Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Kako moze da se skonta ko pravi originalni set kaycapsa, konkretno "this is plastic". Nasao sam Epomaker i Tokey varijantu ali ne znam kako da utvrdim sta je original ili mozda nijedno od ta dva?
 
ovo je original, pa mozes da im posaljes poruku ko im pravi keycap set :)
 
Oprostite na mecha blasfemiji.

Kod nas se pojavila verzija sa crnim prekidačima, 7500 din. (postoji i sa plavim, kao što se vidi na slici). Odlična specifikacija za tu cenu, treba sačekati prve testove, mada je nerealno jeftina za to što (na papiru) nudi pa je verovatno krš :D
AULA F2090 Black Switch gejmerska bežična mehanička tastatura. Poseduje LED pozadinsko osvetljenje, antighosting, kao i zasebne multimedijalne tastere. Poseduje crne svičeve, a izdržljivost tastera procenjena je na ~50 miliona klikova. Metalno kućište savršeno se uklapa u svaki ambijent. Od posebnosti ima multimedijalni skroler za regulisanje tona. Mogućnost povezivanja preko Wireless 2.4G ili Bluetooth 5.0 konekcije.



07c54e53-776c-4788-996c-f534840cc79e.__CR0,0,970,600_PT0_SX970_V1___.jpg
 
Oprostite na mecha blasfemiji.

Kod nas se pojavila verzija sa crnim prekidačima, 7500 din. (postoji i sa plavim, kao što se vidi na slici). Odlična specifikacija za tu cenu, treba sačekati prve testove, mada je nerealno jeftina za to što (na papiru) nudi pa je verovatno krš :D
AULA F2090 Black Switch gejmerska bežična mehanička tastatura. Poseduje LED pozadinsko osvetljenje, antighosting, kao i zasebne multimedijalne tastere. Poseduje crne svičeve, a izdržljivost tastera procenjena je na ~50 miliona klikova. Metalno kućište savršeno se uklapa u svaki ambijent. Od posebnosti ima multimedijalni skroler za regulisanje tona. Mogućnost povezivanja preko Wireless 2.4G ili Bluetooth 5.0 konekcije.



07c54e53-776c-4788-996c-f534840cc79e.__CR0,0,970,600_PT0_SX970_V1___.jpg

Meni je veći blasphemy njihov logo nego tastatura. Da logo promene ne bih imao nikakvih problema sa tastaturom uopste :) Isto ko i Red Dragon. Mogu da imaju najlepse periferije, dok ne prevaziđu tribal logo koji se furao kao tetovaže ovde početkom 2000ih, nema za njih nekog napretka u prodaji.
 
Eto, sada i logo problem.... Nama udovoljiti... :D
 
Logo je katastrofa, mada ni Razer nije mnogo bolji u tom smislu :D

@muki85
Dobar deo plenete je furao takve tetovaže kasnih 90-ih i ranih dve'iljaditih :D
 
Logo je katastrofa, mada ni Razer nije mnogo bolji u tom smislu :D

@muki85
Dobar deo plenete je furao takve tetovaže kasnih 90-ih i ranih dve'iljaditih :D
Tajson čak stavio i na čelo :) Slažem se, i Razer nije cvećka, skoro sam negde gledao da imaju u planu redizajn pošto je dizajn tema koja me generalno interesuje :) Najbolji logo je onaj koga nema, tj koji nije tu da te svaki dan podseća čiji je proizvod. Zato mi se dodatno i dopada Keychron, jer nema nigde nikakvih ispisa. Ali ako se držimo GEJming segmenta i šta se njima dopada, to je RBG zmajevi, aždaje, krokodili, slepi miševi, sove itd. I onda je teško svima udovoljiti.
 
Probao sam Keychron K8 kod drugara i uopšte se nisam oduševio. Tasteri su mi tromi u poređenju sa mojom sumanuto brzom A4 B810r koja ima optičko-mehaničke tastere, tako da je utisak da je za kucanje malo bolja od npr. Dell SK8135.
 
Mozda je utisku doprinelo i to sto generalno keychron ima vecu latenciju.
 
Moguće. Drago mi je da sam je probao, inače bih se verovatno zaleteo i kupio neku Keychron.

Da li neko ima Corsair K100? Kakva su iskustva sa njom?
 
cekaj ti poredis bezicnu tastaturu sa zicanim? kojom logikom? jos na kraju pitas opet za zicanu? odluci se da li hoces bezicnu ili zicnu. ima keychron i zicnih modela, ja sve vreme trubim kako su bezicne lose
 
Sem ako nije ova tastatura, nema razlike ni u praksi u odnosu na žičanu, odgovorno tvrdim. :)

image.png
 
stim sto mnogo krace traje baterija :) bluetooth je dobar jer malo trosi, ali zato imas veci latency (i manji pooling rate)
 
cekaj ti poredis bezicnu tastaturu sa zicanim? kojom logikom? jos na kraju pitas opet za zicanu? odluci se da li hoces bezicnu ili zicnu. ima keychron i zicnih modela, ja sve vreme trubim kako su bezicne lose

A zašto ti zvučiš nervozno?

Svejedno mi je da li je bežična ili žična, jedino me zanima da nema nikakve falinke i da se što brže kuca.
 
Spremim ja materijal za modovanje poskidam switcheve kad ono vidim izmedju front platea i pcb ima onaj cutout sundjer. Pogledam kroz rupicu gde ulazi centralni pin od switcha vidi se sundjer ispod pcb.
Nisam iz raznih klipova na YT skontao da RK84 dolazi sa svim tim.
Znaci jedino jos tape mod da odradim. Stabilizeri ne setaju osim na space.
 
stim sto mnogo krace traje baterija :) bluetooth je dobar jer malo trosi, ali zato imas veci latency (i manji pooling rate)
Jednom nedeljno bateriju punim (osvjetljenje je na max), wireless mode dabome. BT nisam ni probao, nema potrebe.
 
Stigla mi je Aula F2090. Ovo mi je prva mehanicka tastatura pa nisam bas merodavan. Ali za sad utisci su odlicni, kucanje je prijatno, dobija se 2.4ghz dongle za povezivanje, a moze i BT i kabal. Osvetljenje je belo (moze da se bira jacina). Meni licno odg jer nisam za RGB ludilo.
Postoji aplikacija koja je siromasna ali moze se podesiti macro i svakom dugmetu dodeliti opcija.
Za sad sam veoma zadovoljan, vrv ce mi vremenom apetiti rasti, ali dobio sam sve sto sam hteo, mehanicku + bezicnu.
 
Šteta što osvetljenje nije amber ili crveno, belo baš smeta očima. Mada ok, može da se smanji.

Zanimljivo je da sam po netu video utiske gde korisnici sumnjaju da li je ta tastatura uopšte mehanička :D
 
Meni je i belo ok, sto se tice da li je mehanicka tu vec ne znam, ovo mi je prva :D
Tastaturea je masivna, oklop odozgo i sa strane je kao metal, odozdo je plastika.
 
aj me jos i ti zezaj danas pored svih... skines kapicu, ili otvoris tastaturu i vidis
 
raskantaj taj svic :D

edit: 5 sekundi citanja komentara na amazonu i odma vidis da ima key chattering nema da omane. znaci - mehanicka je :D
 
Uzeo pre neki dan Redragon K585 DITI. Trebala mi je što manja tastatura kad igram Rocket League sa ženom, pa nemam previše mesta na "stolu" (daska za peglanje 😂) za drugog igrača. 😁
Za sada deluje sasvim ok. 😁

20220823_204752~2.jpg

20220820_185045.jpg
 
Stigli i keycapsi i to prilicno brzo s obzirom da je po ali expressu trebalo da stignu 19. oktobra tako da je tastatura kompletirana (za sad).

Tastatura je RK84 (ne pro). Glavno iznenadjenje kad sam krenuo da modujem je da je tastatura vec imala precut foam izmedju frontplata i pcb kao i sundjer ispod pcb. Ovo moze da znaci da mi je uvaljena polovna ali ko zna, generalno dobro je doslo jer nisam morao da se mucim sa ukrajanjem.
20220820_162239.jpg20220820_154836.jpg
Na pcb sam zalepio po jedan sloj "krep" trake i duckt tape.
20220820_174957.jpg
Stabilizere nisam dodatno podmazivao ostala je fabricka "mas" samo sam klipovao i zalepio flaster izpod stabilizatora (ovo nisam slikao krastavac).

Switchevi su Gateron CJ. Isao sam na varijantu koja je dovoljno glatka bez lube-ovanja jer imam paranoju da ce da uleti porasina u lubovan switch i da napravi haos.
U odnosu na switcheve koji su dosli sa tastaturom razlika je nebo i zemlja ali sam ovim izborom totalno utulio osvetljenje posto nemaju otvor iznad LEDova.
20220820_153046.jpg20220910_103958.jpg

I na kraju keycaps. Sa Ali-ja sam porucio dva seta i stigli su dosta brzo. Poruceni 22. avgusta, danas sam ih pokupio iz poste.
20220910_101909.jpg20220910_104036.jpg
Kvalitet bi mogao da bude malo bolji ali generalno koliko su placeni zadovoljan sam, na kraju sam se odlucio da bude "plastic" set
20220910_115701.jpg20220910_115740.jpg

Nacelno sam zadovoljan mada moram da napomenem da je RK84 upotrebljiva za gaming samo preko wired moda. BT i wifi su katastrofa i to kad poredim sa najglupljom wifi logitech tastaturom preko unifying receivera.

To bi bilo to, slike su mogle da budu bolje ali mi je photography skill 0 tako da...
 
Svidja mi se keychron k2, no vidim da moze samo da se nadje na kupujem prodajem, problem mi je sto sve imaju engleski layout, kako resite ovaj problem, da li moze preko software da se podesi US layout pa onda mozda neke custom kape ili kako vec.
Takodje me zanima ako neko ima ovu tastaturu, kako se baterija ponasa, koliko izgura ako neko koristi 8h dnevno.
 
Nazad
Vrh Dno