Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Jesu linearni diskutabilni, u smislu osećaja pri kucanju. Ko je u mogućnosti, treba da proba nove ROG RX red prekidače, linearni su ali zbog specifičnosti prekidača i stabilizacije tastera, osećaj je ipak bolji nego pri kucanju na ostalim linearnim koje sam probao. Radi se o veoma brzim, stabilnim i utegnutim tasterima. Pravo je zadovoljstvo koristiti ih, iako su čudno brzi i osetljivi u početku, toliko da su moguće i greške pri kucanju prva 2-3 dana korišćenja. Ne znam kakvi su RX blue, moguće da su još bolji, ali uz više buke. Šteta što Asus još nije napravio RX brown verziju. Naravno, ostaje da se vidi koliko su RX prekidači kvalitetni i trajni na duge staze.

 
Da ne trazim bas celu temu, koju bih mehanicku mogao da uzmem sa sledecim kriterijumima:

  • manja (bez numerickog dela)
  • da su sto tisi switch-evi (hteo bih da probam mehanicku ali da ne bude bas annoying za druge osobe u sobi)
  • da nije neki RGB koji ne moze da se menja, drzao bih verovatno samo beli backlight
  • da po mogucstvu ima audio kontrole (ovo koristim svakodnevno milion puta i bas bi mi lose bilo da nema to)
  • da nije 800 hiljada eura
 
EPOMAKER Theory TH80 75% sa Gateron Brown Pro prekidačima.
 
ili red ako ne zelis tactile feel, vec quiet linear
 
Druga opcija je Nuphy koji sam predstavio juče, doduše nema "namenske" kontrole za audio ali uvek možeš da konfigurišeš F tastere da to rade.
 
To je sve porucivanje mm.. vidim da na Alli-ju ima i seems legit, nije toliko ni shipping, ali carina i porez..

Ima li nesto dobro po inostranstvu, idem za Belgiju uskoro :)
 
Narucena NuPhy Halo96, G Pro brown svicevi + Shine-through ABS Keycaps + Black Twotone Wrist Rest, da vidim i to cudo.
 
To je sve porucivanje mm.. vidim da na Alli-ju ima i seems legit, nije toliko ni shipping, ali carina i porez..

Ima li nesto dobro po inostranstvu, idem za Belgiju uskoro :)
Poruči sa amazon.de na adresu u Belgiji i rešen problem :)
 
Narucena NuPhy Halo96, G Pro brown svicevi + Shine-through ABS Keycaps + Black Twotone Wrist Rest, da vidim i to cudo.
Ah pa to je isto kao i ovo moje čudo, samo numpad pride i drugi prekidači. Dobrodošao u klub :)
 
Navikao sam na numpad. EDGE nasao neki kupon, pa sam ustedeo 16$, sto nije lose, jer je postarina 38$.

Lepo ime kupona. :ROFLMAO:

1671120492643.png
 
brzo se odvikne od numpad :)
 
Sad imam Logitech G pro i ne volem te sprcene tastature.
 

Prilozi

  • IMG_2802.jpeg
    IMG_2802.jpeg
    418.2 KB · Pregleda: 82
  • IMG_2809.jpeg
    IMG_2809.jpeg
    222.5 KB · Pregleda: 74
  • IMG_2808.jpeg
    IMG_2808.jpeg
    298.3 KB · Pregleda: 64
  • IMG_2807.jpeg
    IMG_2807.jpeg
    384.5 KB · Pregleda: 61
  • IMG_2806.jpeg
    IMG_2806.jpeg
    390.2 KB · Pregleda: 60
  • IMG_2805.jpeg
    IMG_2805.jpeg
    466.1 KB · Pregleda: 58
  • IMG_2804.jpeg
    IMG_2804.jpeg
    252.7 KB · Pregleda: 72
Ima sinac da mi se odusevi.
 
Iako sam prevrteo sve moguće sajtove, i dalje ne mogu da nađem tastere koji bi u kompletiću imali srpsku latinicu (č,ć,ž,đ,š). Trebalo bi da budu kompatilibilni sa HyperX tastaturom. Neki link, nešto?
 
Čini mi se da je wasdkeyboards štampao kakav god layout im daš, ne znam da li je i dalje tako.
 
Komad 9$ s velikom mogućnošću nepodudaranja s ostalim tasterima. Najidealnije bi bilo uzeti u kompletu, prepun alli i ebay, ali nema za naše karaktere. Razumem da tražim ćirilicu pa je nemoguća misija, mada ni ovo nije daleko.
 
Pitaj na benchu za savet pa onda skroz drugacije uradi :D

Uzeo G413 SE TKL, bila neka fina cena udario me neizdrz :)

PXL_20221216_182207503.jpgPXL_20221216_182231651.jpg
 
ljudi mogu da predloze samo nesto iz svog iskustva, to sta se tebi svidja i odgovara zavisi samo od tebe. svi smo unikatni
 
Bili su super predlozi, i na private, ali mrzelo da me porucujem i da se zezam sa carinom, bas mi se svidela ova logi, pogledao dosta review-ova i prelomio..

Porucio sam neke keycaps u plavoj boji (mislio sam za escape da stavim), videcu na sta ce to liciti jer ce svi ostali biti backlit..

Super je kuckanje, nemam s kojom drugom mehanickom da uporedim ali taman mi je kliknoca sto se tice buke. Inace na slikama je ispalo vise plavo nego sto je uzivo, uzivo vise vuce na belo svetlo.
 
za prvu mehanicku je odlicna. na tebi je da li zelis da ides down the rabbit hole :)
 
Interesuje me jedna stvar ako moze pomoc, kupio bi tastaturu mehanicku ASUS ROG Strix Scope NX TKL Deluxe. Da li je moguce staviti umesto ovih tastera neke low profile keycaps? Generalno da li je moguce na bilo kojoj mehanickoj tastaturi skinuti postojece i staviti low profile?
 
custom keycaps su najcesce standardni cherry mx. ako uzmes neku koja ima svoj neki standard bice teze pronaci zamenu
 
@pilauda

Ta tastatura ima ROG switcheve koji nisu kompatibilni sa cherry MX postoljem tako da ono sto illidan kaze. Ja bih jos dodao da ce biti maltene nemoguce pronaci zamenu sem ako ASUS ne pravi custom keycapse kompatibilne sa svojim ROG switchevima.
 
Znaci moram da trazim neke mehanicke koje imaju original cherry prekidace (mada sam video na netu da ljudi na razer tastaturama menjaju custom keycaps). Sad tek avantura pocinje, idealna bi mi bila Razer DeathStalker V2 ali je preskupa, pa sam mislio da uzmem nesto jeftinije i stavim neke DSA ili XDA keycaps.
 
razer koristi cherry mx kompatibilne switcheve pa na njih moze bilo koji keycap set
 
Ja sam porucio sa allija neki keycap za escape, koliko vidim ova g413 se je Chery mx compatible, imaju li negde neki keycaps da imaju ovako prorez za backlight, kako bi kucao za to u pretragu neku :)
 
Nazad
Vrh Dno