Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Nova klasa, mecha-DAC/AMP :D

 
gledao sam kada je sklapao :)

 
Користим g915 TKL... Одушевљен сам, прешао са APEX 7. Далеко боља од претходне.
 
novi switchevi od Mode :)

 
Ima li neko iskustva sa Redragonovom Fizz Pro serijom, tj. preciznije sa Fizz Pro K616 modelom?
 
Uzeo par HyperX mehanickih, Alloy Origins 60% Aqua i Alloy Origins Core Red.

Aqua sam uzeo za sebe, Red za gospodju. Aqua mi je taman, smorilo me kliktanje plavih. Za divno cudo i crveni mi nisu losi, koristio sam par dana tu tastaturu dok mi Aqua nije stigla (jednu uzeo online, drugu u radnji :D ). Ranije ne bi bilo sanse da koristim crvene, sada bih i mogao.
 
evo jedna interesantna 75% :)

moze i top i gasket mount

 
 
U potrazi sam za novom mehaničkom tastaturom, kratka (bez num-pada), USB žična ili još bolje bežična ali ne mogu kod nas da nađem sa srpskom latinicom i eventualno i ćirilicom. Ova koju imam sada
1670228384838.png
Mi odgovara sasvim ali nigde sa Yu latinicom. Posle 3-4 godine i više padova zbog nezadovoljne mačke počeli su da popuštaju kontakti na baznoj ploči pa stlano neko slovo prestane da radi, skinem kapici i izvuče i vratim dotični prekidač i opet proradi. Kojiko se sećam bio je naki zakon pre više godina da prodavci moraju da imaju i tastature sa "našim" slovima. Pitam se da li postoje da se kupe samo kapice negde ? Imao sam nalepnice za kapice ali ni njih više nema.
 
U potrazi sam za novom mehaničkom tastaturom, kratka (bez num-pada), USB žična ili još bolje bežična ali ne mogu kod nas da nađem sa srpskom latinicom i eventualno i ćirilicom. Ova koju imam sada
Pogledajte prilog 366678
Mi odgovara sasvim ali nigde sa Yu latinicom. Posle 3-4 godine i više padova zbog nezadovoljne mačke počeli su da popuštaju kontakti na baznoj ploči pa stlano neko slovo prestane da radi, skinem kapici i izvuče i vratim dotični prekidač i opet proradi. Kojiko se sećam bio je naki zakon pre više godina da prodavci moraju da imaju i tastature sa "našim" slovima. Pitam se da li postoje da se kupe samo kapice negde ? Imao sam nalepnice za kapice ali ni njih više nema.

White Shark Spartan X ili non-X imaju naša latinična slova i mehaničke su.
Bez veze je samo što su RGB.

E sad, možda možeš i da budeš kreativan...
Kontaktiraš uvoznika mehaničkih tastatura moje imaju naša slova i pitaš ih da li imaju neku crknutu sa našim slovima da ti pošalju. Ti naravno već imaš njihovu tastaturu samo si pogubio negde tastere prilikom čišćenja. 😉
Onda kupiš tastaturu koju hoćeš ali sa ISO layoutom, zameniš tastere i to ti je to.
 
Našao i poručio ovu
1670261447753.png
Praktično ista bar što se rasporeda tiče i ima i YU slova, bar neću morati da se opet privikavam. Videću kakva će biti. Volim dugačak i osetan hod dugmića a i da se čuje, podseća me na pisaću mašinu.
 
Neka preporuka kako bih mogao nabaviti Keychron Q6? Moze i na PM :)
Probao sam sa KP, gde postoje dve vrste prodavaca. Jedni koji nabavljaju robu iz Madjarske kod kojih model nije u prodaji, i covek iz NS-a preko koga se moze nabaviti, ali ipak trazi previse za uslugu.
 
Koliko je vise trazio ako nije tajna? Ako nema u Madjarskoj, taj lik iz Novog Sada pretpostavljam narucuje sa sajta, a posto je tastatura 150+ eur, ide carina u EU (posto salju iz HK ili Kine), koji iznosi 25% + 10% na to.
 
Nije tajna, originalna cena + 60%.
Razuem da i prodavac treba da zaradi, ali ipak mi je utisak da je ovo previse.
 
841be0a6-b8b0-407b-9bac-d711ff673f66_launch-producthero-tilted-group-keyboards.png
 
ako se vec konfigurise, ovo je bolje :)

 
Upravo narucih svoju prvu mehanicku tastaturu. Sad je treba docekati (prvo da posalju, pa onda i brata da donese :LOL:).
Jedino me malo plasi ovo trajanje baterije iz specifikacija. :)
 

Prilozi

  • k3pro.png
    k3pro.png
    97.8 KB · Pregleda: 131
To i nameravam :) Mada, ni up to 100 hours sa backlit off u laboratorijskim uslovima nije bas mnogo ohrabrujuce.
Dobro, u krajnjem slucaju bice malo vise wireless, a malo manje wired. :ROFLMAO:
 


Fekker IK75 je dosta hvaljena po netu, kažu da je dobro napravljena plus veoma zahvalna za modovanje...jedino mi se ne sviđa providno kućište.
FL eSports Q75 je slična a sajt na kome se može naći ima svašta ponešto fino (Chosfox JWK Voyager je jedan od najboljih tactile switcheva)...
 
Stigao je Nuphy Halo75 sa damper kit-om i Baby Racoon prekidačima: https://nuphy.com/products/halo75

Kvalitet izrade je vrhunski. Tastatura je veoma teška 1.3 kg! Držač za dlanove deluje kao da je napravljen od stakla, peskiranog, vrlo je prijatan na dodir.
 

Prilozi

  • IMG_2789.jpeg
    IMG_2789.jpeg
    251 KB · Pregleda: 90
  • IMG_2788.jpeg
    IMG_2788.jpeg
    260.5 KB · Pregleda: 77
  • IMG_2787.jpeg
    IMG_2787.jpeg
    256.3 KB · Pregleda: 76
  • IMG_2786.jpeg
    IMG_2786.jpeg
    334.1 KB · Pregleda: 79
  • IMG_2783.jpeg
    IMG_2783.jpeg
    414.9 KB · Pregleda: 80
  • IMG_2790.jpeg
    IMG_2790.jpeg
    247.8 KB · Pregleda: 91
Poslednja izmena:
Direkt.
 
nvm... ovo je nova tastatura :)

sexy
 
Stigao je Nuphy Halo75 sa damper kit-om i Baby Racoon prekidačima: https://nuphy.com/products/halo75

Kvalitet izrade je vrhunski. Tastatura je veoma teška 1.3 kg! Držač za dlanove deluje kao da je napravljen od stakla, peskiranog, vrlo je prijatan na dodir.
Prelepo.

Baš im je gotivan dizajn ceo, isto stigao paket sinoć. Nisu mi nešto ovi tanki linearni red svičevi, očekivao sam malo bolji odziv ali da je lepa i funkcionalna jeste.

PXL_20221213_172925106.MP.jpg
 
Trebao si plave :D Creni su nekako... kao da kucam po mekšem blatu.
 
Nazad
Vrh Dno