Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Stvarno zanimljivo deluje ovako, po mom mišljenju bolje nego da zameniš sve kapice i ''ubeliš'' tastaturu do snowblind nivoa.
 
Ipak sam otkazao(nije još bilo poslano) i poručio redragon pollux K628 sa crvenim svičevima(mnogo više mi se svidjaju nego plavi), po recenzijama tastatura je odlična i hot-swappable je, a prima sve moguće swičeve kao i kaycapove, pa ako se budem mislio igrati sa njom u smislu modovanja, to je plus. Hvala na predlogu
odlicna je tast. za taj cenovni rang, najbolji su "peach" cini mi se switchevi. Mada ni crveni nisu losi, uz malo podmazivanja mogu biti jos tisi...
 
Upravo stigla, i prvi utisak je više nego odličan. Moram samo da se priviknem na "manji" layout, što mislim da neće biti problem, drago mi je da sam sačuvao numpad, korisim ga često.
 

Prilozi

  • IMG_20230209_104751.jpg
    IMG_20230209_104751.jpg
    206.5 KB · Pregleda: 226
  • IMG_20230209_104756_1.jpg
    IMG_20230209_104756_1.jpg
    190.1 KB · Pregleda: 160
Odakle je stigla ?
 
Tražio neku jeftinu bežičnu sa 68 tastera da probam i naleteo na ovu pa naručio, za $40 neka radi pristojno i biće ekstra. Bonus je hot swap prekidaci.

Numpad imam kao posebnu tastaturu pa mi treba što manji "glavni" deo a bez strelica ne mogu pa je 68 neki lični minimum za sada.

1676044572479.png
 
Stigao plavi escape posle 17 meseci, necu za sad dirati vise nista 😄

PXL_20230213_105816093.jpg
 
Uh al' je vesela :)
 
Još navy blue space i gold WASD, pa da imaš pravu S.S. Lazio tastaturu :D
 
Spens radi? :D
 
PXL_20230215_004408520.jpg

Kod njih sam naručio Keychron V3. Cena je manje više ista kao da se poruči vani, plus carina i poštarina, ali vredi svaki dinar.
Nisam koristio custom tastature, ali ovo je za klasu bolje od nekih hyperx, corsair i cooler master koje sam probao.
 
300$ ne sme da košta bilo koja tastatura :D
Kad prođe hajp, ova Asus će se rasprodavati za 150-180$.
 
ima i skupljih, ali to je cnc od bloka aluminiuma, plus copper weight i sl :) Mode, Keycult i sl. made in USA, ne China :) sto dodatno dodaje cost
mada vise je cena visoka zbog kolicine, nije to neka kompanija kao asus i razer koji imaju fabriku da mogu serijski da naprave "milion" komada
 
Ma to je samo pomodarstvo bogatih, ima sigurno po neki arapski šeik sa zlatnom i dijamantima optočenoj tastaturi. od milion dolara.
 
5u32Iuq.jpg


Sklepao sam ovo pre mesec dana.
Reko da probam alice i 40% raspored i gasket mount u isto vreme.
Tri muve jednim udarcem.
QMK/VIA kompatibilna.
Mada ono sto mi se najvise svidja je sto je arduino pro micro mozak svega i ako neko hoce da mu bude bezicna tastatura, moze da se utakne druga ploca umesto pro micra (nice!nano) i onda je bluetooth tastatura.

Nisam pretrazivao temu, ali zivo me zanima da li je neko sklapao corne, lilly58 ili neku drugu FOSS tastaturu.
 
320€
tj 0€ jer se rasprodao za 10min

ali da, skupo je, nije za svakoga
 
onda nisi probao ktt roses (strawberries) :)
 
Nazad
Vrh Dno