Šta je novo?

Mehanicke Tastature

We have Keebmat at home :D

Krpa legla savršeno i u nju ubacio malo toalet papira..

PXL_20230113_133747850.jpg
 
Ja sam uzeo za 5e sa alija kao vunenu veliku podlogu. Najvise zbog toga sto po njoj ne ostaju tragovi koriscenja kao po standardnim crnim podlogama.
 

Prilozi

  • SAVE_20230113_144709.jpg
    SAVE_20230113_144709.jpg
    298.6 KB · Pregleda: 157
Da, moze milion resenja samo je bitan dampening da se napravi, obozavam kad ovako prosta stvar toliko promeni koriscenje na bolje :)
 
off topic: kako su slatki ti bose zvucnici :)
 
otrov u malim bocicama. sviraju punih 12 godina :)
 
Neću vise da smaram sa DIY obecavam al ovome samo fali Logitech logo koliko je dobro ispalo :D

200 din, stoni podmetač je u pitanju u radnji na slovo J, ozbiljan thock zvuk sam dobio.

PXL_20230113_175735839.jpg
PXL_20230113_175705694.jpg
 
video sam stavio samo zbog brenda, switchevi i features :)
 
 
Kutija pozajmio :)
 
Jel imate preporuku za neke ok keycaps sa alli-ja ili KP, da odgovara ovom mom formatu tastature (g413 SE TKL), onaj kao visoki enter, ne znam kako se zove takav layout tacno, mozda i ne moraju da imaju providne oznake, moze i samo da bude odstampano, a PBT vs ABS, PBT je bolji generalno zar ne, i za zvuk koliko vidim..
 
GMK ABS je kvalitet, kinezi prave i pbt i abs, koristim abs doubleshot sa aliexpressa ok je kvalitet, samo sve to je dosta tanje od original GMK (oni jedini imaju originalni cherry kalup)

inace ima skupih i na ae, zavisi ko pravi (ima official stores proizvodjaca) Domekey, Akko i sl (ovo je iz glave, na poslu sam). provericu tacno kada budem kuci :)
 
Imam problem sa key chatter-om na Corsair Strafe tastaturi, čistio sam switch-eve kompresovanim vazduhom što je malo popravilo situaciju (chatter nije toliko čest ali i dalje postoji).
Da li je iko probao čišćenje 99% alkoholom (izopropil), koliko je sigurno to raditi, da li mogu da oštetim switch ili nešto od elektornike sipanjem alkohola u switch?
 
Isoprop pri isparavanju ostavlja mikro sloj oksidacije + moze da reaguje sa nekim vrstama plastike. Lubrikacija mozda?
 
Jel imate preporuku za neke ok keycaps sa alli-ja ili KP, da odgovara ovom mom formatu tastature (g413 SE TKL), onaj kao visoki enter, ne znam kako se zove takav layout tacno, mozda i ne moraju da imaju providne oznake, moze i samo da bude odstampano, a PBT vs ABS, PBT je bolji generalno zar ne, i za zvuk koliko vidim..
dva store koji imaju ok za made in china
i dve koje imaju dosta GMK klonova, ima i dosta povoljnih (i double shot i dye sub)

vecina tih setova ima i ISO enter (onaj visoki)

fdTSm.png
 
Isoprop pri isparavanju ostavlja mikro sloj oksidacije + moze da reaguje sa nekim vrstama plastike. Lubrikacija mozda?
Znači alkohol nije baš najsrećnije rešenje, nigde nisam počitao za lubrikaciju ali ima logike, sigurno ću probati pre promene switcheva ili cele tastature. Hvala ti.
 
dva store koji imaju ok za made in china
i dve koje imaju dosta GMK klonova, ima i dosta povoljnih (i double shot i dye sub)

vecina tih setova ima i ISO enter (onaj visoki)

fdTSm.png

Hvala puno, malo su skuplji, to cu onda otom potom ako dublje zapadnem u rupu, sad sam porucio neke dosta jeftinije (isto PBT) u onoj krem oldschool boji, i skroz bele, pa cu nesto da kombinujem sa postojecim crnim..
 
moze da se nadje na AE bas cheap, ali bih izbegavao to :)

drop.com ima dobre keycaps, i cesto ponovo pustaju neke GMK setove, ali ono... groupbuy sistem...
GMK je super ako imas novca i nadjes neki extra color combo i ako je available zavrsis pricu :) ali vecina GMK je isto groupbuy sistem sa limited serijama.... i moze da traje i par godina da ti stigne novi set (pa ako bas ne volis, kinda fail, ali desi se, mozes da stavis na ebay za 300-400$)
recimo ja sam na candykeys preorder GMK EDC, medjutim ispostavilo se da nema dovoljno ljudi u preorderu da GMK pali masine :D i ljudi mi vratili novac, jer je set cancelled. od tada sam gledao neki GMK set i jedino sto mi je zapalo za oko je GMK Serika 2 set (color combo) mozes search ako te zanima kako izgleda

ovo sto trenutno imam na tastaturi je GMK kopija sa aliexpressa, GMK Taro set, mozes da ga nadjes na ebay za nekih 400$ ljudi prodaju (kupe recimo u preorderu 2-3 seta, za 300 i onda jedan ostave sebi druga dva prodaju untouched za 300-400 svaki)

ali to je vec duboko u rupi :D
 
moze da se nadje na AE bas cheap, ali bih izbegavao to :)

drop.com ima dobre keycaps, i cesto ponovo pustaju neke GMK setove, ali ono... groupbuy sistem...
GMK je super ako imas novca i nadjes neki extra color combo i ako je available zavrsis pricu :) ali vecina GMK je isto groupbuy sistem sa limited serijama.... i moze da traje i par godina da ti stigne novi set (pa ako bas ne volis, kinda fail, ali desi se, mozes da stavis na ebay za 300-400$)
recimo ja sam na candykeys preorder GMK EDC, medjutim ispostavilo se da nema dovoljno ljudi u preorderu da GMK pali masine :D i ljudi mi vratili novac, jer je set cancelled. od tada sam gledao neki GMK set i jedino sto mi je zapalo za oko je GMK Serika 2 set (color combo) mozes search ako te zanima kako izgleda

ovo sto trenutno imam na tastaturi je GMK kopija sa aliexpressa, GMK Taro set, mozes da ga nadjes na ebay za nekih 400$ ljudi prodaju (kupe recimo u preorderu 2-3 seta, za 300 i onda jedan ostave sebi druga dva prodaju untouched za 300-400 svaki)

ali to je vec duboko u rupi :D
Aposolutno se slažem sa ovim. Ne bacajte pare na AE kopije, loš kvalitet, lagana plastika i boje nikada nisu kao na slikama.
Bolje skupiti pare za neki GMK set, vredi svaki dinar. Ima na drop.com, mykeyboard.eu, novelkeys.com... GMK setova za 100e. Na Drropu je jedno vreme bio GMK WOB za 60e, treba pratiti.
Kao jeftiniju varijantu preporučijem XMI keycap-ove, malo je vintage fazon ali zato najbolji kvalitet PBT keycapova, i koštaju 60e. Na 21kb.com maju čak i naš font
 

Prilozi

  • 21KB_Serbian_QWERTZ_Classic_Retro_Beige_Keycap_Se.png
    21KB_Serbian_QWERTZ_Classic_Retro_Beige_Keycap_Se.png
    607.3 KB · Pregleda: 78
400 (pa i vise) su ti retki koji se vise ne prave niti ce ikada....

moze da bude recimo da je space bar warped ili da je onaj deo gde se ubaci switch malo zeznut pa ili je labav keycap ili nece da udje kako treba :) da su slova na nekim pomerena malo, ili slabiji print, ali misilm za te pare da jos imaju quality control...
ali vecina tih keycaps se pravi u fabrikama koje prave za logi redragon razer corsair asus i ostale, naravno neko kao razer i logitech ima sigurno neku kontrolu kvaliteta, a ovde se nista ne baca :)
 
Drugari, koristim ovu tastaturu sa Cherry MX Silent Red tasterima.
FnaticTKL.jpeg

Da li je moguce kupiti samo levi set dugmica u crnoj boji i da su providni(mislim da svetlost od tastature prolazi kroz njih) u MAC varijanti? Dakle Option i Command keycaps? Moze i u nekoj drugoj boji, ali bi dobro bilo da je crna. Stvarno mi je previse da dajem 100e za keycaps a tastaura 70e :D

Unapred hvala.
 
kvalitetni keycaps se nece baciti, mozda promenis tastaturu, samo ih prebacis na novu :)

trazi na aliexpress doubleshot shine through, vecina setova ima i Mac tastere, ako bas nisi siguran mozes da posaljes poruku prodavcu
 
Evo da predstavim novu Tvrd Rad tastaturu :cool:

trk2_1.jpeg
trk2_2.jpeg

Gornji deo od aluminium (5mm) obradjeno na CNC-u
Kućište od punog Iroko drveta (18mm) obradjeno na CNC-u
Flex cut PCB, hotswpa, encoder
FR4 plate (flex cut)
*****
Top mount kačenje
Podrška za QMK/VIA
Split backspace (može 2U backspace ili 2x1U custom key)
Mogućnost obični ili step capslock
nagib tastature 9stepeni


trk2_rasklop.jpeg

Varijanta u crvenoj boji

trk_red.jpeg
 
jedinstvena tast, jedno pitanje, da li koristis oba spacebara pri kucanju teksta?
 
flexin' :)

 
Nazad
Vrh Dno