Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Trenutno je oko Logitech 12k G512 GX Brown.

Jel vredi? Hteo bih da predjem sa MX blue na nesto tise, a i na HyperX Alloy sa MX Blue krenuli da preskacu klikovi ili da dobijam duple klikove na S dugmetu..
 
Hmm, vreme je za anketu oko dugotrajnosti mehanickih tastatura, koliko se secam zagrizenih ljubitelja uvek se dugotrajnost navodila kao jedna od primarnih prednosti, a ispade malo malo problemi.
 
kvalitetenih ili jeftinih mehanickih tastatura?
 
Ako je nesto crklo na tastaturi ja sam kriv. Em sam i prosipao po njoj par puta tecnost, em nisam bio bas nezan u trenucima gamer rage-a 😁

Danas sam cistio switch 70% alkoholom (nekoliko kapi i onda drndanje dugmeta) i bilo je bolje na nekoliko sati, sada je krenulo opet da trokira. Probacu par nedelja da cistim redovno to dugme pa cemo videti.
 
Stigao Nuphy AIr75, moja prva niskoprofina mehanička tastatura koja upotpunjuje kolekciju koju su do sada činile Ducky Mini 2 TKL i Keychron K8.

Oduševljen sam tastaturom, stigla je sa plavim prekidačima ali sam poručio i pakovanje crvenih u slučaju da mi plavi ne legnu. Takođe mislim da sam završio sa TKL, 65% zakon :)
 

Prilozi

  • IMG_2437.jpeg
    IMG_2437.jpeg
    300.7 KB · Pregleda: 90
  • IMG_2438.jpeg
    IMG_2438.jpeg
    243.7 KB · Pregleda: 91
  • IMG_2439.jpeg
    IMG_2439.jpeg
    318.7 KB · Pregleda: 98
  • IMG_2440.jpeg
    IMG_2440.jpeg
    214.3 KB · Pregleda: 96
  • IMG_2441.jpeg
    IMG_2441.jpeg
    306.2 KB · Pregleda: 90
  • IMG_2445.jpeg
    IMG_2445.jpeg
    179.5 KB · Pregleda: 79
  • IMG_2446.jpeg
    IMG_2446.jpeg
    181.3 KB · Pregleda: 85
  • IMG_2447.jpeg
    IMG_2447.jpeg
    375.3 KB · Pregleda: 105
Stigao Nuphy AIr75, moja prva niskoprofina mehanička tastatura koja upotpunjuje kolekciju koju su do sada činile Ducky Mini 2 TKL i Keychron K8.

Oduševljen sam tastaturom, stigla je sa plavim prekidačima ali sam poručio i pakovanje crvenih u slučaju da mi plavi ne legnu. Takođe mislim da sam završio sa TKL, 65% zakon :)
Gde si je nabavio?
 
nuphy.com
 
Pre mesec dana mi je stigla prva custom tastatura koju sam sklapao.

U pitanju je Tofu65 aluminijumsko kuciste u ljubicastoj boji, PCB je DZ65RGB V3 hot swap i sa donje i gornje strane PCB-a sam uzeo penu koju su prodavali posebno. Plate sam izabrao da bude od mesinga.

Sto se tice switch-eva odlucio sam se da probam NovelKeys x Khail Cream switches, jedino sto ih za sad nisam podmazivao ali to cu probati u naredno vreme dok nabavim Krytox.
Da li ima neko ko prodaje kod nas Krytox 205g0?
 

Prilozi

  • 3BC1ABC4-1328-4FB6-B44B-887244018323.jpeg
    3BC1ABC4-1328-4FB6-B44B-887244018323.jpeg
    219.5 KB · Pregleda: 101
  • AFE34BF5-B619-4E9A-8523-EDA85AB80CC6.jpeg
    AFE34BF5-B619-4E9A-8523-EDA85AB80CC6.jpeg
    139.7 KB · Pregleda: 93
aliexpress :)
 
stiglo za 22 dana

y1ni9l.png
 
Stigao Nuphy AIr75, moja prva niskoprofina mehanička tastatura koja upotpunjuje kolekciju koju su do sada činile Ducky Mini 2 TKL i Keychron K8.

Oduševljen sam tastaturom, stigla je sa plavim prekidačima ali sam poručio i pakovanje crvenih u slučaju da mi plavi ne legnu. Takođe mislim da sam završio sa TKL, 65% zakon :)
Upropasti me sad sa Nuphy. Ja kad sam gledao sta cu konstantno je bio out of stock a bas sam se bio zalepio. Tastatura mi deluje mnooogo dobro
Pretpostavljam da ovo nije stiglo u Srbiju nego negde drugde?
 
post #6143 :)
 
Upropasti me sad sa Nuphy. Ja kad sam gledao sta cu konstantno je bio out of stock a bas sam se bio zalepio. Tastatura mi deluje mnooogo dobro
Pretpostavljam da ovo nije stiglo u Srbiju nego negde drugde?
Ne nije stiglo ovde jer neće da šalju u Srbiju. Ali da, tastatura je zlo i naopako.
 
U pitanju je Tofu65 aluminijumsko kuciste
Jesi li porucio direktno sa zvanicnog sajta, da li salju direktno za Srbiju? Koliki je bio shipping? Moram da pitam posto se prave zabune zbog ljudi od preko koji ne napisu svoju lokaciju.
Svidja mi se njihova TOFU65 i TOFU60 DZ64 pa da znam koliko bi me izaslo i koliko se ceka.
 
Zar ti nisi u Slo?
 
Jok, ne mrdam ja iz Srbije :)
 
KBDfans ne salje u SRB, ali ima jos sajtova koju prodaju TOFU
 
@DukeLander
Mislio si sigurno na Erika sto zvace zvaku, on je mozda u slo.

@illidan
daj neki link.
 
Nisu uopste, moja omiljena tastatura i dalje nego ne mogu nigde da nadjem kapice sa recimo belom stampom sto bi mi olaksalo kucanje. Ove fabricke kao da su blank.
Ono modovanje mx adapterima mi se nije nikako isplatilo.
 
Jesi li porucio direktno sa zvanicnog sajta, da li salju direktno za Srbiju? Koliki je bio shipping? Moram da pitam posto se prave zabune zbog ljudi od preko koji ne napisu svoju lokaciju.
Svidja mi se njihova TOFU65 i TOFU60 DZ64 pa da znam koliko bi me izaslo i koliko se ceka.
Pokusao sam prvobitno da porucim direktno od njih ali posto nisu imali dostupan shipping za Srbiju uzeo sam preko ortaka koji zivi preko pa mi je on doneo. Pre nego sto sam odlucio da kupim na taj nacin, kontaktirao sam direktno KBDfans i pitao da li se uopste planira u buducnosti da bude shipping za Srbiju, ali sam samo dobio informaciju da to zavisi od dostavljackih firmi sa kojima oni rade.

Sto se tice drugih sajteva, Omnitype znam da isto ne isporucuje za nas, ali NovelKeys sad isporucuje. Shipping dosta varira u zavisnosti od velicina i tezine paketa, za switcheve je npr relativno pristojan shipping, ali za podloge i ne bas. Posto moze da se desi da podloga bude snizena na ispod 10$ a shipping bude preko 20$ za jednu podlogu.

Crtao sam neki dizajn za podloge 900x400 tako da sam u kontaktu sa ovima iz KBDfans-a, ostalo je da se izjasne da li hoce da te podloge rade za njihov brend i prodaju preko sajta. Ako se to desi videcu sa njima da se ubaci shipping za nas, posto je na aliexpress-u njihov official store poceo da prodaje neke keycaps-ove za nase trziste sa cak besplatnom dostavom, ali jos nisu dodali nista vise od toga.
 
Hvala puno na detaljnom odgovoru. Videcu sada sta ima kod NovelKeys. Za sada sam od preko porucivao samo sa CandyKeys.
 
Hvala puno na detaljnom odgovoru. Videcu sada sta ima kod NovelKeys. Za sada sam od preko porucivao samo sa CandyKeys.
Nema na cemu! :)
Sad sam video na aliexpress-u kod KBDfansa ima neki keycaps set sa 51€ snizen na 16€. Jos bi bilo lepo kad bi dodali sve ostale stvari sto redovno prodaju
 


:D
 
 
Stigao Nuphy AIr75, moja prva niskoprofina mehanička tastatura koja upotpunjuje kolekciju koju su do sada činile Ducky Mini 2 TKL i Keychron K8.

Oduševljen sam tastaturom, stigla je sa plavim prekidačima ali sam poručio i pakovanje crvenih u slučaju da mi plavi ne legnu. Takođe mislim da sam završio sa TKL, 65% zakon :)
Nek te lepo služi i puno da kucaš. Baci neki malo opširniji komentar kada budeš mogao. Ja sam oduševljen Nuphy tastarturama, mislim se da ih uzmem kao "sekundarnu" za iPad i MacBook kada mi ne treba numpad od mog Keychron-a :LOL:
 
moze li mala pomoc nekoga iskusnijeg...
planiram da porucim ove stabilizatore uz tofu60 dz60:


ali nisam siguran da li treba da odaberem ovu prvu opciju: 64key-(6.25U*1+2U*4)

moj layout je ovakav:

layout.png

koliko vidim za ovaj layout dobijam samo 6.25U stabilizator za space i 2U za backspace sto mi se ne isplati jer nema za levi i desni shift.
hvala puno unapred.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno