Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Za koliko si prodao/kupio doticnu tastaturu i gde(ako nije tajna)?
 
Planiram da uzmem sebi mehanicku tastaturu, a kako ih nisam do sada koristio resio sam da pitam vas za savet.
Ne razumem se bas nesto mnogo, znam da imaju oni brown, blue i red valjda switchevi, kao i da postoje neki cherry ili sta vec, ali bih teo vas konkretno da pitam sta uzeti.
Budzet je 90e, ako moze jeftinije onda jos bolje .
 
Za koliko si prodao/kupio doticnu tastaturu i gde(ako nije tajna)?


Izgleda da je tajna...

Planiram da uzmem sebi mehanicku tastaturu, a kako ih nisam do sada koristio resio sam da pitam vas za savet.
Ne razumem se bas nesto mnogo, znam da imaju oni brown, blue i red valjda switchevi, kao i da postoje neki cherry ili sta vec, ali bih teo vas konkretno da pitam sta uzeti.
Budzet je 90e, ako moze jeftinije onda jos bolje .

Zavisi kakvu hoces, da li hoces sa pozadinskim osvetljenjem ili bez. Da li klasican raspored, TKL ili sa dodatnim makro tastarima. Cherry MX prekidaca imas linearne (black, red, green) i taktilne (blue, brown, clear).
http://www.benchmark.rs/artikal/vodic_kroz_mehanicke_tastature-3262/2
 
Jel ima neko iskustva sa CM Quickfire Rapid-I tastaturom? Kupio bih mehanicku a ona mi deluje savrseno za ono sto mi treba.
 
Jel ima neko iskustva sa CM Quickfire Rapid-I tastaturom? Kupio bih mehanicku a ona mi deluje savrseno za ono sto mi treba.

Ja imam tu tastaturu i zadovoljan sam sa njom.
Osvetljenje je dobro i modovi su zabavni mada retko ih koristim.
Materijal je dobar kao neka gumirana plastika.
Jedina mana je konektor koji ide na desnu stranu mada to stvarno nije problem.
 
Drugar hoće da kupi neku mehaniku, i zanima ga, gde u Bg mogu da se probaju barem plavi i crveni prekidač?
Ja koristim ALPS i nemam pojma oko MX-a, gde ima da se kupi i proba neki model.

Nije valjda sve po porudžbini.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam RAZER CHROMU i sabija kakva je tastatura.. Pre toga sam imao blackwidow obicnu koja i dan danas radi perfektno i nikada nikakvih problema sa njom.. Jedino sto RAZER malo udara po visim cenama ali sve u svemu odlicne tastature.. Sada jedna cuci na ormaru a na drugoj se igra :D
 
Drugar hoće da kupi neku mehaniku, i zanima ga, gde u Bg mogu da se probaju barem plavi i crveni prekidač?

Ja koristim ALPS i nemam pojma oko MX-a, gde ima da se kupi i proba neki model.



Nije valjda sve po porudžbini.


Najblize probanju sto sam ja video je sto mozes kroz otvor u pakovanju da stiskas dugmice sa strelicama i tako osetis pritisak/dubinu i zvuk. Ja sam tako u games-u u uscu istestirao modele. Inace da ti vade tastature, prikopcaju i daju da se igras - na to kod mas mozes da zaboravis..
 
Najblize probanju sto sam ja video je sto mozes kroz otvor u pakovanju da stiskas dugmice sa strelicama i tako osetis pritisak/dubinu i zvuk. Ja sam tako u games-u u uscu istestirao modele. Inace da ti vade tastature, prikopcaju i daju da se igras - na to kod mas mozes da zaboravis..

Ja kad sam kupovao tastaturu sa MX Blue prekidačama, bio sam skroz siguran šta radim (probo kod drugara i odlučio). Jak mi utisak od stiskanja jednog tastera :) Doduše, nisam ni kupio u Srbiji.
 
Ako je ovo bilo upućeno meni kojim slučajem, prodao sam g80 za 2200 din, razer black widow za 6000 din, a K70 kupio za 130 evra preko Mađara.

Koga zanima, daću mu preko PM-a kontakt lika sa KP koji donosi svašta nešto IT iz HU.

Ne, ne, drugome.

Kakvi su utisci o k70? Je l vredi te pare?
 
Ja kad sam kupovao tastaturu sa MX Blue prekidačama, bio sam skroz siguran šta radim (probo kod drugara i odlučio). Jak mi utisak od stiskanja jednog tastera :) Doduše, nisam ni kupio u Srbiji.


Naravno, slazem se. Ali vecina nema drugare sa tastaturama da se proba. A nasi dripci tj prodavci umesto da izloze 3 komada i da lepo izreklamiraju oni samo drze na policama..
 
Ne moraju da izlazu tasature, dovoljno bi bilo da imaju testere sa mehanickim prekidacima. Koliko toliko da se stekne predstava koji kako radi, koliko je tih/bucan itd.
 
Naravno, slazem se. Ali vecina nema drugare sa tastaturama da se proba. A nasi dripci tj prodavci umesto da izloze 3 komada i da lepo izreklamiraju oni samo drze na policama..

Razlike su u nijansama, relativno bilo koji da uzmes neces pogresiti, ja sam tako mislio u pocetku ali sad posle nekog vremena sve mi to deluje isto. Iskreno cak i sam YT ima dobre snimke razlika i vec po tome i svom subjektivu mozes uzeti i odabrati.
 
Od noćas u 3h do sutra u noć, na Razer storeu je 50% popusta na sve artikle. Merkam BlackWidow Tournament Edition Stealth. Biće samo 40e. Dobije se jedinstven kupon za popust i može samo 1 artikal po nalogu. Nisam siguran da li smem da ostavljam link pa guglajte.
 
Od noćas u 3h do sutra u noć, na Razer storeu je 50% popusta na sve artikle. Merkam BlackWidow Tournament Edition Stealth. Biće samo 40e. Dobije se jedinstven kupon za popust i može samo 1 artikal po nalogu. Nisam siguran da li smem da ostavljam link pa guglajte.

Hvala za info!
Kada selektujem EU store i ulogujem se sa svojim razer nalogom (vec imam blackwidow ult i deathadder) mogu da kupim normalno i salju za Srbiju? :)

Edit: Vazi samo za US store, shiping je malko veci do nas, pa na to jos carina/pdv + moze samo 1 item da bude 50% off :(
 
Poslednja izmena:
Hvala za info!
Kada selektujem EU store i ulogujem se sa svojim razer nalogom (vec imam blackwidow ult i deathadder) mogu da kupim normalno i salju za Srbiju? :)

Edit: Vazi samo za US store, shiping je malko veci do nas, pa na to jos carina/pdv + moze samo 1 item da bude 50% off :(

Ja sam gledao Italijanski store pošto imam drugara tamo. Vidi ako imaš nekog preko... Na It store-u je trenutno i shipping brzom poštom besplatan za kupovine preko 70e - videću ujutru da li će popust da utiče na poštarinu.
 
Jel si na srpsku adresu naručio?
 
Da se i ja upisem u temu novom tastaturom, pazario sam CM Trigger Z brown switch opcinjen kako izgledom tako naravno i kucanjem, spacebar mi je jedino preglomazan ali to je valjda do navike jer sam bio na plitkoj tastaturi a na poslu koristim laptop
LED se nalazi iznad prekidaca, pa je donji deo tastera slabije osvetljen, u jednu ruku to super izgleda na numerickom delu desno kao i kod reda sa ciframa levo gde je sve sem samih cifara u drugom planu i ima fadeout efekat, ali je mana na tasterima sa tackom, zarezom, kosom crtom, uglastim zagradama itd gde oni izgledaju kao da su pregoreli :d
Ciljao sam je i zbog kombinacije prekidaca i boje pozadinskog osvetljenja, na ovoj je bela, plava mi se smucila na staroj jer je onako neonsko drecava, verujem da bi mi brzo i crvena dojadila, ova bela na minimalnoj jacini izgleda prefinjeno..
Cenom sam zadovoljan jer je u neku ruku bila akcijska, trazio sam novu tastaturu a izbor je bio nekako laksi u manjoj ponudi mehanickih nego u moru jeftinijih modela, a racunam da je razlika u ceni i vise nego nadoknadjena razlikom u kvalitetu
Vise sam pisao o izgledu jer je to prvi utisak, dalje upoznavanje sledi
 
Super.
Koja je to akcijska cena?
 
Trigger-z uzeh 27 decembra 2014 trigger , tad nisam nigde nasao na akciji(bar ono sto se moze naci online) platio sam je 12390din.

Ko zna mozda je covek zaista nasao povoljno tastaturu, pre koju godinu uzeh mis logitech G9 u jednoj radnji u ZR - nemaju online prodavnicu, prosao sam povoljnije za nekih 30 evra !

Inace sa trigger-z posle odredjenog vremena veoma sam zadovoljan, izgled+rad na njoj 10+ , ne bih vise uzeo G19 i da mi plate !
 
posto poruke ne rade, bar ja dobijam error, a citajuci temu o bench shopu sad mislim da nije neki problem da pomenem gigatron, poslao sam im ponude neke sa neta a oni su mi dodatno spustili cenu, vodeci se valjda sloganom garantovano najbolja ponuda
 
Ljude interesuje cena a na PP im posalji firmu ;) Tamo je regularna cena 15990din
 
slao sam porukom i koliko sam platio i odakle i na koji nacin, svima je jasan sistem kako funkcionise, ali je problem sto sada vidim da neki prodavci cije sam ponude slao su podigli cene, neki ih nemaju na stanju, opet moze da se uzme za manje para ali ne po ceni za koju sam je ja uzeo, pa bi ispalo da obmanjujem ili sta vec.. ja sam je inace uzeo 11229 i zato sam napisao da sam je uzeo po povoljnoj ceni, sto smatram da jeste uz minimalno cimanje
 
Nazad
Vrh Dno