Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Imam staru mehanicku tastaturu i hteo bih da je povezem na laptop. Da li je moguce povezati stari DIN konektor na USB ? Razmisljo sam to uraditi ovako DIN -> PS2 -> USB.
osim ako nije IBM model m, smatram da nema svrhe koristi nesto staro. osim ako nije, kako kazem, model m. model m su super taste
 
Imam ovu LogoStar
Posto imam DIN to PS2, onda cu kupiti jos ps2 to USB. Mislio sam da to tako nece raditi.
Mislim da bi trebalo da radi...


Inače video review je top i sve je u pravu :) switch-evi su stvarno bas pakao...
Ali Keycap-ovi su baš dobri, imam jedan set, šteta sto je ISO.
 

Prilozi

  • 1664346776560.jpg
    1664346776560.jpg
    125.8 KB · Pregleda: 83
  • 1664346844099.jpg
    1664346844099.jpg
    401.6 KB · Pregleda: 65
Par kolega na poslu imaju Moon Lander MK1, pokušao par puta da je koristim... ludilo.
 
Samo da javim da se i ja pridruzio sekti. Juce uspesno preneo tastaturu avionom bez kutije, niko nije nista gledao (zbog carine).
U pitanju je Keychron K3 V2 (bela, Non-Backlight verzija).
Evo tek sad seo malo da je isprobam. Prvi utisci odlicni. Mada mi je i prva mehanicka tastatura.
 
Samo da javim da se i ja pridruzio sekti. Juce uspesno preneo tastaturu avionom bez kutije, niko nije nista gledao (zbog carine).
U pitanju je Keychron K3 V2 (bela, Non-Backlight verzija).
Evo tek sad seo malo da je isprobam. Prvi utisci odlicni. Mada mi je i prva mehanicka tastatura.
Pametno, još da si prije leta kupio neki case za tastaturu, nema šta, lična potreba i korištenje.

Kolega na poslu ludak za tastaturama, mislim da je spržio preko 2,500e na tasture, ovo je samo par koje ima u kancelariji...

 
pa bolje nego 2500e na kokain :)
 
u svetu custom keyboards to je entry level price :)
 
Ludilo je i sa cenom > 300e :eek:
Ove kolege je zbog korone i komplikacija oko dostave u Njemačku, Moonlander KB koštao između 420 i 490e, sva trojica su imali različite cifre za dostavu i plaćali različite cifre poreza na uvoz. Takođe da naglasim da su kupovali i u različitim periodima prošle godine.
 
Trazim sledecu tastaturu ako moze savet zamolio bih strucni kadar :)

Od ovoga sto sam pogledao po poznatim retail sajtovima mi ne deluje da ima takva kombinacija

-- Veliki enter (dupli/dva reda)
-- Silent switch tj najtisi moguci mehanicki zvuk / necujan ako tako nesto postoji uopste?
-- TKL
-- Wireless

Prva tri su mi must have, wireless je nice to have a zvuk tj buka mi je krucijalan trenutak jer bi bila koriscena i u kancelariji, tu je najveci trik

G915 layout mi je idealan npr. (diskutabilni su mi zvuk/buka i cena kod nje konkretno)

1664560100592.png
 
Plavi prekidači su očekivano kliktavi, ali braon i crveni su solidno tihi, ako nisi od onih koji mlate po tastaturi.
Postoje vrlo tihi, pa skoro i nečujni prekidači, ali nisam siguran da ih ima za low profile tastature.
Ja imam Boba U4 i Outemu Gray taktilne svičeve koji su jako tihi i Outemu White koji su linearni i bukvalno jedva čujni, ali zbog toga i malo manje prijatni za kucanje. Ima i drugih, naravno.
Možda ti je najbolja ideja da, ako ti G915 TKL nije dovoljno tiha (a inače je odlična tastatura), uzmeš neku ISO Keychron pa promeniš svičeve.
 
Trazim sledecu tastaturu ako moze savet zamolio bih strucni kadar :)

Od ovoga sto sam pogledao po poznatim retail sajtovima mi ne deluje da ima takva kombinacija

-- Veliki enter (dupli/dva reda)
-- Silent switch tj najtisi moguci mehanicki zvuk / necujan ako tako nesto postoji uopste?
-- TKL
-- Wireless

Prva tri su mi must have, wireless je nice to have a zvuk tj buka mi je krucijalan trenutak jer bi bila koriscena i u kancelariji, tu je najveci trik

G915 layout mi je idealan npr. (diskutabilni su mi zvuk/buka i cena kod nje konkretno)

Pogledajte prilog 357709
Vido Redragon K622 Horus red switch ,
ima sve što tražiš a i jeftiniji je.
Sačekaj da ja dobijem Horus K618 tokom sledeće nedelje pa ću da ti kažem kakav je. K622 je samo manja verzija K618.
 
ali ti switchevi.... ne znam sta bude ako pukne koji keycap. ima li da se kupi negde
 


Qwertykeys ponovo pokidao, jos je cena ispod $140. Sad jos samo kad bi najavili QK75....
 
... i jos samo kada bi moglo da se kupi...
 
Da li neko zna kako da nateram ovu moju novu tastaturu da radi preko BT na Windowsu. Držim FN+2 za BT uparivanje i BT lampica blinka na tastaturi. Tastaturu mi vidi preko telefona ali Windows nikako! Zašto?

C633699B-EF8D-4F2B-8512-7C67B6C0306E.jpegFBBC5272-BB5E-464A-8FAC-C0835A643729.jpeg61FBD4EB-B183-4743-86F3-22CD4998E162.jpeg
 
@m1k1 el si probao da ides u Bluetooth podesavanja (otvoris onaj meni u donjem desnom uglu, pa desni click na bluetooth tile, pa go to settings). Onda add new device (plus ikonica), pa tek onda pritisnes taj kombo i trebalo bi da ti da opciju za connect. Nema automatike na Windowsu.
 
@m1k1 el si probao da ides u Bluetooth podesavanja (otvoris onaj meni u donjem desnom uglu, pa desni click na bluetooth tile, pa go to settings). Onda add new device (plus ikonica), pa tek onda pritisnes taj kombo i trebalo bi da ti da opciju za connect. Nema automatike na Windowsu.
Jesam, tako sam i uradio ali je ne vidi Windows.
 
Nznm onda u cemu je fazon. Mene je isto tako zajebavala K2 kad mi je stigla pa sam morao manuelno da je dodam.
 
Kupi, nije skup. Ja sam imao isti problem sa mojom tastaturom, prosto nije htela da sarađuje sa onime sto je na mojoj ploči.
 
Kupi, nije skup. Ja sam imao isti problem sa mojom tastaturom, prosto nije htela da sarađuje sa onime sto je na mojoj ploči.
Čitao sam po stranim forumima da mora da se konektuju one antene za wifi, sad cu to da probam. Ako to ne radi uzecu neki adapter :rolleyes: 😟
EDIT: Neverovatno, radi! Antene su rešile problem 🤷‍♂️ :ROFLMAO:

1664877443040.png
 
Čitao sam po stranim forumima da mora da se konektuju one antene za wifi, sad cu to da probam. Ako to ne radi uzecu neki adapter :rolleyes: 😟
EDIT: Neverovatno, radi! Antene su rešile problem 🤷‍♂️ :ROFLMAO:

Pogledajte prilog 358048
Verovao ili ne, ja sam zbog toga davno još vratio svoj Logitech set jer sam imao lagovanje. Bio sam ubeđen da je do tastature i miša, a u stvari samo nisam zakačio glupu antenu. :)
 
Verovao ili ne, ja sam zbog toga davno još vratio svoj Logitech set jer sam imao lagovanje. Bio sam ubeđen da je do tastature i miša, a u stvari samo nisam zakačio glupu antenu. :)
Stvrano čudno ali bitno da radi:) Očigledno pored WIFI signala imaju ulogu da pojačaju i BT signal :)
 
Zna li neko gde ima da se coiled aviator cable za tastaturu ali sa ovim odvojenim delom jer moja Keychron K8 Pro ima sa leve strane konektor i da je pritom malo jeftinije u odnosu na ovu sliku?

3D3808B0-7A12-4F35-81AC-4A4AD0BF3DC3.jpeg
 
nema jeftinije, samo skuplje
 
Nazad
Vrh Dno