Šta je novo?

Mehanicke Tastature

shine through double shot pbt?
 
Poslednja izmena:
razer koristi cherry mx kompatibilne switcheve pa na njih moze bilo koji keycap set
Zavisi od veličine tastera u zadnjem redu...ranije su Razer, Corsair i još neki "gamer" brendovi imai nestandardne veličine tih tastera pa si morao da juriš odgovarajuće po netu, nisi mogao da staviš bio koje. Ne znam kakva je sada situacija, zavisi od modela, verovatno...

Anyway...veoma zanimljiva i inovativna tastatura, bilo bi dobro da ovo zaživi:

 
Da li neko zna gde se moze nabaviti kvalitetni ali ne preskupi tasteri za LOGITECH G513 (Clicky) ?
 

Prilozi

  • IMG_20221229_010900.jpg
    IMG_20221229_010900.jpg
    76 KB · Pregleda: 183
Poslednja izmena:
Bas sam hteo da postavim Azoth. Bas dobra 75% tastatura, ne samo za gejming. Gasket mount, hot-swappable, regularni switchevi, podmazani stabilizatori, vise slojeva pene i silikona koji se mogu skinuti, dobar RGB (ali zato north-facing). Ima sve kao i custom tastature sem unikatnih stabilizatora, ali i oni mogu da se zamene sa regularnim.

Jedino sto je donji deo kucista plastika, ali barem je wireless mod primetno brzi od obicne 2.4GHz konekcije tako da nisu tako odradili bez razloga.
 
Mislio sam da uzmem Q6 ali mi to previše para. Još je nisam probao, samo unboxing. Posle ide customizacija, ako sve bude OK.
 

Prilozi

  • IMG20230105113250.jpg
    IMG20230105113250.jpg
    312.4 KB · Pregleda: 120
  • IMG20230105114635.jpg
    IMG20230105114635.jpg
    346.5 KB · Pregleda: 95
Mislio sam da uzmem Q6 ali mi to previše para. Još je nisam probao, samo unboxing. Posle ide customizacija, ako sve bude OK.

Par utisaka nakon par dana koriscenja. Super osecaj, konacno. Nista ne zveci i nadam se da ce tako da ostane. South facing RGB je samo gimmick. Sljasti direkto u oci, prakticno je neupotrebljiv sa default keycaps jer ne osvetljava simbole na istim (neki predlog za shine-through PBT keycaps koji pasuju)? Sto se tice customizacije, za sada je sve OK, Pomerio sam Fn taster na mesto desnog Win tastera a na njegovo mesto sam stavio context menu (valjda se tako zove?) i upotrebio sam Option keycap za Mac tastaturu. Umesto Siri/Cortana i RGB tastera, vratio sam Scroll Lock i Pause (stara skola, sta ces). Ona cetiri ekstra tastera sam mapirao na volume +/-/mute i kalkulator. Flashovao sam i novi firmware. Uputstvo kaze da treba da se skine space taster pa se onda pritisne mali taster ispod, pre nego sto se prikljuci USB kabl, kako bi se aktivirao DFU mode. Kasnije sam saznao da moze da se koristi i ESC taster (drzati ga prtisnutiog pa onda prikljuciti USB kabl) i da ne mora da se skida space taster. Primetio sam jednu cudnu stvar, kada iskljucim racunar, pozadinsko osvetljenje numlock tastera blago sija. Medjutim, ako pritisnem bilo koji taster, aktivira se kompletno pozadinsko osvetljenje cele tastature :) Koliko vidim na Github-u, sve je jos sveze i verovatno ima bugova.
 
napokon stigla, posle mesec dana putovanja i mesec dana carini (naplatili mi 591din)

KBDFans Tofu65 E-White hotswap, PC plate sa KTT Strawberries (factory lubbed) switchevima i Everglides stabilizatorima (ja ih podmazivao :D). Keycap set je GMK Taro clone sa AE (ABS doubleshot), dok ne stigne GMK Serika 2 :)

a7dt3b.png


0nt6g8.png


28x8r4.png


wsa78s.png
 
Nisam znao za low profile switcheve i kapice pre nego sto sam uzeo G413 se :) Mislim da bi mi mnogo vise odgovaralo jer poslednjih 15ak godina kucam na bas low profile membranskim tastaturama.. Ali ima nesto i u ovim visokim dugmicima..
 
 
Kakva su ovde misljenja za o-rings? Ima li to kod nas ili se porucuje, to je kao neki "mod" koji mogu da uradim na ovoj logi..
 
imas sigurno na kp, barem je ranije bilo.
imas vise debljina, mozda ti naprave bolji osecaj a vrlo lako moze biti i gore, sto se meni recimo desilo kad sam ih isprobao na jednoj tastaturi.

zavisi sta zelis da dobijes, ja sam hteo da malo utisam tastaturu a dobio sam osecaj kao da kucam na nekoj no name membranskoj.
 
o-rings kao oni mali sto stavis na svaki keycap ili o-ring kao “gasket mount” mod?

ako su ove male gumice, imam to ja mogu ti poslati, samo mi posalji adresu
 
Mislim ove sto stavis na keycaps.
 
Btw zasto niko nije rekao da stavljanje peskira ili krpe ispod tastature OVOLIKO menja zvuk na bolje :D Dobio sam onaj "thock" zvuk, ima smisla jer se ne odbija zvuk od sto, verovatno zavisi i od kog materijala je sam sto..

Jel bih isto ovo postigao sa onim velikim mouse pad-om? vidim da ima znacajne razlike cak i izmedju peskira i krpe :D Zasto je ovoliko zabavno sve ovo lol
 
Mozes veliki mouse pad a mozes i da napunis tastaturu nekim sundjerom/vatom ako ima supljina unutra. To su ti neki brzi DIY trikovi.
Bolje ne zalazi dublje u to :)
 
nisi pitao :D zato i postoji keebmat :)
 
Deblji (kvalitetniji) PBT keycapsovi takodje doprinose thocku :)
 
Keebmat sjajno :) Sad gledam neki DIY da odradim sa peskirima ili krpama a da bude iole estetski lepo. Ne mogu da se bakcem sa ubacivanjem unutar tastature jer su srafovi neki ispod space-a, a tek treba da mi stigne alat za skidanje keycapsa, i nesto mi je paranoja da skidam space :D Vidim po raznim klipovima da moze doci do nervoze na koju nisam spreman :D Ovo sa peskirom je nerealno koliko je promenilo zvuk.
 
ABS bolje zvuci, pogotovo GMK

materijal plate-a takodje, foam ako stavis, oblik kucista, teg u kucistu. ima toliko toga
 
Neka ga, polako, bitno da je za pocetak stavio peskir pa ce uskoro sam da se javi po jos ;)
 
Nije ni toliko ruzno ovako 😄
PXL_20230113_132018730.jpg
 
keebmat je 13$ plus 10 shipment, stiglo mi je za dve nedelje :)
 
Nazad
Vrh Dno