Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Neko pitao za kapice sa našim slovima, preporuka za XMI keycapove.
U pitanju su PBT debljine 1.6mm i bukvalno nema boljih i kvalitetnijih PBT keycapova, pored ovih je suludo juriti GMK, a cena je malo veća od GMK klonova sa Alija.
Jedino što Izbor boja nije neki, ima 4 osnove boje i 14 boja fonta. U setu ima keycapova za sve moguće formate tastautra. Svaka preporuka!!!
 

Prilozi

  • xmi.jpeg
    xmi.jpeg
    81.9 KB · Pregleda: 87
Stigli 3 god garancija. Necujni bas su tihi
Pogledajte prilog 376844
Htedoh da pitam gde imaju da se uzmu ovi, ali kad sam video cenu odustao sam. Narucicu sa aliexpressa za 25 dolara 90 komada pa nek se ceka mesec dana nije frka.

I zasto postoji garancija na swithceve?
Tražio neku jeftinu bežičnu sa 68 tastera da probam i naleteo na ovu pa naručio, za $40 neka radi pristojno i biće ekstra. Bonus je hot swap prekidaci.

Numpad imam kao posebnu tastaturu pa mi treba što manji "glavni" deo a bez strelica ne mogu pa je 68 neki lični minimum za sada.

Pogledajte prilog 375473
Koja je tastatura u pitanju i odakle je naruceno? Kad vidim $40 i hotswap zelim je :D
 
Htedoh da pitam gde imaju da se uzmu ovi, ali kad sam video cenu odustao sam. Narucicu sa aliexpressa za 25 dolara 90 komada pa nek se ceka mesec dana nije frka.

I zasto postoji garancija na swithceve?

Koja je tastatura u pitanju i odakle je naruceno? Kad vidim $40 i hotswap zelim je :D
Ja pre ovoga narucio sa alija ali stigli pola ne ispravni iglice pokrivene od toga poceli da crkavaju. Pa kupio ove i ekstra su
 
Ja pre ovoga narucio sa alija ali stigli pola ne ispravni iglice pokrivene od toga poceli da crkavaju. Pa kupio ove i ekstra su
Cudno, ja sam sa Alija uzimao ali se nije desavalo slicno. Svakako razumem sad. Nije bila prozivka, samo prvi put vidim da neko ima garanciju na switcheve :)
 
drustvo da ne otvaram novu temu,dali neko koristi-o Roccat ,planiram da uzmem ovu Roccat Vulcan Pro,
pa me zanima dali je Rocca dobar.
 
drustvo da ne otvaram novu temu,dali neko koristi-o Roccat ,planiram da uzmem ovu Roccat Vulcan Pro,
pa me zanima dali je Rocca dobar.
Moj savet ti je da ne kupujes nista sto ne podrzaca cherry mx switch-eve tj. njihove kolove, takodje savetujem ti da kupis neku tastaturu koja ima hot swap sokete ako ti ode neki switch da mozes lako da ga zamenis. Sve ostalo je na tebi i tvom izboru (koji format,da li ima RGB, da li ima VIA podrsku, kvalitet...)
 
drustvo da ne otvaram novu temu,dali neko koristi-o Roccat ,planiram da uzmem ovu Roccat Vulcan Pro,
pa me zanima dali je Rocca dobar.
Zar to nema opticke switcheve? Moja preporuka je ako ti treba full size da vidis na Aliexpressu par full size tastatura, koje su hotswap i imaju bluetooth, 2.4ghz preko usb dongle i zicanu konekciju. Ima vise brendova, Funsoul je jedna od radnji koja ih ima pa tamo slobodno pazari. Kostaju oko 60ak dolara a skroz su okej.
 
drustvo da ne otvaram novu temu,dali neko koristi-o Roccat ,planiram da uzmem ovu Roccat Vulcan Pro,
pa me zanima dali je Rocca dobar.
I ja sam merkao tu Roccat prošle godine ali sam odustao. Ok je ali ima i boljih.

Nego, koristiš Claymore II tastaturu i planiraš da je menjaš?
 
I ja sam merkao tu Roccat prošle godine ali sam odustao. Ok je ali ima i boljih.

Nego, koristiš Claymore II tastaturu i planiraš da je menjaš?
2021 uzeo dve Claymore ali jedna je pocela da laguje ludi pokusao sve mogucnosti i novi stari Firmware i nisam nista uspeo da je vrarim u normalu poslao je na popravku
I dobio obavestenje da ce to potrajati duze vreme i ako je Sotwerski kvar nespada pod garanciju.
Pa izvadio iz podruma Strix Flare ali i ona istrosena🤣
 
Poslednja izmena:
Moj savet ti je da ne kupujes nista sto ne podrzaca cherry mx switch-eve tj. njihove kolove, takodje savetujem ti da kupis neku tastaturu koja ima hot swap sokete ako ti ode neki switch da mozes lako da ga zamenis. Sve ostalo je na tebi i tvom izboru (koji format,da li ima RGB, da li ima VIA podrsku, kvalitet...)

Zar to nema opticke switcheve? Moja preporuka je ako ti treba full size da vidis na Aliexpressu par full size tastatura, koje su hotswap i imaju bluetooth, 2.4ghz preko usb dongle i zicanu konekciju. Ima vise brendova, Funsoul je jedna od radnji koja ih ima pa tamo slobodno pazari. Kostaju oko 60ak dolara a skroz su okej.
Ja sam u CH trenutno je povoljna cena odnos drugih drzava,zadnje vreme sam koristio Asus a ova Roccat zapala za oko.
 
Zdravo ljudi, zanima me cime bih mogao da zvucno izolujem tastaturu? Po netu sam nalazio preporuke za packing foam, poron, neoprene, sorbothane, butyl rubber ali pojma nemam kako se to zove kod nas :D
 
Zdravo ljudi, zanima me cime bih mogao da zvucno izolujem tastaturu? Po netu sam nalazio preporuke za packing foam, poron, neoprene, sorbothane, butyl rubber ali pojma nemam kako se to zove kod nas :D
ukucas u google, pa images i sve ce ti se samo kaz’ti :)
 
Stigla na carinu po tracking-u, kad pristigne javicu kakva je, mislim da je bolje da sacekas da li stvarno vredi dati novce.
Nasao sam ih, mislim da lici na Redragon stari sistem hot swapa. Narucio sam njihovu TKL verziju, za nekih 60ak evra. 3 mode i 5 pinova hot swap. A takodje od njih mi stigla GMK67. I odusevljen sam njom. Uskoro cu okaciti sliku svoje kolekcije i sta sam im radio.
Zdravo ljudi, zanima me cime bih mogao da zvucno izolujem tastaturu? Po netu sam nalazio preporuke za packing foam, poron, neoprene, sorbothane, butyl rubber ali pojma nemam kako se to zove kod nas :D
Packing foam moze biti dve stvari, ono pucketavo pakovanje sto dodje sa aliexpress posiljkama ili ona obicna tanka pena sundjer koju mozes naci uz neke tastature ili recimo neke delove od racunara. Poron koliko znam je ono sto ide izmedju plate i PCB, to je uglavnom onaj tanki sundjer koji dolazi kao zastita za monitore u pakovanju. Moja preporuka je da se kupi ono za izolovanje automobila, zvucna izolacija, imas na kupujemprodajem tipa 800 dinara je komad toga, moze za nekoliko tastatura da te potkrepi. :)
 
ne puckavo ni slucajno :)

to je ona tanka bela sundjer pena

31AKtOc1eHL._AC_.jpg
 
Q11.jpg
 
Moses edition
 
Malo sam opet eksperimentisao sa bojama..


PXL_20230303_225303540.jpg
PXL_20230303_225142002.jpg
 
1677995121841.png
Uzeh pre par dana Havit KB435l, jako solidna sa blue svičevima što mi taktilno qodlično odgovara . Problem mi je samo engleski qwerty pa sam zanenio kapice sa "srpskom" latinicom sa pređašnje tastature
Sad primećujem da sve RGB tastature imaju problem sa plavim LED, naj slabije osvetlenje, jedva se vide. Malo su boje različite od ove Na slici, red sa Shift dugnićima je tamno plav.
Kažu da je RGB mada ima čak 6 boja ali su boje fiksne po redovima, nije pravi RGB, jedino štp može da se menja je koja slova su osvetljena po nekoliko definicija.
 
Ja sam poceo da gasim osvetljenje skroz (da, moram svaki put rucno pri svakom paljenju kompa jer nemam softver a i nema memoriju da zapamti). Mnogo mi se vise svidja vizuelno kako izgleda tastatura kad nije osvetljena..
 
Meni nije do vizuelng sviđanja nego da se bolje vidi, najbolje bi mi bilo da su sva bela ili svetlo žuta. Kada su svetla ugašena slabo su naglašene jer umesto bele boje slova su prozirna.
 
Koliko sam primetio, više puta si kupovao mehaničke tastature od 3-4k din, zar nije bolje da si kupio jednu kvalitetniju, koja ti u potpunosti odgovara? A ima ih na sniženjima za 7-10k din, ili po redovnim cenama, na KP.

@Boris Lozac
I ja ponekad gasim osvetljenje, u uslovima dnevnog svetla. Tastatura tada deluje nekako stealth, jer 80% tastera nema preterano naglašene oznake pa tastatura onda podseća na ovu stealth/blank Das Keyboard:
51VxGXQLUnL._AC_SL1500_.jpg

Ali da se ne lažemo, (tamno) crveno osvetljenje (na 50% brajtnesa) nema alternativu (sve se aktivira i reguliše preko FN + arrow up kombinacije). Istovremeno deluje prilično dobro, pregledno, u skladu je i sa osvetljenjem na mišu, a čak ni u mraku sve to uopšte ne zamara oči. Sa klasičnim ili napadnim RGB efektima mislim da bih oslepeo posle sat vremena.
 
Poslednja izmena:
kada se kupe kvalitetni keycap (mogu i svetlije boje) nema potrebe za osvetljenjem jer se sva slova i oznake lepo vide i u zamracenoj sobi gde je jedini izvor svetlosti monitor.
problem je kod ovih jeftinih gejmerskih tastatura sto sve dolaze sa dobuleshot pbt keycaps gde su fontovi transparent plastika i onda moras da imas neko osvetljenje ako zelis da vidis sta je na tasteru. a jeftine tastature imaju krsh osvetljenje

CountMike, ako bas zelis osvetljenje, uzmi razer blackwidow lite (tkl tastatura ima samo white, mozes preko fn tastera da ga upalis i menjas nivo jacine osvetljenja) ali sve je to po meni gimmick, marketing... ljudi su godinama da ne kazem decenijama kucali na tastaturama koje nemaju rgb, sad odjednom ne vidim sta kucam, jeste da...
 
Ovo mi je tek treća. Prva A1 je bila dobra par godina, Jedino što nisam koristio svetla previše, imam nalepnice sa Eng, Srpskom latinicom i ćiriliicom pa ne svetle tj ne probija se svetlo. Počeli su problemi sa svičevima tj sa njihovim kontaktima. jednostavno neki prestanu da rade a prorade kada ih izvučem i vratim. Drugu sam kupio ali mi se odmah ništa nije svidelo užasno napravljena a kapice samo ofarbane u crno pa se posle par nedelja već izlizali, Kupio sam je samo zato što je bila jedna od retkih sa našim slovima, Na KP nema takvih, sve ne-engleske su sa nemačkim ili sa mađarskim slovima a i ne daje mi se 100€ + za neku super ozbiljnu. Ova mi je odlična jedini problem je sa plavim LED.
@ilindan
Ja sam kucao još na mehaničkim pisaćim mašinama, čak i diplomski rad. :LOL:
 
Poslednja izmena:
zato se uzme jedna kvalitetna tastatura sa hotswap pcb i lako se menjaju switchevi tokom godina kao i keycaps (mada kvalitetni keycaps mogu da traju godinama)
inace znam da je personal, ne bih da menjamo necije iskustvo, ali ja nikada nisam imao poroblem da kucam na tastaturi nasa slova gde su english qwerty keycaps


evo jedna interesentna flexin' (zanemarite intervenciju sa secicama, review primerak :D)



edit zbog posta iznad: ja nikada ne bih kupio tastaturu sa Outemu switchevima :)
 
Pa dobro, u ovoj klasi tastatura do 6,7 ili 8k din. je još i prednost ako imaju Outemu prekidače, za koje kažu da su ok Cherry MX klonovi. Ne može tu mnogo da se izvoljeva i bira.
Meni te Genesis Thor tastature deluju korektno u toj klasi, bolje od belih ajkula, AULA itd.

inace znam da je personal, ne bih da menjamo necije iskustvo, ali ja nikada nisam imao poroblem da kucam na tastaturi nasa slova gde su english qwerty keycaps
Ni ja, ali mi mali Enter i dalje povremeno pravi problem :D
 
61FBD4EB-B183-4743-86F3-22CD4998E162.jpeg
FBBC5272-BB5E-464A-8FAC-C0835A643729.jpeg

Baterija na K8 Pro nenormalno traje! Punio sam je poslednji put 1 feb a danas je 5 mart i dalje traje (BT konekcija)... Ovo je bez upaljenog svetla naravno. Što se switcheva tiče, jako dobri iako sam mislio da ću morati da ih zamenim. Gateron Brown Pro (factory prelubed) odlični!
 
@Boris Lozac
I ja ponekad gasim osvetljenje, u uslovima dnevnog svetla. Tastatura tada deluje nekako stealth, jer 80% tastera nema preterano naglašene oznake pa tastatura onda podseća na ovu stealth/blank Das Keyboard:
51VxGXQLUnL._AC_SL1500_.jpg

Ali da se ne lažemo, (tamno) crveno osvetljenje (na 50% brajtnesa) nema alternativu (sve se aktivira i reguliše preko FN + arrow up kombinacije). Istovremeno deluje prilično dobro, pregledno, u skladu je i sa osvetljenjem na mišu, a čak ni u mraku sve to uopšte ne zamara oči. Sa klasičnim ili napadnim RGB efektima mislim da bih oslepeo posle sat vremena.

Bas to, nekako je kontrast bolji i taj stealth efekat kad je bez osvetljenja.. Ali da, to je izvodljivo sad kad sam stavio vecinski ove bele tastere koji imaju print sa strane, na ovim crnim logitech se ne vidi nista bez osvetljenja, meni i nije problem jer cim stavim prste na "F" i "J" prakticno mi ne treba nikakva oznaka na tasterima, ali ne koristim samo ja tastaturu :D
 
Nazad
Vrh Dno