmem Keychron Q10 (Alice Layout).
Hoćeš da kažeš da su Apple korisnici mehh? :LOL:
 
Ne znam da li je ovo legit
Pogledajte prilog 386908
Moguće da su upravo otvorili store na Aliju, ali je i moguće da je scam

Ja čekam da mi stigne Akko Ocean star 3098b pa mogu da ti kažem kakvi su utisci
Danas sam se dopisivao sa NuPhyjem preko sajta, ova stranica na Aliju je scam, za ostale koji se pitaju... Biće ih uskoro na Amazonu, pa će moći odatle da se kupuju direkt za Srbiju.
 
Danas sam se dopisivao sa NuPhyjem preko sajta, ova stranica na Aliju je scam, za ostale koji se pitaju... Biće ih uskoro na Amazonu, pa će moći odatle da se kupuju direkt za Srbiju.
Ja sam preko njih naručio onaj silent spacebar, da testiram da li je scam. Dobio sam odgovor da nema plavi (koji sam naručio) i da mogu da zamenim boju ili da otkažem porudžbinu. Tako da mi ništa nije jasno.
 
jel ima ima neka varijanta Q10 a da ima numpad?
Oprostite nisam dugo guglao
Ima Q6, ali ona nije Wireless, ja sam nju merkao, ali mi sada ne trebaju dve žičane tastature na stolu...

 
Imam ja HyperX Alloy Elite ali posto sam pre ima Microsoft Ergo 4000 uzeo bih sada tako nesto ali da ima sa blue swticevima.
 
Zato se i meni dopada Alice, ipak je MS Ergo 4000 bez premca bila u svoje vreme. Nemam potrebu za popularnim Justin Bieber mini mehanickim tastaturama, imam mesta za dodatnih 10cm na stolu.
 
Imam i ja mesta ali mi se dopada što tastatura zauzima manje a opet bi voleo 100%, nisam pametan šta da odlučim.
Gde kod nas može da se uzme V serija?
 
Pogledajte prilog 379236
Uzeh pre par dana Havit KB435l, jako solidna sa blue svičevima što mi taktilno qodlično odgovara . Problem mi je samo engleski qwerty pa sam zanenio kapice sa "srpskom" latinicom sa pređašnje tastature
Sad primećujem da sve RGB tastature imaju problem sa plavim LED, naj slabije osvetlenje, jedva se vide. Malo su boje različite od ove Na slici, red sa Shift dugnićima je tamno plav.
Kažu da je RGB mada ima čak 6 boja ali su boje fiksne po redovima, nije pravi RGB, jedino štp može da se menja je koja slova su osvetljena po nekoliko definicija.
Samo da javim - Redragon Kumara K552 Outemu Blue (sa YU rasporedom koji tražite) - 5.499 RSD (stara cena 7.799 RSD)
Prešao bih na mehaničku, neke preporuke do 5k? Kakva je

MS Tastatura Elite C720 ?​

U toj klasi ne bih gledao ništa ispod Redragon i Genesis Thor, i to kada su na sniženju (jer i vrede toliko).
Trenutno su 3-4 Redragon modela na sniženju, od 5500-7000 din.
 
Serika_R2.png
 
Keychron K2V1 na keyboardco je juce bio 42 funte plus 20tak funti slanje plus carina i PDV. Umalo nisam porucio ali sam onda video da taj model nije bas najbolji, za danasnje pojmove cak i los keeb. Ima i Q1 barebones za oko 70 funti bez slanja.
 
Nazad
Vrh Dno