Šta je novo?

Mehanicke Tastature


GeekCable, ima i na aliexpress, mada ovde je shipment 10$ tako da misli da su cene slicne kao na AE

imas i Space Cables

 
Šta mislite, isplati li se dovoditi Keychron ovamo, kad kažem ovamo mislim na teritoriji Srbije i CG? :) Prošle godine sam se odrao da nabavim jednu K1, a vidim po netu da prolaze ko alva, obično uglavnom vrlo brzo kad se pojave atraktivniji modeli budu sold out.

Malo sam razmišljao o tome i pustio im mail, iznenađujuće brzo dobio odgovor i tu kreće moja prepiska sa njima. :) U suštini uslovi nisu rigorozni, samo treba da stavim na papir troškove i da vidim na kraju isplati li se to nuditi ovdje. Ideja je da sve ide kroz e-commerce a da cijene budu na nivou ostalih Keychron partnera u regionu, kompletan njihov portfolio bi imao u ponudi počev od tastatura u svim formama pa do opreme (kapice, frejmovi, switchevi...) Bedak je što je najgore moguće vrijeme za uvoz zbog prokletog dolara a kapiram da neće tako brzo ni biti bolje.
 
Sta znam, uglavnom ko je hteo da nabavi, imao je vise opcija koje nisu bile neko cimanje ili pretplacivanje.
Ali sto se mene tice, ideja je ok.
 
Šta mislite, isplati li se dovoditi Keychron ovamo, kad kažem ovamo mislim na teritoriji Srbije i CG? :) Prošle godine sam se odrao da nabavim jednu K1, a vidim po netu da prolaze ko alva, obično uglavnom vrlo brzo kad se pojave atraktivniji modeli budu sold out.

Malo sam razmišljao o tome i pustio im mail, iznenađujuće brzo dobio odgovor i tu kreće moja prepiska sa njima. :) U suštini uslovi nisu rigorozni, samo treba da stavim na papir troškove i da vidim na kraju isplati li se to nuditi ovdje. Ideja je da sve ide kroz e-commerce a da cijene budu na nivou ostalih Keychron partnera u regionu, kompletan njihov portfolio bi imao u ponudi počev od tastatura u svim formama pa do opreme (kapice, frejmovi, switchevi...) Bedak je što je najgore moguće vrijeme za uvoz zbog prokletog dolara a kapiram da neće tako brzo ni biti bolje.
Imaš ovde Keychron sa shippingom za našu zemlju.


Ja sam skoro uzeo K8 Pro preko nekog člana sa KP. Platio 170€… :cautious:
 
Znam da ima ali se ne isplati zbog dadžbina. Btw, ugrubo, u prosjeku (u zavisnosti od konfiguracije) ta K8 pro bi kod mene bila oko 110e, sa porezom.
 
Mogao je Keychron kod nas i sa zvaničnog sajta kad sam ja naručivao. Al, ko što reče kolega, ne isplati se.
 
Bit jedino da ides u minus u pocetku, pa posle sprski "pdv" da se ubaci i bice 200e. :D
 
Kad sam rekao 110e sa sve porezom, mislio sam sa sve troškovima i zaradom. :) Legit cijena skroz, uz to bih davao i regularnu garanciju. Ali da ne trčim pred rudu dok ne stavim sve na papir lijepo, sad za sad me interesuje interesovanje samo. Ovdje je u Crnoj Gori je entuzijasta jako malo tako da bi priča išla malo teže ali mi se ne žuri svakako, u najgorem slučaju bih radio ovamo prodaju preko distributera sa kojima imam dobre konekcije mada mi to nije cilj. U Srbiji bi svakako išla online prodaja striktno.
 
Platio bi 110 evra za tu tastaturu.
 
Meni su stigli za tri nedelje, uzeo i crnu i belu varijantu. Vrlo zanimljiv i prijatan profil za kucanje, sculpted kao Cherry, ali veća površina za prste i još backlit, što je retkost.
 

Prilozi

  • photo_2022-09-23_17-55-28.jpg
    photo_2022-09-23_17-55-28.jpg
    176.8 KB · Pregleda: 89
  • photo_2022-09-13_12-16-31.jpg
    photo_2022-09-13_12-16-31.jpg
    115.1 KB · Pregleda: 78
  • photo_2022-09-13_12-16-32.jpg
    photo_2022-09-13_12-16-32.jpg
    87.3 KB · Pregleda: 89
Moguće.
Ja sam kupio pre 11 dana i do sad još nije izašlo iz Kine.
Kinezi su spori kao d**e kad su pošiljke u pitanju. Paket sa Yoybuy-a od 23.09. mi još nije stigao. 🤷🏻‍♂️
 
ali ti switchevi.... ne znam sta bude ako pukne koji keycap. ima li da se kupi negde
Izbor custom keycaps verovatno ne postoji ali su tu zamenski, fabrički: https://rog.asus.com/keyboards/accessories/rog-pbt-doubleshot-keycap-set-for-rog-rx-switches-model/

Ovako, ''na prvu'', radi se o stvarno odličnoj tastaturi za taj novac. Bila je na akciji 10k din. u 3 poznate prodavnice, ali su sve vratile staru cenu od 14k din.
Sa Asus Crate/Aura softverom i podešavanjima se tek upoznajem, mada nisam baš fan RGB osvetljenja pa sam napravio profil sa tamno crvenim osvetljenjem (50% u dnevnim uslovima, noću 25%).

Glavne prednosti su (crveni) optičko-mehanički prekidači (koji su veoma stabilni, utegnuti, brzi i dovoljno smooth, nisu mnogo bučni), veoma pametno rešeni medija i F tasteri (i prebacivanje između njih), opšti kvalitet materijala i izrade (sa IP57 sertifikatom), kvalitetno osvetljenje koje nije previše napadno, i naravno - cena. Najbitnije mi je da nisam morao da se odreknem medijskih tastera, F5-F11 su u startu podešeni kao medijski (F12 je stealth taster), a sa FN+INS se prebacuju u klasičan F režim rada. U principu sam dobio sve što sam i planirao - odličan kvalitet izrade i izuzetno dobar osećaj pri kucanju, a sve to uz medijske tastere, dobar dizajn i ok softver.

Mane su uglavnom sitne, najviše mi smeta mali enter (US layout) i fiksni kabl, nelogične debljine, kao da je od neke peći ili pegle, a ne od tastature. Sve ostalo je veoma dobro, ne samo u odnosu na cenu, nego generalno.
Ova tastatura verovatno nije dobar izbor kada je u pitanju posao, npr. obimno kucanje tekstova, jer su prekidači linearni, tasteri osetljivi, pa su pri brzom kucanju moguće greške. Meni treba za mešovitu upotrebu pa mi ovo ne smeta, a već sam se i navikao pa primetno manje grešim pri kucanju nego na početku.

Deluje mi da su u ova 2 testa opisali sve što je bitno:
https://techbroll.com/2020/11/asus-rog-strix-scope-rx-review-the-perfect-switch.html
https://gagadget.com/en/68870-asus-rog-strix-scope-rx-review/#!
 
Poslednja izmena:
Zna li neko gde u BGD se mogu testirati mehaničke tastature, tipa Cherry Red, Brown, Clear, i Silver? U Gigatronu su uglavnom jeftine membranske izložene, verovatno i u CT Shopu.

Hvala unapred.
 
 

Ma super je sve to, sinoc sam odgledao nekoliko takvih klipova. Samo taj osecaj pod prstima se ne moze docarati preko YT-a. :)
Evo danas bio do Gigatrona, probao sam nekoliko tastatura. Par sa crvenim, plavim i par sa braon svicevima. Braon mi najvise odgovaraju, ali sve su to neki kvazi kineski svicevi, nista Cherry i sl.
Cak sam probao i neku MS tastaturu sa crvenim kinsekim svicevima, nije losa, pogotovo za 3700din. Problem je sto ja ne verujem da je to kvalitet i da moze izdrzati hiljadu pritisaka, a ne 50 miliona lol. Ah da, i ima je samo sa YU tastaturom, it's a no from me. :)
 
Poslednja izmena:
Klip sam postavio onako, više kao zanimljivost, nije odgovor na tvoje pitanje iznad :)

Računaj na to da iole kvalitetna mehanička tastatura (u domaćim prodavnicama) košta bar 70-80€, ali je pitanje da li uopšte postoji prodavnica koja ima takve demo primerke.
Pogledaj Asus o kojoj sam pisao nekoliko postova iznad, bila je nedavno na akciji 10k din. Za taj novac je stvarno za preporuku, možda će pred praznike opet biti na sniženju.
 
Zna li neko gde u BGD se mogu testirati mehaničke tastature, tipa Cherry Red, Brown, Clear, i Silver? U Gigatronu su uglavnom jeftine membranske izložene, verovatno i u CT Shopu.

Hvala unapred.
Nema niđe. Najviše što je posvećeno tastaturama je tipa neki Razer štand gde imaš neke dve njihove tastature sa njihovim svičevima. Uglavnom se vodi na moljenje i plakanje prodavcima da ti otvore neku kutiju da "pipneš" :LOL: I to naravno ako su voljni.
 
Moguće.
Ja sam kupio pre 11 dana i do sad još nije izašlo iz Kine.
Kinezi su spori kao d**e kad su pošiljke u pitanju. Paket sa Yoybuy-a od 23.09. mi još nije stigao. 🤷🏻‍♂️
Ovome je trebalo tacno 7 dana da stigne iz Australije, Kina uglavnom 10 dana sa Ali i Bang:

IMG20221021084207.jpg
 
Kad sam rekao 110e sa sve porezom, mislio sam sa sve troškovima i zaradom. :) Legit cijena skroz, uz to bih davao i regularnu garanciju. Ali da ne trčim pred rudu dok ne stavim sve na papir lijepo, sad za sad me interesuje interesovanje samo. Ovdje je u Crnoj Gori je entuzijasta jako malo tako da bi priča išla malo teže ali mi se ne žuri svakako, u najgorem slučaju bih radio ovamo prodaju preko distributera sa kojima imam dobre konekcije mada mi to nije cilj. U Srbiji bi svakako išla online prodaja striktno.
I ja bih odma uzeo jedan K8 Pro za taj novac, ako budes odlucio da krenes da radis, javi pa da uzmem jednu :)
 
210$, ne salju za Srb, zato je kod mene, ide dalje.
 
Poslednja izmena:
Nije bilo carine, ni za vece iznose ne cimaju...
 
Nije bilo carine, ni za vece iznose ne cimaju...
A ti si u Germaniji kako vidim, to je druga stvar. Kod nas nikad nisam načisto šta će da se desi. Jednom su mi carinili polovnu knjigu iz Amerike koja je koštala 4USD. 100 dinara carina + 300 dinara (nekakva usluga carine) = 400. 🙃

Nadaj se samo da ti ne stignu prazne kutije. :D
Ne staj mi na muku! 😁
Za produžni hdmi i keycapove ima da ih potepam sve!
 
Nazad
Vrh Dno