Šta je novo?

Mehanicke Tastature

moze li mala pomoc nekoga iskusnijeg...
planiram da porucim ove stabilizatore uz tofu60 dz60:


ali nisam siguran da li treba da odaberem ovu prvu opciju: 64key-(6.25U*1+2U*4)

moj layout je ovakav:

Pogledajte prilog 362123

hvala puno unapred.
6.25 (izbrojis koliko switch-eva je sirok space)

Ali za tj budzet razmisli o TX stabovima
 
video sam sada da u ovom setu stabilizatora mogu da iskoristim samo za space i backspace.
nema za levi i desni shift kao ni za enter tako da ih izbacujem iz korpe.

da, videh da su TX jos bolji.
rade li dostavu za Srbiju sa ovog linka koji si okacio?
 
video sam sada da u ovom setu stabilizatora mogu da iskoristim samo za space i backspace.
nema za levi i desni shift kao ni za enter tako da ih izbacujem iz korpe.

da, videh da su TX jos bolji.
rade li dostavu za Srbiju sa ovog linka koji si okacio?
Sve osim space ti je 2U (standard) a na desnim shiftu (1.75u) nemas stabilizatore (ako je layout sa slike sto si poslao), tako da ti pase, ne mozes da omanes 😊

Keygem radi distavu za Srbiju u roku od 14 dana (osim ako te ne zakaci carina)
 
porucio sam tastaturu za sada pa cu za stabilizatore da razmislim o ovim TX a mozda mi ne budu bili ni potrebni posto planiram da se poigram raznim modovima :)
 
imas i durock v2, ja sam narucio everglides (nadam se da ce stici soon, trenutno su u BGD carini...)
 
proverim pracenje, i vidim da je stiglo u NS :D znaci sutra su tu (mesec dana putovanja sa AE)
 
opa, lepo. moj postar je pre mesec dana slomio nogu i od tada mi je prekinut lanac snabdevanja sa alija a iskreno mi je malo i dosadilo da gledam u kuglu kad ce sta da stigne.
 
Može li neko da mi objasni šta sam ja zapravo kupio? Kad sam čitao o mazivima za prekidače, pročitah da je 105 za jedan a 205 za drugi deo prekidača (ne sećam se više šta je za šta) i da ne treba koristiti jedno mazivo za sve. Ja naručim 105+205, ali sam mislio da su odvojeni kad ono ispade da su pomešani.
Za koji deo prekidača ja ovo mogu da koristim ako je uopšte dobro?

IMG_20221105_024307.jpg
 
Kada vidim taj engleski i takve mail adrese, hvata me jeza....
 
Ima li predstavu neko koje keycaps sa backlitom da uzmem za keychron k8 pro koji nemaju tu opciju,imaju south facing rgb osvetljenje,kako li ce se videti svetlost ako su keycapsi normalni a osvetljenje je sa juga hm
 
Da li mozda neko ima viska keycap za Razer BlackWidov v3? Uzeo sam pre neki dan polovnu ali fali samo windows dugme a ne uzima mi se ceo set zbog nje..
 
porucio sam tastaturu za sada pa cu za stabilizatore da razmislim o ovim TX a mozda mi ne budu bili ni potrebni posto planiram da se poigram raznim modovima :)
Nista od tastature, tek nakon sto sam ih posle par dana kontaktirao su rekli da nemaju na stanju. Legao je refund danas. Tako da ako neko bude planirao nesto da poruci sa kechkeys, neka obavezno trazi proveru sta imaju na stanju.
 
*mechkeys.com
sad videh da je bio typo.
 
Vrh izgledaju! Jel mogu da se nakaleme na Keychron K3 (S obzirom da je ona low profile gateron)?
Verovatno mogu, ali LED lampica Keychron tastaturama je na jugu, koliko ja znam, dok su slova na ovim tasterima na severu. Stoga je pitanje da li će svetlost uopšte moći da se probije.
 
 
 
 
keychronv6100layoutqmkviacustommechanicalkeyboard2-1667442249223.jpg
 
Pitanje za vlasnike tastatura koje imaju QMK firmware: Da li je moguce da se remapiraju svi tasteri? Prvenstveno mislim na Windows, Fn, Context Menu i slicne "specijalne" tastere.
 
Pitanje za vlasnike tastatura koje imaju QMK firmware: Da li je moguce da se remapiraju svi tasteri? Prvenstveno mislim na Windows, Fn, Context Menu i slicne "specijalne" tastere.
Mogu svi. Sad sam probao.
Keychron K8 Pro. Pomoću njegovog QMK software možeš bukvalno sve.

1668512246044.png
 
Mogu svi. Sad sam probao.
Keychron K8 Pro. Pomoću njegovog QMK software možeš bukvalno sve.

Pogledajte prilog 363975
ovo je VIA, a za QMK moras da imas ceo keymap i pratece fajlove za tvoju tastaturu. Promenis keymap fajl (radpored switcheva) i generises novi hex i uflesujes u keyb. Deluje u pocetku komplikivano, ali kad izvalis "za tebe ne postoje granice" 😄
 
Hvala svima. Bitno je da moze :) Merkam Q6 ili V6. Posto sam navikao da imam context menu, scroll lock i pause, i posto mi ne treba desni Windows taster, uradio bih remap kako meni odgovara. U principu, odgovarala bi mi Durgod K310 ili Ducky One 3 (ona nema context menu taster ali moze da se dobije kombinacijom Shift-F10) ali ne mogu da nadjem kombinaciju switcheva, boja, da ih ima na stanju i plus da salju ovamo.
 
Pitanje za vlasnike keychron-a, osim keyboardco, da li ima jos neko mesto gde su nabavljali? Mislim konkrentno za ove novije verzije koje podrzavaju QMK/VIA firmware?
 
Pitanje za vlasnike keychron-a, osim keyboardco, da li ima jos neko mesto gde su nabavljali? Mislim konkrentno za ove novije verzije koje podrzavaju QMK/VIA firmware?
Keychron imaš na ipon.hu. Od novijih imaju K8 Pro ali stižu i ostale QMK sigurno samo im je potrebno dosta vremena.

K8 Pro imaš i na KP, lik iz NS. On nabavlja sve sa Keychron sajta pa možeš da ga pitaš za te novije.
 
Da vidim da su pro verzije zapravo sa BT konenkcijom, kakva je BT konekcija? Jel ima lagova? ili duplih unosa?
 
Odlična, nisam primetio nikakav lag dok cepam Valorant.
 
Pitanje za vas sa bežičnim tastaturama i bežičnim miševima, da li ste primetili da vam miš i tastatura brljave kad su risiveri jedan do drugog?
 
Godinama sam koristio bežičnu Logi tastaturu i Bloody R7 miš, bez ikakvih problema. Sada sam dodao i mehaničku tastaturu (sa kablom), i dalje (istovremeno) sve radi kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno